Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Chaser válasza erdey_a (#49) üzenetére


Chaser
titán

jogos, kell hozzá egy beépítő szekrényke, az 10-15e ft max, anyag alig van benne, se fiók, se polc, se semmi, azok a drágák nem a váz
persze ha venni kell hozzá főzőlapot is úgy már drágább de az nem kifogás, lehet használni a régi gázos megoldást is főzésre - persze ha van hely -
no de mondjuk abban egy picivel több hely van mint ilyenekben, kiegnek viszont simán el tudom képzelni ezt is

szerk:
solti
azért nem teljesen, 3-4kw-ot is meg tudnak enni a sütők :) egyszer 3 körül mértem mikor méricskéltem

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52) erdey_a válasza solti (#50) üzenetére


erdey_a
őstag

például a 220-at nem árt odavezetni... esetenként ehhez a házat is újra kell kábelezni. de a topik nem arról szól, hogy miért ne vegyünk ilyen cuccot, hanem ha van, akkor hogyan használjuk.

Vérboci

(#53) erdey_a


erdey_a
őstag

Új tapasztalat:
LIDL fagyasztott minikalács:
- csomagolás szerint: 170-180 fok 7-9 perc sima sütőben
- 165 fokon 8 percen tökéletes eredmény

Vérboci

(#54) tama2000 válasza erdey_a (#44) üzenetére


tama2000
tag

Fúú! Ez de jól hangzik! Pláne, hogy lassan itt az új krumpli! Ezt ki fogom próbálni:)

(#55) UHHH válasza Chaser (#48) üzenetére


UHHH
senior tag

Mi 16 ezerért vettük a bestront. Kevés helyet foglal, nagyon jó! A Philips összes verziója nekünk nagy, nem akarunk 1 kg krumplit megenni egyszerre. :)

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#56) DamianB


DamianB
őstag

(#44) erdey_a : Azért elég patikán hozzá álltál így persze hogy jó lett majd követem a leírásod .

(#46) peter9228 : Gyorsan egyszerüen meg tudom majd remélhetöleg csinálni a kajákat idő sporolás miatt vettem főleg.

ubyegon2: Jól felpörgött a topik . Betaláltál vele .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#57) Dozbik válasza Dozbik (#45) üzenetére


Dozbik
tag

Bocsi, telóról nem sikerült vmiért feltöltenem. :) Ilyen lett a cukkini gratin.

(#58) Dozbik válasza peter9228 (#46) üzenetére


Dozbik
tag

Én igy alig két hét birtoklás után azt mondanám, hogy a Philipshez van app sok 200+ elég egyszerű recepttel, mindegyikhez elég minimális zsiradékot használni, én sajnos hajlamos vagyok sok zsiradékot (olivaolaj, vaj stb.) használni. Szóval kisebb, 1-2 fős adagot rövid idő alatt el tudsz késziteni, izre is teljesen rendben vannak szvsz. Sült krumplit csak néhány alkalommal csináltam sima légkeveréses sütőben, nekem az jobban kiszáritotta, mint ez. Mondanám még az energiatakarékosságot, de erről ellentmondásos infókat irnak online, egy forrás szerint több energiát fogyaszt a sütővel szemben az airfryer, sok másik szerint kevesebbet, ezért nem tudom, mi az igazság.

(#59) solti válasza erdey_a (#53) üzenetére


solti
senior tag

beírnád a feljebb linkelt táblázatba? (2. fülre)?
legalább látnám, hogy működik 😉

(#60) erdey_a válasza solti (#59) üzenetére


erdey_a
őstag

telóról nem vállalkoznék rá, de ha gép előtt leszek, megpróbálom

Vérboci

(#61) ubyegon2 válasza eagleberg (#31) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Fenébe, minap valahogy lemaradt a fogantyú képe. Nem leszedhető a rögzítése fix, de kézi mosogatásnál nem különösebben akadály, de sokkal könnyebb lenne persze ha lecsatolható lenne, viszont a fém rögzítőlap miatt így oldották meg. Philips Airfryer XLről készült a kép


DamianB

Bejött, én sem gondoltam erre, mivel csak páran érdeklődtünk a BB topikban. :)

[ Szerkesztve ]

(#62) eagleberg válasza ubyegon2 (#61) üzenetére


eagleberg
tag

Köszi a választ. Közbe megjött az enyém is. Ilyen azt kész, más "baja" ne legyen.

(#63) DamianB


DamianB
őstag

Megjött nekem is a gép piritóval.
Hát ez a recept könyv csak egy kis füzet és az applikációban meg se találom a gépet.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#64) solti válasza DamianB (#63) üzenetére


solti
senior tag

applikacioban utólag is választhatsz, ott sokkal több van...

(#65) ernyo15 válasza Dozbik (#57) üzenetére


ernyo15
csendes tag

Megkerestem ezt a receptet, jól néz ki a Te képeden is. A cukkini "ress" de mégis "sült" a megadott idővel és hőfokon? Én is tervezem elkészíteni amint veszek cukkinit. Ma kipróbáltam a mazsolás muffint az appból mert idegesített :) a mellékelt receptfüzetben lévővel ért rossz tapasztalat. Ez nagyon jó lett ahhoz képest hogy vaj hiányában Rama margarinnal csináltam.

(#66) erdey_a


erdey_a
őstag

ma mini-pizzát sütöttünk a masinával

sima pizzatészta
(1,5 dl langyos víz, fél csomag porélesztő, kis cukor, 250g liszt, só, gyúr, 1 órát kel, 4 részre oszt, lapít)
feltét: tejföl, mozzarella, sonka, csemegeubi
200 fokon 10 perc
(nem sütöttem elő, nem forgattam)

Vérboci

(#67) ernyo15 válasza DamianB (#63) üzenetére


ernyo15
csendes tag

Az app-ban valóban nincs a mi készülékünk. Először megpróbáltam valami hasonlót kiválasztani de utána töröltem a szűrést, mégiscsak jobb több receptből mazsolázni.(Angolul nagyon keveset tudok sajnos, így bevetem a Google fordítót is.) Ma kipróbáltam a fűszeres csirkecombot (amit 20 percig kell sütni, talán van többféle is). Jó lett, bár mivel hajlamos vagyok a túlsütésekre 5 percet még rátettem de így sem száradt ki egyáltalán, nagyon szaftos puha lett, de a bőre ropogóssá tétele miatt legközelebb 150°C fok helyett 180°C-on fogom tovább sütni a ráadás 5 percet. A recept nem írta a hús elő sózását csak a pácba írt egy keveset de, következő alkalommal szokás szerint azért meg fogom külön sózni.

(#68) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Azt már próbálta valaki,hogy egyszerre sütni krumplit hússal? Krumpli felül a rácson,alatta pedig mondjuk 2 szelet hus, lehetséges így?

(#69) radi8tor válasza erdey_a (#66) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A lényeget nem mondtad el: milyen lett a pizza?

⭐ Stella

(#70) ernyo15


ernyo15
csendes tag

Fűszeres csirkecomb
(A Philips applikációból, a leírás zanzásítva de a lényeg benne van, ha nagyon félre fordítottam valamit javítsátok ki.)
4 db csirkecomb (kettévágva, a kép alapján), nálam 8 db alsó combból készült
2 teáskanál barna cukor
1 teáskanál chili „por”
Frissen őrölt bors
1 gerezd zúzott fokhagyma
½ evőkanál mustár
1 evőkanál olíva olaj

Keverjük össze a „száraz” hozzávalókat , majd ezt az elegyet az olajjal. Dörzsöljük be a csirkecombokat ezzel a páccal és hagyjuk 20 percig pácolódni.
Melegítsük elő a sütőt 200°C-on 3 percig.
Süssük a csirkecombokat 200°C-on 10 percig majd forgassuk meg őket és süssük 150°C-on 10 percig.
Az első 10 perc vége felé jött egy kis „fehér füst” a lecsepegett pác és zsír miatt így fordításkor ezt kitöröltem a tál aljáról.)
Rossz szokásom szerint „biztos ami biztos” tovább sütöttem 5 percig 150°C-on de így is szaftos puha lett. A bőre nem volt ropogós így legközelebb a ráadás sütést 180°C-on fogom csinálni.

(#71) DamianB


DamianB
őstag

Nekem is megvolt az első sütésem bár mivel nem nagyon volt más a csirkét meg késöbbre tartogatom ezért tükör tojást csináltam benne és meglepően jó lett elsőre

Köszi a receptet ;)

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#72) ernyo15 válasza DamianB (#71) üzenetére


ernyo15
csendes tag

Gratula az első sütéshez.
Bár a párom jó tükörtojást süt serpenyőben azért leírhatnád hogy eme gépezetben hogy csináltad.

(#73) DamianB válasza ernyo15 (#72) üzenetére


DamianB
őstag

Én is elég jót csinálok de ki akartam már mindenképpen próbálni. :B

Van egy kicsit tálkám azt körbe zsíroztam abba ütöttem bele a tojásokat és úgy raktam a gépbe .

Időt meg hőfokot nem nagyon mondanék mert próbálgattam de kb 180 fok 8 perccel fogom leközelebb csinálni .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#74) ernyo15 válasza DamianB (#73) üzenetére


ernyo15
csendes tag

:) Azért majd írd meg a befutó verziót is.

(#75) erdey_a válasza radi8tor (#69) üzenetére


erdey_a
őstag

ropogós külső, lágy belső
finom lett.
csináltam egy olyan verziót is, ahol 5 percig feltét nélkül sütöttem, aztán megfordítva raktam rá a cuccost, de nem lett az sem se jobb, se rosszabb

Vérboci

(#76) attka


attka
aktív tag

Sziasztok,

Nekünk Delimano Airfryer van, tegnap érkezett, leteszteltük corn flakes-es rántott hússal és utána nutellás leveles tésztával. Mindkettő nagyon finom volt. Egyébként van hozzá 40 oldalas receptkönyv, szinte mindent lehet benne sütni. Megosztom veletek a lenti linken reg után le tudjátok tölteni.

[link]

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#77) Dozbik válasza ernyo15 (#65) üzenetére


Dozbik
tag

Én 17 percre állitottam alapból 180 fokon, jó volt, átfőtt mindenhol, esetleg azt lehetne még megpróbálni, hogy az első 7-8 percre csak a cukkinit teszed be, hogy azt közvetlenül érje a hő minden irányból és csak utána teszed rá a feltétet, mert az picit megsült a végére, pedig a sajt lehetne nyúlós kicsit rajta meg a petrezsejmet sem kell megsütni szerintem. :) Lehet, elkészitem ma újra. :)

(#78) rjg válasza attka (#76) üzenetére


rjg
őstag

Nem tudnád feltenni pl a Google Drive-ba, hogy csak ezért ne kelljen regisztrálni? :R

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#79) andor80


andor80
senior tag

Megnéztem az árát mert gondolkodtam egy xxl-n Bakker ennyiért bakker gőzölős maghőnémrős sütők vannak egy jó akcióban.Tudom nem egy kategória nem is trollkodás csk megdöbbentem.
Sima olajsütőt vettem tök faszát 25 ért egy éve.Gondoltam ez lesz olyan 65 max...Tévedtem én hibám.Ennyiért ez vállhatatlan nekem. :R

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#80) attka válasza rjg (#78) üzenetére


attka
aktív tag

Sziasztok,

Tessék:

[link]

(#81) rjg válasza attka (#80) üzenetére


rjg
őstag

Köszönjük! :R

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#82) erdey_a válasza andor80 (#79) üzenetére


erdey_a
őstag

én 37ezerért vettem nagyot. ne a 100ezres listaárú philipsből indulj ki

Vérboci

(#83) ubyegon2 válasza andor80 (#79) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Alapból túlárazott a Philips, én is csak 45eft-ért vettem meg max 40%-os akcióban. Most amúgy újra van az XL Brendon akcióban egyéb termékek mellett. Hátha valakit érdekel.

Kuponkód: BrendonTavasz

*************************************

Egyre jobb a helyzet, szuper receptek gyűlnek, a Receptfüzet is nagyok klassz! Köszi nektek ezeket! :R

[ Szerkesztve ]

(#84) eagleberg válasza ubyegon2 (#83) üzenetére


eagleberg
tag

(#85) DamianB válasza eagleberg (#84) üzenetére


DamianB
őstag

Annyira jó árban volt hogy már el is ment :DDD

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#86) Tanczi01


Tanczi01
tag

Nincsen. Esetleg rosszul kerestem?

(#87) erdey_a válasza Tanczi01 (#86) üzenetére


erdey_a
őstag

mi nincs?

Vérboci

(#88) Tanczi01 válasza erdey_a (#87) üzenetére


Tanczi01
tag

Bakker :DD
Az xl brendon akcióban :W

(#89) ubyegon2 válasza Tanczi01 (#88) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Délután még ott volt rögtön a 2. helyen, úgy látszik megint kifogyott, érdemes néha lecsekkolni, hogy nincs-e fenn újra belőle. Mikor én vettem, azután is ki volt fogyva, de kerül be időnként.

(#90) erdey_a válasza Tanczi01 (#88) üzenetére


erdey_a
őstag

vegyél más típust olcsóbban

Vérboci

(#91) LógaGéza válasza Tanczi01 (#88) üzenetére


LógaGéza
addikt

Biztos volt, mert én rendeltem egyet.

Végül csak e mellett döntöttem, megnéztem egy ActiFry-t az Auchanban, és igaz, hogy kivehető a lapát, de ettől függetlenül a tengely ott marad, emiatt nem lehet nagyobb dolgok sütésére használni. Valamint YouTubeon meglepően sok videó van, és mindenhol ez jön ki jobbnak.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#92) ernyo15 válasza Dozbik (#77) üzenetére


ernyo15
csendes tag

Mára lett itthon cukkini, elkészítettem én is az eredeti leírás szerint, a páromnak és nekem bejött így hogy a cukkini puha szaftos lett a tetején ropogós sajttal.
Beírom ide a receptjét hátha más is meg akarja csinálni. Újból készítettem rántott csirkemellet (most a cukkinihez, finom volt együtt), 40 dkg csirkemellet kb. 12 darabra vágtam, paníroztam, bekentem olajjal most jobban mint először, így tuti rántott hús lett, 180°C -on kétszer 8 percig sütöttem.

Csőben sült cukkini
2 db cukkini
4 evőkanál reszelt sajt
2 evőkanál zsemlemorzsa
frissen őrölt bors
1 evőkanál petrezselyem
1 evőkanál olaj
Vágjuk ketté hosszában majd keresztben a cukkiniket, így lesz 8 db cukkinink (mivel zsenge és nem túl vastag volt a cukkini csak hosszában vágtam ketté, hosszra is pont bele fért a sütőkosárba lásd úgy mint (#57) Dozbik ). Keverjük össze a többi hozzávalót, a „mixet” osszuk el a cukkinik tetején.
Melegítsük elő a sütőt 180 °C-on 3 percig, majd süssük a cukkiniket 180°C-on 15 percig.
A cukkini puha szaftos lett a tetején a ropogós sajttal.

Beteszek egy képet is nem egy gasztro fotó mert majdnem elfogyott minden mire eszembe jutott hogy lefotózzam.

(#93) bbs30


bbs30
csendes tag

Ha esetleg keres valaki még ilyen sütőt akkor 05.14-töl az Aldiban xxl-es Ambiano sütő lesz 25k-èrt. Kb 5l 2000w teljesítmény. Betehető elválasztóval.

[ Szerkesztve ]

(#94) DamianB


DamianB
őstag

Nagyon jó ez a gép megvagyok elégedve fél óra alatt készen lett a tarja úgy hogy 160 fokon sütöttem hogy legyen ideje átsülni.

Bocsi a képért menet közben jutott eszembe.
Lehet bele képzelem de jobban átjönnek az ízek természetesebb. Két nap után mikrozva ettem meg a benne elkészült csirkemellet nem volt kiszáradva és finom volt .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#95) fess válasza bbs30 (#93) üzenetére


fess
őstag

A jelenlegi (sencor-1200w) egy tefal actifry-ra van betervezve egyszer a csere,de ahogy nézem,az is csak 1300w-os,ez 2000w-os.. Ez jobb vétel lehet a tefaltól? Az elvárás,hogy egy adag krumpli, 2 főre hamar megsüljön benne.

(#96) ubyegon2 válasza DamianB (#94) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Bocsi a képért menet közben jutott eszembe.

Az ilyen menet közbeni képek többet érnek ám, mint a szépen megkoreografált ételfotók! ;]

Épp a tarjáról akartam írni, de hasznos lehet, amit írtál, mert én először 15 percet krumplival 160 fokon sütöttem, utána csak a krumplit 180-on 5 percig, ez tuti is lett, majd a tarját visszaraktam 180-ra még 15 percre talán. Kívül már minden OK volt, de nagyon picit belül még lehetett volna puhább. Viszont amit íz ízekre mondtál, az tényleg így van, sokkal ízmegtartóbb ez a sütési mód, mint ha zsiradékban sütném. A hús abszolút nem száradt ki, gyakorlatilag ha picit omlósabb belül, egyszerűen tökéletes lett volna. Fűszerezéssel nem sokat faxnizok, só, bors, fokhagymakrém bemasszíroz, kis majoranna rá utána olajjal picit végiglocsolom, átmasszírozom és 15-20 perc állás elég még a vastag szelet húsnak is.

A gyorsaság, egyszerűség és a jobban megmaradt ízek miatt maximálisan meg vagyok elégedve én is a szerkezettel! :R

Láttam itt pár napja csirkelábat is leírva/fotózva, az lesz a következő áldozatom. Egy baj van a géppel csak, hogy mióta megvan, egy éves adagnyi fagyasztott krumplit ettem meg és most nincs egy szál sem a hűtőben.

(#97) ubyegon2 válasza fess (#95) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én csak a Philips XL-t ismerem, ebben 15 perc alatt sül tökéletesre egyharmad kilós zacskó fagyasztott krumpli. Ahogy kiveszem a fagyasztóból, olajjal bekenem és megy is a kosárba. Puha és picit ropogós lesz, de tökéletes, ha valaki ropogósabban szereti, ad még neki pár percet.

15 perc alatt 180 fokon úgy is jó lett a krumpli, amikor a szelet húsok betakarták. Szóval kapja alulról rendesen a hőt.

Első próba is hasonlóan készült el.

[ Szerkesztve ]

(#98) DamianB válasza ubyegon2 (#96) üzenetére


DamianB
őstag

Nekem is be van már készitve a csirke comb a tarja elöre füszerezett volt.
De szerintem aki venni akar az vehet az olcsóbb készülékek közül is azok is tuti jók.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#99) ubyegon2 válasza DamianB (#98) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Úgy látszik a kísérletezési folyamat hasonló! :K Egyébként szerintem is jó lehet más márka gépe is ugyanúgy, max ami kevesebb wattos, annál 2 perccel tovább kell sütni valamit, de fene tudja. Jó dolog ez mindenképpen. :)

(#100) nullpoint


nullpoint
senior tag

Mi ez a csend? Mindenki megsütött már mindent? ;]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.