Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ABE


ABE
őstag

"...szélesre tárta a karjait, úgy mutatta, hogy ő mekkora Moszkvicsot fogott." :DD

Jut eszembe, Hengerfejjel gyakran szoktunk nemnormálisak lenni. Egyik alkalommal a trolira külön ajtóknál szálltunk fel, én leültem, ő meg csendben figyelt két méterről. Majd lassan odajött hozzám, és egy nagyon ócska ismerkedős szöveget vágott be, hogy ő vidéki, és nem ismer senkit és semmit, és hogy van-e barátnőm, meg ilyenek. Én meg kényelmetlen arccal, félig elfordulva próbáltam lerázni, miközben egyre többen figyeltek minket. Volt, aki jajongott is halkan, hogy deszerencsétlen ez a lány. Aztán a végállomáson kibukott a dolog, mikor mondtam, hogy megyek a barátnőmhöz. Mire ő: - Hát, akkor valószínűleg rossz a memóriád, mert én vagyok a barátnőd. Körben döbbent arcok, volt, aki elkezdett velünk nevetni, mások pedig még leszállás után is arról vitatkoztak egymás között, hogy akkor most ezek ismerik egymást? :D

Szintén trolin esett meg, ugyanígy külön ajtón felszállás után, hogy odamentem hozzá, és megkérdeztem komoly arccal: - Elnézést kisasszony, ez a busz megy Ambrestadtba? (aki ismeri a Moszkva tér című filmet, érti az Ambrestadt dolgot :) ) Ő meg szintén halál komoly, rezzenéstelen arccal: - Nem, sajnos ez a párizsi busz. - Igen? Akkor leszállok. Az emberek pedig megdöbbenve figyelték, hogy két idegen őrült összetalálkozik. :DDD

Bling95

Ti is mindig átrúgjátok a szomszédba a labdát? :D

[ Szerkesztve ]

(#52) Vakegérke válasza ABE (#51) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez nagyon jó! :C

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#53) xdx@


xdx@
aktív tag

Na, ez tetszett. :C Köszi.

(#54) Vakegérke válasza xdx@ (#53) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha nem tévedek, te vagy az, aki a blogjába hívott mindenkit, akinek írásai érdeklődésedre tarthatnak számot. Nos, ez egy a sokból, amit elkövettem.
Fürkéssz, kurkássz, talán akad még írásaim közt olyan, amely megelégedettségedre szolgálhat.
:)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55) Bling95 válasza ABE (#51) üzenetére


Bling95
őstag

gyakran előfordul :D kivéve amikor kosarazunk :P

[ Szerkesztve ]

(#56) ijjájom


ijjájom
csendes tag

Hát ez jó volt, nagyon aranyos! Azt hiszem, hogy én ha arra jártam volna, biztos átkiabálok az út másik oldaláról /mert nyilván azon a felén nem megyek, ki tudja:D/, hogy Pista bátyám van-e kapás?:D Jöhetek este halászlére?
Gondolkodom, hogy hasonló őrültséget csináltam-e? Biztos, mert hisz én is ehhez a táborhoz tartozom, mert aki nem oda tartozik, az nem "normális" ember!
Ez is jó volt, mint az eddigi írásaid!

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#57) Andras828


Andras828
tag

Péntek, és néha szombat esténként csak az úszás különféle formáit gyakoroljuk. Természetesen a városkám egyik kedvelt terének a közepén. A hátúszás a specialitás. Csak mi nem vizet fújúnk a magasba, hanem bort. Ilyen az élet :)

(#58) Vakegérke válasza ijjájom (#56) üzenetére


Vakegérke
veterán

Annyit elárulhatok, hogy Gabinak hívják az illetőt, így nem Pista, hanem Gabi bátyám a helyes titulus. :K

Elismerésed köszönöm. :)

Andras828: Pazaroljátok azt a jó kis bort? Tényleg közénk tartoztok. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#59) Andras828 válasza Vakegérke (#58) üzenetére


Andras828
tag

Valakik mindenféle zöldséget pakoltatnak tejföllel a pofijukra, mi éppenséggek a ,,minőségi öccázforintosnullahetvenötös"-t használjuk annak. Csak míg ott több ezer forint egy embernek a kezelése, mi ezt megoldjuk 500 forintból 5+ fő. Családi kedvezménynek is mondhatnám :D

szerk.: Köszönöm az írásodat, jól megmosolyogtattál. Sem az egészségem, sem a pénztárcám nincs túl jól mostanság... Ezért kezdtem elveszteni régi önmagam, és depresszív lenni. De új erőt adott az írásod :) Mégegyszer nagyon köszönöm, hogy megosztottad velünk a cikket :)

[ Szerkesztve ]

(#60) Vakegérke válasza Andras828 (#59) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szóval kozmetikai stikli. ;)

Én tartozom köszönettel, hogy "elolvastál" egyáltalán, és még meg is szólaltál. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#61) Andras828 válasza Vakegérke (#60) üzenetére


Andras828
tag

Ugyan már, nem tesz semmit :)

(#62) Vakegérke válasza Andras828 (#61) üzenetére


Vakegérke
veterán

De igen. Ki ne örülne annak, ha pozitívan nyilatkozol írásáról?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#63) Day 'n' Nite


Day 'n' Nite
aktív tag

No ez a cikk nagyon tetszett. :) :) :R :R
Ilyen mértékő dolgot még nem műveltem, de barátokkal rendszeres a játszóterek meglátogatása... És komolyan, nem gondolná az ember, hogy lehet élvezni felnőtt korban is :)
(A "részegen", az más történet :DD :DD )

Ja, és: Bizonyára kéj az őrület, de ezt a kéjt csak az őrült érzi.
Ha jól tudom ez Shakespeare, de még az sem biztos, hogy pontosan idéztem.De a lényeg benne van. :))

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#64) ijjájom válasza Vakegérke (#58) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Oké, kissé megkésve, de vettem a lapot "Gábor bátyámmal" kapcsolatban!:D

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#65) Vakegérke válasza ijjájom (#64) üzenetére


Vakegérke
veterán

Így már tetszene neki. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#66) ijjájom válasza Vakegérke (#65) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Tegezhetsz! :DD - Bocs, ezt nem tudtam kihagyni!:D

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#67) Vakegérke válasza ijjájom (#66) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszi, nem fogok visszaélni vele. :N ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#68) sKata™


sKata™
csendes tag

hát ez jó:D Jófej barátaid lehetnek:))

(#69) Vakegérke válasza sKata™ (#68) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azok bizony. Bolondok, mint én. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#70) old rocker


old rocker
veterán

Gratulálok, öregem. Imádom az ilyen írásokat. Egyszer, ha visszatér az íráshoz a kedvem, "visszaírok" neked. Mert én is bolond vagyok - ahogy James Jones írta, a normálist az őrölttől egy vékony, vörös vonal választja el...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#71) Vakegérke válasza old rocker (#70) üzenetére


Vakegérke
veterán

Örülök, hogy elolvastad. :K

Időközben eszembe jutott egy aranyos történet.
Utaztunk egy reggel a feleségemmel a buszon. Kért egy kis pénzt, elfelejtett hozni. Elővettem egy ezrest, nyújtottam neki, mire elég hangosan megjegyezte: ilyen mámoros éjszaka után csak egy ezres, na szép!
Képzelheted, mindenki hogy nézett ránk. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#72) old rocker válasza Vakegérke (#71) üzenetére


old rocker
veterán

:D

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#73) r4z


r4z
nagyúr

Köszönöm az írást Vakegérkének, és a többi történetet minden kommentelőnek, mosolyt csaltatok az arcomra ezután a meglehetősen pechesre sikerült hét után, hálás vagyok. :)

Sajnos éppen abban a korszakomban vagyok (bár biztos, hogy a mostani történéseim is szerepet játszanak ebben), aminél már nem tudok önfeledten játszani és még nem tudok önfeledten játszani. :( Remélem nem tart már sokáig, és csatlakozhatok én is a klubba. :K

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#74) Vakegérke válasza r4z (#73) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én köszönöm, hogy elolvastad. :)

Ami pedig azt illeti, jelen állapotod hamar elmúlik. Jön az az önfeledtség, ne félj. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#75) geprombolo válasza Vakegérke (#71) üzenetére


geprombolo
senior tag

Nem tudsz egy olyan tócsát, ahol Volvót lehet fogni? :C :DDD
Nekem is van sztorim. Halál szerelmes voltam, nyár volt, hőség, kimentünk párommal a folyópartra, bementünk a vízbe, persze a táskák kint maradtak. Mire kijövünk a vízből, párom táskája nincs. Na jó, ennyi, benne volt a ruhája, cipője. Már mindegy volt, maradtunk, amíg el nem untuk magunkat, de aztán haza kellene menni! Hogy ne legyen köztünk öltözékbeli különbség, én is fürdőruhában maradtam és fel a buszra! Cucc a táskában, mindketten mezítláb és strandcuccban. Mire hazaértünk, a talpunkon vastag volt az aszfalt. Iszonyúan élveztük, főleg a nénik rosszalló nézését a buszon, mert ugye tömegközlekedni felöltözve szokás. És komoly képet illik hozzá vágni, nem vihogni... :)) :)) :))

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#76) Vakegérke válasza geprombolo (#75) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az is bolond volt, aki párod táskáját meglovasította, a tiédet meg otthagyta.

Ha már busz, nekem is van élményem.
Sétáltunk a leendő feleségemmel, és egyszer csak sikkantott egyet, mert elszakadt a bugyijában a gumi.
Hogy menjünk haza?
Egyszerű. Markoltam a derekán a ruhát, markomban volt a pernahajder bugyi korca is. Élveztem a helyzetet, hiszen ha lazult a szorításom, akkor volt "elneengedd", és ezen ugye a nénik megfelelőképp megbotránkoztak. Persze rátettem egy lapáttal, mondván "most persze jó vagyok, de gyere, bújj hozzám". :)

Már ez is csak egy emlék.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#77) geprombolo válasza Vakegérke (#76) üzenetére


geprombolo
senior tag

Az enyém szakadtabbnak nézett ki. Pedig abban volt ám minden, ami érték, pölö kulcscsomó! :DDD Meg karóra, nyaklánc, stb. :P Ráfázott az ürge, a másikban csak ruha volt ;]
És nem "Már ez is csak egy emlék", hanem egy szép emlék a sok közül. Nem mindegy! :N A szép emlékekből él az ember...

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#78) Vakegérke válasza geprombolo (#77) üzenetére


Vakegérke
veterán

Lehet, hogy női ruhákba akart bújni szegény tolvaj. Még az is lehet, hogy nő volt az elkövető.

Igen, egy szép emlék a sok közül. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#79) geprombolo válasza Vakegérke (#78) üzenetére


geprombolo
senior tag

Végülis az emlékektől lesz az ember lelke gazdag. Ha nincs mire emlékezz, olyan, mintha nem is éltél volna.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#80) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!

Nagyon jó a topic, jókat mosolyogtam, mialatt végig olvastam. :)
És persze kicsit megnyugtató volt, hogy nem vagyok egyedül... :DD

Leírok én is egy történetet:
Egy városban elkezdtünk kocsikázni úgy, hogy a kocsi WC-papírral volt feldíszítve, 20m-es csóvákat húztunk magunk után. Persze nem kellett sok, hogy a rendőrség utánunk eredjen. Értetlenül kérdezték, hogy mi meg mit csinálunk... A válasz: "Esküvőset játszunk" (A párom ült mellettem)
Sajnos nem díjazták a viccet, és leszedették. :U

Na jó..még egy:
Ugyanebben a városban éjfél tájékán egy lámpás kereszteződésben elkezdtünk focizni...Sajnos megint a rendőrök szakították félbe a mérkőzést, de már jó előre láttuk, hogy jön a rendőr kocsi, és elbújtunk a bokorba. Kiszálltak a kocsiból és elkezdtek keresni minket. Mikor jöttek a bokor felé, inkább kijöttünk és elkezdtünk sétálni az ellenkező irányba, mintha járó-kelők lennénk. Amikor utánunk szólt az egyik, megálltunk. Kérdezték, hova megyünk...Haza. Hol laknak? "XY városban"..feleltem. (XY város 60km-re volt, tényleg ott laktunk), nyilván oda tartottunk gyalog. :)
Aztán nem emlékszem már a párbeszéd további részére, de megkérdezték még hogy szeretünk-e focizni. :D

Hirtelen ennyi jutott eszembe.
Üdv! :R

[ Szerkesztve ]

(#81) Vakegérke válasza _ATi_1 (#80) üzenetére


Vakegérke
veterán

Üdvözöllek a táborban. :)

Aranyosak a történeteid. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#82) _ATi_1 válasza Vakegérke (#81) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Köszönöm. :R
Elég sok történetem van, ha jutnak eszembe jobbak, írok majd. :)

(#83) Vakegérke válasza _ATi_1 (#82) üzenetére


Vakegérke
veterán

Rendben, remélhetőleg írsz még fincsi történeteket. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#84) geprombolo válasza _ATi_1 (#80) üzenetére


geprombolo
senior tag

Tetszenek a sztorijaid! :R
Hova mész?
Haza.
Hol laksz?
Timbuktuban!
Jó messze van, nem baj?
Nem, ráérek :DDD

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#85) haddent


haddent
addikt

hát akkor én is beszállok :D
első körben néhány sulis "csínyt" gyűjtenék össze, de messze nem mindet :D
(előre szólok, nem szakközép vagy kisegítő suli, kéttannyelvű, erős gimnázium matek tagozatos osztályáról lenne szó, csak hát mi sikeredtünk így :D)

- szünetben fél csomag krétát eldobáltunk az előre felrajzolt célkeresztre a táblára, amit nem díjaztak az emberkék, mondani sem kell, intő (nem csak egyszer történt meg :DDD )
- mindenféle finomságot feldobáltunk a mennyezetre illetve a falakra, megvizsgálva, hogy vajon ott marad-é ?:D pl.: majonézes retek, olvadt ócsó csokinyuszi, használt teafilter, banánhéj, almáspite (néhány ezekből még azóta is, 4 éve ott virít néhány terem plafonján :D)
hát ez sem nyerte el a tanárok tetszését
- elkezdtünk egy jó 2kg -os nagy piros gyertyát dobálni, majd mikor széttört, még a falra is firkáltunk vele
- tanár székére morzsoltunk krétát, és hát persze, hogy aznap fekete szoknyában jött be :DDD
- ebédlőben szokásos, mindennapi (még ma is...) kissebb kajacsaták, épp amivel van, tészta, vizes szalvéta, hús ... szokásosan az a vége, hogy a levesmaradékban landol, és az kifröccsen 2m sugarú körben (Volt, hogy főtt tojás egyik gyerek fején robbant szét)
- egyik haverommal kialakult az a jó szokásunk (még most is tart), hogy amikor épp nem figyel a tanár lebasszuk egymás cuccait a földre. Ekkore persze odanéz a tanár, de mi csak a széljárásra fogjuk
- óra alatt vizesüveg kupakjába vizet öntünk, és pöckölgetjük amíg valakin ki nem köt. Ha nincs kupak, akkor van a tolltartóban proci hőpaszta fecskendő üresen... :C
- óra alatti egymás basztatása gondolom nem ismeretlen dolog, nem részletezném..
- és a mostani alkalom befejezése végett egy "long campaign": jött az ötlet, hogy egy fél literes kis flakonban kéne csinálni "csurmányt". Hmm. mi is legyen benne. MINDEN. De szó szerint, elnyomott cigicsikk, mindenféle ital, köpet, tujalevél, wc papír, kajamaradék, celofán, kréta MINDEN ami belefér, és elérhető a suliban. Ez kb. 2-3 hétig készült, majd szünet alatt még jó 2 hétig érlelődött a szekrényben. Ezután kiraktuk a tanár asztalára, aki megkérdezte, így, szó szerint: "...Mi van ebbe mindannyian belehánytak?..." :C TELJES SIKER :D Ezután egyik gyökér haver "kidurrantotta" a falra a szünetben, azzal a technikával, hogy rálépett, és másik lábával lecsavarta. Hát őő... hetekig büdös volt a fal :

Ezek mindegyike intőt vont maga után, 3 év gyümölcse ez a lista

ABE kollégának üzenem, hogy nincs egyedül a BKV -s élményekkel, na de abból is annyi van, majd egyszer, külön bejegyzés:D

[ Szerkesztve ]

(#86) Vakegérke válasza haddent (#85) üzenetére


Vakegérke
veterán

Valahogy nem tudok mulatni ezeken a csínyeken. Tudod, akkor jó egy poén, ha senkit nem bántunk vele.

Elképzelem, hogy anyukád krétás szoknyával ér haza. Tetszene?
Elképzelem, hogy anyukádnak kéne letakarítani a mocskot, amit a plafonra, falra dobtatok, fröcsköltetek. Örülnél neki?
Elképzelem, hogy anyukád takarítja az ebédlőt, amelyet összemocskoltatok. Ehhez mit szólsz?

Tartok tőle, hogy nem érdemled ki a bolond jelzőt. Amiről beszélsz, az egészen más.

Egy bolond nem árt, nem okoz gondot, munkát senkinek.
Egy bolondot akár szeretni is lehet.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#87) haddent válasza Vakegérke (#86) üzenetére


haddent
addikt

nem mondtam, hogy kifejezetten ártatlan, jó tettek voltak... igazából ugyanúgy eltakaríttaták utánna velünk általában, szóval... nincs mentségem (nem mintha azért akkora bűn lenne), csak az, hogy fiatalság bolondság.

(#88) Vakegérke válasza haddent (#87) üzenetére


Vakegérke
veterán

Semmi baj, juventus ventus. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#89) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Hogy én tudok-e bolond lenni?
Igen...

Rövid példa:

Pár éve kitaláltuk, hogy egyszer udvari szünetben kitaláltuk hogy mindenféle IHM meg hasonlóan elborult dalokat kezdünk el énekelni. Iskolánk mellett van egy buszmegálló, mindenki egyből odafigyelt, direkte úgy időzítettük, hogy már tömve legyen a megálló. :D

Tanároknak persze nem tetszett, nincs humoruk... De épp multkor találkoztam egyik volt iskolatársammal. Egyből felemlegettük az esetet :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#90) Vakegérke válasza Earl_Muttley (#89) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tényleg bolond vagy, üdv köreinkben. ;)

Ami azt illeti, az Irigy Hónaljmirigy a kedvenceim közé tartozik. Én is jó hangosan danásztam a melóhelyen, ha azt akartam, hogy táguljon a nép. :K
Ezt, meg ezt, meg ezt a legsűrűbben.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#91) Expulso


Expulso
tag

köszönöm az írást, jól megnevettetett :R :C

..bárcsak tudnék én is néha ennyire bolond lenni :W

> ne menj még! míg benned van a zene.. a Te zenéd!

(#92) Vakegérke válasza Expulso (#91) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm, hogy elolvastad. :)

Engedd szabadon a benned élő gyermeket, és meglásd, néha furcsán fog nézni rád a környezeted. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#93) moonlight115 válasza Inv1sus (#17) üzenetére


moonlight115
tag

"Jó énjük"?? Ne viccelj! Én is autós vagyok,és ha tavacskát látok,kikerülöm,mert tuti,hogy kátyú van alatta.Ez logikus,nem? De sebaj,örülök,hogy vannak még ilyen jóhiszemű emberek,mint te. :C

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#94) Vakegérke válasza moonlight115 (#93) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azt nem hiszem, hogy belehajtanál, ha látnád, hogy valaki pecázik, és csak azért emeli ki a cejgot, mert közeledsz. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#95) moonlight115 válasza Vakegérke (#94) üzenetére


moonlight115
tag

Éppen azt írtam,hogy kikerülném,ha van a közelben horgász,ha nincs.Jó ez a pecázós sztori! :)
Én régen fára mászni szerettem.Az ágak közt üldögélni,elmélkedni.......
Biztos valami primitív dolog- a DNS molekuláimban rejtőző legősibb vágyak kiélése.Elődeink több százezer évet töltöttek a fa tetején.Ezért van az,hogy egy vén szilfa villás ágán üldögélve olyan otthonos érzés tölti el az embert.A megelégedés érzése.A valahová tartozásé.
A vén Buddha sokáig üldögélt egy fa előtt,és támadt is néhány igazán jó ötlete.Vajon mivel rukkolt volna elő,ha fel is mászik rá és beül az ágai közé? :R

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#96) moonlight115 válasza Vakegérke (#86) üzenetére


moonlight115
tag

Egyetértek."Egy bolondot akár szeretni is lehet", sőt. A bolond és a normális,a jó és a gonosz,a remény és a kétségbeesés között lévő vonal nem osztja ketté a világot "mi"-re és "ők"-re.Ez a vonal ott húzódik mindannyiunk kellős közepén. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#97) Vakegérke válasza moonlight115 (#95) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem véletlen, hogy minden gyerek szeret fára mászni. Nekem ugyan tériszonyom van, de én is ücsörögtem a magasban lévő ágak közt.
"...egy vén szilfa villás ágán üldögélve olyan otthonos érzés tölti el az embert.A megelégedés érzése.A valahová tartozásé."
Úgy bizony. Én még hozzátenném a szabadság átélését is. :)

A bolond és a zseni közt csak árnyalatnyi különbség van.
Érdekes, hogy különböző népek különböző módon bántak a bolondokkal. Az indiánok tisztelték, a japánok kinyírták őket.

Bolondnak lenni jó. Megmaradt gyermeki játékos kedvre utal. Aki pedig elítél, mert ugróiskolázom a gyerekekkel, ám tegye. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#98) moonlight115 válasza Vakegérke (#97) üzenetére


moonlight115
tag

Akkor ugrott a Japán körút :)) Indiánország,az hol van? :U

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#99) Vakegérke válasza moonlight115 (#98) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az indiánok kihalóban lévő őslakos fajta. Ráfáztak a jóindulatukra. Ők ebben voltak bolondok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#100) moonlight115 válasza Vakegérke (#99) üzenetére


moonlight115
tag

Jóindulatú bolond?...ez ismerős. :) Még manapság is irtják őket.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#101) Joci93


Joci93
senior tag

Nagyon jó az írásod. :R Jó hangulatot teremtettél ennek a topiknak.

Ha már ennyien írtak, akkor én is írok egy kedves bolondozási emléket:

A barátnőmmel találkoztam a városháza előtt valahogy este 6 felé. Jól el is ment az idő és azon kaptam magam, hogy már 8 óra elmúlt. Kellően sötét volt így megkértem, hogy tanítson meg keringőzni. Akik arra jártak, azt láthatták, hogy két "bolond" "táncol" a városháza előtt. Éppen az alaplépéseket gyakoroltuk. Szép emlék...:D

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#102) Vakegérke válasza Joci93 (#101) üzenetére


Vakegérke
veterán

Remélem megbocsájtasz, hangosan röhögök. Elképzeltelek titeket, ahogy keringőztök a sötétben zene nélkül. :K

Üdv a klubban! ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#103) Joci93 válasza Vakegérke (#102) üzenetére


Joci93
senior tag

Megbocsájtok:D Tényleg vicces volt :))

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#104) moonlight115


moonlight115
tag

:)) :DD :))

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#105) Vakegérke válasza moonlight115 (#104) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez van, nincs értelme tagadni. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#106) moonlight115 válasza Vakegérke (#105) üzenetére


moonlight115
tag

Nem is kell! :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#107) greenity


greenity
aktív tag

Elgondolkodtam azon, hogy én mikor voltam bolond, én konstans vagyok bolond :)

Emellett, ami most hirtelen eszembe jutott az, hogy minden alkalommal, amikor kikísérem az egyik barátomat a koliból még kísérem egy darabig, mert beszélgetünk ezek között vannak olyan extrém esetek, mint havazásban gumipapucsban és pulcsiban, vagy 0 fok környékén rövid nadrágban. S mindezt azért mert belefeledkezünk a beszélgetésekbe. Annak ellenére, hogy minden alkalommal megállapítjuk, hogy nem kéne ezt tenni ezt körülbelül heti rendszerességgel játszom el, mert mindig elhatározom, hogy csak a lépcső aljáig megyek le, aztán, körülbelül félútig kísérem el, és még ott is beszélgetünk vagy negyed órát...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#108) Vakegérke válasza greenity (#107) üzenetére


Vakegérke
veterán

Gondolom, akad ilyenkor bámulód. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#109) greenity válasza Vakegérke (#108) üzenetére


greenity
aktív tag

Hát :D eleve olyan emberke mellett megyek legalábbis odafele aki télen is pulcsiban mászkál, de igen visszafelé szokott lenni, bár szerintem kezdik megszokni a népek, hogy én ezt hetente eljátszom :D

"Egy mosolynál jobb a több"

(#110) Vakegérke válasza greenity (#109) üzenetére


Vakegérke
veterán

Régen volt egy kollégám, aki soha nem fázott. A legvadabb télben is az akkor divatos csupa lyuk (ilyesmi) pólóban grasszált. A zakót csak azért vette fel, hogy ne szörnyülködjenek az emberek. Persze nem gombolta be. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#111) greenity válasza Vakegérke (#110) üzenetére


greenity
aktív tag

:) igen ismerős a helyzet, mondjuk a barátot most sikerült ránevelni egy pulcsira :) úgy, hogy a kedvenc netes képregényéből vannak rajta figurák és a beceneve :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#112) Vakegérke válasza greenity (#111) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tiszta szerencse, hogy nem Hello Kitty a kedvenc rajzfigurája. :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#113) greenity válasza Vakegérke (#112) üzenetére


greenity
aktív tag

:D elég vicces lenne egy 26 éves pasin a Hello Kitty-s pulcsi valóban :D

"Egy mosolynál jobb a több"

(#114) Vakegérke válasza greenity (#113) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én nem röhögnék a láttán, csak a háta mögött, amikor már nem hallja. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#115) Ygg


Ygg
senior tag

:).

(#116) Vakegérke válasza Ygg (#115) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.