Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23) Grizzly79 válasza ttower (#22) üzenetére


Grizzly79
tag

"ezzel te most azt állítod hogy bűnt követek el ha fizetés nélkül használom a dolgokat"
Ha jogvédett dolgokat használsz fizetés nélkül, akkor igen.

"tudtommal nagyon sok program free,"
A free programnál szerepel, hogy milyen tényállás fennforgása mellett ingyenes a használat. Nyílván azon eset fennforgása mellett a használat nem jogellenes.

"a free progikat is ugyanúgy megírták mint amiért pénzt kérnek."
Nem is értem, hogy ezzel mit akarsz. Ugye nem azt, hogy mivel vannak akik ingyen is csinálnak progikat, ezért nem kell fizetni a fizetősekért sem.

"ezen az alapon ha a boltba bemész és használod a kitett kosarakat akkor bűnözöl mert nem fizetsz kosárhasználati díjat. vagy tévednék?"
Igen. Sajnos tévedsz, mert rossz az analógia. :W A boltban pénzbe kerül a kosárhasználati díj?

"dabadab írása miért marhaság?"
Mert nem indokol, csak lemarhaságozta az én véleményemet. Másfelől meg, hogy jön akárki is ahhoz hogy lemarhaságozza a másik véleményét? Egyébként ez a legegyszerűbb álláspont. Face 2 face biztos nem csinálna ilyet.

Te nagyon helyesen vetted a fáradságot, hogy érveket sorakoztass.

A #4-es hozzászólásnak egyébként teljesen igaza van. Ha letöltesz valamit és megnézed/meghallgatod az a magyar jogrend alapján nem bűn. Onnantól bűn, ha ezt nyereségszerzési szándékkal továbbadod. /Megígérem, hogy büntetőjogon, illetve polgári jogon rákérdezek a professzornál./
Más kérdés, hogy ha mindenki letöltene, akkor miből élnének meg az előadók?

már elnézést de én ilyet nem írtam. én azt írtam hogy ha drága a CD/DVD, akkor az ár miatt nem fogom megvenni, és bevétel szempontjából ugyanott vagyunk mintha letöltöttem volna.
Ez a sok közül az egyik tipikus magyarázat a jogvédett anyagok letöltésére..

"nem azt állítom hogy nem követek el bűnt, hanem azt hogy a cég bevétele ettől nem fog változni. a bűnkérdés a te agyszüleményed."
Nem az "agyszüleményem", hanem a véleményem. Akinek van egy csöpp lelkiismerete az pont ugyanígy gondolja. Nyílván Te is, mert rögtön utána ezt írod : "ha lemegy az áruk akkor lesz pénz rá és meg is fogom venni."

"tudtommal nincs feltörhetetlen védelem. és szerintem nem az a kérdés hogy mi lenne ha, hanem hogy mi van most. én sem kezdem el firtatni hogy mi lenne ha nem lenne pénzed megvenni a kívánt tartalmakat tartalmazó korongokat."
Ez egy fikció, amivel azt szándékoztam elérni, hogy megmutassam, hogy igenis a gyártók, jogtulajdonosok kárként élik meg a jogtalan letöltést/másolást.

"gondolom akkor már nem örülnél egy feltörhetetlen védelemnek."
És lám sikerült is! :)
Ha lenne ilyen védelem, akkor sokan nem örülnélnek, mert vége lenne a másolásnak, letöltésnek stb...

"ha az albumról a 10ből csak 1 szám tetszik előbb fogom megvenni neten azt a számot, mint hogy több ezer forintot leakasszanak rólam olyan dologért ami nekem nem kell."
Igazad van. Nem is kell megvenni az egész albumot. Szerencsére van már rá módszer, hogy csak azt vedd meg, ami érdekel.

/Védjük a fákat! Együnk hódot!/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.