Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) Flame_


Flame_
tag

Igazából ennek azon kívül, hogy a helyszín kapcsolódik a tömegközlekedéshez (megálló pl.) nem sok konkrét közlekedéssel kapcsolatos okossága nincsen, inkább egyfajta általános magyar szemléleten való kesergés. No persze joggal, csak akkor miért a cím?

Amit én hiányoltam még:

A dohányosok az utolsó slukkot ne az utastérbe fújják! 2-3 levegővétel még a "tiszta" levegőből az utolsó után, és úgy belépni. Én is szívtam már nem egyszer, tudom, h "belülről" nem tűnik fel, de "kívülről" van ott szag és füst rendesen... én sajnálom legjobban, hogy most pc utálni a dohányosokat, meg a -10 fokba és a halál redves péniszére elküldeni őket a "bűzrúdjaikkal", de pont ezt kerülhetjük el, ha kultúráltan tesszük. Élni és élni hagyni. Ebben a konkrét esetben éppen szvsz így kéne.

Az, hogy fel akarsz szállni, nem jelenti azt, hogy el kell állni az utat a leszállók elől! Alternatív változat: az, hogy hátrébb állok, az nem azt jelenti, hogy Téged engedlek előre felszállásnál; azt szeretném, hogy aki le akar szállni, az is elférjen. Ha meg már fél embernyi helyet hagytál a normál esetben "két sávon" leszállóknak, akkor ne csodálkozz, ha vállal szereznek még fél sávot maguknak. Akkor se, ha házsártos vén trotty vagy - mint az esetek 90%-ában. A negyven egynéhány éves anyám nem tud úgy sprintelni, mint ők 1,5-2x ennyi idősen az ülőhelyre. Igaz ők nem is dolgoznak napi 12 órát a magyar egészségügyben 3 napból 2x, ők egyelőre elvannak havi 25-30k-nyi szívgyógyszeren és egyeben. Akkor se kell csodálkozni, ha leszálláskor megpaskolom a vállad, hogy "Micsoda öltet! Tényleg, így hogy elénk állsz sokkal gyorsabban le tudunk szállni, köszi!". Értem én, hogy ilyenkor mind a kettőnkben a városi lét minden frusztrációja ott vibrál, és legszívesbben felkapnánk a villamost és a melóhelyig hajítanánk, de legalábbis egymást meggyilkolnánk - de akkor és ott nekem van igazam, szóval pofádat maximum evésre.

Ha sokáig mész, akkor ülj belülre/menj beljebb! Naponta járok a 4-6 villamossal, ami bár reggelenként inkább mozgójárda, mint villamos, de így is zsúfolt. Kivétel "belül", mert ott sokszor focizni lehetne, annyi a hely - az ajtónál meg egy adagban fingani nem tudok, annyi szabad hely nincs. Kapaszkodni, minek: megtart a tömeg. Szóval irány belülre, kedves emberek, irány belülre! Pláne, ha nem 2-3, hanem 5-6 megállót mész. Nyugi, kiengedünk. Mi intelligens létforma vagyunk.

Az ellenőr is ember. Még ha olykor bunkó ember is, és tulajdonképpen a dolgozó, adófizető emberektől harmadszorra szedi be a szolgáltatásért járó pénzt, de ezért nem ő a hibás személyesen. (A háromszori beszedéshez: egyszer ugye állami pénzből él mondjuk a BKV, év végén saját becslés alapján a bliccelők okozta kiesést pótolják, meg még azok a gyalogkakukkok, mint én, akik vesznek bérletet.) Ha tudsz vele stílusosan, viccesen, kultúráltan vitatkozni: tedd. Ha csak üvöltve az anyjába elhajtani tudod, akkor kérlek ne. Továbbá ha nem fizetsz be valami sok adót, akkor vegyél már jegyet/bérletet kérlek! A közteherviselés ennek minimális igényével kezdődik; ha még a kisember is beleszarik, ott halt meg az egész.

...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.