Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Csókolom, angol oldalra tévedtem?
Rövid időn belül már a második angol nyelvű szöveg olvasható, holott a PH! állítólag magyar.

Nem tetszik a dolog, és kész. Az sem érdekel, hogy bugris vagyok, mert még az angolt sem vagyok képes teljes mértékben megérteni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) tobal válasza Vakegérke (#1) üzenetére


tobal
tag

Angolul tettem közzé, mert az eredeti videó is angol. Lehet, hogy egyszer lefordítom, ha lesz kedvem.

Szeretem, sőt imádom a magyar nyelvet, de azt hiszem, hogy a digitális média témakörénél nem lőttem mellé azzal, hogy angolul tettem közzé, mert a digitális média általános nyelve az angol (mint ahogy az orvosié a latin). Aki nem ért angolul, azt valószínűleg amúgysem érdekelné, hogy mi van a szövegben.

(#3) Samus


Samus
addikt

Igazat adok Vakegérkének. Az alapelvekben is szerepel a kitétel. A hoteles téma még úgy, ahogy elment, mert ott a vicces fordítás a poén, de ezt le kellett volna fordítani előtte. Ez logout. Nem IT Café.

Nem kritizálni akarom, mert személyes bejegyzés.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4) Vakegérke válasza tobal (#2) üzenetére


Vakegérke
veterán

"...a digitális média általános nyelve az angol..."

A PH! nyelve viszont magyar.
Alapelvek, Általános Szolgáltatási Feltételek (ÁSZF):
II. Általános rendelkezések
8. A Felhasználói Tartalom nyelve a magyar, ettől eltérni csak indokolt esetben lehet.

"Aki nem ért angolul, azt valószínűleg amúgysem érdekelné, hogy mi van a szövegben."

Ezt meg honnan veszed? Gondolod, hogy aki nem vágja az inglist, az érzéketlen a tartalom iránt?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) Mr X válasza Vakegérke (#4) üzenetére


Mr X
veterán

Ha annyira érdekel, tedd be a gugli fordítóba.

(#6) Vakegérke válasza Mr X (#5) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem a fordítás a gond, hanem az elv.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) #51736960 válasza Vakegérke (#6) üzenetére


#51736960
törölt tag

szerintem semmi rosszat nem akart azzal, hogy angolul tette be az írást, ennek ellenére engem is zavar, mert megszoktam, hogy a ph-n magyarul olvasok.

pláne úgy, ez egy rohadt nehezen érthető szöveg, és még második olvasásra sincs sok értelme szerintem, de ez csak az én véleményem sorry :R

(#8) Vakegérke válasza #51736960 (#7) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem feltételeztem rosszakaratot. :N

No most azért maradjunk annyiban, hogy nem akarok kötözködő szemétláda lenni. Inkább azt szeretném, ha nem harapózna el az anglicizmus ezen formája.
Magyar PH!-ra magyar szöveget, magyar lukba magyar hangyát. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) tobal válasza Vakegérke (#8) üzenetére


tobal
tag

Végülis jogos a felháborodás, és hidd el, én sem szeretném, ha "elangolosodna" az oldal.

Annyi történt, hogy megtaláltam ezt a videót youtube-on, viszont a szövegét nem találtam meg sehol az interneten. Én viszont szerettem volna, ha meglenne, úgyhogy hallás alapján leírtam, és kiraktam a blogjaimra, köztük ide is, személyes bejegyzésként. Ennyi történt. Hogyha lefordítottam volna magyarra, akkor is közzé tettem volna eredeti nyelven is. Legközelebb az ilyen tartalmakat nem osztom meg logout-on, és akkor nincs belőle probléma.

(#10) e=mc²


e=mc²
őstag

Neha nem ertem az embereket, mi a jo feneert kell egyaltalan megnyilvanulni mas sajat blogbejegyzesei kozott, ahova "elvileg" azt irnak az emberek amit akarnak.

Igen, igazat adok, hogy ha engedelyezett a hozzaszolas, akkor velemenyt var a keszito, visszajelzest, gondolom magyarul.

De ha zavarja barkinek is a csoret, akkor miert ilyen formaban kell ezt megtenni? Van privat uzenet kuldesi lehetoseg is, vagy jelentse a moderatoroknak, ha ennyire tisztaban van az alapelvekkel es majd ok figyelmeztetik a postolot.

De igy nagy nyilvanosan a topic temajatol abszolut elteroen meg sajat magat minositi mindenkinek (igen meg nekem is, mert en sem a topicra reaglatam)...

Nem olyan mindegy, hogy ki miket irogat?

Ambulimax Provider

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.