Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wolruf


wolruf
őstag

Tudnám ezeket a díjakat utána ki használja el, kihez jut. Ilyen-olyan hatalmas büntetések mennek mindenfelé, van amikor csúnyán nagyon sok millió, node hova jut a végén? Valamelyik aktakukac kapja meg ,,prémiumként'' (na jó, a főnökei talán)?

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#2) dabadab válasza wolruf (#1) üzenetére


dabadab
titán

A kozponti koltsegvetesbe szoktak menni ezek a penzek.

DRM is theft

(#3) ronson


ronson
őstag

Pont a Digit, akinél az egyik legjobban teljesül az előfizetett sávszélesség.

A UPC-t kellene betiltani, aki éveken át, versenytárs nélkül, óriási profitoit termelve, 10k+ -ért adta a netjét, fenntartva a látszatot, hogy ez ilyen drága technológia. Nem beszélve a gyenge supportról, a bunkó szerelőiről és az állandó hűségszerződésekről.

(#4) Laca19 (a) válasza ronson (#3) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Valahogy nekem is ezek jutottak eszembe. A Digi az egyik legkorrektebb szolgáltató és ezzel szívóznak. Úgylátszik mindenkinek (persze főleg a többi szolgáltatóknak ) szúrja a szemét ha ma Magyarországon egy cég jó szolgáltatást ad jó áron.

http://www.diesel.com

(#5) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Minden elismerésem a Digié, van hogy még gyorsabban is jön a cumó.
"Valakinek" nagyon a bögyében lehetnek.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#6) #72042496 válasza ronson (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem a szolgáltatással, hanem a tájékoztatással volt a baj. Hasonló miatt amúgy a UPC-t is megbüntették valamikor a tavalyi év elején.

(#7) bwoay


bwoay
nagyúr

Most nem azt kellene nézni, hogy a Digi kivel volt korrekt,
mert a bírságot nem is azért rótták ki rájuk, ahogy nektek vagy nekem szolgáltatnak.
Ha Miskolcon nem tüntették fel a garantált minimumot,
akkor jogosnak találom az eljárást. Ez alól nem mentség,
hogy másokkal mindig korrektek voltak.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8) spirit007 válasza bwoay (#7) üzenetére


spirit007
senior tag

Eggen, de azért bírom ezt a 'tartsuk be a törvényt ergo bírságoljunk' hozzáállást főként olyanokkal szemben akik nem nyomják a mutyipénzt a megfelelő helyre. Se egy koncesszió , se monopólium, na akkor ezeket jól megfingatjuk!

(#9) dabadab válasza spirit007 (#8) üzenetére


dabadab
titán

Ez sokkal hihetobben hangzana, ha a T meg az UPC soha nem kapna birsagot.
De kap.

Egyebkent meg mi a baj azzal, hogy ha egy hatosag, ami a torvenyesseg felugyeletere hivatott, tenyleg betartatja a torvenyt?

DRM is theft

(#10) Lars


Lars
őstag

Nincs itt a birságolással semmi baj szerintem
Ez egy ekkora szolgáltatónak "csak" jelzés értékű. Meg kell tanulni az új játékszabályokat, és megy minden tovább. Én is digis vagyok, semmi problémám nincs velük, bár ha esetleg problémád van, akkor lassan tudnak reagálni. Ez a szervezeti felépítés hiányossága, és nem a cégé. Mindenhol így van ez szerintem. Lényeg, hogy megoldották a problémát, és most már minden rendben :R

(#11) Penge_4 válasza dabadab (#9) üzenetére


Penge_4
veterán

"Egyebkent meg mi a baj azzal, hogy ha egy hatosag, ami a torvenyesseg felugyeletere hivatott, tenyleg betartatja a torvenyt?"

Mert nem mindegy, hogy egy szolgáltató véletlen figyelmetlenségből nem közli a minimum sávszélességet egy(!) megyeszékhelyen, de mivel az összes többin igen, így eleve nem rossz szándékból történt, ez nagyon nem hasonlítható ahhoz, amikor egy tipikus féreg szolgáltató mindig áthágja a törvényt, ahol tudja, élősködik az előfizetőin, trükközik, hazudozik, nem nyújt minőséget, ráadásul p2p korlátokat alkalmaz, ha túlléped a korlátlan "limitet", akkor lekorlátoz, egyszer véletlenül a tökére lépnek, aztán (ahhoz viszonyítva, hogy egy hatalmas multi, nevetséges fillérekre) megbüntetik, míg a Digivel szemben, akiknek előbbre való az előfizetői elégedettség, mint a profit ugyanúgy járnak el.

A gyilkosságnál sem mindegy, hogy véletlen figyelmetlenségből elütöttem valakit, vagy szánt szándékkal, előre megfontoltan kivégeztem, kibeleztem, feldaraboltam, meghágtam, aztán megsütöttem és megettem, mert nagyon nem ugyanaz büntetési tételben. :((

(#12) spirit007 válasza dabadab (#9) üzenetére


spirit007
senior tag

csak egy szó : arányosság ;)

(#14) GuMipOkE


GuMipOkE
senior tag

Nem hiszem, hogy jól jön ez a diginek... :(

(#15) Penge_4 válasza Kalandor (#13) üzenetére


Penge_4
veterán

Ez a baj. Vagy mit szólnál, ha holnap megtámad valaki, leütöd, aztán lesittelnek testi sértésért, majd a bíró azt mondja: "Nem érdekel az előéleted, nem érdekel mi célból, mi okból tetted, az érdekel, hogy az öklöddel megütötted xy arcát, innentől megvan a büntetési tétel, ugyanannyit ülsz, mint az a srác, aki kétszer bankot rabolt, egyszer embert ölt és most lecsapja majd kirabolja áldozatait, ugyanis ennek ez a büntetési tétele, nincs apelláta. :DDD

Ezt a rendszert már eltörölték, nem véletlenül, mert nem volt hatékony. Most ugyanezt alkalmazzák a versenyhatóságok. Bár így belegondolva nem csodálom, mert ha a megszokott bírósági mechanizmust alkalmaznák, akkor már az MS rég "életfogytiglant" kapott volna. ;]

(#16) D1Rect


D1Rect
félisten

Az a vicc, ha ugyanezért a UPC-t büntetik meg ugyanennyire, akkor arról szólna a topik, hogy kevés, és rohadjon meg a UPC és az NHH is.
Tessék elfogadni: szabály áthágása=bünti. Nem olyan bonyolult ez. :U

(#17) alien24 válasza Penge_4 (#15) üzenetére


alien24
tag

ferditesz.
az aki eloszor utott, es az aki 2 rablason tul van majd utott is ugyanazt az alap buntetest kapja, majd jonnek a halmozati tetelek.

[ Szerkesztve ]

http://ahapc.hu kiraly webaruhaz: reszletes es pontos leirasok, alacsony arak

(#19) fricz19 válasza GuMipOkE (#14) üzenetére


fricz19
őstag

nekik ez 10 millió semmi
először soknak tűnik de egy nagyobb cég röhögve ki perkálja

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#20) #72042496 válasza Kalandor (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

Vigyázz, mert most az jön, hogy miért nem egymilliárdot. :)

(#21) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Lesz ez még több is. ;]

Azért nem értem, hogy ha a többi szolgáltatót már többször megbüntették ezért, akkor ők miért nem tudtak erre felkészülni? :F

(#22) Penge_4 válasza Kalandor (#18) üzenetére


Penge_4
veterán

Oké, és azért mennyi jár, ha nem tartja be még az elméleti minimumot sem? Vagy mennyi a havi megengedett "nem működik" periódus? És a 24 óra miért nyúlik 72-re? És ha probléma van a hálózattal miért kapcsolgatnak össze-vissza, miért nem tudnak egy technikust adni rögtön? Miért hívhatják korlátlannak, ami valójában nem is korlátlan? Törvényes, hogy ha betették egy adott területre a lábukat, akkor onnantól egy új szolgáltatót ott szivatnak, ahol tudnak, hogy csakazértse tudjon szolgáltatni, mert "az már az ő területük"? Törvényes lefizetni tömbházak közös képviselőit, hogy megnehezítsék a többi szolgáltató helyzetét? Ezeket nem halmozzák? Mert akkor a UPC és a Tré már a feloszlatást is kiérdemelték volna.

(#24) Dave™ válasza ronson (#3) üzenetére


Dave™
nagyúr

Maximálisan egyetértek. Remélem minél hamarabb elterjed mindenhol, haljon csak éhen a többi szolgáltató az inkorrekt üzletpolitikájával...

(#25) Moonline.


Moonline.
aktív tag

Na szép....az persze nem számít hogy a Digi azt az elméleti sebességet 99.9%ban betartja....nem úgy mint az UPC....

(#26) Voyage


Voyage
aktív tag

Meg is érdemlik.
Két lábbal rúgnám ki azt, aki telehirdette a várost, de nem vette észre a hibát. :U
Ugyanakkor meg NHH mért nem bírságolja soha drágalátos Invitel-t?
Ki van írva mindenhova a garantált sávszélesség, nekem annál bő 500kbps-el kevesebb a sávszélem.
Tudom, messze vagyok a központtól, de akkor meg nem kéne kiírni ekkora baromságokat... :(((

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#27) siva


siva
aktív tag

Az a gond, hogy Magyarországon a papír a fontos, nem az ami rá van írva. Papírral bármit el lehet fedni, szinte mindig csak azt ellenőrzik, és csak azt tudják, és akarják ellenőrizni ami törvényileg papíron megvan. A tartalmának betartása már részletkérdés...

(#28) aram01


aram01
nagyúr

Megérdemlik a rohadtak(amíg nem hozzák erre a kábelt) :P

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#29) Depression


Depression
veterán

Sajnálom, ugyanis kb. 1 éve van digink, és soha nem volt kevesebb, mint a megadott maximum.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#30) ragazzo


ragazzo
őstag

Én is láttam a Digis hirdetést még Egerben. Valóban csak a max fel- és letöltési sebesség volt feltüntetve. Mondjuk ott úgy hirdették, hogy majd hamarosan. Gondolom azóta sem értek oda...

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#31) Fecogame válasza aram01 (#28) üzenetére


Fecogame
veterán

Ja, sajnos csak a nagyvárosokban van még :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#32) aram01 válasza Fecogame (#31) üzenetére


aram01
nagyúr

tesómék egy "nagyvárosban" laknak tavaly augusztusra ígérték nekik beköttetek a upc-t erre most húzták be a digit a lépcsőházba.Nem kicsit csúsztak a srácok,akkor vidékre mikor ér? Kb soha

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#33) mokus1 válasza aram01 (#32) üzenetére


mokus1
addikt

Még pest sincs teljesen lefedve sajnos.

(#34) zH. válasza Depression (#29) üzenetére


zH.
senior tag

Nekünk sem.
miskolci vagyok ,diginettel és még sosem ment a "maximális" 20/10 alá ,és töltés közben is fix5-ös lat.

just be

(#35) ngabor2 válasza aram01 (#32) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a digire különösen jellemző, hogy csak nagy paneltömbökbe húzza ki a kábelt, emrt ott éri meg neki. kis terület, sok előfizető. én debrecen belvárosában lakok, a digi központtól kb. 150m-re, 200m-re tőlem van digi (panelban)... nálam esélye sincs belátható időn belül.

(#36) Vladi válasza ngabor2 (#35) üzenetére


Vladi
nagyúr

wazz szerzünk neked 150 m utp kábelt. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#37) Puma K


Puma K
veterán

10 milla mi az nekik.... De ilyenre hogy-hogy nem figyeltek? :U

Azért még nagy falat DIGI-nek az UPC és a T-Online, mert még mindig nem tudtak bejönni a kerületünkbe :N Na jó még van Fibernet de az ezer éves és elég gáz a szolgáltatásuk...

Úristen ezer éves topik... de gáz :DDD
Este van bocsánat

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#38) RootRulez


RootRulez
félisten

Tényleg szomorú, hogy mindig a kicsit bántják :U Bratyónak pesten van DIGI netje és idegesít, hogy majdnem feleannyiért 15x olyan gyors netje van, mint nekem vidéken. Remélem, miután a DIGI bekebelezi a lakótelepeket, jöhet majd a cucc a kertes házakba is, bár akkor sem lenne olyan olcsó... Én meg egy gyorsabb net miatt nem leszek parizelzabáló paneltigris :N

═════════════════════════════════════════

(#39) Drenadar válasza ngabor2 (#35) üzenetére


Drenadar
veterán

Pedig már vannak kertvárosi övezetek is ahol elérhető, rokonnak is kertvárosban van jó kis digi csomagja.

E meg röhej hogy pont a digit csesztetik, nem sok olyan magyar szolgáltató van ahol a névleges sebesség, ahogy a cikk írja az elméleti maximum KEVESEBB mint a valóságos sebesség, de legalábbis elég kicsi az eltérés közte...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.