Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Esmein válasza baluka26 (#99) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nem ertem ezt a gorcsos ragaszkodasod az olcsosaghoz. Ha egy fejleszto aki evi 30-40 ezer fontot kap a cegtol nem tud maximalis teljesitmennyel dolgozni, mert egy MBP helyett a kezebe adnak egy windowsos gepet, ami 500 fonttal olcsobb, akkor azt a ceget csimpanzok vezetik.

Nem ezen mulik. Es nem mindenki mainframe operator, meg halozati rendszergazda aki szamitogeppel dolgozik. Van akinek nincs szuksege a vallalati funkciokra, csak akar egy stabil, hosszu akkuideju eros laptopot.

Ertem hova akarsz kilyukadni, csak nincs igazad.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#102) baluka26 válasza Esmein (#101) üzenetére


baluka26
veterán

A fejlesztőprogramok nativan Macesek vagy Winesek? (a nagy részük)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#103) tildy válasza baluka26 (#102) üzenetére


tildy
nagyúr

Attol fugg mire. Amire mostanaban nagy szukseg van , azok sokszor macesek. Nem igazan lattam meg pl webdesignert windowssal dolgozni.

Ha egyeb fejlesztesrol van szo, az en esetemben a Linux/Unix alapu kornyezet a nyerobb, tehat itt megint elonyben van a Mac OS a windowssal szemben.
C fejlesztesben, vagy halozatkezelesben, szerverekkent szinten Unix/Linux fut... Szerintem az effele fejlesztesre nagyon popec az Eclipse IDE, legalabbis szeretem, van Macre is, (linuxra es winre is) jol hasznalhato...

Az Xcoderol nem is beszelve, ami ugye Maces...

Azt nem tudom megmondani, hogy osszesegeben a programozok mekkora resze hasznal Windowst vagy MAcet, azt viszont latom, hogy az en szakteruletemen szinte elenyeszo a windowsosok szama.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#104) PazsitZ válasza Esmein (#101) üzenetére


PazsitZ
addikt

Azért tetszik ez a csak apple gyárt stabil, hosszu akkuideju eros laptopot. :)

(#102) baluka26: Fejlesztők legnagyobb része unix alapú rendszerekkel dolgoznak. S igen, a mac os is az.
Van fejlesztő kollégám, aki pl. macet használ és szereti is.

(#105) Alex91: nem lesz sokkal olcsóbb, de a mac-esektől mindig ezt hallom, hogy ááá, minőség, teljesítmény, mer' ilyet csak a mac tud.
Egyébként nincs is baj ezzel a hozzáállással, csak megmosolyogtató.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#105) Alex91 válasza PazsitZ (#104) üzenetére


Alex91
félisten

Gyart mas is, csak az se lesz joval olcsobb (ha nem dragabb :) ).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#106) Esmein válasza baluka26 (#102) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nem vagy tisztaban a szoftveres ellatottsaggal Maces vonalon.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#107) baluka26 válasza Esmein (#106) üzenetére


baluka26
veterán

Feltettem egy kérdést, mert nem vagyok tisztában. :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#108) Esmein válasza PazsitZ (#104) üzenetére


Esmein
nagyúr

"Azért tetszik ez a csak apple gyárt stabil, hosszu akkuideju eros laptopot."

Nem ezt irtam.

Komolyan ki fogok terni a hitembol ha meg valaki a szamba ad olyat amit nem mondtam.

Vannak nagyon jo lenovo laptopok, szinten az $1000 feletti arkategoriaban. Dellbol, Sonybol eddig csak szemet volt a kezem kozott, Fujitsut szedtem szet tobbet javitas celjabol, olyan okadas mernoki munkat meg nem lattam mashol.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#109) Esmein


Esmein
nagyúr

Vegeztem, legyen mindenki boldog aki elegedett a szamitogepevel.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#110) tildy válasza Alex91 (#105) üzenetére


tildy
nagyúr

Raadasul nem is nez kia tobbi egy strapabiro termeknek . ( No nem mintha ezzel nem lettek volna bajok, de anyagminoseggel nem volt, a haz nagyon egyben van, a tobbi gyarto gepe emellett kb kinai froccsontott muanyagnak, karcolodonak, stb. tunik. )

En ennyit latok, hogy ezen tenyleg dolgoztak, hogy jo, hogy hasznalhato legyen. olyan kis nuanszok vannak benne, amire nem is gondoltam volna, vagy amirol nem is tudtam, hogy is lehet. Es nagyon megkonnyiti a hasznalatot. :K :K (Pl. ketujjas, haromujjas, negyujjas mozdulatok, vagy a hattervilagitas, es meg sorolhatnam)

Mint irtam, alapbol szkeptikus vagyok/voltam a mac-kel szemben, de hatarozottan nem rossz, es megeri az arat. :)

Volt odahaza ceges Lenovo-m, raadasul tan T61, vagy valami ilyesmi. Haaat, nem cserelnem ezt el ra:)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#111) PazsitZ válasza Esmein (#108) üzenetére


PazsitZ
addikt

Nekem pedig ez jött le abból a hsz-ből, de akkor bocs.

- http://pazsitz.hu -

(#112) tildy


tildy
nagyúr

No gondolkodtam, vegul inkabb ugy dontottem, mivel van erre alapbol egy ev gari, es a gari kiterjesztes , ha athoznam fel evvel kesobb jarna le, lehet inkabb veszek 200 fontert idovel ra egy applecaret. Igy harom evre biztositanam be magam:)

A poen, hogy epp gondolkodtunk azon, hogy mivel most kamat nelkul reszletre lehetett volna venni ilyen gepet, hogy veszunk, de ugy nez ki , ez a kerdes letudva, leven a legujabb modellre csereltek:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#113) Alex91 válasza tildy (#112) üzenetére


Alex91
félisten

Ha ezt Alamuszi kolléga olvasná... :)! Hogy milyen az Apple support... Bár úgyis kijelentene, hogy ez Anglia és nem Magyarország :D .

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#114) biker válasza Esmein (#108) üzenetére


biker
nagyúr

de azért mókás, amikor a MBP-m mellé, ami 8 órát megy akkuról, konkrétan csak akkor viszek töltőt, ha kell a parallelses wint futtatni, mert akkor csak 4-5 órát megy, szóval mellérakom a LEnovo r61i-t, ami megy szintén 4-5 órát talán, csak épp 5cm-t kilóg az extra akku a gépből, és minden irányból uszkve 30%-al nagyobb, súlyra is :)

Mindegy, tildy gépe végülis javítva vagy sem?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#115) tildy válasza biker (#114) üzenetére


tildy
nagyúr

Ujat kaptam:-)

Erdekes megfigyeles amugy, ha windowssal ment a a gep, legalabb 3 orat csokkent az akkuido.

(mindig gondban vagyok kinek a gepe, egy honapot vegiggurizett Esmein erte, es bar nekem adta, en ugy erzem, az ove)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#118) Corolla


Corolla
csendes tag

11111

***LG UB850V***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.