Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) marsu


marsu
addikt

Nos igen, a nagyobbik 17,3 colos kijelzője azért már tekintélyes!

Remek asztali laptop, de a súlyát nem szívesen cipelném sokáig a vállamon.

Press any key to continue ...

(#2) tcp


tcp
tag

szeptember 22-én kerülnek a boltok polcaira, amiből könnyű kitalálni, hogy már az új Microsoft Windows 7 kerül rájuk.

wow, már 3 napja van W7? csak így megkésett a hír nem? ;]

(#3) pacorro válasza tcp (#2) üzenetére


pacorro
aktív tag

Természetesen október, köszi! :B

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#4) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Hát nem rossz gépezetek ezek, szívesen elfogadnék valami frankóbb összeállítást HD 4570-essel. De ez a 17,3 colos bizony már igazán súrolja a hordozhatóság határát, bár lehet, hogy nagyon megszoktam a netbook-om kicsiségét.

<-ƘƘ->

(#5) nuke7


nuke7
veterán

ennyiért szerintem nagyon jo vétel lehet, a kisebb a nyerő szerintem...
az acer nagyon jo gépeket csinálgat mostanában, és az áraik is jók. :K

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#6) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

elég jo ára van szvsz...megéri ennyiért..
:R

Nos Omnes Una Manet

(#7) Geönczy


Geönczy
aktív tag

4870-es karit dobni be mellé és a felbontást 1920x1200 növelni. Nagyon szépen muzsikálna.
Bár így is nagyon kecsegtetőek.
Mikor jelent meg a 2,6-on menő proci? Utolsó emlékem a 2,4-es turion.

(#8) VaniliásRönk válasza Geönczy (#7) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ezek már 45nm-esek, amire te gondolsz az a 65nm-es ZM-86.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#9) Oliverda


Oliverda
félisten

Asszem megvan a következő kiszemelt az Aspire 5542 személyében. M600-as proci, 4GB RAM, 320as HDD. Ennyi elég is lenne. :D

Vajon az 5542 kijelzője is LED háttérvilágítással rendelkezik?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10) Geönczy válasza VaniliásRönk (#8) üzenetére


Geönczy
aktív tag

Ja tényleg.
Ezek szerint nagyon elkallódtam.

(#11) VaniliásRönk válasza Oliverda (#9) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A burkolat a szokásos, ronda és igénytelen az anyagválasztás is, nem erőltetném az Acert, de te tudod.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#12) Thom!


Thom!
veterán

(#13) Oliverda válasza VaniliásRönk (#11) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem éppen hogy baromi jól el van találva. Letisztult, elegáns. Mondjuk ezen kár vitázni mert ez egy elég szubjektív dolog. Anyagválasztás: a fémes cuccokat nem szeretem sem telefonnál sem laptopnál. Télen hideg, deformálódhat és nehéz.

Az Acer-ben nagyon kellemesen csalódtam a HP esetében már inkább kellemetlenül, abból lehetőleg semmit a jövőben. Az Asus pedig az amit inkább nem erőltetek. Más gyártónak pedig nem nagyon vannak normális AMD gépei. A Dell még jó lenne de azok Intel bérencek.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14) cqr válasza Oliverda (#13) üzenetére


cqr
aktív tag

a fémes cuccokat nem szeretem sem telefonnál sem laptopnál. Télen hideg, deformálódhat és nehéz.

A "fém" laptopnál általában a külső borítás műanyag, mindössze a tartást adó váz fém/magnézium ötvözet, így télen nem hideg.. : ) A deformáció meg nem biztos, hogy ezen magnézium ötvözetek ellen és a műanyag mellett érv :DDD Súlyban megint csak nem jelentős a különbség.

Az Acer-ben nagyon kellemesen csalódtam a HP esetében már inkább kellemetlenül, abból lehetőleg semmit a jövőben

Ha az acer-el is lenne hasonló negatív tapasztalatod, nem vennél notebookot többet ? : P

Ettől függetlenül megvan az a vásárlói kör, és azon vásárlói igények melyeknek nagyon megfelel az acer, épp ezért felesleges ilyen mondvacsinált érveket gyártani. : )

[ Szerkesztve ]

(#15) Oliverda válasza cqr (#14) üzenetére


Oliverda
félisten

Természetesen nem a vázra gondoltam. A külső megjelenésről volt szó.

"Ha az acer-el is lenne hasonló negatív tapasztalatod, nem vennél notebookot többet?"

Akkor utolsó lehetőségnek még mindig ott lenne az Asus, de ameddig van más addig inkább nem...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16) t72killer válasza VaniliásRönk (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én a HD 4570 VGA választástól nem vagyok elájulva. Ha már a HD 4330-nál komolyabb (+nagyobb fogyasztású) darab, akkor miért nem egy 4650? Az legalább használható is valamire, nem csak a win7 aerójának meghajtására...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17) cqr válasza t72killer (#16) üzenetére


cqr
aktív tag

akkor miért nem egy 4650?

Mert akkor jó lenne. :DDD
(valsz hűtés és az ár miatt de egyik sem jó kifogás : )

M600 + 4650 gddr3 = pure win :D

[ Szerkesztve ]

(#18) VaniliásRönk válasza Oliverda (#13) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az előző Travelmate-hez volt szerencsém élőben és kiábrándító, a képek alapján ez se sokkal jobb, a forma valóban ízlés dolga, de nekem akkor sem jön be. :)) Ha az én gépemre célzol, ezen sajnos egy gramm fémborítás sincs (a képek alapján én is szálcsiszolt fémet vártam), én jobban díjaztam volna, pláne a csuklótámasznál, mert ott még csak nem is színezett a műanyag, hanem festett.

Mi a baj a HP-val? A Dell meg menjen a...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#19) Oliverda válasza VaniliásRönk (#18) üzenetére


Oliverda
félisten

Mondjuk a Travelmate szériát annyira én sem preferálom, inkább az Aspire.

Nem tudom (pontosabban tudtam) hogy milyen géped van. Nekem valamit abit KN9 rémlett még. :D

Először anno egy HP 6715b-t néztem ki de aztán ahogy jobban megnéztem illetve meghallgattam egy-két tapasztalatot inkább letettem róla. Egy srác vett egy tök újat. Na annak már 1 hét után elkezdett recsegni a HDD feletti része ami a táccsap mellett volt. A szoftvereitől sem estem hanyatt. A HP Wi-Fi és Bluetooth kezelő mondhatni nem igazán nyerte el a tetszésemet. Az ára sem volt éppen alacsony, ezen felül nekem a HP dizájn vagy túl puritán, vagy már agyonkerekített szappantartóra emlékeztet. A nyomtatóikkal elég sok gebasz volt (legalábbis amivel én találkoztam) illetve bő 1.5 évig dolgoztam egy HP desktop gépen (X2 4200+) ami olyan fagyásokat produkált amit előtte még soha az életemben nem láttam. :D Ezen felül még jópár általam megbízhatónak tartott infós ismerősöm egyöntetű véleménye volt az hogy HP-t inkább ne ...még mielőtt ezeket megtapasztaltam.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20) t72killer válasza cqr (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hát igen, egy M620-640, egy 4650-4670-(...5650:DDD)-nek szerelve bármire elég. Sima ügy lenne összerakni, de valahogy egyik laptopgyártó se akarja megcsinálni. Vagy a proci gyenge, vagy a VGA-t ürötték agyon DDR2-DDR3 (nem gddr) RAM-mal. Kész krimi egy kiegyensúlyozott+elfogadható árú darabot találni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#21) VaniliásRönk válasza Oliverda (#19) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A KN9 már rég volt. :D

Műanyag, van amelyik nem recseg? :)) Talán egy Thinkpad, de mivel nincs AMD-s eleve kilőve. :D A nyomtatóik no comment (LaserJet 6L :D), de másról még nem hallottam rosszat és szerencsére a notimmal is elégedett vagyok.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#22) Oliverda válasza VaniliásRönk (#21) üzenetére


Oliverda
félisten

Amelyik jól össze van rakva. :) A Lenovo is Intel only bár akkor már inkább Dell-t vennék ha mindkettő gyártana ilyen gépeket.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23) Oliverda


Oliverda
félisten

Aspire 5542

Egyelőre csak egy alap konfigurációban.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24) ifamester válasza Oliverda (#23) üzenetére


ifamester
csendes tag

Van egy izmosabb config is belőle:[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.