Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thome


Thome
addikt

Szerintetek hogy is lehet ez? Nem néztem utána a büntetőjogi törvénykönyvben, sehol, ha kiokosítanátok... :R

(#2) Gergő_ válasza Thome (#1) üzenetére


Gergő_
őstag

-szerintem- az hogy önvédelem volt-e a körülményektől függ, de attól nem igen hogy kinek a lakása. Ha valaki rugdalja a kaput, szerintem inkább a szádat próbáld meg használni először..

(#4) Иван


Иван
őstag

Egy jó ügyvéd szerintem kidumálja :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#5) Z86


Z86
őstag

Ha az illető csak be akar törni és elvinni a cuccaidat, te meg erre lebököd a nagykéssel, akkor mész a dutyiba. Ha úgy jön be, hogy le akar csapni egy macheteével és erre viszonzásul lebököd, az már jogos önvédelem. Szerintem... :)

(#6) Dany007 válasza Z86 (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Ja és előtte kérdezd meg tőle, hogy csak rabolni teccett jönni vagy ott lapul a kés / pisztoly a belső zsebben? :DD

Épp ezért módosították a btk-t, hogy ilyenek ne kelljen gondolkodni. Ha betör mindkét esetben alkalmazhatsz akármilyen szintű erőszakot, főleg ha pánikhelyzet alakul ki. Később a bíróság ugyan hozhat rád negatív ítéletet, de mivel önvédelem volt - mondjuk sötétben nem tudhattad hogy kés van-e nála vagy egy szál hagyma - felfognak menteni.

Személyes véleményem meg az, hogy aki illetéktelenül / engedély nélkül behatol más magánterületére az egyértelműen törvényt sért. Innentől pedig viselje a következményeket.
Ha hozzánk törne be valaki én gondolkodás nélkül leszúrnám. Nemigazán érdekelne a büntetés. Az én lakásomba senkinek nincs joga bejönni (kivéve a rendőrségnek) akinek én nem engedem meg. Ha mégis megteszi, hát úgykell neki.

Ugyanilyen alapon a zöldségtolvajokat se tudom sajnálni, akik belehaltak az elektromos kerítés átmászásába. Úgykell neki. Lopni tilos. Ez elég egyértelmű ahhoz, hogy 60-as IQ felett bárki fel tudja fogni. Innentől kezdve ha mégis megszegi a törvényt akkor magára vessen. Az embernek legyen joga megvédeni magát ha már a rendőrség erre nem képes. Márpedig nem képes! Mert heti szinten vannak bankrablások, betörések meg még gyakrabban. Milyen alapon várja el tőlem bárki, hogy a hozzám illetéktelenül betörő, behatoló ember érdekében mérlegeljek bármit is!?
Oldja meg a rendőrség vagy bármilyen állami szerv, hogy ne legyen betörés. Sehol semmikor sehogyan. És akkor lehet azt mondani amit.... Na de így?

Gondoljunk csak bele... Adott egy átlagos lakás. Mondjuk 1+ fél szobás 1+ 2 félszobás. Max 50-60nm. 1 főbejárat. Betörés! Mit csinálsz? Hívod a rendőrséget? Okés. Mire elmagyarázod hol laksz, plusz kiérnek eltelik 10-15 perc minimum. Ennyi idő alatt mindenkit le lehet mészárolni és eltűnni akár egy nagytévével is... Naná hogy védekezni fog az ember és nem várja a teszetosza rendőröket...

(#7) albert8


albert8
addikt

Bédbózütővel mehet, adjadne.... ;]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#8) nincsisbéla válasza albert8 (#7) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

De ha a Rózsadomb a helyszín, akkor csakis golfütő a megengedett! :K ;]

Mentalita'

(#9) kmisi99


kmisi99
addikt

Ha mégis megpusztul a betörő csak kell keríteni egy kést jól el kell mosni a kezébe adni és esetleg a saját véredből is mehet rá pár csepp és tuti siker. ;]

[ Szerkesztve ]

(#10) Akos96


Akos96
senior tag

Szerintem nem, de inkább hullaeltüntetés-terveken dolgozz.

[ Szerkesztve ]

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#11) r-chee válasza albert8 (#7) üzenetére


r-chee
őstag

dupla lett

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#12) r-chee válasza albert8 (#7) üzenetére


r-chee
őstag

- ...Szóval csak az érdekelne Elnök Úr, biztos nem fognak ezért meghurcolni?
- Nyugodjon meg Uram, kézben tartjuk ezt a témát.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#13) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Érdekesebb lett volna a poszt, ha a barátnőd éppen mossa ki a vért a szőnyegből, te meg darabolod a holtestet.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#14) Иван


Иван
őstag

Én így védekezek az illetéktelen behatolások ellen ;]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#15) Akos96 válasza Иван (#14) üzenetére


Akos96
senior tag

Fölteszed a lábad egy emelvényre és a térdedre támaszkodva nézed lövöldöző katonák hátsóját?

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#16) Иван válasza Akos96 (#15) üzenetére


Иван
őstag

Mondták már, hogy nincs humorérzéked? Mindegy, most mondva van. :DD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#17) D1Rect


D1Rect
félisten

A legszörnyűbb, hogy 16hsz és még mindig nem érkezett megfejtés.

(#18) Dr. Romano válasza D1Rect (#17) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Már 17! Ez egyre rosszabb ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#19) Иван válasza Dr. Romano (#18) üzenetére


Иван
őstag

Sőt, 19.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#20) Crystalheart válasza D1Rect (#17) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát mert egy ilyet mondjuk érdemesebb a jogiforum.hu-ra föltenni, mint a jogi értelemben nyilván nem túl kompetens Logoutra. :D

(#21) Thome válasza D1Rect (#17) üzenetére


Thome
addikt

Hát igen, de legalább eddig 1-2 kivétellel 20 off hsz van... :U

(#20) Crystalheart: Úgy vagyok vele, hogy azért itt is akad 1-2 értelmes és okos arc... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) Crystalheart válasza Thome (#21) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ja, csak jogász kevés. :P

(#23) Raucher válasza Thome (#1) üzenetére


Raucher
tag

Most komolyan.

Egy eljárás akkor is lefolyik ellened, ha otthon ölted meg a betörőt. Tisztázni kell körülményéket. Ha csak lépre csalsz valakit, akkor nem önvédelem.

Ha a boncoláson megállapítják, legalább egy tucat halálos ütést kapott az elkövető - áldozat. Hosszabb jutalomüdülésre számíthatsz valamelyik erre szakosodott intézményben.

Mint a régi viccben.

A tárgyaláson kérdez a bíró:

- Amikor az áldozat belépett az ön szobájába mi történ?

- Éppen almát hámoztam, amikor jött a Béla. Elcsúszott egy szelet almahéjon és belezuhant a késembe.

- A többi, szám szerint 42 további késszúrás, hogyan keletkezett?

- Bíró Úr, a Béla többször megpróbált felállni, de az almahéjon mindig visszaesett.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#24) Z86 válasza Dany007 (#6) üzenetére


Z86
őstag

Én nem szúrnám csak úgy alapból le, mert semmi kedvem bíróságra járni, meg a börtönt kockáztatni.
De beverném az orrát az biztos (bár ha 30 kg-mal nagyobb nálam akkor lehet nem).

Tessék ezt elolvasni:
Lelőheted, ha bemászik a kerítéseden?
:)

(#25) Dany007 válasza Z86 (#24) üzenetére


Dany007
veterán

oh en tudom hogy nem loheted le csakugy. De en nem kockaztatnek.
Lehet h csak rabolni jott es ha meglat elfut. De lehet ha meglat elokapja a kest es leszur vagy lelo. Arra akartam csak utalni, hogy ilyen esetbeb a legrobbszor nincs ido merlegelni. Stresszhelyzetben amugyis mindenki maskepp reagalja le. Beindul egy vedelmi oszton stb...
Es ha az ember ugy veli az elete a tet nem fog a jovobeli birosagi utakon agonizalni mikozben betoro van a lakasban...

(#26) Иван válasza Z86 (#24) üzenetére


Иван
őstag

A "lelőném" kategória azért necces, mert fegyverbirtokláshoz elég sok engedély, adminisztráció meg minden izé kell.

Persze elméletben azért van fegyvered, hogy megvédhesd magad, szóval valamilyen törvény erre biztos van.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#27) Thome válasza Raucher (#23) üzenetére


Thome
addikt

Ez már csak a túlbonyolítása a saját gondolatmenetemnek, én csak arra gondoltam, hogy 1db szúrás, mondjuk pont hason (mert nekem rontott, pl), ebbe belehal, s engem lecsuknak? Akkor akár mintha nem is létezne ez a törvény. :U

(#28) kmisi99 válasza Thome (#27) üzenetére


kmisi99
addikt

Az alapján amit Z86 linkelt be ha már feltételezed hogy az életedre törhet jogosan megölheted. Olvasd át az alapján szerintem tisztázódik a kérdésed.

(#29) Raucher válasza Thome (#27) üzenetére


Raucher
tag

Mondom. Minden esetben kivizsgálják a halálesetet.
Egy rosszul hangzó válasszal magadra zúdítod az igazságszolgáltatást.
Ha összefüggésbe lehet hozni ezt a témát, és egy konkrét esetet, veled, akkor nagyon nehezen áll meg a jogos védekezés esete.

Egy hasszúrásba nem egyszerű bele halni.* Neked meg azonnal kell mentőt és rendőrt hívnod, miközben elsősegélyt kell adnod legjobb tudásod szerint.

* A japán rituális öngyilkosságban, két irányban vágták meg a hasfalat, hogy sérüljenek a belső szervek. Ez fájdalmas és lassú halál. Ezért egy segítő lefejezte a rituálé végrehajtóját.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#30) Иван válasza Raucher (#29) üzenetére


Иван
őstag

És ha reflekszből ráhúzom és beadom neki a heccsátot? ;]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#31) Raucher válasza Иван (#30) üzenetére


Raucher
tag

Akkor győztél.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#32) Иван válasza Raucher (#31) üzenetére


Иван
őstag

Lehet TK is. ;]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#33) lapa


lapa
veterán

nem kell mérlegelned, ha éjszaka, csoportosan vagy fegyverrel jönnek. akkor bármit alkalmazhatsz a közvetlen életveszély (és ez fontos) elhárítására. természetesen vékony a határ, de ha nem látod a kezét és agresszíven lép fel, akkor jogosan feltételezheted, hogy azért ilyen magabiztos mert van valami bökő nála.

az nem közvetlen életveszély, hogy a részeg rádesik.

utólag bizonyítékokat hamisítani nagyon nem jó ötlet, az egyből kimeríti a rosszhiszeműséget. ha te a lehetőségekhez képest józanul és nem túlzásba esve jártál el (lásd 42 késszúrás csöppet sok) akkor a jelenlegiek szerint nem lehet nagy baj. természetesen te a betörővel szemben sem léphetsz fel támadólag. meg mérlegelni illik van-e más lehetőség (szomszédok felverése hangos kiáltásokkal, elmenekülés, akármi).

én így értettem a dolgot, tán fn-en vagy hvg-n volt nemrég filozofálás, mindjárt rákeresek.

(#34) Thome


Thome
addikt

Köszi a válaszokat, ezek már hasznosabbak!

Még egyszer kijelentem, nem történt semmi, csak a "mi lett volna, ha" esetén elgondolkodtam! :R

(#35) shaft72


shaft72
tag

Az éjszaka fegyverrel érkező tolvajt meg lehet ölni. 2500 éve így van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.