Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Redneck


Redneck
veterán

Szimpatikus termékek, kedvelem a márkát. Nem volt jobb így, hogy egy ilyen kis rendezvényen nézhettétek meg az új termékeket?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#2) Wombath válasza Redneck (#1) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Dehogynem :)

(#3) Angel1981


Angel1981
veterán

"teljesítménye elég egy VR-Ready PC-hez"

Ez talán még annál is jobb, amikor memóriamodulokra címkézték rá, hogy "Windows 7 Ready".

(#4) Redneck válasza Wombath (#2) üzenetére


Redneck
veterán

Gondoltam, irigykedem is! :D

A VR-Ready matricán jót nevettem.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#5) Cythyel válasza Redneck (#4) üzenetére


Cythyel
senior tag

ez csak a szokásos pr-sh*t amivel meg lehet fogni a tudatlan "gépépítőt", vr ready? akkor biztos jobb mint a másik amelyik 100W-al többet tud :DDD

(#6) zolee5016


zolee5016
őstag

A hexa 650 nekem szimpi.....nembaj a nem moduláris kábelezés....ugy is szinte kell mind

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#7) Chp


Chp
őstag

A dVGA-k és CPU-k fogyasztása csökken, a tápok teljesítményét meg emelik, egészen a Mennyország kapujáig. Évek óta tartó tendencia. Frászt kapok tőle. Minőségi 300W-os táp esetleg valamelyik gyártótól ami új fejlesztés? Hát nem nagyon van. Fejem a falba verem.

(#8) Fred23 válasza Chp (#7) üzenetére


Fred23
nagyúr

350-es FSP-m van, elég is, de ezek az újak nagyon bejöttek, tuti nem felejtem el őket, és legközelebb vagy ők, vagy egy Corsair! Mondjuk 500W fölé én se mennék nagy örömmel.

(#9) Tubi2 válasza Chp (#7) üzenetére


Tubi2
senior tag

Pedig a legtöbbször elég lenne. :)

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#10) Cathulhu


Cathulhu
addikt

80mm 40dB, remek! Epp most akarom szetszedni a 3 eves aurumot, mert rajottem, hogy az visit a leghangosabban a gepben, pedig az abban levo Yate Loon elvileg csak max 33 dB, de valamiert az FSP szereti csutkan jaratni.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#11) Chp válasza Fred23 (#8) üzenetére


Chp
őstag

Igaz, hogy meg kellett válnom a GTX750Ti csodámtól, de még megvolt, bőven kiszolgált a 300W-os BQ! SFX Power 2-m. Aki mondjuk 1060-at vesz, fogyasszon neki 120W-ot maximum, a processzor pedig ~80-at - és még sokat is mondtam. Mindez, s a többi kompnens fogyasztása, a büdös életbe nem fogja meghaladni a 230W-ot. Egy jól összerakott 350W-os táp számára pedig bő 100W tartaléka marad így is. S innentől kezdve merül fel bennem mindig a kérdés, hogy ha nagy általánosságban - mert megkockáztatom a többség beéri ezekkel a kártyákkal a budget miatt és ezen kártyák fogyasztása nem magas -, miért erőltetik az 5-600, de még az 1000W-os vonalat is? Egyszerűen nem áll össze a kép, ráadásul sorba jelennek meg a hegesztőtrafók. Na mindegy, lehet bennem van a hiba, vagy valamit mindig kihagyok a számításaimból, fene tudja. Nálam komoly referenciája van az FSP-nek és vakon bízok minden tápjukban, az egyetlen problémám csak az irány. ...egyébként hajtottam már 300-as 60APN-t, imádtam, és öcsém gépében jelenleg is az szolgál.

Tubi2
Naná! :K

[ Szerkesztve ]

(#12) Redneck válasza Chp (#11) üzenetére


Redneck
veterán

Tökéletesen megértelek! :R Kicentizni sem jó, de vannak akik 200-250W-ot fogyasztó konfighoz pakolnak 600-700W-os tápokat. Nem vagyunk egyformák...

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#13) AxBattler


AxBattler
félisten

Jók azok az új Hexa-k, mindig is tetszett a típus.

A Dagger is nagyon bejövős, de elég lenne a félmoduláris felépítés:
- 24pin és 4pin alplap csatlakozókra mindenkinek szüksége van;
- a moduláris csatlakozók egy szűk házban útban lehetnek;
- inkább a kábeleket szabják rövidebbre, és rugalmasabbra, jobban "tekerhetőre" - ez szerintem fontosabb a kisméretű rendszereknél;
- a SATA csatlakozók merőleges kábelezéséről is leszokhatnának már.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14) zolee5016 válasza Chp (#11) üzenetére


zolee5016
őstag

S innentől kezdve merül fel bennem mindig a kérdés, hogy ha nagy általánosságban - mert megkockáztatom a többség beéri ezekkel a kártyákkal a budget miatt és ezen kártyák fogyasztása nem magas -, miért erőltetik az 5-600, de még az 1000W-os vonalat is?
szerintem azért mert
1 vannak (mint én is) akik sli/cf rendszert használnak(bár a multi gpu támogatás egyre rosszabb, lassan nincs semmi értelme,előnye pláne amióta az NV is engedi a surroundot 1 kártyán)
2 tudják pontosan hogy a régi rossz beidegződéseknek hála úgy számol az átlagember,hogy cpu+vga x2
(ebben a vga gyártók is vastagon benne vannak mert szeretik eltúlozni a fogyasztási értékeket
3 A sok silány minőségű tápgyártó 4-500w-os tápegysége ami elfüstöl mert valójában még a felét sem tudja adja a táptalaját ,a túlméretezésnek táp terén.az userekben

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#15) Chp válasza zolee5016 (#14) üzenetére


Chp
őstag

Az utolsó két ponttal különösen egyet kell értsek.

(#16) EV6


EV6
csendes tag

Én sem tudom, milyen beteg rendszer kell ahhoz, hogy egy 300-400W-os normális táp kevés legyen. Nálam egy 300W-os BeQuiet (FSP bél) PurePower 300 viszi ezt: i5-4690 (84W TDP), GTX960 (120W TDP), 16GB, 128GB+960GB SSD, ez full terhelésen (Prime95 max power + Furmark Xtreme burning) fogyaszt 220-230W-ot a konnektorból, játék alatt jellemzően 180-210W között mozog, a tápventi meg egy kissé megemeli a fordulatszámát és langyost fúj.

(#17) zolee5016 válasza EV6 (#16) üzenetére


zolee5016
őstag

Azért nem tudod,mert a te is csak magadból indulsz ki......
Nem kell beteg rendszer oda ..egy 780 ti sli nem éri be 400w-os táppal...kb ennyi....
Másrészt meg ha azt mondom: a magyar userek kb 10% PH-zik és érzi a problémát....a másik 90% meg egyiket sem....

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#18) EV6 válasza zolee5016 (#17) üzenetére


EV6
csendes tag

A 780ti több, mint 3 éves GPU, SLI-t meg az emberek nagyon kis része épít. Értsd jól: nem az a fura, hogy van ilyen táp is, mert a top GPU SLI-ben, OC-zett i7, stb. mindig el fogja kérni a 600+W-os tápot, hanem az, ahogy fentebb is említették, tömegével jönnek a Paksot leolvasztó tápok, közben meg a nagyon nagy többség (még a gamerek is, ld. Steam stat), i3-i5 + középkat. VGA-t használ, aztán netezés, letöltés, stb. közben meg 3% terhelés mellet jó gagyi hatásfokkal döcög a táp és fogyaszt.

(#19) Reggie0 válasza EV6 (#18) üzenetére


Reggie0
félisten

Valoszinuleg azert, mert a kisebb tap annyival nem kerulne kevesebbe, hogy inkabb azt vegyek meg az emberek.

(#20) ViZion válasza Reggie0 (#19) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, ez is benne van, vastagon.
Hexa 400 W 13,5k, 500 W 17k, 700 W 19k... Átlag usernek "logikusan" az IGP-hez is kell a 700 W-os, mert különben úgy érzi, h lehúzták. Szerintem egy gépnél ez legyen a legnagyobb hiba, h a tápot túlméretezik.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21) catalano válasza ViZion (#20) üzenetére


catalano
tag

Szerintem is az legyen a legnagyobb hiba!

De egy valamit elfelejtesz, az pedig a garanciaidő. Sok embernek az is fontos. Általában a nagyobb táphoz hosszabb a gari.

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#22) Cathulhu válasza EV6 (#18) üzenetére


Cathulhu
addikt

Miert olvasztana le paksot egy eros tap? Jobb tapok teljesitmenygorbeje mindig olyan 80-90% folott van 50W felett (alatta is csak azert rosszabb mert a tap igyis-ugyis eszik par wattot, az meg szazalekban rosszabbul nez ki ott), akkor meg nem mindegy hogy 500W-os vagy 1000W-os tap eszik 30W-ot 300W terhelesnel?

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#23) Wombath válasza zolee5016 (#14) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Alapvetően jól foglaltad össze, ugyanis én is megkérdeztem az egyik FSP-s szakit, hogy hol vannak a 350 wattos, csúcskategóriás moduláris tápok, mire azt mondta, hogy amíg a csúcskategóriának nem mondható VGA-kra is kiírják, hogy minimum teljesítményigény a rendszerre 400 watt és hasonlók, addig túl kicsi az igény effélékre, főleg úgy, hogy az emberek azt is elvárják, hogy közben a tápegység csendes is legyen és sokáig tartson.

(#24) Tazsam01


Tazsam01
tag

Valóban nincs értelme én mégis 750-es tápot hajtok úgy, hogy egy régi 550-est váltott és a konfigban szinte semmi változás nem történt (közeli ismerősnek kellett egy táp én meg már úgyis cserélni akartam).

Nálam az indok egyszerű épp árzuhanásban volt a seasonic M12II 750W nettó 23.972-ért. Ugyanennyit bármelyik normálisabb gyártó 500-as tápjára is ki kellett volna adnom azokban az időkben, így ez volt az ésszerű döntés, de jó ha a felét használom.

(#25) Benőke


Benőke
őstag

Hogy mire kellenek a nagyobb tápok?
Vannak konfigok amikbe kell. 60% környékére szokták belőni a max fogyasztást, mert ez nem komoly megterhelés a tápnak és sokáig bírja. Nem hangoskodik, nem melegszik nagyon.
Egy közepes konfogba kell 400-500W táp amennyiben van benne egy 120w VGA és használod is.
VGA nélkül jóval gyengébb is elég vagy ha 75w -s a kártya akkor is elég lehet egy 300-350w tápocska...
Persze nem mindegy mennyi extra cucc van még benne mert 10db 3,5" vinyó ha meghajtod az már 100w -ot is tud ennyi de 50- et biztos. Nem gyakori, de előre kell gondolkodni... A 300-350 tápokkal az a baj hogy kevés van és ami van azok kábelekkel se nagyon vannak eleresztve. Mintha csak vacak gépekbe tenné az ember. Mint a telefonoknál, a csúcs készülék csak 2 kezes lehet, a kicsi meg legyen vacak lassú.

SLI vagy Crossfire rendszerben megint nem kérdés mi eszik sokat.

Aztán ott vannak a tápok, amiknél sokan nem nézik, de van amelyik egy van amelyik 2 vagy több vonalon adják ki a 12v -ot. Van mikor egy vonalon nem bírja el, mert nem tud annyit de kettőn igen.

Mire kell 1000w meg 2000w -os táp?
Nem mezei konfigokba. Mondjuk képzelj el egy bányász gépet, bitcoin vagy altcoin. 6-8db vga ami 120w minimum. Sallangok nem esznek sokat, lap, memória, vinyó, proc alig hajtva, de a 6-8vga azért tud szívni. 120w x6 már 720w nettóban. 750-780w -ot eszik nettóban. Ha mondjuk 150w egy kártya és 8db van a gépben akkor csak a VGA -k 1200w -ot esznek ami már hajszárító kategória, hangban és áramfelvételben is egyaránt. Ezt nem szolgálja ki a 1000W táp sem de még az 1300w -os sem sokáig. Ide fogynak a nagy tápok.
Azt már ki se számolom ha mondjuk valaki 8db 1080 ti -t pakol egy gépbe... vagy AMD 290x mint az első igazán hatékony bányász VGA... Csak hát a fogyasztása brutál...

(#26) Reggie0 válasza Benőke (#25) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk banyaszni pont nem ilyen 1-2kW-os tapot vesznek(az ertelmesebbek). Ott mar szamit a koltseghatekonysag, es tok mindegy, hogy 12 vgara 2, 3 vagy esetleg 4 tap jut, ha olcsobban jon ki. Sot uzembiztosabb is, mert ha tonkremegy az egyik akkor meg reszteljesitmennyel megy tovabb a buli. Vagy ha nagyon sok kartya van, akkor szervertap es az fajlagosan szinten olcsobb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.