Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) martin66


martin66
senior tag

Nem vagyok otthon, de a mini PC-ben de ez elég korrektnek tűnik nekem.

(#2) direwolf


direwolf
őstag

2021-ben integrált GPU-s desktop gépet Intel platformra építeni tényleg jó döntés ;]
Tudom-tudom, munkára elég bla-bla-bla... bullshit!

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3) martin66 válasza direwolf (#2) üzenetére


martin66
senior tag

Igen. Azt érzem egyedül fájó pontnak.

(#4) Synthwave válasza direwolf (#2) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mi az az általános vagy irodai felhasználás, amire nem elég?

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#5) direwolf válasza Synthwave (#4) üzenetére


direwolf
őstag

Félreértesz. Az érv maga hamis, hiszen azonos áron kaphatsz értékelhető VGA teljesítményt IS, míg officera az i5 is sok...

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#6) Busterftw válasza direwolf (#5) üzenetére


Busterftw
veterán

Akkor mi a bullshit?
Vagy ha már valami nem AMD-vel jelenik meg 2021-ben akkor bullshitet kell kiabálni?

(#7) Patice válasza direwolf (#5) üzenetére


Patice
nagyúr

"...officera az i5 is sok..."

Mikor használtál utoljára Office-t?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#8) erer1000 válasza Patice (#7) üzenetére


erer1000
őstag

hát kezdjük ott hogy lehet office-ozni sima "egyetemi labor jegyzőt gyors megírom" szinten, meg lehet több száz MB-os, macro-val kitömött excelt is veretni.

Az elsőre egy bármi megfelelő ami képet ad, míg a második az egy erősen más téma már

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#9) Dr. Akula


Dr. Akula
félisten

Jó lenne az ilyesmi, csak csináljanak már végre egy olyat amibe a (panel)táp is belefér, úgyse kell ebbe kilowattos, sok helyet nem foglal, és akkor nem egy nagy dobozt kell hőznia maga után a földön (vagy levegőben, ha feszül a kábel), és könnyebb cserélni/pótolni a kábelt, mint egy egész tápot.

(#10) Dr. Akula válasza Synthwave (#4) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Pl. GTA-ra kevés, így rákényszerítik az embert hogy pasziánszozzon meló helyett. :D

(#11) jerry311 válasza Dr. Akula (#9) üzenetére


jerry311
nagyúr

USB-C táp bemenete van, egy jobb monitor simán ellátja táppal.

(#12) Duree


Duree
veterán

Az irodai munkára sok, játékra kevés, az ára igazán nagyon magas, akkor meg minek?

duree54

(#13) Dave™


Dave™
nagyúr

Az ASUS PN50 Ryzen 5 4500U-val olcsóbb, gyorsabb, valószínűleg kevesebbet fogyaszt (kevésbé melegszik), van benne HDMI CEC, kártyaolvasó és infra is. Ezen egyedül a 2,5Gbit ethernet az említésre méltó.

[ Szerkesztve ]

(#14) [Newman]


[Newman]
tag

Define irodai munka....

Nálam az irodai munka az kb egy Word-öt és egy Outlook-ot jelent.....meg két VM-et, amikből VPN-ezketek más rendszerekbe. Általában vam még egy VMware Horizon session-öm is, rengeteg chrome tab, néha szól a Spotify is a háttérben. Ezeket kiegészíti egy MS Teams/Cisco Webex videós megbeszélés. Szerintem ez a kis kocka még jó is lehet nekem, egyáltalán nem túl erős.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#15) jedis


jedis
senior tag

Nem rosszak ezek a miniizék, csak az a baj, hogy ezért az árért már egy jó lapost is kapni kijelzőstül, akustul, mindenestül. :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#16) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Idős ismerősöm megkért, hogy vegyek neki laptoppot. Erre gondoltam. Nem akart nagy számítógépet. Nem vinné sehova, csak az asztalon lenne. Akkor viszont szerintem jobb választás a mini PC+monitor. Képminőségben biztos. Hol van aktív mini pc, barebone topik? Én nem találtam. Lehet ez nem annyira népszerű dolog, mert ennyi pénzből "rendes PC" is kihozható?

[ Szerkesztve ]

(#17) wwhy válasza pinnacle (#16) üzenetére


wwhy
veterán

Sokkal jobb.
Dell Optiplex 30xx, Lenovo Thinkcentre Mxxx, HP EliteDesk/Prodesk
Asus PBxx.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#18) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kérném ugyanezt végre Ryzen-nel, és fel is számolom az asztali gépem :)

Ennyiért ez nagyon korrekt amúgy.

@pinnacle: Jobban jár egy említett kombóval :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#19) wwhy válasza Graphics (#18) üzenetére


wwhy
veterán

Szinte ugyanez ;)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#20) Graphics válasza wwhy (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hoppá , köszi. :R

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#21) Alchemist válasza pinnacle (#16) üzenetére


Alchemist
addikt

A laptop teljesértékű kiváltásához kell még egy szünetmentes is.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#22) Dave™ válasza Graphics (#18) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez még jobb is. Nálam is asztalit váltott.

(#23) Lalee válasza Dave™ (#22) üzenetére


Lalee
aktív tag

Ez még annál is jobb, szintén asztali helyett. :) Igaz, jóval drágább, de már két éve használom játékra és minden másra.

(#24) Dave™ válasza Lalee (#23) üzenetére


Dave™
nagyúr

CPU-ban gyengébb és kétszer annyiba kerül, egyedül a VGA erősebb.

(#25) Lalee válasza Dave™ (#24) üzenetére


Lalee
aktív tag

Na jó, de a kinézet! :)

(#26) Graphics válasza Lalee (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bazari? ;]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#27) b. válasza wwhy (#17) üzenetére


b.
félisten

ezek miben jobbak mint a cikkben szereplők?

Nagyon korrekt kis masináknak tünnek.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#28) wwhy válasza b. (#27) üzenetére


wwhy
veterán

Összetevők terén semmiben, ha hasonló konfigot nézünk, de sokat számít a (onsite) support / garancia, amiben a Dell, HP és a Lenovo szinte hibátlan. De ez egyoldalú vélemény, mert a többivel nincs tapasztalatom.

Felületes ránézésre a Minisek passzívak, ami egy NVMe SSD esetében ugyebár nem feltétlenül előny, hacsak a pirítóst is nem a gép tetején csináljuk :)

A Minist USA-ból rendelve +áfa/, esetleg vám stb.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#29) Synthwave válasza wwhy (#28) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem passzív.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#30) Lenry válasza direwolf (#2) üzenetére


Lenry
félisten

van Ryzenes változat is, abból vettem egyet a munkahelyemre, elég fasza :K

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31) wwhy válasza Synthwave (#29) üzenetére


wwhy
veterán

ITT , itt kinyitják, és nincs benne venti.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#32) Dave™ válasza wwhy (#31) üzenetére


Dave™
nagyúr

De, csak nem nézted végig.

Ettől függetlenül nem éri meg 2/3. generációs Ryzent venni, elég nagy ugrás volt a 4-nél.

(#33) wwhy válasza Dave™ (#32) üzenetére


wwhy
veterán

Tényleg :B

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#34) pinnacle válasza wwhy (#17) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi mindenkinek! Szerintetek miért nincs aktív mini PC topik? Ha tudtok ilyenről légy szíves linkeljétek be. Én tényleg csak arra tudok gondolni, hogy drága. Androidos box fórum nagyon pörög. Nekem is van pár boxom, ez is majdnem PC, de nem az igazi. Viszont ezek csak 10-15k Ft-ba kerülnek.
Az is tök jó, hogy a mini PC-ket fel lehet tenni a monitor hátára (remélhetőleg nem fog melegedni), így szinte kapunk egy iMac-et. :)

[ Szerkesztve ]

(#35) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Magasnak erzem az arat, ha azt nezem, hogy ezek csak amolyan soho modellek es a Mac Mini is 700 dollar. Legalabb a processzor lehetne modernebb, mar az Xe IGP-vel szerelve.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#36) bbrain


bbrain
tag

120k-ért EU-ból Ryzenest vettem: https://www.banggood.com/T-Bao-TBOOK-MN25-Mini-PC-AMD-Ryzen-5-2500U-16GB-DDR4-512GB-NVME-SSD-Radeon-Vega-8-Graphics-2_0GHz-to-3_6GHz-DP-HD-4K-Dual-WiFi-p-1671849.html

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#37) wwhy válasza bbrain (#36) üzenetére


wwhy
veterán

Ezt csak CN engedi rendelni :(

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#38) szbazsi123


szbazsi123
csendes tag

Én nyunyi vagyok, nekünk elég volt egy BMax B1 mini szövegszerkesztésre, youtube-ra, egy használt 19-es monitorral (a kettő együtt 25e+10e pénz volt, a klaviatúra meg egy korrábbról meglévő Rapoo 8000m). Ja, bocs, vettem egy 128gb-os ssd-t a gépbe, aprópénzért. 99%-ban csendes gép (1%=boot, akkor pörög a venti), minimális madzaggal (ez is szempont volt).

(#39) Dave™ válasza bbrain (#36) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem bátor dolog 120-ért venni valami teljesen noname kínai gépet, ráadásul ez gyakorlatilag egy első generációs Ryzen.

(#40) Gargouille


Gargouille
őstag

Ez egy nagyon korrekt kis gép általános célra, a 2db 2.5"-ös HDD/SSD beépíthetőségért meg külön pacsi.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#41) #25954560 válasza pinnacle (#34) üzenetére


#25954560
törölt tag

neha a mini-itx topikban van szo a kisebb gepekrol is, de nem az ennyire kicsi gepek a fo csapasirany

(#42) nlewyc85


nlewyc85
csendes tag

600$ az alapgép.... Pont ennyiert vásároltam Intel Nuc nuc8i3beh gépet (8gb kingstone hyperx, 256gb samsung 970 evo m2, 1tb seagate hdd, wifis bill es eger). Ok nem 16 gb memoria és csak i3 de egy picikét sokallom a 600$-t egy nem túl ismert gyártó termékére. Napjainkban már az i3, 8gb memória és ssd igenis kell általános irodai munkára, főleg ha szeretnénk hogy időtálló legyen. Aki azt mondja nem kell ilyen gép annak az irodai munkája kimerul abban hogy hirportálokat olvas miközben a körmét festi. Továbbá az iris plus 655 egy egész jó kis gpu. Lazán viszi 1080p max grafikai beallitásokall a starcraft2, diablo3 játékokat. A gta is eldöcög full hd-n közepes beálításokkal 30 fpsn. Nem játékra lett kitalálva de photoshop, corel és egyéb programok amikhez nem árt jobb gpu annak tökéletes. Én ajánlom ezeket a mini gépeket irodai munkára.

(#43) Synthwave válasza nlewyc85 (#42) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak ahogy te is mondtad, abban a NUC-ban feleannyi memória és jóval gyengébb processzor van, plusz nincs rajta 2,5 gigabites LAN sem (a gigabites mellett). Másrészről külföldön egyre népszerűbb a Minisforum, szóval nem igazán tudom hová tenni ezt a sokallom dolgot.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#44) pinnacle válasza #25954560 (#41) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

(#45) Graphics válasza nlewyc85 (#42) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért nem biztos, hogy 600$-ért az Intel-t venném.

Azok alapból túlárazott termékek.

Ez a Minisforum masina viszont ár-értékben sokkal jobb.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#46) Novver válasza martin66 (#1) üzenetére


Novver
senior tag

Nem is vészes a dolog annyira.

Life is a game... The game is my life!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.