Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#118) Piszkos-Fred válasza GypsFulvus2 (#116) üzenetére


Piszkos-Fred
aktív tag

Persze, világos, sok benne az önfényezés és a túlzás (főleg, hogy az első kiadást maga Septim rendelte el és szóratta szét a Birodalomban), de nem nagyon van más támpont abból az időből. De ha nagy része kamu is, akkor melyik része az vajon?
- Csak az, hogy Talos/Septim a gólemmel irtotta ki a dzsungelt, vagy már az is, hogy dzsungel volt egykoron Cyrodiil közepén? Mert értem én, hogy egy népet meg lehet vezetni központi propagandával, de az első kiadást elolvasó Imperialok és a környező nemzetek emberei közül jó páran azért csak emlékeztek arra, hogy volt e dzsungel vagy sem. Elfekről nem is beszélve.

Tudom én, hogy lerágott csont ez, meg valahol felesleges is a téma, csak emlékszem, hogy az ESO-ra várva nagyon bíztunk benne, hogy végre látjuk a dzsungeles Cyrodiilt és majd milyen frankó lesz összehasonlítani az Oblivionban látott területtel, erre kvázi ugyanazt kaptuk meg, pár ezer év eltéréssel és ennek megfelelően X városok hiányával, stb. de nagyjából azonos domborzattal. Amely nem volt rossz, sőt, így is nagy élmény volt az első pár hétben Cyrodiil - de ez a dzsungeles téma azóta is elő-előkerül (oké, most éppen én hoztam de, de akkor is...), és van némi hiányérzete az embernek. Még akkor is, ha dzsungel/nem dzsungel döntésben szerepet játszottak a PVP gameplay elemek és a motor/technika is, sőt, inkább ezek...

De hát ezért jó a TES sorozat, rengeteg kérdés van, amelyre a válaszokat sosem fogjuk megtudni, köztük ugyebár a kultikus legnagyobb kérdéssel, miszerint hova tűnt damon hill a dwemer nép? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.