Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Kegyetlen mennyiségű infó, minőségi, igényes tálalásban. Grat, köszönet érte. (Félreértés ne essék, most vagyok kb a mű háromnegyedénél) :)

Üdv. core2

(#2) Gave


Gave
addikt

Hehe, szintén még a szemezgetési fázisban vagyok, előreláthatólag megvan az olvasnivaló estére. Remekül összeszedtétek az infókat, talán a TESO miatt hamarosan aktualizálodik megint a sorozat.

(#3) CSiPet2


CSiPet2
tag

Köszönet az esti olvasmányért! :DDD Na essünk neki...

(#4) Rozzo


Rozzo
tag

Ezt valaki végigolvasta? Én majd késöbb, de elsőnek szépnek tűnik. :)

(#5) westcoastog


westcoastog
veterán

Ez jó, úgyis oblivionozok, nem árt tisztában lenni a területtel. :))

(#6) BomiBoogie válasza Rozzo (#4) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én végigolvastam, elképesztő mennyiségű munka és többéves "kutatás" áll az iromány mögött, lapozzátok és használjátok egészséggel. :R

(#7) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Szép munka. Anno mi is ilyen durván beleástuk magunkat Ynev történelmébe, mikor még Mágusoztunk.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#8) #57919488


#57919488
törölt tag

Ez igen! :C :R

(#9) Balrog


Balrog
tag

Nagyszerű cikk lett. Elismerésem! :C
Mindig is érdekelt az Elder Scrolls lorja. Pl.kik voltak a Dwemer-ek és hova tűntek, és leginkább, hogy miért járnak a macskák két lábon és miért beszélnek.
Megvolt az esti olvasnivaló. Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#10) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Na ez nem lesz egyszerű, de hajrá! :)

Köszi a cikket, olvasatlanul is azt mondom parádés lesz. :R

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#11) Skynet258


Skynet258
veterán

Fú gyerekek, minden elismerésem a tiétek, ez baromi nagy meló lehetett, én imádom, amikor az emberek el tudnak menni ennyire fanatik irányba.

Este ágyból kényelmesen egy Nexus 7-esen ez kiváló élmény lesz, ezért pedig köszönet nektek! :R

https://geekpulse.hu

(#12) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Jorus nevében is köszönöm az elismerő szavakat! Nem, mondom, hogy nem érzem úgy, mintha hájjal kenegetnének... :DDD
Ha hibát találtok (akár helyesírás, akár tartalmi), szóljatok és javítom. Bármiféle észrevételt, kérdést, megjegyzést, vitát, szívesen fogadunk! Remélem, ez másnak is meghozza a kedvét az irogatáshoz, mert rengeteg olyan téma és történet van a TES-ben, amit ennél sokkal bővebben ki lehetne fejteni. Ráadásul sok olyan történet van, amit a Bethesda írói szándékosan többértelműen, ellentmodásokkal teli módon írtak meg. A kedvenceim Lord Nerevar, Tiber Septim, meg Potema sztorijai. Ezekről bőven lehetne majd vitatkozgatni. Szóval ne fogjátok vissza magatokat!

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#13) keIdor


keIdor
titán

Nekem is megvan az olvasnivaló, ezer köszönet. :R

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Nagyon patent lett, ilyesmit vártam, mindenképp megolvasom! Ha már ingame nem tettem meg, tudod, hogy sosincs időm könyvtárazni, mert sietek :D

És persze köszi a rengeteg munkát mindkettőtöknek :)

Nem kicsit jött meg a kedvem megint végigkódorogni Cyrodilt, de most luxus lenne erre szánni 3-400 órát sajnos.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15) Angyom


Angyom
tag

Nagyon régóta vártam már egy iselymit, örök hálám Nektek! Állok is neki olvasni, kényelmesen, az ágyból :DD

(#16) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Jéézus.. :D Most elnézést a debil kérdésért de miről szól ez a röpkének nem mondható "könyv"? Kb semmit nemértek belőle. Ez ilyen wow szerű dolog? :))

[ Szerkesztve ]

(#17) hoffman_ válasza norbi0604 (#16) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Az Elder Scrolls franchise háttértörténete, amelyet a készítők hoztak létre, és nem mellesleg helyeztek el a játékban story és könyvek formájában.

GypsFulvus:

Most, hogy belemélyedtem, az előző hsz-m karcsúnak érzem, lenyűgöző munka lett, hihetetlen profin összeszedtétek, és a képekkel iszonyat hangulatos lett, kívánja az olvasást.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18) GypsFulvus2 válasza norbi0604 (#16) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

WoW-szerűnek nem mondanám, legfeljebb annyiban, hogy mindkettő RPG. A The Elder Scrolls sorozat 1992-ben kezdődött el az Arena című játékkal. Azóta 5+2 játékot adtak ki. Mindegyik Single Player. Ez évben tervezik kiadni a TES Online játékot is. Mindegyik játék irgalmatlan mennyiségű lore-t, olvasnivaló könyveket, háttérinformációt tartalmaz. Ehhez hasonlóan gazdag lore háttere valószínűleg csak a Forgotten Realms világnak van. E világ történeti hátterét próbáltuk "röviden" összefoglalni.. :D
Arra sajnos itt nincs lehetőség, hogy teljes bemutatót írjunk azok számára is, akik még sosem hallottak erről a sorozatról. Az ugyanis nem 54 oldalas doc file lenne, hanem kb 800. Alsó hangon. De nézd meg a belinkelt videókat, és némi fogalmat nyersz e játékok stílusáról.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#19) norbi0604 válasza GypsFulvus2 (#18) üzenetére


norbi0604
aktív tag

:R

(#20) ASTON117


ASTON117
tag

Az Amulet of Kings nem elpusztítja a közönséges embereket hanem leesik róluk. Az Oblivionba megpróbálod felvenni mindig leesik.

Csak úgy mellesleg: :R :R :R :R :R :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#21) LÁZ


LÁZ
addikt

Gratula, lesz mit böngészni :K ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#22) GypsFulvus2 válasza ASTON117 (#20) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Ez nem volt egyértelmű számomra, hisz amikor az Obliban megpróbáltam felvenni, sosem engedte. Viszont itt van egy ellentmondás, mert Mankar Camoran (ahogy a fotón is látszik) viseli. Szóval nem tudom...

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#23) HeZzZ


HeZzZ
senior tag

megvan az olvasnivalóó :) nagyon kösz, és gratula a nagy munkához! :R

powered by Tiger Lake & GA10x

(#24) Lenry


Lenry
félisten

vége. :)

többnyire megírtátok, amit én is terveztem, de szerencsére hagytatok nekem is pár fehér foltot, így nem hozom fel hibának, hogy kimaradtak pl a teremtésmítoszok, a sárkánykultusz meg úgy en bloc a Tekercsek :D

egyetlen hiányzó mondatot viszont belefűznék, mert anélkül csak lóg a levegőben a sztori: az Igazság Minisztériumának otthont adó meteor rövid sztorija: be akart csapódni, Vivec megállította, de az ő eltűnésével a meteor ott folytatta a röppályát, ahol anno megállt. apró dolog, de a negyedkor rengeteg eseménye kapcsolódik a Vörös hegy kitöréséhez, ezért én fontosnak tartom.

1E 700 A Tribunal (chimer/dunmer nyelven: Almsivi) létrejötte - az Almsivi nem dunmer szó, hanem rövidítés. Almalexia, Sotha Sil, Vivec.

18 oldalon ennyi "hibát" fedeztem föl, szóval mondhatni tökéletes lett az írásotok, gratulálok. én észre sem vettem, ahogy telt az idő és haladtam benne. :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25) szabod


szabod
senior tag

Zseniális munka!
Köszönet érte mindkettőtöknek! :)

(#26) teeem


teeem
aktív tag

Fú, most így reggel felborzolt a cím, mindjárt nekiesek, köszi! :R

(#27) stewe2


stewe2
aktív tag

A napokban leárazták a Skyrimet, és a fordítás is 84%-on áll, mire elkezdem a játékot, legalább tudom mi a háttértörténet! :R

[ Szerkesztve ]

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#28) e=mc²


e=mc²
őstag

Gratulalok, szep munka!

Ambulimax Provider

(#29) GypsFulvus2 válasza Lenry (#24) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Köszi, az észrevételek jogosak. Beszúrom majd ezeket a változtatásokat.
Amúgy meg, te is látod, hogy ez inkább egy annales jellegű anyag. Ezért aztán rengeteg dolog nem kerül benne kifejtésre, többek között az általad is említett, játékok nevét is adó Elder Scrolls témakör. Egyszerűen azért, mert meglepően kevés említés történik róluk, illetve az események folyásába közvetlenül nem szólnak bele.
Ez is egy olyan téma, amit ki kellene még fejteni. Az eredetmítoszok és a belőlük kifejlődött vallási rendszerek, azok szimbolikája megintcsak komoly téma ( a redguardok rendszere különösen zseniális szerintem). Hasonlóképpen mi csak a egy-két mondatban érintjük a sárkánykultusz - sárkányháborúk -dragonborn problémakört. Ez különösen problémás, mert láthatóan két különböző dolgot próbáltak egyesíteni annak érdekében, hogy a Skyrim története koherens legyen. A korai játékokban a Thu'um és az Akatosh - Dragonborn császárok két teljesen eltérő mítosz volt, míg a Skyrimban ezt megpróbálták egybegyúrni - ám számos ellentmondás maradt. Aztán ott vannak a rohadtul ellentmondásos történelmi személyiségek, mint Tiber Septim, Voryn Dagoth, Barenziah stb.
Szóval bőven van még mit megírni.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#30) Dhampir


Dhampir
félisten

Beleolvasgattam. Eleinte némi fentartással, mert tartok a Gyűrűk ura ötleteinek visszaköszönésétől, de ez mégiscsak más világ, még akkor is, ha újat már nem lehet kitalálni e Nap alatt, hiszen átnevezett és kibővített eredetmítoszok között bolyongunk naponként.

Ez nagy munka volt eddig, és igencsak érdekes olvasmánynak bizonyul. Köszönet érte! :R

(#31) Piszkos-Fred


Piszkos-Fred
aktív tag

Muszaj volt regisztralni, hogy elmondhassam, kivalo lett az iras, hatalmas respekt es gratulacio erte. Legszivesebben kotelezove tennem mindenki szamara, aki TES jatekokkal akar jatszani. :)

:R

(#32) stewe2 válasza Dhampir (#30) üzenetére


stewe2
aktív tag

Igen, mintha a Szilmarilokat kezdtem volna olvasni, de ez a készítők érdemeit nem kisebbíti! Köszönet az aprólékos munkáért!

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#33) szabod


szabod
senior tag

Másodjára olvasom, átrágva minden egyes mondatot. Találkoztam pár kisebb elírással (pl Hogh Rock), újra át kéne olvasnom, hogy megtaláljam ezeket. Viszont a 13. oldalom a 3E 404 kétszer van leírva. Majd jelzem a többi elírást is ha megtalálom.

(#34) morsim válasza BomiBoogie (#6) üzenetére


morsim
csendes tag

Gratulálok, remek írás! Jó volt olvasni.

(#35) BomiBoogie válasza morsim (#34) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Kedves tőled, de nem az én érdemem az írás, hanem GypsFulvus2 kollégáé és társaié. :R

(#36) GypsFulvus2 válasza szabod (#33) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Tényleg! Nem értem, az eredeti szövegben még nem volt duplikálva. No mindegy, ezt is felveszem a listára.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#37) ericssonfan2


ericssonfan2
tag

Remek írás, köszönet érte!

Külön gratulálok a nyelvi, nyelvtani, stiláris és helyesírási igényességhez, ritka ez már manapság!

[ Szerkesztve ]

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#38) Nunder


Nunder
őstag

Elképesztően jól sikerült munka, remek szöveghasználat. Olyan érzésem volt, mintha a játékban emeltem volna le egy polcról. Le a kalappal, gratulálok a két szerzőnek. :R

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#39) GypsFulvus2 válasza Nunder (#38) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Köszönjük! :) Egyébként van ilyen tervünk, hogy Varlaisaran kolléga segítségével (aki tapasztalt modder) könyv formájában is megjelentessük a Skyrim és / vagy Oblivion játékokban, modként. Csak ahhoz nyilván célszerű lenne angol verziót is csinálni, a fordításnak nekiállni pedig egyelőre még nem volt nagy kedvem...

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#40) genndy


genndy
addikt

Gratulálook ehhez íráshoz!
Hatalmas mennyiségű munka, utánajárás, szerkesztés - minden elismerésem a tiétek! Nagyon jó, olvasmányos összefoglalás, amihez remek kiegészítésként szolgál az összes kép. Megyek is vissza olvasni.
:C :R

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#41) kromatika


kromatika
veterán

köszi.jó írás.tetszett.

(#42) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Hú srácok, valami észbontóan kiváló munkát tettetek le az asztalra. :R
Valamilyen e-könyv formába nem szeretnétek önteni ezt a tudást, hogy barátságosabban lehessen fogyasztani?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#43) Jorus


Jorus
nagyúr

Köszönet mindenkinek a gratulációkért, örülünk, hogy tetszik az írás, forgassátok, lapozgassátok, használjátok! :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#44) GypsFulvus2 válasza bLaCkDoGoNe (#42) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Az attól tartok szerzői jogi aggályokat vetne fel, hisz a brand a Bethesda tulajdona. Arra gondoltunk viszont, hogy mod-ként hozzá lehetne adni a Skyrimhoz (vagy akár az Oblihoz is) játékbeli olvasható könyv formájában (nyilván képek nélkül). Viszont ehhez le kéne fordítani angolra is (csak úgy van értelme vesződni ezzel, ha nem csak magyar ajkú olvasókhoz is eljut). Ehhez egyelőre nem fűlt a fogam, de hosszabb távú tervben benne van.

Amúgy meg, senkinek semmi kérdése? :( Azt hittem, tele lesz majd a topic olyan kérdésekkel, hogy;

...de én még mindig nem értem, hogy amikor a Dwemerek..." "Most akkor elárulták Nerevart, vagy sem...?"

stb.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#45) bLaCkDoGoNe válasza GypsFulvus2 (#44) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ez is egy jó terv, bár jómagam pl. Xboxon játszom, ahol nem lehet modokat használni sajnos.

Én most bepakoltam egy Readability olvasási listába az összes oldalt, és esténként tableten elolvasgatom majd - kérdések is ezért hiányzoznak még, mert nem sikerült feldolgozni az infókat, de ami késik, nem múlik! :D

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#46) Piszkos-Fred válasza GypsFulvus2 (#44) üzenetére


Piszkos-Fred
aktív tag

Most akkor elárulták Nerevart, vagy sem...?

A kerdes inkabb az, ki az, aki nem... :)

(#47) GypsFulvus2 válasza Piszkos-Fred (#46) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Kíváncsi vagyok, hogy a Ministry of Truth épületében, egy-két barátságos Ordinator társaságában is ez lenne-e a véleményed... ;]

bLaCkDoGoNe: Hát a kekszboxszal sajnos nem tudunk mit kezdeni. Ez egyike a számos oknak, amiért nem vagyok nagy barátja a konzoloknak.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#48) Piszkos-Fred válasza GypsFulvus2 (#47) üzenetére


Piszkos-Fred
aktív tag

Hat igen, onjelolt hamis istenek kegyetlen berencei - a klasszikus vicc alapjan -, meg a medvet is addig verik, amig zsirafnak nem vallja magat :)

Ez a szep a TES univerzumban, hogy az esetek 90%-ban nincs altalanossagban vett jo, vagy rossz cselekedet, egy-egy elokerulo kodex vagy fejlegyzes a multbol 180 fokban tudja megvaltoztatni az addigi igaznak hitt dolgokat. Nektek koszonhetoen immaron magyarul is bele tud minden kedves jatekos melyedni a kisse kaotikusnak tetszo, de egyebkent roppant szorakoztato TES lore-ba.

Ha mast nem is, csak a 3E torteneteit ha atfutja az egyszeri jatekos, maris jobban kepbe kerul es megerti, micsoda erok es fondorlatok, szandekok mozgatjak az esemenyeket a hatterben.

(#49) genndy válasza bLaCkDoGoNe (#45) üzenetére


genndy
addikt

A 'Nyomtatóbarát változat' szerintem tabletes olvasáshoz kiváló. Nem kell lapozgatni se, csak görgetni.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#50) bLaCkDoGoNe válasza genndy (#49) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

...és mennyire igazad van! (Végülis itt volt az orrom előtt, miért is vettem volna észre? :B)

Köszönöm, ez minden nyűgömet megoldja. :R

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.