Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32) Dilikutya válasza selembeli (#25) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az az érdekes, hogy nálunk némelyik közmunkás többet és hasznosabbat dolgozik, mint a háromszor annyit kereső közalkalmazott. Pl. a karbantartóink, a villanyszerelő brigád. Komplett villamoshálózat korszerűsítés volt nálunk, a csapatból egy volt rendes dolgozó, a többi közmunkás. De egy halom más, egész napos, rendes fizikai munka volt, különféle belső burkolati munkák, amit közmunkásokkal végeztettek el 50 ezerért. Szánalom. És ezek a srácok keményen, korrektül meg is csinálták. 50 ezerért. Vittem is nekik két tálca Pilsner Urquell-t, ha már a cégtől egy köszönöm sem jár nekik a zsebpénz mellé, pedig ez nem az én dolgom lenne.
Az irodaiak jó része is az érdemi munkát csinálja, mert le lehet nekik passzolni, nem fogják azt mondani, hogy nem csinálják meg. A félmilliós Cisco switcheinket is javarészt az egyik közmunkás informatikus srác konfigurálta, mondjuk ő lelkes volt, a munkáját is szereti, érdekli is, meg csak gyakorlás neki, örömmel vállalta el eleve, nagyon nem is kellett elmagyaráznom neki, mit meg hogyan. Ő is 50 ezerért ilyen lelkes mostanában, korábban ő se segédmunkásnak volt nevezve.

Már a legutolsó senkiházi rokon is állományban van, ezt a srácot meg nem bírjuk felvetetni, enélkül meg nem adhatunk neki domain admin jogot, pedig kéne, mert vele van meg a létszámunk. Mint ahogy eredetileg közalkalmazottnak is ezért vettük fel.

És közben olyan osztályvezetőink vannak, akik meglepődnek azon néha, hogy a munkaidő napi 8 óra.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.