Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25) selembeli


selembeli
csendes tag

Ha valaki, hát én belelátok a közmunkások helyzetébe. Jómagam is voltam az, van az ismeretségi körömben is ilyen ember sajnos. Ebben a hónapban közmunkásként elvégeztem egy közfoglalkoztatás szervező tanfolyamot is...elvileg azért, mert a polgármesteri hivatalnak szüksége van ilyen emberekre, de nem sok jóval kecsegtettek a végén, csak, hogy ha majd lesz ilyen munka, akkor szólnak... :))
Itt egyébként nem vagyok biztos benne, hogy alapvető jogaink nem-e sérülnek egy olyan államban, ahol demokrácia van (elvileg), a levélben mégis megy a fenyegetőzés, hogy amennyiben nem fogadod el a melót, törlünk mindenhonnan, megvonunk mindent ésatöbbi...
Én azt mondom, hogy nem a közmunkával van a baj, hanem azzal, hogy boldog-boldogtalanra próbálják ráerőltetni, ha pedig nem fogadja el, akkor megvonnak tőle MINDENT, és boldoguljon, ahogy tud (a "senkit nem hagyunk az út szélén" duma rémlik még valakinek?... :)).
Egy értelmes, érettségizettnek, diplomásnak miért KÖTELEZŐ utcát seperni egy 8 általánost (vagy még annyit sem) végzett alpári, alkoholista emberrel? Szerintem épp elég trauma neki napi szinten elviselni azt, hogy hiába tanult, mégis csak ennyire vitte, de mindennek a tetejében még jól meg is alázzák azzal, hogy ilyen munkára kényszerítik.
A másik dolog a fizetés. Igen, a bruttó 79.155 jómagyar forint méltatlanul kevés, ha azt is nézzük, hogy ezek az emberek ugyanúgy 8 órát dolgoznak. Jó, persze nyilván nem ölik meg az ördögöt, de én pl. voltam már brigádvezető, és bizony reggel 7:30-tól délután 16:00-ig ott kellett tartani a munkaterületen az embereket, mert a hivataltól bármikor jöhettek ellenőrizni, és jöttek is. Az nem volt baj, hogy az emberek kb délig dolgoztak, aztán kaja, és 1órától 4ig csak azt várták, hogy teljen már el minél gyorsabban az idő... Holott ha azt mondták volna nekik, hogy na fiúk, ennyi meg annyi terültet ha rendbe tesztek ma, akkor mehettek haza... A fejemet tettem volna rá, hogy 1 hét alatt megcsinálták volna, amit amúgy 1 hónapig csináltak...

Amin változtatni kellene a közmunkával kapcsolatban (szerintem):
- nem tenném kötelezővé olyannak, akinek az általános iskolától magasabb végzettsége van (ha akarja vállalja, ha akarja nem..főleg az érettségizettekre és diplomásokra gondolok itt, illetve ezeknek próbálnék irodai és/vagy nem fizikai közmunkát biztosítani)
- nem 8 órába venném fel az embereket (bőven elég lenne a 4 vagy 6 óra), de a legjobb az lenne, ha minden napra kijelölnének nekik egy adott feladatot, amit ha megcsinálnak, mehetnek haza..minek legyenek ott feleslegesen, ha úgysem dolgoznak és a munka minősége sem olyan, mint akkor, amikor azért dolgoznak, hogy hamarabb leléphessenek

Persze a legjobb lenne eltörölni ezt az egész nevetséges rendszert.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.