Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#628) creation válasza -conrad- (#624) üzenetére


creation
senior tag

Pontosan ugyan ezt mesélte nagyapám is.

Ő a háborúk alatt rádiókat szerelt (oké, volt áram, már ahol). Gyakorlatilag abban az időben lett szerepe a falusi parasztnak, mert hirtelen eszébe jutott a pestinek, hogy bizony éhen döglik, ha az a paraszt nem ad.

Én szerencsémre jelenleg is falun lakok, bár tenyésztéssel és földműveléssel nem foglalkozok (inkább csak a kertem bérbe adásával), de ha beütne a neadjIsten, akkor biztosan én magam is átállnék a kertem feltúrására és az állattartásra.

A pénz mint fizetőeszköz igencsak megremegne. A piacgazdaságban jelenleg fennálló értékbeli különbségek kicsit átrendeződnének. Az eddig számunkra értékesnek hitt dolgok(szifon, tv, gép, autó, helikopter, repülőút, nyaralás), mind szépen lassan elértéktelenednének. Rengeteg gyereknek kéne szembesülnie a ténnyel, hogy amit eddig megszoktak a világon, az már nincs. Viszont van helyette házi munka. És ha tanulni akar, akkor bizony azért mennie kell. Vagy tekernie.

A tömegközlekedés átállna a jelenlegi technikák által ismert módokra. Szekér, néhány gözgép, páran fát gázosítanának, Stirling motort alkotnának. A fejlett megmunkálástechnikának lőttek, a CNC gépek haszontalanokká válnának, megannyi szakmával együtt. Néhányan biztosan megpróbálnák a hagyományos gépeiket használhatóvá tenni diesel vagy gőz hajtással. Üzemanyag fogytával csak gőz... Majd amikor rájönnek, hogy a szén és a fa kitermeléséhez szükséges energia sem adott, s ezzel az az alapanyag is drága, lassan nagyon kevésre csökkenne az ezzel foglalkozók száma.

Az első időkben a legnagyobb átszervezést a rendőrség/csendőrség/polgárőrség/katonaság berkein belül tapasztalhatnánk. Szinte megyei szinten. A korábbi állam és megyehatárok őrzése megerősödne, nem kizárt a szabad EU látogatás eltűnése sem.

Szóval lenne bőven gond... Milliónyi halott és menthetetlen beteg ember. Gyógyszer hiány és élelem hiány az első időkben mind falun, mind városban. A városok lakói az emeletekről a földre kényszerülnének. Halottaink szaporodnának.

És ami a legszörnyűbb.... Nem lenne PH, se LogOut, se HA ;]

Amúgy a film nem rossz. Próbáltak egész jó cselekményt bele vinni. Ha lesz folytatása ncore-on akkor biztosan én is tovább nézem majd. Nálam ott lett vége, hogy visszakapcsolták az áramot... :DDD

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.