Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Kisebb hibák szokás szerint vannak, javítom folyamatosan, illetve ha még maradna, nyugodtan lehet szólni, hogy hol, és az is javítom! :R

(#2) Tomaaasz válasza bacsis (#1) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

Ez ilyen gép a gépben kártya. A pcbontó.hu-n lehet ilyeneket találni.
Grat az íráshoz! :R

Oda mentem, ahol vagyok!

(#3) Bocaa válasza Tomaaasz (#2) üzenetére


Bocaa
senior tag

Nagyon komoyl!
De lehet kéne rá 1-2 szellőző lyuk :F

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#4) Solten válasza bacsis (#1) üzenetére


Solten
addikt

Bacsis, szerezz már magadnak egy nőt plz... :U :DDD

Saor Alba

(#5) ollie


ollie
MODERÁTOR

Nagyon ötletes, de egy baj van vele, hogy a papír nagyon jó hőszigelető, ezért nem eröltetném a dolgot.

***

(#6) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Egy gond van vele! Nagyon gyenge ez a papír doboz, sok bütykölést azaz ki be nyitogatást nem bír, mert könnyen elszakadhat! Ez már a 2. doboza a gépnek, amúgy a másikat sokat használtuk ráadásul nyáron, ment rajta a Couner Strike Lan party-n szóval nem melegszik túl, ez nem probléma! :))

(#7) kts88


kts88
senior tag

Véletlenül nem a mogyorótól van a lap? :DDD
Régebben én is nézegettem, de nekem ez túl beteg lett volna.

(#8) lorcsi


lorcsi
veterán

érdekes az alaplap, kb. mikori gyártás?

még általánosban volt egy srác hangfalt csinált papírból...érdekes volt :U

(#9) bacsis válasza kts88 (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

de igen ott vásároltam! van belőle 2 is!
nagyon jó kis ketyere!

(#10) bacsis válasza lorcsi (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

sajnos pontos időt nem tudok neked mondani, mikor készült, viszont post képernyőkor a bios dátum 2001 november.
kb annyi idős lehet mint egy mezei desktop p3as, talán egy picit újabb!
Amúgy van ilyenből p4es is, az még jobb lenne nekem! Hátha azon még erősebb vga kártya van :DDD

(#11) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Nekem is volt egy ilyen lapom csak kár hogy a videókimenet tönkrement rajta. :O Az enyém Via Apollo Pro chipsetes volt és egy VIA C3 800-as procit szerettem volna beletenni. Ez lett volna a letöltőgépem. De mivel megmakkant így maradt a P2 350-es. :B

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#12) forras2


forras2
őstag

Nagyon jó lett ismét Bacsis! :C :R

Jó kis papiros megoldás...ha a rendes pc-mnek csinálok papírházat? :DDD :DD

(#13) bacsis válasza forras2 (#12) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Neked is köszönhetem hogy jó lett!
De most valamiért nem megy fel rá az ixpé!
Szenvedek vele most, remélem összejön minél hamarabb!

(#14) fireirq07


fireirq07
csendes tag

Hát ez igazán gányra sikerült !

(#15) bacsis válasza fireirq07 (#14) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

sajnálom hogy neked nem jött be :(
de nem tetszhet mindenkinek, hajrá mutasd meg hogy kell jobbat csinálni ;)

(#16) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Vagi kis kuckó, de nem kellene a tápnak egy kis levegő? Mondjuk csak néhány lyukacska.

(#17) Chaser válasza bacsis (#1) üzenetére


Chaser
titán

"Egy újabb, kicsit az átlagostól eltérő tesztel..." teszttel..ez a legcsúnyább, a többi nem vészes..fasza megoldás, hogy nem jutott még eddig eszembe?:D Ugyanezt farostlemezből is el lehet játszani, oda nem kel nagy kézügyesség..lehet 1x megejtem:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) zuchy


zuchy
őstag

Ez egy igazi gányolmány :DDD Persze jó értelemben.

PC-STYLE.hu

(#19) Myers


Myers
senior tag

Na ez ultradurva lett!!! :C

Hanem mik azok a csatlakozók a "gép a gépben" alaplap alján? Úgy néz ki a ritkább érintkezősor, mint az ISA slotba menő kártya, a sűrűbb, meg mit a PCI?

http://www.muszaj.hu/

(#20) bacsis válasza Myers (#19) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az alaplap alján az tényleg olyan, a poén hogy belemegy ISA a mésik PCI foglalatba!
Elvileg ennek az lenne a lényege hogy összekötsz egy normál ISA vagy PCI-os alaplapba 4-5öt és már is kész a 4-5-6-7-8procis szervered, de így lehet önmagába is használni :C

(#21) Armahun


Armahun
addikt

Végülis autót is csináltak papírból :)

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#22) jerry311


jerry311
nagyúr

Höhö, ez jó.
Majdnem ilyen az egyik masina itthon. Én csak Chieftec Papírsárkánynak hívom. Vettem (nagyon) olcsón egy házat, aminek nem voltak oldalai. Így hát egy Chieftec papírdobozból készítettem neki. :))
Viszont jó a hangszigetelése.

[ Szerkesztve ]

(#23) tupacamaru válasza bacsis (#20) üzenetére


tupacamaru
veterán

Szerintem ez nehezen megy bele PCI-os foglalatba. Tudniillik ez ISA VLB (Vesa Local Bus) foglalatos alaplapba lett tervezve. Asszem így volt 32 bit-es buszsebesség az alaplap felé. A fekete ISA foglalat mögött látható barna a VLB: [link]

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#24) bacsis válasza tupacamaru (#23) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ismerem a VESA csarlakozót, van is hozzá vga meg io kártyám, de minek :DDD de ennek egy picit másabb a csatlakozója! Egyrész kb 1-1,5cm-el hátrébb van a az a PCI szerű, másrészt ha jó helyen is lenne, akkor meg kb 3mm miatt nem megy bele, annyival hosszabb.. először én is azt hittem hogy VESA-s cucc

(#25) #43960832


#43960832
törölt tag

Az alaplap honnan kapja a tápot? Lehet, hogy csak én nem láttam a képen...

(#26) tupacamaru válasza bacsis (#24) üzenetére


tupacamaru
veterán

Igazad van. :B :C :R

#25 area_51: Van egy molex csati a proci jobb alsó sarkánál, de ha alaplapban van akkor onnan is fel tudja venni a kellő feszkót.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#27) Myers válasza bacsis (#20) üzenetére


Myers
senior tag

Na akkor ilyenből 8-at és kész a nehalem killer!!! :DDD

http://www.muszaj.hu/

(#28) bacsis válasza tupacamaru (#26) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

pontosan íg van köszönöm a gyors kisegítést! :R
amúgy írtam is az írásban hogy a deszka egy molex csatiról "táplálkozik"
még mindíg a windowsal szívok már csak holnapra lesz belőle játék teszt ezért elnézést!
Előljáróba annyit hogy egy tnt/tnt2 szinten van

(#29) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Jó lett az írás! :C
Ez akkora poén, hogy nekem pl eszembe sem jutott :D
Azért később írd már meg nekem sikerült-e működésre bírni a vinyót :B

sweetlou6.wordpress.com

(#30) #43960832 válasza tupacamaru (#26) üzenetére


#43960832
törölt tag

Valóban, rossz a szemem. Vagy a kép? ;]

(#31) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Ez nagyon szép, de tényleg. :C :DDD
MAGYAR ember találékony. :K

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#32) Fercsa válasza bacsis (#24) üzenetére


Fercsa
senior tag

Ez a kartya ipari szabvany, ilyen lapot kell ala rakni es mehet a menet :D
Szet lehet nezni az oldalon.. lehet sok erdekes dolgot talalni.

Szerk.: a papir dobozt es a szikszalagos gumot nem minositenem ;]

[ Szerkesztve ]

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#33) PH-User


PH-User
addikt

Én már láttam ilyen papírdobozos tesztet de ez túl tesz rajta! :DDD Grat, helyesírási hibák vannak, azokat javítsd! ;)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#34) bacsis válasza Fercsa (#32) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

valamivel meg kellett erősíteni a ház oldalát :DD

(#35) Nyugdíjas válasza bacsis (#6) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Miért van az, hogy már a címből tudtam, hogy ezt a gányolást már megint te követted el? :Y:DDD;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#36) shteer válasza bacsis (#34) üzenetére


shteer
titán

zártszelvény nem lett volna jobb? :))

..szerintem jónak tűnik

(#37) Sotho válasza bacsis (#34) üzenetére


Sotho
őstag

Van egy kisméretű 60wattos at tápom ha érdekel. Ingyé természetesen ;)

[ Szerkesztve ]

(#38) bacsis válasza Nyugdíjas (#35) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

neked soha semmim nem tetszik :P :DDD

(#39) vd1992


vd1992
tag

Ez a robo alaplap tud USB-ről (pendrive) bootolni???

(#40) sodey válasza vd1992 (#39) üzenetére


sodey
csendes tag

Jót mosolyogtam a cikken, érdekes feelinget adhat ez a "ház". :D Egy Codegen táp társaságában még talán veszélyességi pótlékot is kaphatnál. :D Grat. az íráshoz! :)

(#41) DarkByte


DarkByte
addikt

Wow, hogy megerőszakoltad azt a szerencsétlen dobozt. :D Nekem is van egy itt a polcon (mármint doboz), csak nekem IS7-E -s van. :)

[ Szerkesztve ]

(#42) proof88


proof88
addikt

Szeretem az írásaidat, érdekesnek találom őket, így tovább! :)
Viszont nem vagyok villamosmérnök és nem igazán értek az elektromossághoz, de az alaplapok legalább egyik csavar lyukánál csavarral rögzíteni kell az alaplapot egy fémtálcához, ami a ház része. Meg olvastam valami olyasmit is, hogy ha nem fém házba rakjuk a gépet, akkor a földelés miatt legalább vezetékekkel össze kell kötni a táp dobozát és talán a fémtálcát? Passz, nem értek hozzá, láma vagyok, csak azért vetettem fel, mert írod, hogy problémáid vannak a géppel, lehet hogy bezavar valami neki? :F

(#43) bacsis válasza proof88 (#42) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

azok a tesztjeim, amikben valamilyen formában szerepel alaplap 99%ban az asztalra van kitéve! ilyen földelést valamikor xt meg a 286os időkbe láttam utoljára! szóval ez jelen esetben teljesen fölösleges! nem utolsó sorban ez a gép eddig is így üzemelt, csak nem ezzel a hdd-vel, és sajna kiderült hogy xar, nem tud bootolni... de holnap kerítek másik hdd-t és lesz a gépen oprendszer! és akkor jöhetnek a játékos tesztek is!
Örülök, hogy tetszenek az írásaim, azért csinálom őket :R

(#44) shtml válasza bacsis (#43) üzenetére


shtml
őstag

Huh, ez talán a legbetegebb dolog, amit eddig láttam. Természetesen ezt dícséretnek szántam, nagy gratula az íráshoz, de még inkább a munkádhoz!

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#45) bacsis válasza shtml (#44) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nagyon szépen köszönöm!
Jó érzés, hogy vannak akikért nem hiába csinálom ezeket a teszteket, írásokat :R

(#46) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hihi, ilyet még én is csináltam kb. 2 éve nyáron :) Csak mi egy LCD monitor dobozába pakoltunk bele egy gépet, AMD Barton 3200+ -t :) Meg is volt tuningolva, asszonynak készült renderelőgépnek, aztán nem lett rá szükség - az alaplap meg az otthoni gépembe vándorolt :)

Annyi hogy én nem alkalmaztam semmi lefogatást mert úgysem volt mozgatva a cucc.

Egyébként az alaplap az egy sima ipari PC alaplap, ezek azért ilyenek hogy könnyen lehessen cserélni őket. Az az "alaplap" ami a gépben van az ilyen cuccokban, csak egy csatlakozós kártya, táp, PCI meg esetleg ISA csatikkal. Tele van velük a munkahelyem. :)

A földelésről meg annyit hogy a táp meg a lap a tápcsatin össze van földelve, mégis minek vannak benne a fekete vezetékek...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#47) WD40


WD40
aktív tag

hcl: Szerintem te másról beszélsz. Amiről szó volt, az a (sárga-zöld) védőföldelés, a fekete a tápcsatiban pedig a különböző feszültségek közös pontja (com), ahhoz képest van meg a +12, +5, meg + nemtomhány V.

Ez az írás meg... sok volt reggelre :DD Egy újabb kreatív (és beteg -bocs :DDD ) ötlet, már nem is kell a kávé.

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#48) Khelben


Khelben
nagyúr

Ha letöltőgépnek ajánlod, a teljesség kedvéért kellene egy fogyasztásmérés is.

(#49) KillHates


KillHates
nagyúr

Ez állati jó lett! :C Simán dobogós lenne a gányolós topicban! Gratulálok!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#50) Depression


Depression
veterán

Pont egy ilyesmire gondolok letöltőgépnek. Milyen LAN van rajta? Ill. a fogyasztását jó lenne tudni.
Grat a munkádhoz.
legfeelingisebb

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.