Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6) Penguin95


Penguin95
senior tag

Te kérted...

Még tavaly történt, hogy legjobb haverom gépe beadta a kulcsot. Ha be volt dugva a rendszer HDD, a gép minden alkalommal lefagyott a POST-nál. A HDD nélkül ment, a kábelcsere sem segített. Gondoltam nincs mese, ez HDD lesz. Meg is kaptam a feladatot, vegyek neki egy IDE-s HDD-t minél olcsóbban. 3.500 Ft-ért vettem is egyet, nagyon patent állapotban, összesen ment 11* napot. Itthon is teszteltem, és vásárlás előtt is megnéztem, minden stimmelt vele. Másnap vittem is havernak, hogy szerelje be, ha már Ő is informatikus tanonc, és állítása szerint naponta gépeket szerel. Na igen ám, de most meg telepítésnél fagyott meg mindig az egész, OS-től függetlenül. Próbáltam volna segíteni, de az neki jobb megoldás volt, hogy beb*szta a szekrénybe a gépet.

Aztán 1 hónap múlva egy informatikus ismerősénél kötött ki a gép. Ő másnapra megoldotta, és mellékelt egy papírt is, a gép "hibáiról". Ez alapján haverom elküldött melegebb éghajlatra, hogy én szart vettem neki. Elkértem a papírt, addig nem voltam hajlandó tárgyalni, míg nem látom magam. Hiba volt. Idézek a listáról, zárójelben pedig kommentálok:

- a rendszer lemez nagyon lassú, emiatt nagyon leterhelődik a processzor (Még jó, hogy egy elég gyors HDD-ről beszélünk...)

- a memóriabusz is nagyon leterhelt, mert lassúak a memóriák, és kevés is. Minimum 4 GB DDR 1033MHz! (Azért figyeled. 4 GB RAM úgy, hogy a lap maximum 3 GB-ot támogat. Az 1033MHz pedig nem elírás részemről. Részéről már lehet, de akkor meg ott bukott meg, hogy a 133MHz baromi kevés a 400MHz-hez képest, ami a maximum hivatalosan.)

- a processzort kipucoltam (WUT?!), és tettem rá fogkrémet, mert sokkal jobb mint a drága és neves paszták. (Ez akkora röhej volt, hogy kipróbáltam a Lenovo ThinkPad T500-as gépemen. Vettem egy adag márkás, nem szemcsés fogkrémet, egy tubus Arctic Cooling MX-4-et, és 5teve kollégától egy adag névtelen, de jó pasztát. Eredmények (Crysis 2-vel terheltem a gépet 1 órán át, a GPU pedig kapott egy szerény 400MHz-es túlhajtást): Arctic Cooling MX-4 77°C, 5teve féle paszta 81°C, fogkrém: 10 perc után thermal throttling, 13 perc után a gép teljesen leállt, az utolsó mért érték 113°C a GPU-nál. tényleg jobb a fogrém...)

- mivel ez egy szervergép, ezért nem javaslom hogy asztaliként használd. az általános programok károsíthatják a gépet -Word, Office, böngésző-, de akár tönkre is tehetik ( :W *1.000.000.000.000). az extra hűtést kihúztam, mert felesleges.

Volt még egy csomó, de ha mindet leírnám, holnapig se fejezném be. A végére egyébként még azért cukin tett egy beismerővallomást, miszerint másolt a gyökérbe pár illegálisan beszerzett programot, és ezt haverom kezelje diszkréten.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.