Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25) bakter24


bakter24
őstag

Az abszolút első helyezett:

"Hozzáértő": Új gép kéne, de egy kollégám felírta, milyen a jó gép, mert neki is olyan van, stb (akkor miért nem hozzá mész?!)
Én: Ok, akkor mondjad, mit szeretnél:
"Hozzáértő": Ok, akkor a videókártya "ATI Radeon"
Én: Zsír, máris leszűkítetted a piacot a felére...
"Hozzáértő": Processzor "4 magos"
Én: ... tovább is van? Taníts mester ;]

Itt jött kb 40 perc vajúdás, hogy akkor mit meg hogy. A végén mondja, hogy "Akkor úgy kéne, hogy 60eft-ot adok most, a másik felét meg havi 10-esével". Na itt szakadt el a cérna :D (Akkor már nem dolgoztam a számtech. boltban, csak magánszemélyként "intéztem" gépet, tehát nekem KP-ben ki kellett fizetni, mint bárki másnak, és ezt a "Hozzáértő" is tudta jól.)

...

Pár kedvencem továbbá, amik elég általánosak, és többször megestek velem:

"Hozzáértő": A windows tedd csak fel, a drivereket és többit majd én szeretném.
Én: Ok.
"Hozzáértő" átvétel után: Dehát nincs net meg hang?
Én: Igen, ahogy kérted, nem?!

...

Másik "Hozzáértő": Feltettem egy Windows-t, de nincs benne az Excel.
Én: Ja, már mások is panaszkodtak erre. :W

...

Random "Hozzáértő" (Egy hete raktam neki rendszert): Valamitől lassú a gép!!

Megnézem, a vírusirtó mellé, amit feltettem, feltett még másik kettőt, hogy tuti legyen. Plusz indul a Skype, uTorrent, Steam, Origin, stb alapból induláskor. Böngészőkben már a kötelező ASK :D És magyarázd el neki, miért lassú!

...

Másik 2 eset, ami nem user-error, inkább találékonyság és mázli keveréke:

1. Egy kollégámnak leesett az északi hídról a hűtés (Az a fajta, amit két fülbe kell akasztani, nem a patentos) Hát kitámasztotta egy műanyag légycsapó szárával. Meglepően stabilan, évekig jó volt. Már anekdota a melóban ez.

2. Egy másik fordítva erőltette bele a DDR-1-es ramot a foglalatba. Bekapcs, füst, foglalat megolvadt, érintkezők szétégtek. Szemrebbenés nélkül átrakta a ramot egy másik foglalatba, és a gép ment. Évekig. Ez elég nagy mák :D

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.