Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28701) pcnet


pcnet
addikt

Kezd a hócipőm tele lenni az ostoba AI-val! Most vittem le egy 1100 km-es fuvart, 16%ra törtek, 37 ezerért vittem a fuvart és 106 ezer volt a javítás. :W
Létezik olyan mod, amiben más az AI modell, (mert azért kellene az AI) vagy kapcsoljam ki a forgalmat? :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#28702) ®abstract® válasza tatabike (#28699) üzenetére


®abstract®
őstag

elhiszem :K nekem nem is megy ats ben=lefagy! a man f2000, a LIAZ pedig nem mutatkozik. ETS2 be mennek. A Liaz 3 tipus van= 110,300,400. a 110 az sehogy se megy :F

PCNET

sajnos ilyen gagyi az scs ai traffic! :F
teszteld csak -evvel- a real traffic density vel,az megkeveri rendesen a forgalmat!

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#28703) Z0C! válasza pcnet (#28701) üzenetére


Z0C!
őstag

Konzolba g_traffic 0.5 és gyérebb lesz a forgalom.

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#28704) Ablakos válasza pcnet (#28701) üzenetére


Ablakos
őstag

NoDamage mod, ha zavaró (drága) a sok incidens. Valóban előfordulnak ütközések, amelyeknek okozója egyértelműen az AI. (Néhányat sikerült videón is rögzítenem.) Ilyenkor nem ad büntetést, de az (akár tetemes) kár költséget sem téríti. :(
Erőszakoskodni nem nagyon érdemes, mert annak legtöbbször ütközés a vége.

Ajánlott a csak devConsolban kiadható warp 0.85 parancs. Nekem ilyenkor picit reálisabb a járművek mozgása. Segíti a forgalomban részvételt.

[ Szerkesztve ]

(#28705) vlevi válasza Ablakos (#28704) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Ilyenkor nem ad büntetést,"
Sajnos ezt sem lehet általánosan kijelenteni. Volt már olyan, hogy én kaptam büntit.
pl. haladok 80-al az autópálya külső sávjában, az AI jön a felhajtón, és belecsapódik a pótkocsiba.
Vagy, telezöld van, megyek tovább egyenesen, de a szembejövő balra fordulna, és elémfordul.
Vagy bármi más, mellékutcából kifordul elém, satöbbi.

(#28706) Ablakos válasza vlevi (#28705) üzenetére


Ablakos
őstag

Igazad van, eltúloztam az általánosítást. :B

(#28707) Azúr tündér


Azúr tündér
lelkes újonc

Üdv Mindenkinek!

Látom a frissítéssel megint "sikerült eltalálni a fókuszt" a javításra, fejlesztésre szoruló területeket illetően. Egy ideje azon gondolkodom, hogy veszek egy PS5 konzolt, és a PC megmarad csak Office-ra, mert játszani már nincs értelme rajta. Eddig is csak az ETS/ATS páros volt nálam használatban, de kezd t..öm tele lenni ezekkel a fejlesztésekkel.
AI-hoz már évek óta nem nyúlnak, pedig a játékélményt 90%-ban ez b@ssz@ szét.
Most betesznek egy lane assistot, a korábbi távolságtartó tempomat mellé (ami egyébként sem működik megfelelően, nálam folyamatosan ráfutásos baleseteket okoz :O) egy brake-hold-ot pedig az istennek nem akarnak megoldani, pedig töredéke a fizikai modell a másik kettő vezetéstámogató rendszer mellett.

(#28708) Z0C! válasza Azúr tündér (#28707) üzenetére


Z0C!
őstag

Az AI vonalat el kell engedni.
Évek óta nem fejlesztik, mert nincs mit.

Adott egy útvonal, egy sebesség és kész, a többit az AI intézi.
Néha (sokszor) sz.rul.

Jók ezek az asszisztok, de nem ebbe a játékba.
Én ezeket élből kikapcsolom, mert nem hozzáadnak hanem elvesznek a játékélményből.

Ahogy a legutóbbi frissítéssel is bejött, hogy /60-as gumiméret alatt az automata váltó nem pakol feljebb...Elvileg majd javítják. Elvileg.

Próbáld ki a SpinTires vagy Snowrunner játékot. Igaz nem aszfaltbetyár leszel, hanem sárdagasztó, de itt is kell figyelni és ide nem kell se sávtartó se ABS se semmi.

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#28709) Azúr tündér válasza Z0C! (#28708) üzenetére


Azúr tündér
lelkes újonc

Most nem értem, hogy ez az ajánlás hogy jött ide. Én kamionozni szeretek/szeretnék mert virtuális cégben vagyok. A másik típus nem érdekel. ;)

(#28710) ®abstract® válasza Azúr tündér (#28709) üzenetére


®abstract®
őstag

(a ps5 pro jobb választás lehet-a felpofozott hardver miatt)

szerintem ezt kapcsold be= ats [link] ets2 [link] vagy keresel újabbat v. régebbit 💯
mivel teljesen megkeveri az ai forgalmat jobb lesz a helyzet :K
használata= ez legyen felül a mod listben,akkor tud működni.
egyébként a fejlesztők ígérik hogy az 1.5 v. ban módosítják a forgalmat :U majd..egyszer..

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#28711) Ablakos válasza ®abstract® (#28710) üzenetére


Ablakos
őstag

(Tapasztalatom néhány forgalmi mod kipróbálása után.)
Amit kifogásol (meg jónéhányan) az AI viselkedésében a mellékelt mod képtelen változtatni. Egyik mod sem. Egy kupac paraméterrel... kizárt. Ehhez nagyon komoly fejlesztői munka kellene.

(#28712) ®abstract® válasza Ablakos (#28711) üzenetére


®abstract®
őstag

Szerinted nem vettem észre mindkét játékban majdnem ugyanazokat a forgalmi hibákat?
De sajnos igen :)) és hogyha mérgelődnék rajta hogy lehet ilyen szinten elszabni a játékokat, akkor nem írogatok még ide mert letöröltem volna már rég mind a kettőt!!
Próbálok megoldást találni és segítséget nyújtani hogyan lehet elviselhetőbb a probléma..
A fejlesztőket meg a kiadót ismerve nem úgy néz ki hogy bármi javulni fog ez ügyben mert ígéretek vannak fejlesztés csak azt mire kivárod vagy megvalósul ebben bele is tetszik a játékba és nem lesz vele probléma az lehet hogy évek kérdése :U azt amire tesztelni tudod akkor vagy jobb lesz vagy rosszabb ki tudja.. én a jelenleg elérhető anyagokból csemegézek hogy mit lehet kihozni jelenleg a játékokból :)
Csak az 1.5-ös verzióban várható majd az is hogy rendőr mentő meg tűzoltó megjelenik a forgalomban :U miért szerintük eddig az évek alatt nem hiányzott a játékokból?! :F
még szerencse hogy a rajongó bázis óriási és amiatt lelkes amatőr vagy profi modik elkészítik azokat a hiányzó dolgokat amik nincsenek benne a játékokban...

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#28713) tatabike válasza ®abstract® (#28702) üzenetére


tatabike
őstag

Az F2000 most nekem sem jó az 1.49-en, át kellene konvertálni, van hozzá egy leírás is, csak ugye neki kéne hasalni... :)

AI témához: Nálatok is van olyan, hogy mennek az AI-k az autópályán, aztán gondol egyet az egyik, és megáll, ácsorog egy kicsit, aztán elindul és sávot vált, mintha kikerülne valamit, holott nincs is ott semmi? Random csinálják mindegyik sávban, hosszú fuvaroknál elég zavaró, mert gyakran játsszák, és torlódások lesznek emiatt a pályán... Meg az is feltűnt, hogy egyre többször ütköznek is egymással. Addig jó, míg nem velem... :D
Amúgy a tökkelütött AI miatt nekem is a No Damage mod, amit elsőnek beélesítek, mikor új játékot kezdek.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28714) Z0C! válasza Azúr tündér (#28709) üzenetére


Z0C!
őstag

"... Eddig is csak az ETS/ATS páros volt nálam használatban, de kezd t..öm tele lenni ezekkel a fejlesztésekkel..."

Gondoltam ajánlok mást ETS2-ATS helyett.

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#28715) Z0C! válasza ®abstract® (#28712) üzenetére


Z0C!
őstag

Eddig sem javult és nem is fog.
Ahogy korábban is írtam, adott egy útvonal, egy sebesség és kész.
Mivel nincs jobb kéz szabály, nincs előzékenység, nincs a lámpákon kívül semmi így soha nem fog változni az AI mozgása.
A forgalmi modok 99%-a csak a forgalom sűrűségét és az autók számának megjelenését változtatja.

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#28716) ®abstract® válasza tatabike (#28713) üzenetére


®abstract®
őstag

Z0C!

Tisztában vagyok vele hogy a szarnak lehet adni egy pofont de csak jobb lesz :K

Nemigen találkoztam ilyesmivel de mint írtam a real traffic density javít a helyzeten, nem oldja meg az alapvető problémákat de jobb lesz mint előtte volt :K
Ami eszembe jut scooter vagyis a robogós forgalmi mód, szerintem jól sikerült [link] 😎
Meg ide tudom tenni jazzycat( csomagokat használok) -féle motorcsomagot [link]

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#28717) Lathronos válasza vlevi (#28705) üzenetére


Lathronos
őstag

Vagy az egyik kedvencem, körforgalomba behajt mikor 3 méterre vagy tőle. Na meg a büntető fékezések. :W

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#28718) vlevi válasza Lathronos (#28717) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azt én legtöbbször Franciaországban tapasztaltam.

(#28719) Azúr tündér válasza ®abstract® (#28716) üzenetére


Azúr tündér
lelkes újonc

Az a baj, hogy a saját víziódat vetíted ki, és tekinted általános érvényűnek.
NEM LESZ JOBB az AI a traffic modoktól. Mert a program működésének ezen részét a modok nem befolyásolják.
Az, hogy te mit érzel, és mi a valóság jelen esetben nem találkozik. Nem értem, hogy miért kell ilyen agresszívan, már-már arrogáns módon nyomni, a megérzésedet. Nincs összefüggés.
(PS5Pro??? Még be sem jelentették, hivatalosan még elnevezése sincs. :W )

(#28720) Delerium válasza Z0C! (#28708) üzenetére


Delerium
senior tag

Nálam pont ez történik, amíg nem jön az 1.50 addig eldagonyázok a sárban. :D

Azúr tündér: Sajnos a neved nem passzol a stílusodhoz. :(

"I fight for the Users"

(#28721) Ablakos


Ablakos
őstag

Érdekes, hogy a Renault, MAN lassítófékek inkább csak zajt keltenek, de a fékhatásuk elég gyenge. Vettem egy új Volvot és abban csodálatosan fékez a retarder. Negyedik pozícióban még a kipufugó féket is aktiválja. (Nem kell külön gombbal bíbelődni.) Rakott szerelvényt is szinte megállásig fékezi. Nem tudom a valóságban is ilyen különbség lehet-e. :F

(#28722) nincsnév007


nincsnév007
őstag

Nem jelent meg még az elektromos Renault?

[ Szerkesztve ]

(#28723) ®abstract® válasza Azúr tündér (#28719) üzenetére


®abstract®
őstag

neked meg mi bajod újonc tündérke? beleragadt a balettcipőd a mocsárba? :D

(a ps5 pro= március 15 óta olvasható a hírekben-igaz pletyka szinten,de rajongók,szagértők cikkeznek szóval..)

mielőtt taknyolni fogol itten előtte fújd ki az orrod akkor nem fulladsz bele a mocskodba :D

jó tanács-fogadd el= töröld le ezeket a fosch játékokat= ats & ets2 is mert nem neked valók :D a többi fórumtag pedig tovább játszik velük- nélküled :K

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#28724) tatabike válasza Ablakos (#28721) üzenetére


tatabike
őstag

Igen, a valóságban a legjobb retarderek a Volvókban és a Scaniakban vannak, a Volvókban pl a motorfék teljesítménye majdnem eléri a motorteljesítményt, és akkor még ott van a kipufogófék is, ami a motorféknek kb. a fele. Volt szerencsém mindegyikhez, MAN-hoz is, az tényleg gyengébb. Most egy öreg R4-es Scaniával tolom, az is nagyságrendekkel jobb, mint egy hasonló korú Manci. A Renault-t furcsállom, mert abban elvileg Volvo hajtáslánc van elég régóta. A DAF-é sem rossz, az Euro6-tól pl. tud olyat a Paccar-motor (ez van a DAFokban), hogy motorfékhatás növelésére lezárja az összes szelepet, így a dugattyú motorfék-üzemben állandóan sűrít, de nincs kipufogás.

Azúr tündér, nem tudom, mire fel ez a nagy felháborodás, a kolléga semmi bántót nem írt senkire, de szeretném megjegyezni, ez nem a facebook, ott divat így nekiesni a másiknak, itt ezt hanyagoljuk, ha kérhetem. :R

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28725) ®abstract® válasza tatabike (#28724) üzenetére


®abstract®
őstag

Köszi mester :R
Mit akarok kérdezni, hogy a két játék esetében mit érdemes használni csak a motort féket vagy csak a retarder funkciót? Vagy kapcsoljam be mind2? 🤔
Úgy vettem észre hogyha csak a retarder van bekapcsolva akkor kicsit máshogy működnek a vasak..

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#28726) Z0C!


Z0C!
őstag

[link] ETs2 - 1.50 BETA kint.

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#28727) tatabike válasza ®abstract® (#28725) üzenetére


tatabike
őstag

Ahogy neked szimpatikus, van különbség persze, nekem automatára vannak állítva, de tudok külön is csak motorfékkel fékezni, lassításhoz teljesen jó, pl. mikor autópályáról hajtok le, meg a pótkocsiféknek is adtam egy gombot a kormányon, bár ritkán használom. A valóságban ugye azért kellenek ezek a kiegészítő/lassító fékezési funkciók, mert a hatalmas súly nagyon hamar megenné a fékpofákat, nekem volt olyan kollégám, aki az olasz Dolomitokból egy kis hegyi úton üzemi fékekkel jött le 40 tonnával, és kb. 100km alatt szarrá égette a 10 tárcsaféket a Volvóján meg a Schmitz póton. 20ezer euró volt a szervizszámla...

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28728) tatabike válasza Z0C! (#28726) üzenetére


tatabike
őstag

Menőség... :D Kíváncsi leszek a Scania Demo Centerre, voltam ott párszor, felgumizott alufelniket hordtam egy luxemburgi cégtől Södertalje-ba a Scania-ba, visszafelé meg Scania hátsó hidakat hoztam Németországba. Szerettem azt a fuvart, sokat kompoztam... :)

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28729) Z0C! válasza tatabike (#28728) üzenetére


Z0C!
őstag

Promodsban már megvolt ez a demo center. Csak átmásolták most SCS hivatalosba :D

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#28730) ®abstract® válasza Delerium (#28720) üzenetére


®abstract®
őstag

hogy milyen zseniális az a game 💯😎 nekem ez van-mudrunner-american wilds- amihez kötelező darab: [link]
ezután rendesen komoly lesz a game élmény :K

Tatabike

az nem semmi,hogy mekkora költségek merülhetnek fel 😯😬 megvan az oka az átgondolt fékezési rendszernek 🤔 retarder után olvasva, érdekes a működése is,nem gondoltam volna.. másik az,hogy amikor csak ezt kapcsolom be= auto-retarder a gamekben,akkor jobb a fülemnek a hanghatás meg persze fékez is rendesen..

te mint gyakorlott sofőr- igazi kamion vezetéshez képest mit nyújtanak ezek a gamek?🤔

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#28731) szacsee


szacsee
nagyúr

Volt már akinél belassult a járgány?
Forgalom normál sebességgel halad, fps rendben, de ma indítva 20-30-ig elviselhetően gyorsul, utána nagyon lassan. Retarder és motorfék ki van kapcsolva.
Másik kamionba átülve is ugyanez a helyzet. 40 felett alig akar gyorsulni, 50-et csak sík egyenesben éri el. Lövésem sincs mitől lehet.

(#28732) pcnet válasza szacsee (#28731) üzenetére


pcnet
addikt

Ha kormánnyal és pedállal játszol, érdemes ránézni a féktengely deadzone-jára. Nekem is volt ilyen, hogy lassan gyorsult és eldobálta a tempomatot, befogott a fékem mert elfáradt a fékpedál rugója.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#28733) szacsee válasza pcnet (#28732) üzenetére


szacsee
nagyúr

Win restart után jó lett. :))
Kösz a tippet, még ilyen gondom nem volt.

(#28734) tatabike válasza ®abstract® (#28730) üzenetére


tatabike
őstag

Nálam ez érdekesen alakult, mert előbb játszottam az ETS2-vel, mielőtt valójában is kamionsofőr lettem, de előbb vezettem kamiont, mint hogy az ETS2-t megismertem. :)) Ez úgy sikerült, hogy egy nagy kamionos cég szervizében voltam raktáros, és néha ott maradtam meló után és segítettem a garázsmesternek behordani a műhelybe a kamionokat, pótkocsikat, sőt, megesett, hogy sutyiban egy másik telepről komplett szerelvényt hoztam át, persze nem egyedül, ott ült mellettem a mentorom. Megtanított mindenfélére, mikor tényleg elmentem megcsinálni a jogsit, gyakorlatilag mindent tudtam, pótot le/fel akasztani, rámpára tolatni, garázsba betolni pótot az akna fölé, ilyenek. Sikerült is elsőre az összes vizsgám, elmélet és gyakorlat is. A játéknak sok köze volt hozzá, hogy kamionos lettem, és bár nagy a kontraszt az igazi és a game között, sokat játszok vele. Kikapcsol, és sokszor jóleső érzés, mikor feltűnik olyan ismerős környezet a játékban, ahol igazából is jártam. Egyébként a téma indítója, Sub-ZeRo is a játék hatására megcsinálta a jogsikat, és a mai napig kamionozik, legalábbis tudomásom szerint.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28735) ®abstract® válasza tatabike (#28734) üzenetére


®abstract®
őstag

:R :) :R komoly sztori.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#28736) ®abstract®


®abstract®
őstag

egy magyar tag teszteli az ets2 exp. beta 1.5 [link] majd 3h anyag 💯😎 érdemleges.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#28737) Ablakos


Ablakos
őstag

Az automata váltóval nem vagyok nagy barátságban (12 poz. ZF), próbálom megérteni a logikáját. Üres póttal (kb 14 t) indulok meg a telephelyről. Vízszintes út. Úgy dönt A1 (rövid egyes) pozícióban indul meg. Próbaképpen megállok a hídfelhajtón ugyanezzel az üres szerelvénnyel. kb 10% emelkedő. Úgy dönt A4 (hosszú kettes) lesz a nyerő megindulásra.
Lejtőn megállva A1-et akar. Feljebb húzom A3-ra a váltó hinttel. Gázadásra azonnal A1.

Érdekes, ha üresbe teszem, utána előre menet, akkor elfogadja a hintet. Akár A6-is indul.

Lenne még itt átgondolni való a fejlesztésben.

[ Szerkesztve ]

(#28738) Z0C! válasza Ablakos (#28737) üzenetére


Z0C!
őstag

Nagyon sok mindenben át kellene gondolni dolgokat.
De azt látom, hogy az SCS képtelen ezekre koncentrálni.
Sok dolgot a modderekre hagy, majd szépen átveszi és learatja a babérokat..

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#28739) tatabike válasza Ablakos (#28737) üzenetére


tatabike
őstag

Nemcsak a játék ilyen, igaziból sem egzakt az (igazából automatizált) automata váltó működése. Ezek gyakorlatilag manuális váltók, ugyanúgy van kuplung meg minden, csak egy vezérlő elektronika munkahengerek segítségével elvégzi ugyanazokat a műveleteket, amit te elvégeznél kézzel/lábbal. Te "csak" a gáz és fékpedállal tudsz beleszólni alapesetben a dolgokba. És ugye az agyonelektronizáltságnak köszönhetően minden kis gütyf@szt figyelembe vesz, és sokszor van az, hogy a sofőrnek nem logikus amit csinál, de szerinte így a jó... :D A játék meg játék, lehet, hogy próbáltál lemodellezni a működést, de inkább csak véletlen....

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28740) tatabike válasza Z0C! (#28738) üzenetére


tatabike
őstag

Tisztára, mint régen az Android-mókolások. Akik a hőskorban csinálták a mindenféle OS-eket az Androidra hobbi-szinten, néhányan már vezető fejlesztő-programozók... :)

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28741) tatabike


tatabike
őstag

Ha valakinek érdekes, az ATS még 2 napig 5€ a Steamen.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28742) Ablakos válasza tatabike (#28739) üzenetére


Ablakos
őstag

A PH kaminonos fórumban magyarázták el, hogy tengely terhelést, dőlésszöget is vizsgál az automatika. Úgy dönti el az induló áttételt. (Újabb Scania még gps alapján is képes áttételt módosítani.)
Nem vagyok telhetetlen, de ez itt szerintem össze-vissza.

(#28743) tatabike válasza Ablakos (#28742) üzenetére


tatabike
őstag

Igen, valószínűleg a játékban ez csak "így jött össze". Valaki próbálta már ezt az 1.50 bétát ETS2? Én most frissítettem Steamen, hát, elég vegyesek a benyomások. Ez a sávtartó-dolog egyelőre csak parasztvakítás szintjén a menüben létezik, mert azon kívül, hogy minden sz@rért picsog, (vagy lemész az árokba és meg se nyikkan :D ) nem tereli vissza a kamiont a sávba, bárhogy van beállítva. Ez is olyan SCS-feeling, ami kísérti a játékot a kezdetek óta, nem sikerült normálisan megcsinálni. Mint az adaptív tempomatot sem.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28744) Z0C! válasza tatabike (#28740) üzenetére


Z0C!
őstag

amíg droidoztam napi vagy heti szinten tettem ROM-okat :D
A tech csoportot a melóban emiatt meguntam, így másfelé evickéltem.

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#28745) Z0C! válasza tatabike (#28743) üzenetére


Z0C!
őstag

Próbáltam.
Igazából az UI lett más.
Ezeket a sávtartó, távtartó és ilyen vezetésbe beszóló dolgokat elsőnek kapcsolom ki.
Írtam 6 gangos váltót, 550Le-s motort és azzal elvagyok.
Konténerezni tökéletes.

Bármilyen új dolog kimondva, leírva nagyon szép az SCS részéről, de valahogy sose úgy sül el, ahogy kellene.

ATS-ben használom a jake brake-t és kb ennyi.

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#28746) tatabike válasza Z0C! (#28745) üzenetére


tatabike
őstag

Csodálkoztam is volna, ha elhagyja a sávot a vas és magától visszakormányoz. Persze, videót könnyű róla csinálni, mert azt senki nem látja, hogy a monitor előtt ülő kocka tesztelő belenyúl a kormányba, csak azt, hogy jé, ez magától visszamegy a sávba.... :D

Én a Motorola Defy után hagytam abba a telefonok buherálását, azóta nem érdekel.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28747) Jadro válasza Z0C! (#28745) üzenetére


Jadro
veterán

TEgnap feltettem az új bétát. Kimondottan a TAA megoldásra voltam kíváncsi. Az előző SCS megoldásnál jobb, de Snowymoon megoldásától elmarad. Elég vicces, hogy egy külsős fejlesztő jóval hatásosabban megoldja. Mentem is vissza az előző verzióra, mert nekem zavaró ez így. Remélem még hegesztenek és elérik a külsős mod szintjét, vagy Snowymoon modja kompatibilis lesz 1.50-el. Addig sajnos maradok a régin.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#28748) tatabike válasza Jadro (#28747) üzenetére


tatabike
őstag

Nekem speciel úgy tűnt, rosszabb a grafikus élmény. Elmosódott, szőrös vonalak, még a műszerfal ijelzői is tök rondák lettek.... :F

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28749) Jadro válasza tatabike (#28748) üzenetére


Jadro
veterán

SImán lehet, hogy igazad van. Az eredeti grafikát már elég régen láéttam és csak emlékezetből hasonlítottam össze. Ráadául rövid ideig próbáltam, mert felcseszett, hogy villódzik. Lehangoló egyelőre, hogy csak eddig jutottak a TAA megoldással. No de pozitívan előre, ez még csak experimental verzió. Ha jól olvasom, itt már a DX12 is megjelenik, úgyhogy lehet majd ebben potenciál, csak hát azok a fránya tapasztalatok nem azt mutatják, hogy az SCS ügyesen kihasználja őket.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#28750) Delerium válasza Jadro (#28749) üzenetére


Delerium
senior tag

Amikor kijött a Snowymoon 9.0 amiben már volt clarity akkor összehasonlítottam a grafikákat, a 8.x-szel, gyári MSAA-vel meg a Roex-szel.

A leginkább éles kép szerintem a Roex felé forced MSAA volt. De ott meg nincs az árnyékokon AA egyáltalán és nagyon VGA igényes, főleg 4x-nél.

A 8.x Snowy TAA-ban a tükrökön nincs AA, kicsit elmosott a kép, főleg a fákon látszott amikor fújta a szél, hogy összemosta a leveleket, cserébe nincs szinte egyáltalán villódzó oszlop, kerítés, ilyesmi, a vonalak, vezetékek tiszták és kivehetőek.

A 9.0 amiben már volt clarity az már jobb volt, minden előnye megvolt a TAA-nak, kevesebb hátránnyal mint a 8.x.

A gyári MSAA-t hagyjuk is, az úgy rossz ahogy van. Volt egy blog erről, hogy miért ilyen, azt írták vagy jó árnyékok lesznek vagy jó AA, az SCS az árnyékra szavazott.

A bétát nem próbáltam, de remélem mire kiadják jó lesz és soha többé nem kell Snowy modhoz nyúlni.

Miután Snowy kirakta a posztot Patreonra, hogy hardver adatokat gyűjt a mod, megkérdezték, hogy egy mod miért gyűjt adatot? Olyan válaszok jöttek tőle még a sima kérdésekre is, hogy te egy patkány vagy, te is patkány vagy. :(

[ Szerkesztve ]

"I fight for the Users"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.