Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) band1103


band1103
őstag

Ez igen szépre sikerült. :C Még mindig te vagy a király :R

Viszont most elmondom hogy mi az ami bekavart abban hogy megértsem a dolgokat.
Tudod, amikor nem Cuda-s drivert használtam akkor 4 ref frames-nél nagyobbal rendelkező filmet nem tudott a rendszer gyorsítani tehát nem írta ki az állapotsorba hogy (DXVA).
Miután feltettem azt a legújabb drivert amiben már van CUDA már simán vitt minden filmet majdnem függetlenül a ref frames értéktől.
Ekkor kavart be az hogy a player álapotsorában ismét megjelent a (DXVA) felírat pedig alapesetben egy 11-es ref frames-es 1080p-s film nem DXA ready. Akkor most mi van? -kérdeztem magamtól és azt hittem ezért van ez mert a CUDA kapcsolatban áll a DXVA-val. A leírásodból viszont megtanultam hogy nem ez a helyzet.

De ha a CUDA-nak semmi köze a DXVA-hoz akkor az új driverrel nem a CUDA használata miatt tudom lejátszani a 11-es filmeket hisz azt írta ki hogy megy a DXVA. Tehát a CUDA-t mégsem használja a player.

Erre rávilágított az a tény is hogy amikor szűrőknél kiiktattam az MPC(DXVA) szűrőjét, akkor az MPC(FFmpeg) kezdett dolgozni és egyből nem is írta ki lejátszás közben hogy DXVA de nem is tudta folyamatosan lejátszani a filmet és CPU terheltég 90%-ra ugrott
De ha ekkora a CPU terheltsége akkor megállapíthatjuk hogy nem ment a CUDA!

Ebből az következik hogy hiába van a driverben CUDA és hiába CUDA ready a GPU, nem fogja automatikusan használni a player hacsak nincs maga a player felkészítve a használatára.
Tehát az a kijelentésedet miszerint (XP alatt) nem kell semmi a driver-en és jól beállított MPC-HC-n kívül ahhoz hogy használjam a CUDA-t sajnos nem tudom alátámasztani tapasztalataim alapján.

Csak akkor tudom használni a CUDA_t ha a player fel van rá készítve vagy olyan codec-et használ az ember ami képes használni a CUDA-t (CoreAVC).

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.