Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11) daneeeeee válasza Lauda (#8) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Magyarország Alaptörvénye vs A magyar Köztársaság Alkotmánya (ez utóbbi a 2012-ig hatályban lévő.)

Ha figyelmesen végigolvasod ezeket a dokumentumokat akkor rá fogsz jönni, hogy az interjúalany igazat beszél.

Az Alaptörvényben hiába is keresnéd, a társadalombiztosítás szó nincs benne (ezt akár a fenti linken meg is teheted, tényleg nincs benne). Persze mondanom sem kell a "régi" alkotmányban erről van szó, pontosan ezt írják:

"70/E. § (2) A Magyar Köztársaság az ellátáshoz való jogot a társadalombiztosítás útján és a szociális intézmények rendszerével valósítja meg."

Na ez az a bűvös mondat ami az újban nincs benne, tehát teoretikusan az állam ennek működésére semmilyen garanciát nem vállal. TB járulék pedig már valóban nincs, adó formájában szedik be ugyanazt a pénzt csak ugye a garancia nélkül.

És itt kanyarodjunk is a nyugdíjhoz, az Alaptörvényben ez áll:

XIX. cikk

(4) "Magyarország az időskori megélhetés biztosítását a társadalmi szolidaritáson alapuló egységes állami nyugdíjrendszer fenntartásával és önkéntesen létrehozott társadalmi intézmények működésének lehetővé tételével segíti elő. Törvény az állami nyugdíjra való jogosultság feltételeit a nők fokozott védelmének követelményére tekintettel is megállapíthatja."

Az Alkotmányban pedig ez:

"70/E. § (1) A Magyar Köztársaság állampolgárainak joguk van a szociális biztonsághoz; öregség, betegség, rokkantság, özvegység, árvaság és önhibájukon kívül bekövetkezett munkanélküliség esetén a megélhetésükhöz szükséges ellátásra jogosultak."

Láthatod a napnál is világosabb, az utóbbiban alkotmányos garancia van arra, hogy magyarra fordítva :) a nyugdíjnak (legyen ez öregségi, rokkantsági, árvasági stb.) olyan összegnek kell lennie, hogy abból meg lehessen élni.

Az Alaptörvényben pedig csak arról van szó, hogy az állam fenntartja az állami nyugdíjrendszert és slussz. Semmit nem ígérnek pontosan azért hogy aztán majd ne is legyenek számon kérhetők.

Ha figyel az ember akkor a helyzet innentől világos mint a vakablak: a nyugdíj rendszer ebben a formában fenntarthatalan. Óhatatlanul is a nyugdíj reálértékének csökkentéséhez vezet. Ez azért következek majd be mert egyre több a nyugdíjas és őket ugye egy forrásból akarjuk ellátni aminek viszont az ország teljesítőképessége szab határt. A bili szerintem a Ratkó-korszakban születettek nyugdíjba vonulásánál fog kiborulni (ők ugyanis sokan vannak).
A 30 éves korosztály alattiak pedig szinte biztos, hogy nem fognak állami nyugdíjban részesülni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.