Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [sith7:] Vesekő

Hozzászólások

(#1) sith7


sith7
nagyúr

Ja, és már undorom van a teáktól, meg sörtől is :W

(#2) EczkE válasza sith7 (#1) üzenetére


EczkE
addikt

Sörtől? :Y :(

Asszem mindenféleképpen!

(#3) sith7 válasza EczkE (#2) üzenetére


sith7
nagyúr

Igen, mert görcs esetén inni kell nagyon sokat, ha kell , ha nem ... ez alatt értsd napi 6 -8 liter ... volt, hogy 10 liter is lemegy ilyenkor, sör + tea

Már magától az ivástól is undorom van :((

(#4) Cucuska2


Cucuska2
őstag

kalcium oxalált - kalcium-oxalát

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5) EczkE válasza sith7 (#3) üzenetére


EczkE
addikt

Így már értem. :(

Asszem mindenféleképpen!

(#6) sith7 válasza Cucuska2 (#4) üzenetére


sith7
nagyúr

módosítva, köszönöm :R

(#7) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A műtét az egyetlen olyan út, ami ténylegesen segít, apámat pár éve műtötték, ugyanez volt. Elviselhetetlen fájdalom, normál táplálkozásról kb. lemondhatsz és még sorolhatnám.

(#8) sith7 válasza Jhonny06 (#7) üzenetére


sith7
nagyúr

Elviselhetetlen fájdalom, normál táplálkozásról kb. lemondhatsz

Igen, ez ismerős :(((

Milyen jellegű műtétet csináltak édesapádnál ?
Megszűnt azóta a kőtermelés nála ?

(#9) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Úgy tudom hormonok is szerepet játszanak a vesekő képződésben.

szerk:

meg is van: "Mellékpajzsmirigy túlműködés, amikor a parathormon fokozott termelődése miatt a csontok elmésztelenednek, törékennyé válnak, és vesekő keletkezik."

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10) 8th


8th
addikt

Átérzem a helyzeted. Az édesanyámnak szokott úgy ~3évente újra és újra veseköve lenni. Szerencsére műteni eddig még sosem kellett de azt a több napon át tartó szenvedést amíg távozik senkinek sem kívánom. Viccen kívül még a haragosaimnak se :( .

(#11) C4mp3r


C4mp3r
addikt

szokott nekem is gorcsolni a vesem, teljesen random idokozonkent, bar annyit megfigyeltem, hogy ha kicsit hidegnek van kiteve nagyobb a valoszinusege. Erzem, hogy valami nem stimmel es kb annyira van idom, hogy lefekudjek az agyra mert utana belehasit es percekig csak nyoszorgok fekve es megmozdulni sem nagyon tudok annyira faj. vesekovem meg nem volt, volam kivizsgalason de nem talaltak semmit. egyszer mentunk at ugyeletre, akkor kaptam injekciot, az hatasos, de egyebkent gyogyszer nelkul szoktam atveszelni.

(#12) sith7


sith7
nagyúr

Dluinet

Akkor végülis tökmindegy mit eszek, mert a pajzsmirigy dolgozik ? :F

8th
Akkor anyukád szerencsés, nekem idén ez a 4. :W

de azt a több napon át tartó szenvedést amíg távozik senkinek sem kívánom. Viccen kívül még a haragosaimnak se .

Ezzel én is így vagyok

C4mp3r
Akkor szerintem Neked vesehomokod szokott lenni ... az is nagyon tud fájni állítólag, .... az nekem még sose volt ... nem aprózom el ... :((
Akkor végülis Te tudod miről beszélek ... de legalább Neked használnak az injekciók :K

(#13) Dluinet válasza sith7 (#12) üzenetére


Dluinet
nagyúr

aham, a vesekő már csak tünet.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14) sith7 válasza Dluinet (#13) üzenetére


sith7
nagyúr

Csodás tünet :O

(#15) sith7


sith7
nagyúr

Fekete retek levéről hallott már valaki ?
Tényleg működik a dolog ? :F

(#16) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Jobbulást és erőt kívánok ehhez az alattomos betegséghez.

(#17) Nimrod


Nimrod
addikt

Rendszeresen szedek magnéziumot, azt esetleg tippre tudom javasolni. Már csak azért is, mert ahogy írtad ajánlották a Magne B6-ot, amit én viszont magnéziumpótlásra kevésnek érzek, de ez egyéni dolog.

(#18) sith7 válasza ProEvoFan (#16) üzenetére


sith7
nagyúr

Köszönöm :R

Nimrod
Neked is vannak köveid ?
És az segít neked ? ... a magnézium

Most felváltva mezei zsúrló + nyírfalevél teát iszom, utóbbinak rettenetes íze van, de hajt rendesen ... idővl meglátjuk mi lesz belőle :U

(#19) Norbi27


Norbi27
aktív tag

Nekem is volt kb. 8 évvel ezelőtt. Egyik délelőtt úgy elkezdett szúrni az oldalam, hogy se ülni, se feküdni nem tudtam a fájdalomtól. Fogalmam sem volt, hogy mi ez. Anyám kihívta a háziorvosunkat, ő a tünetek alapján rögtön tudta, hogy vesekő. Adott egy fájdalomcsillapítót és beküldött az urológiára. Ott azt mondták, hogy be kell feküdni. Infúziót fogok kapni és nagyon sok folyadékot kell inni. 3 napig nem történt semmi, de a 3. nap úgy elkezdett fájni ismét, hogy alig bírtam ki. Ekkor a doki adott egy vénás injekciót, amitől 1-2 perc alatt teljesen elmúlt a fájdalom. De úgy döntött, hogy nem várunk tovább, másnap reggel megműtött. Endoszkópos eljárással a húgycsövön keresztül kiszedte a követ. Mivel elaltattak, nem éreztem semmit. Másnap mehettem haza.
Aztán havonta kellett járni ellenőrzésre. Az első 2 alkalommal nem volt semmi gond, majd a 3. vagy 4. vizsgálat kimutatta, hogy a másik oldalon is van. Ennél semmi fájdalmat nem éreztem ,de a doki azt mondta, hogy szét kell robbantani. Ettől jobban féltem mint a műtéttől, mert többen mondták, hogy szinte ugyanolyan fájdalmas a kőzúzás mint mikor maga a kő okoz fájdalmat. Aztán végül is a zúzás előtt kaptam egy vénás injekciót és a doki megnyugtatott, hogy neki is van veseköve és eddig már 12-szer zúzták neki. Azt nem mondom, hogy kellemes volt, de ki lehetett bírni.
Kérdeztem a dokit, hogy mitől alakul ki, és mit csináljak, hogy megelőzzem. Nekem akkor volt kb. 20 kiló súlyfeleslegem és sok szénsavas üdítőt ittam. Erre azt mondta, hogy egyik sem tesz jót neki, de pontosan senki sem tudja megmondani, hogy mitől alakul ki. Ő nem iszik szénsavasat és semmi súlyfeleslege nincs, mégis rendszeresen előjön neki. Javasolta a sok folyadékot, azon belül is a sört és a rendszeres testmozgást, ill a Rovatinexet. A sört nem szeretem, de azóta napi 1,5-2 üveg szénsavmentes ásványvizet iszok, szénsavas üdítőt csak nagyon ritkán.
Aztán pár évvel később egy üzemorvosi vizsgálaton elmondtam az orvosnak. Ő azt mondta, hogy a Rovatinex nem ér semmit, igyak fekete retek cseppet. Évente 2-3 alkalommal, mikor eszembe jut lenyomok egy kúrát. Gyógyszertárban, recept nélkül, ill. bioboltban lehet kapni. Nem tudom, hogy ér-e valamit, lehet, hogy e nélkül sem jött volna elő. Ellenőrzésen már évek óta nem voltam, a zúzás óta nem volt semmi panaszom. Remélem már nem is lesz, mert azt a fájdalmat még az ellenségemnek sem kívánom.

Boccs, hogy ilyen hosszúra sikerült

(#20) sith7 válasza Norbi27 (#19) üzenetére


sith7
nagyúr

Húú .. köszi a hsz - t, elolvasás után, most le is toltam 0,5 liter nyírfalevél teát :o

Se műtétem, se zúzásom nem volt még , de nem is szeretném ... sajnállak, mert tudom mit éreztél :(((

Szénsavasat nem iszom, 6-7 kg súlyfelesleg van rajtam kb. ... én már rákérdeztem a stresszre is, de azt mondták annak semmi köze a kialakuláshoz :F

Nekem erre a fekete retekre azt mondták, hogy csak epekőre jó ... most legyen okos az ember ... :U

Remélem már nem is lesz, mert azt a fájdalmat még az ellenségemnek sem kívánom

Én , amikor az első kövem volt, azt hittem meghalok ... azóta kijött vagy 15, de az élmény még mindig ugyanaz :o ... csillapíthatatlan, szűnni nem akaró fájdalom ... amikor a 3 gyerekes anya azt mondta a sürgősségin, hogy ide a 4. gyereket , és megszüli, csak múljon már el, akkor ott neki elhittem, hogy olyan, mint a szülési fájdalom

köszönöm a hsz. - t, még egyszer is :R

(#21) Nimrod válasza sith7 (#18) üzenetére


Nimrod
addikt

Nincs szerencsére és 30 vagyok, de családban volt rá példa. Igaz, csak idős korban.
Sportolás körülbelül 2 éve, előtte semmi, stresszes életmód évek óta. Teázni szoktam. Lehet csak genetika vagy eddig szerencsém volt, nem tudom.

(#22) Mr.Csizmás válasza sith7 (#3) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:/

ha kell, bármikor megyek veled sörözni, ha úgy jobban megy.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23) sith7 válasza Nimrod (#21) üzenetére


sith7
nagyúr

Értem, én 37 vagyok, és 26 éves koromban volt az első, de 99% , hogy nálam a genetika a ludas, mert az összes nagyszülőm gyűjtőtte a köveket, hol vese, hol epe

Nekem jutott mindkettő, de most már "csak" vesekő van ... de abból dögivel :W

Mr.Csizmás
Köszi az önzetlen segítséget :D .. de mint írtam feljebb is , olyan szinten vagyok, hogy ránézek otthon a fél literes korsómra, és néha elkap a hányinger :( ... ez a muszáj ivás, ez egy nagyon rossz dolog.

(#24) Mr.Csizmás válasza sith7 (#23) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csak sörrel működik a dolog? desztvíz, etc?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25) sith7 válasza Mr.Csizmás (#24) üzenetére


sith7
nagyúr

Bármilyen folyadék jó, csak ha görcs van, akkor azt mondják a sörben van valami, ami jobban hajtja a követ, azért kell azt inni

(#26) Csemike


Csemike
csendes tag

Úúúú, szegény, hát nem vagy irigyelve. :(

Én apai ágon örököltem a hajlamot, apám és a nagyapám is néhány évente átesik egy vesekövön, illetve a vesekő esik át rajtuk... Nekem először és eddig utoljára 8 éves koromban volt. Fájt a derekam, véreset pisiltem (már elnézést), elvittek orvoshoz, de először letudták annyival, hogy biztos koraérett kislány vagyok... Aztán csak nem múlt el, végül tömtek görcsoldókkal, villanypárnán kellett feküdnöm, hogy melegen tartsa a vesémet, rengeteget kellett inni, anyu csak hordta a teáskannákat egymásutánban, és végül elmúltak a tünetek.

Szóval, azt hiszem sajnos tényleg nem segít más csak a piócásember, csak a sok-sok folyadék, türelem a fájdalom elviseléséhez, és a hit, hogy előbb-utóbb kijön a kő magától. :U Ja, és tartsd melegen a derekad. :K

(#27) sith7 válasza Csemike (#26) üzenetére


sith7
nagyúr

Köszönöm az együttérzést , és a jótanácsot :R

Ezt nem tudtam: Ja, és tartsd melegen a derekad.

(#28) Eastman


Eastman
őstag

Kemény. :(((

Kitartást a dologhoz! Nem jó a soraid olvasni. Mást nem tudok mondani - ha a probléma egyértelműen jellemző a felmenőidre is - amennyire lehet próbáld elfogadni, hogy "ezt dobta a gép". Én is cipelek egy nem is könnyű keresztet. Aki lát az utcán jönni-menni vagy csak felületesen ismer, az nem gondolja, hogy mennyire szenvedek néha. Kívülről nem látszik rajtam semmi szokatlan.

Sok retekevésről én is hallottam már, de még azt is, hogy nem szabad megsózni, illetve a retek reggel "méreg", tehát csak délutántól fogyasztható. Mondjuk ezek olyan "népi gyógyászat" szintű hallomások és tanácsok.

A szakmámba vágólag - a gerincoszlopot is figyelembe véve - esetleg a 10-es, 11-es háti csigolyák környékén és a keresztcsont felett keresgélnék, hátha egy a veséket működtető apró idegszál...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29) sith7 válasza Eastman (#28) üzenetére


sith7
nagyúr

jaj ... hát nem dobtál fel ... :(

Én is cipelek egy nem is könnyű keresztet.
Akarsz róla beszélni ? :U

(#30) Eastman válasza sith7 (#29) üzenetére


Eastman
őstag

Nem.

...elnézést kérek, ha nyers voltam. Arra gondoltam, hogy a dolog elfogadása és a megbékélés a helyzettel nagyon-nagyon sokat segít.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31) sith7 válasza Eastman (#30) üzenetére


sith7
nagyúr

Semmi gond, nem voltál nyers, csak már kezd elegem lenni abból, hogy egyre több mindennel meg kellene békélnem, amivel nem tudok ... :((
Persze ez az én hibám, de nagyin nehéz ezt is, és még mást is elfogadni úgy ahogy van, az ember próbál mindig a körülményeihez képest a legjobbat kihozni az életben mindenből ... ami persze sose sikerül :(((

De egyébként igazad van, csak nem megy ... pedig kénytelen vagyok / leszek beletörődni ...

(#32) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Együttérzek veled.
Nekem ez az első kövem, és csak 3mm-es, de ilyen fájdalmat még sosem éreztem.
Háromszor voltam ügyeleten, egyszer a mentő vitt. 13. napja tart a dolog.
Rowatinex, Diclofenac kúp, Flector granulátum, Voltaren Dolo, No-Spa, Tamsudil, Ciprinol.
Ezek közül a Rowatinex, a Voltaren, a kúp, és a No-Spa 5 nap alatt el is fogynak, és vehetem a következő dobozt mindegyikből. Fasza. Ez egy 5 rongyos kör 5 naponta.
Szóval remélem most már hamarosan elmegy a kő, és sosem lesz több belőle.
Neked meg rengeteg erőt és kitartást! Nem lehet egyszerű…

(#33) sith7 válasza Fitzgerald (#32) üzenetére


sith7
nagyúr

ilyen fájdalmat még sosem éreztem.
Akinek nem volt még veseköve, el sem tudja képzelni, hogy ez milyen fájdalommal jár.

13. nap ??? :Y

Annak pár napon belül ki kellene jönni ... :F
Nekem ezek a tabletták nem használnak, de még a vénás injekció sem szokott :(

Igyál sört, akár alkoholmentest is, amennyit bírsz , tea semmit nem használ, nincs lökőereje

Ülj bele olyan meleg vízbe, amilyen meleget el bírsz viselni, de legalább félig engedd tele a kádat, hogy a veséd is víz alatt legyen, a meleg víztől ellazulnak az izmok, könnyebben megy tovább.

Lépcsőzz sokat, ugrálni nem szabad, attól megakadhat

Kitartás, mást mondani nem tudok, ezt ki kell tolni, különben felnyúlnak érte ... hogy hol, és hogyan, azt inkább nem részletezem :U ... igyál, amennyit tudsz + meleg víz + lépcső.

Ha kijött, mindenképp írd meg.

(#34) Fitzgerald válasza sith7 (#33) üzenetére


Fitzgerald
veterán

3 különböző orvos látott, 2 urológus. Mindegyik mást mond. Az utolsó doki szerint lehet egy hónap is, mire kijön. Van hogy néhány nap, esetleg 1-2 hét alatt jön ki. Változó.
Kérdeztem az utolsótól az almaecet dolgot is, meg a sört is. Azt mondta, hogy nem sok értelme van egyiknek sem.
Hát igen, az akkora köveknél mint amik neked vannak nem csodálom, hogy nem segít az injekció sem...
A fürdő tényleg segít néha, de az sem mindig sajnos.
2 hetet vagyok hajlandó várni még. Ha nem múlik el a fájdalom, visszamegyek hogy találjanak ki valamit, mert ezt sem fizikailag, sem anyagilag nem bírom sokáig...

(#35) sith7 válasza Fitzgerald (#34) üzenetére


sith7
nagyúr

Nekem azt mondták, ha 1 hét alatt nem jön ki, akkor az nem túl jó ...

Kérdeztem az utolsótól az almaecet dolgot is, meg a sört is. Azt mondta, hogy nem sok értelme van egyiknek sem.
Nem akarom felülbírálni, de ez butaság, ez nem igaz ... mindenhol, mindenki tudja, hogy vesekő ellen sör a megoldás ... persze az is benne van, hogy az orvos orvosságot javasol ... :U

Nekem az ivás szokott segíteni, az szokta kilökni, pedig az enyémek nagyobbak voltak, és mégis kijött, akkor a tiednek is segítene ... próbáld ki, mit veszíthetsz vele ... 5-6 üveg sör nem kerül annyiba , mint a gyógyszerek, és az már 3 liter ...ha azt betolod 1-2 óra alatt, az tuti lökni fog rajta

13 nap után, én 2 órát sem bírnék várni, nem 2 hetet ... :(

Nekem a legutolsó 3 napig tartott, én akkor azt hittem már meghalok, mondjuk nekem szinte szünet nélkül fájt, még ide írni is képtelen lettem volna

Amikor nagyon fáj, olyan görcsösen, levegőt kapkodva, na akkor mozog ... akkor megy lejjebb, ha nem fáj, akkor vagy leért a húgyhólyagba, vagy megállt

Próbáld ki ezt az ivás dolgot, én a citromos Gössert javaslom, nem olcsó, de nekem azt vált be

(#36) Fitzgerald válasza sith7 (#35) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Azt is mondta az orvos, hogy amikor nagyon intenzív a vesekólika, az azért van, mert túl sok folyadékot ittam egyszerre, ergo túl sok vizelet képződik egyszerre, erősebb a nyomás.
Ugye nem az fáj ahogy a kő megy lefelé, hanem a blokkolt ureter és a vesemedence között kialakult nyomás miatt érzi az ember a fájdalmat, a görcsöt.
De megpróbálom én is a dolgot holnap, elegem van már.
Veszek 5-6 üveggel valamelyik radlerből.
Köszi a tanácsot!

[ Szerkesztve ]

(#37) sith7 válasza Fitzgerald (#36) üzenetére


sith7
nagyúr

értem, hm ... érdekes ... ahány orvos, annyi vélemény

De megpróbálom én is a dolgot holnap, elegem van már.
Veszek 5-6 üveggel valamelyik radlerből.

sok sikert, őszintén szorítok :R

(#38) kreten67


kreten67
senior tag

Nekem az 1. alkalom 12 éves koromban volt akkor vénás injekcióval megoldódott.
Több típusú kő termelődik és ebből 1 jól,a másik kettő kevésbé oldódik az injekció hatására.
Azóta nem jártam orvosnál bár követ tapasztaltam kb 10 évvel ezelőtt is (most 48 éves vagyok),bár akkor egy nagyobb balesetem hatására valszeg megmozdult a beágyazottságból.
2 órás kínlódás után hozzákezdtem ugrálni és földhöz vagdosni magam akár egy cselgáncsos az edzésen,szinte azonnal reagált a szervezetem ,mert a görcs megszűnt ahogy a vesém kijáratától elmozdult a kö.
Szerintem a bal vesémben volt a dugulás mert miután lefeküdtem és a jobb oldalamon aludtam ismét jött a görcs még néhány napig.Nem szívesen feküdtem le akkoriban ,mert napközben járkálva nem voltak problémáim.
Megtanultam hason és jobboldalamon aludni,kb 1-2 hétre már beágyazódott valahová mert azóta már nem jelentkezett a görcs bárhogy is fekszem.
Ami biztos amikor éppen görcsöl akkor ne igyál semmit mert csak rosszabb lesz!
A nagy-mennyiségű C vitamin segíti a kőképződést,kiwi-böl csak szerényen szabad fogyasztani egyszerre stb.
Nagy-vonalakban ennyi a saját tapasztalatom a témában.

(#39) sith7 válasza kreten67 (#38) üzenetére


sith7
nagyúr

köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat

pedig azt mondják, azért kell sokat inni, hogy minél előbb kijöjjön ... lehet, hogy a tied még benned van :F

(#40) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Az enyém végül 10.5 (!) hónapot volt bent, 4 nap múlva lesz két éve hogy kijött. Nem 3mm volt, majdnem 5. Gondolom időközben nőtt még. Amíg jött kifelé hol fájt, hol nem. Volt hogy egy hónapig meg sem mozdult.
Úgyhogy a sörös dolog nálam végül nem jött be.
A sors iróniája, hogy aznap este jött ki, amikor éppen orvosnál voltam, aki 8 rongyért írt fel gyógyszereket, amiket ki is váltottam. Erre pár órával később, 10.5 hónap után kijön a kő. :D
És az új személyim is aznap készült délelőtt. Mintha éppen beszarni készülnék, olyan fejem van a képen.
Azóta sem volt kövem szerencsére, bár közben egy teljes életmódváltás történt az életemben.
Leszoktam a cigiről, évente alig néhányszor fogyasztok alkoholt, sportolok újra rendesen, figyelek a kajára is. De azt az éjszakát sosem felejtem el, amikor először éreztem a vesekólikát, és azt hittem hogy a halálomon vagyok lol.

[ Szerkesztve ]

(#41) sith7 válasza Fitzgerald (#40) üzenetére


sith7
nagyúr

10.5 hónap :Y
Az kemény, csodálom, hogy amikor az első fájdalom jött, akkor nem "hajtották" ki belőled, ha a sör nem használt :F

Mintha éppen beszarni készülnék, olyan fejem van a képen.
:D

amikor először éreztem a vesekólikát, és azt hittem hogy a halálomon vagyok lol.
Nekem eddig 14 db kövem volt, nem felejtem el én sem egyiket se :o :(

(#42) Fitzgerald válasza sith7 (#41) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Hát nem csodálom. Gondolom neked is az első a legélesebb emléked, mert akkor még nem tudja az ember hogy mi a baj, és így sokkal félelmetesebb az egész.

(#43) sith7 válasza Fitzgerald (#42) üzenetére


sith7
nagyúr

Mindig az utolsó ... az marad meg a legjobban, mivel "nem rég volt ... "

(#44) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Látom, nagyon nem pörög a topik, én is azért kerestem rá, mert épp beleszaladtam egy vesekőbe.

Pénteken begörcsöltem, bár sosem volt ilyenem, rájöttem, mi lehet, este az ügyeleten kötöttem ki, röntgen, ultrahang után mondták,hogy van egy 3-4 mm-es kövem, ami már kilépett a veséből, de még a vezeték felső részén van.

Kaptam a szokásos koktélt: no spa, rowatinex, tanyz eras, vesetisztító tea. Meg kis antibiotikumot, mert ahogy a kő karcolt, lett kis fertőzés is.

Eddig 2 éjjel keltem arra hogy fáj, meg tegnap-ma érzem,hogy fájdogál, de ennyi. Ugrálok, futok, mozgok, de még nem pisiltem ki, vaszleg még mindig a vezetékben van, nem érte el a hólyagomat (érezném biztosan). Azt sem tudom megmondani, hogy mozdult-e egyáltalán, remélem, a holnapi viziten csinálnak majd vizsgálatot, ami megmutatja, egyáltalán tovább haladt-e péntek éjjel óta.

Hát itt tartok, gondolom tuti tipp nincs, rengeteget iszom, napi 6-7 liter, plusz amiket leírtam. Ha nem fog elindulni, mit lehet tenni? Egyből küldenek a "boxolgépre"?

(#45) sith7 válasza icecave (#44) üzenetére


sith7
nagyúr

Napi 6-7 liter, és nem jön ki ? :Y

elakadt valahol attól félek

én úgy tudom, amikor mozog akkor fáj, ha nem fáj, akkor megállt, ha a hólyagba ér, azt onnan tudod, hogy már nem fog fájni semennyire se, ott már nem okoz fájdalmat ... amikor kijön majd, na az egy kicsit "furcsa" érzés

Nekem azt mondta az urulógus anno, hogy 5 mm alatt nem zúznak

Ultrahang az megmutatja, ha közel van már a hólyaghoz .. .valószínű ott van, ha csak néha fájdogál ... én konkrétan nem alszom 2-3 napig annyira fáj, de eddig mindig kijött 2, max 3 nap alatt

(#46) icecave válasza sith7 (#45) üzenetére


icecave
nagyúr

Most úgy érzem, hogy eléggé lent fájdogál, de nem mindig. Azt nem értem, miért nem jött már ki, simán pisilek, tehát nem olyan nagy, hogy eldugítsa az egész vesevezetéket... Nagyon remélem, hogy holnap lesz olyan vizsgálat, amiből kiderül, haladt-e.

(#47) sith7 válasza icecave (#46) üzenetére


sith7
nagyúr

mielőtt kijön, akkor már nem fog fájni, tehát ha még fáj, akkor 100% , hogy még nincs a hólyagban
Akadozni a vizelet majd akkor fog, amikor ott van már benn a kő a hólyagban, és majdnem kijön, de mégsem

ha eldugitotta volna, akkor azt éreznéd... az pl. lázzal jár ...azt nem mondták, ha lázas vagy azonnal menj be a kórházba ?

Sört iszol ?
komolyan kérdezem ... az a legjobb kőhajtó, ha nem szereted az alkoholt, igyál alkoholmentest, pl.: a citromos Gösser egész jó, ebből megiszol egymás után 2 - t, ha tudsz 3-t, az tuti meghajtja a követ.

[ Szerkesztve ]

(#48) icecave válasza sith7 (#47) üzenetére


icecave
nagyúr

Nagyon nem szeretem, de leküzdöttem tegnap-tegnapelőtt is 1-1 doboz 0%-os sopronit,de gondolom az kévés volt egyszerre. Na, majd mindjárt körbenézek valami boltban és megpróbálok lenyomni belőle párat egymásután.

(#49) sith7 válasza icecave (#48) üzenetére


sith7
nagyúr

én egyáltalán nem iszom alkoholt, soha nem ittam, sört se , nekem szörnyű volt az íze elsőre ... de ugye a fájdalom nagy úr

teát felesleges inni, mert nincs hajtóereje, a sörben azt hiszem a komló az ami hajt, ezért is elég az alkoholmentes, én is azt ittam mindig, citromos, így valamennyire jobb az íze számomra, szerintem próbáld meg :K

meg azt nem tudom mondták -e , de egyszerre kell inni annyit , amennyit csak bírsz, nem kortyonként, decinként, hanem fél litert, liter-t viszonylag rövid időn belül ... egyszerre, vagy 1-2 perc alatt, és akkor az majd meglöki ... tudod csepegve folyik a csap, vagy csutkán kinyitva , ami a csövön kifér ... utóbbinak van nagyobb ereje :K

[ Szerkesztve ]

(#50) icecave válasza sith7 (#49) üzenetére


icecave
nagyúr

Na, végül 10 perc alatt sikerült meginni 1,5 litert (1 citromos, 2 sima alkohol mentes). Ahhoz képest, hogy utálom a sört... nem gondoltam az ízére, csak ittam. Több nem megy, tele a gyomrom, nyomja is eléggé. Meglátjuk.

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [sith7:] Vesekő
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.