Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arn


arn
félisten

ennyi penzert kapsz egy akasa passziv hazat, bele tetszoleges lapot. 35 wattig ok - nekem epp egy ilyen 4130ts proci van benne, nincs mozgoalkatresz a masinaban.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2) BatchMan válasza arn (#1) üzenetére


BatchMan
senior tag

50°C-ig jó, két RS-232 port...
Ez olyan, mint amit ATM-ekben vagy más célgépekben lehet használni. Nem házi használatra szánták. Nem is csendes.
Az akasa jó, de ez más kategória

(#3) Geller72


Geller72
veterán

Majd megállt bennem az ütő. Azt hittem procival, rammal, SSD-vel kerül 65k-ba a gép. ;] :P . Első olvasatra ez jött le. :D

(#4) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nekem tetszik. Egészen erős irodai gép hozható össze belőle. Antenna egyébként beszerezhető kábelekkel együtt a szakboltokban, kártya az még könnyebb, de ott a jó öreg USB is.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5) Rickenstein


Rickenstein
senior tag

Soros portot a kutya sem használ már, nemtom minek kellett rá rögtön kettő. Irodai felhasználásra kellene rá D-Sub vagy DVI-D (jellemzően nincs HDMI port az irodai monitorokon). Otthoni felhasználásra meg kellene az audiokimenet :(
Ez így vacak.

[ Szerkesztve ]

PS C:\>_

(#6) Steve1207 válasza Rickenstein (#5) üzenetére


Steve1207
veterán

Nekem egyből a gyárak ugrottak be, amikor megláttam a képet, hogy oda milyen klasszul passzolna egy kis gép, raktárba, szalag mellé csekkoláshoz vagy bárhova. Általában minden ipari kijelzőn ott a HDMI, RS232-t pedig még használnak sok helyen.

Szerk.: felépítésre amúgy tetszik, nem egy szépség, de nem is ocsmány, pont annyit ad, amennyit kell.

[ Szerkesztve ]

.

(#7) bijesz válasza Rickenstein (#5) üzenetére


bijesz
aktív tag

Nagyot tévedsz, ipari környezetben továbbra is egyeduralkodó.

(#8) sb


sb
veterán

A cikkírótól kérdezem, másik topicban is felmerült már:
Jó lenne valami egységes teszt-összeállítás, mert így összehasonlíthatatlan az eredmény más tesztekkel.
Persze jelen esetben Haswell i3 teszt volt már másik cikkben (bár nem T-s változat), de pl. a laptop tesztekbe bekerülő cpu/gpu részeknél semmilyen összehasonlítási alap nincs a többi (desktop cpu, gpu, stb...) teszthez képest.

Nem terveztek ilyet?

(#9) rudi válasza sb (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Egyelőre nem tervezzük. Ugyanis a notebookokon rengeteg munka lenne felrakni minden egyes alkalommal az asztali CPU-knál és GPU-knál használt teszteket, amiket asztali vonalon egy lementett "konzerv" csomagban raktározunk és egyben fel lehet őket húzni teszteléskor. Egyelőre be kell érnetek azzal, hogy az AIDA64-ben találtok több asztali CPU mérést is. Hosszabb távon már fontolgattuk azt, hogy a notebookoknál különvesszük a platformteszteket, egyben lemérjük egy modellcsalád különböző verzióit, majd a későbbi konkrét notebook teszteknél már csak erre az anyagra hivatkozunk. Mondjuk ez sem lesz könnyű menet, mert az "óriási" magyar piacon nem reális, hogy egy PH odaállít valamelyik márkához vagy kereskedőhöz, hogy "figyi, kellene nekem lehetőleg azonos gépből 5-6 különböző processzorú", reálisabb a mérések fokozatos begyűjtése, de kb. a mai tesztrendszerrel is azt csináljuk, csak nincsenek összeszedve egy helyre.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) Geller72 válasza sb (#8) üzenetére


Geller72
veterán

Őrült munka lenne. Még ha csak egyszer is kellene megcsinálni, akkor is. Nem beszélve arról, hogy közel sem biztos hogy minden gép rendelkezésre áll. :U

(#11) pakesz


pakesz
aktív tag

DS81 + signage

valojaban ezt kijelzokre(http://hu.wikipedia.org/wiki/Digital_signage) ami lehet akar 4K is terveztek, ezert is van rajta az a regi port

attol fuggetlenul ha rendes az alaplap akkor tutti valasztas
(kar hogy nem win8 -al aruljak)

(#12) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Egy ilyen (majd) Skylake procival, USB3 csatikkal szuper lenne.

(#13) tatararpad válasza Jim Tonic (#4) üzenetére


tatararpad
őstag

Mini PCIe Wifi kártyákra adhatnál pár tippet, ami nem használt.

(#14) F34R


F34R
nagyúr

Jo kis szerkezet.

(#15) Potzee válasza Rickenstein (#5) üzenetére


Potzee
addikt

A kutya már nem, de a mérnökök nagyon sok üzemben használnak soros portot. Az otthoni felhasználásból már kikopott, de ipari környezetben mindennapos...nem hiába van ezen a masinán is RS232

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#16) cildren


cildren
tag

Vonalkód olvasó illetve, kassza is soros porton csatlakozik a gépekhez.

(#17) gaborbol


gaborbol
őstag

Kb egy eve vettuk elszor ,mert ket nic es ket soros port is van rajta, alig talani ilyet. Nagyon szimpatikus kis joszag,

Aki ugy gondolja, hogy soros portot mar senki sem hasznal az koccoljon le egy hokozpontba-eromube aztan nezzen korul, de mondhatnam a CISCO, HP, Dell, Sonicwall, Netgate halozati eszkozoket is amiket soros protrol, konzol kabellel lehet elesztgeni amikor mar minden mas lehetoseg kimerult.

(#18) Geller72 válasza gaborbol (#17) üzenetére


Geller72
veterán

Az ilyen cégeknek saját beszállítóik vannak. Ez sem ipari célra reklámozott pc. Otthoni környezetben akkor sem divat már, ha ezer példát hoztok.

(#19) konyi79


konyi79
addikt

Nem tűnne rossz dolognak elsőre, de egyáltalán nem értem miért nem mobil proci került bele. Mivel gpu-nak nincs hely benne, szerintem tiszta pazarlás 65W-os procit járatni miatta, amire használható annál sokkal többet tud némelyik 35W-os cpu, és halkabb is lehetne.

(#20) Jim Tonic válasza tatararpad (#13) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Itthoni példa: [link], de én az Ebayről vennék: [link]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#21) gaborbol válasza Geller72 (#18) üzenetére


gaborbol
őstag

Mi vagyunk a beszallito.
Az eredti gyarto vagy nem letezik mar, vagy telibeszarja az ugyfelet, vagy ugy probal meg uj termeket eladni, hogy olyan arat mond neki, hogy meg veletlenul se rendelje meg.

Kínálatából a DS81 (Star Trek rajongóknak DS9²) modellt választottuk, melyet alapvetően irodai, vállalati környezetbe szántak, de szerintünk otthon, akár a nappaliban is megállja a helyét.

A traktor is egy ostoba szerkezet, b*szott sokba kerul, lassu is, csak egy ember fer el benne, de tulajdon keppen boltba is el lehet menni vele a faluba.

Nem ketlem, hogy nem felesleges otthonra, de azert kar fikazni, mert masnak nincs ra szuksege.

[ Szerkesztve ]

(#22) #16939776


#16939776
törölt tag

Szerintem a fogyasztása el van kefélve: "Ős öreg" i3-2120 h67-es lapban, wifi, FireWire, ssd, 2,5"-os hdd, 2x4GBram: Nyugalomban 16-18W, pime95 alatt max:56-58W.

Szerintem nem megy rajta a CPU energiagazdálkodása :N

(#23) arn válasza #16939776 (#22) üzenetére


arn
félisten

valoban, nekem ilyen procival 13w.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24) Dani_kp válasza Rickenstein (#5) üzenetére


Dani_kp
őstag

Kicsit el vagy tájolva, de az előttem lévők már leírták, hogy hol használjak a mai napig is az RS232-es csatlakozót.

Én csak annyiban egészíteném ki, hogy 3 évvel ezelőtt hálózat órán a routereket is ezen keresztül konfigoltuk... :U

https://ingatlan.com/33821564

(#25) Oneill90 válasza #16939776 (#22) üzenetére


Oneill90
csendes tag

Vagy gyenge a hozzá mellékelt tápegység hatásfoka. És azt se felejtsük el, hogy itt tizen X Voltos tápról kell regulálniuk DC-DC konverterrel a 5 és 3 Voltos ágat is a lapnak, ami megint csak hatásfok vesztést jelent.
5-10 W difi simán benne lehet ezeket figyelembe véve egy 85+-os asztali táphoz képest...

Szerintem.

(#26) MongolZ válasza Dani_kp (#24) üzenetére


MongolZ
addikt

Vannak egyszerű USB-RS232 átalakítók.
Nem tudok olyan funkcióról, amit nem lehetne így használni.

(#27) gaborbol válasza MongolZ (#26) üzenetére


gaborbol
őstag

Egy extra eszkoz ami meghibasodast/problemat okozhat. Par szazezer vagy par millios gazturbinara vagy dizel generatorra nem lehet raktoni semmi extrat. Ki van adva, hogy RS232 es ennyi.

Nehez ilyet talani amin van ket halokartya, ket fizikai port, kicsi is,realtive olcso is.
Mult ev vegen kellett hirtelen 16 db XP-s gep alaplapi soros port-tal, nem tudom, hany napig keresgeltunk negyen, mire sikerul beszerezni oket.

(#28) demagóg válasza MongolZ (#26) üzenetére


demagóg
aktív tag

Ezek az USB hidak egy virtuális soros portot adnak, nem minden ipari eszköz szoftvere tudja lekezelni. Erősen függ attól, hogy melyik-milyen rétegen keresztül akarja az adatátvitelt vezérelni. Magát a konverter chip drivert is sokszor többféle megközelítésű gyári variánsból lehet kiválasztani. A windows terminál progija általában megy, de egy regiszter szintű soros port logger már ritkábban. Ja és már ott bukik a dolog, hogy a gazdaságos USB átalakító nem szabványos jelszintet ad a soros vonalra, márpedig ipari környezetben ez alapvető feltétel (lenne). UPS-re, megzakkant eszköz fel-átprogramozására vagy szerver terminálként még elmennek az USB-s vackok, de ipari környezetbe már nem ajánlott csak a natív megoldás.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#29) MongolZ válasza demagóg (#28) üzenetére


MongolZ
addikt

Hmm, ok, biztos így van, nekem még csak kézi/fix kód-, illetve kártyaolvasókhoz volt szerencsém, ott semmilyen galibát nem okozott.

(#30) Reggie0 válasza MongolZ (#26) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig eleg sok van. Sajnos ezeknek az atalakitoknak eleg nagy a latenciajuk es az overheadjuk, igy realtime rendszerben nem is javasolt. A legrosszabb eredmenyt akkor adja, hogy RXD/TXD-n kivul a tobbi labat bitbang uzemmodban is hasznalni szeretned.

(#31) oraihunter válasza Geller72 (#3) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Hát igen. Nekem is! :K Milyen szép is lett volna. :DDD

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#32) Prof


Prof
addikt

Ez egy embedded pc, jo kis ipari design, turheto hutes. Nem otthoni felhasznalasra van a soros portok mutatjak,
Sok ceg nyamvadt vekony klienseket ad ilyen arban meretben.
Egy A8-as Kaveri-vel is johetne ilyen, soros port helyett SPDIF/Displayport.

(#34) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Hirtelen az ugrott be, hogy mi a francnak ma soros port (ráadásul kettő) és miért nincs rajta DVI csatlakozó? Ha már irodai PC-nek szánták, ez lenne a minimum, ugyanis az olcsóbb monitorokon nincs HDMI.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#35) Potzee válasza Dark Archon (#34) üzenetére


Potzee
addikt

Olvasd vissza az eddigi hozzászólásokat, gyakorlatilag mindegyik erről szól, hogy miért van létjogosultsága a soros port-nak.

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#36) ATI


ATI
senior tag

Egy ilyet is tesztelhetnétek: Lenvo thinkcentre m92p tiny, vagy m93p tiny

(#37) Reggie0 válasza #32839680 (#33) üzenetére


Reggie0
félisten

Az a 4000 talan 600 forint.

(#38) Dark Archon válasza Potzee (#35) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ennyi.

S miért nincs értelme a DVI-nek?

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#39) Jim Tonic válasza Dark Archon (#38) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

És ezt hogyan rakod bele ebbe? Amúgy sincs rajta ilyen kártyának hely, ráadásul PCI port meg már az alaplapokról is kiveszik lassan. Mi egyszerűbb, egy HDMI-DVI átalakító, vagy keresni egy PCIe-s RS232 kártyát?
DVI-on hogyan hozod ki a hangot?

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40) Potzee válasza Dark Archon (#38) üzenetére


Potzee
addikt

Tudom, ismerem. Van ilyen bővítő kártya.
Ez is azt bizonyítja, hogy a soros portnak még mindig van létjogosultsága.

"S miért nincs értelme a DVI-nek?"
Nem tudom...de nem is írtam ilyet.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#41) Geller72 válasza ATI (#36) üzenetére


Geller72
veterán

(#42) sb válasza Geller72 (#10) üzenetére


sb
veterán

Mire gondolsz?
Nem írtam, hogy visszamenőleg készítsék el minden régen tesztelt konfigra.
Csak az új teszteket jó lenne közelebb vinni a többi hasonló teszthez.
Főleg most, hogy lassan egy tabletben is asztali konfig erejét kapjuk x86-on.

Rudi, asztaliban is többféle konfigot használtok. Ha oda - ha jól értem - image-ből visszatoltok egy komplett tesztekkel felinstallált oprendszert akkor a laptopokra ezt nem lehet megoldani? Driver oldalon kell esetleg csereberélni, de ez asztalin is előjön azért.

Ill. ha nem image-ből menne akkor is elég talán kevesebb tesztprogram is. Ha nem lenne teljeskörő a teszt, nyilván felesleges 20 féle játékot letesztelni egy IGP-s laptopon, de pár progit azért emberi időben fel lehet tenni.
Vagy pl. hogy a legegyszerűbb példát mondjam: A Cinebench csak egy felmásolás és futtatás. Mindkét tesztben van, de az egyik tesztsorban 11.5 a másikban 10. Ez pl. semmibe nem kerülne.
(Persze épp CB 11.5 pontszámot általában lehet találni neten is, de épp az lenne a saját teszt lényege, hogy ne más oldal tesztjében kelljen nézelődni.)

(#43) azbest válasza Dark Archon (#38) üzenetére


azbest
félisten

A hdmi visszafele kompatibilis a dvi-d -vel. Tehát ráköthető dvi monitor.

Valakivel valamelyik hír kapcsán mintha már lejátszottuk volna ezt a kérdést. :U

(#44) Chal


Chal
addikt

Ennél cuccnál 10eFt-vel drágább az i3-as haswell-es Gigabyte BRIX, amibe csak ram kell, meg ssd, és sokkal szebb, kulturáltabb, illetve kisebb is, valamint "szinte" teljesen passzív. ("szinte": van benne egy kis lófasz venti, de egyáltalán nem hallható, még totál csendes szobában fülelve sem).

Amúgy a 2db RS232 láttán nekem azonnal az ugrott be, hogy ezeknek maradt pár raklap ebből a rondaságból valami ipari megrendelés miatt, és most bedobozolták meg rebrandelték "mini home pc"-nek :)

A HDMI-n meg felesleges rugózni, bármilyen DVI-D-s monitorra ráköthető egy pár száz forintos átalakítóval, vagy egy hdmi-dvi kábellel.

(#45) Potzee válasza Chal (#44) üzenetére


Potzee
addikt

Valószinű, hogy Te sem olvastad el a korábbi hozzászolásokat a soros port-tal kapcsolatban...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#46) Geller72 válasza Potzee (#45) üzenetére


Geller72
veterán

Nem gondolnám, hogy bárhol kritérium lenne elolvasni az összes kommentet, ami egy adott cikkhez tartozik - ahhoz, hogy valaki véleményt formáljon... :U .

(#47) Potzee válasza Geller72 (#46) üzenetére


Potzee
addikt

Teljesen igazad van, nem kritérium!
Bár, engem úgy neveltek, hogy véleményt akkor formálják egy témában, ha tudom, hogy miről folyik a diskurzus.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#48) demagóg válasza #32839680 (#33) üzenetére


demagóg
aktív tag

Persze, ismerem ezt a chipet, használtam is pl. labor, orvosi stb. műszer fejlesztésnél. De ipari környezetbe nehezen illeszthető be egy real time rendszerben az USB driver rétegeken keresztül egy nem ipari USB csatis USB kábelen fityegő adapter amely nem garantálja a max. 300 méteres RS232 kábel meghajtását. És igen, profi ipari környezetben amennyiben nincs alaplapi natív soros port, akkor lehet venni PCIe kártyát natív soros porttal. Viccesen hangzik, hogy mit keres még köztünk ez az őskövület. De ha nem kisipari fejlesztésről van szó akkor a termék auditáláson csak az ipari szabványok betartása garantálja a sikert. Az USB port meg nagyszerű megoldás az olcsó, nem kritikus helyekre ahol a periféria nincs túl messze (pár méter max., az USB jelismétlőket felejtsük el természetesen). És ehhez jön a latency, hibatűrés, hibás átvitel azonnali detektálás, folyamatban visszalépés a vezérlő szoftverben, és még megannyi paraméter amely nem az USB erőssége (mint pl. egy szgép hálózaté sem). Viszont adattárolót meg nem soros portra kötünk (bár ipari környezetben még USB-re sem.) Az irodában, otthon mindenre USB-t gondolattal viszont semmi problémám.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#49) azbest válasza demagóg (#48) üzenetére


azbest
félisten

pcie soros kártyával szívott egy sor a kollégám linux alatt... a végére kiderült, hogy úgy működik legjobban, ha nincsen driver telepítve, hanem egy konkrét memóriacímre ír közvetlenül. Mondjuk az ő esetében ennyi elég volt a feladathoz, de ha rendes soros portként kellett volna használni, akkor kapufa.

(#50) demagóg válasza Chal (#44) üzenetére


demagóg
aktív tag

Amúgy a 2db RS232 láttán nekem azonnal az ugrott be, hogy...

Nekem meg az ugrott be, hogy valahol beragadt a write only mód. :) Már az alcímig eljutva is olvasható: Elsősorban vállalati környezetbe szánja apróságát a Shuttle, de akár a nappaliban is megállja a helyét. Páran megindokolták előttem is a soros portok létjogosultságát ha a cikket valaki átugorja. Bele is tervezték, pedig a ma már bumfordi soros csatiknak meg a plusz hardver miatt sem örülhettek a fejlesztők. De beleszenvedték. Mert szerinted maradt pár raklap alkatrész. Aha. :C

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.