Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) snecizero


snecizero
senior tag

16 megapixeles a telefon. Nagyon jó képeket csinál. Ez samsung nem gagyifon. :) Képeket majd később rakok fel. Pécsről csinálok egy pár kèpet.

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#152) snecizero


snecizero
senior tag

Szerintetek ez jó képernyő idő ?

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#153) snecizero


snecizero
senior tag

Itt vannak a meg ígért képek.

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#154) cskamacska válasza palee69 (#149) üzenetére


cskamacska
addikt

Anno mikor tavaly novemberben megvettem az S5 Neo-t a Té Balkán Friday zakciójában, akkor biztos voltam benne hogy fél év alatt lelépik teljesítményben, de talán szolgáltatásokban is, ill az árak is csökkenni fognak.
Na ehhez képest ott tartunk, hogy Samsung részről van 100000 forint környékén az A5 2016, ami szinte megegyezik vele, van 90k-ért P9 lite amiben több a RAM és hangyányival jobb a SoC, de szolgáltatásban lemarad, 100k-ért Nexus 5X ami SoC-ban, talán kamerában jobb, de szolgáltatásban lemarad, és vannak a tavalyi csúcsmodellek megint csak 100 körül és afölött, amik ugyan jobbak, de már kezdenek eltűnni és mégsem az a 89 ezer forintos szint. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#155) palee69


palee69
senior tag

Végre magyar független 6.0.1!!!!
[link]

(#156) szabi__memo válasza cskamacska (#154) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ezt hogy erted? Nexus 5X ami SoC-ban, talán kamerában jobb, de szolgáltatásban lemarad
Miben marad le? Miféle szolgáltatásokban?
Mellesleg 1 éve van rá 6.0, 1 hónapja 7.0. Erre a szutyokra meg most jön ki a 6 es szinte 100% hogy nem is lesz folytatas mig, az 5x 3 hét múlva megkapja a 7.1-et és igen nagy eséllyel megkapja a jövő évi következőt (8.0?) is.

Kamerában jobb. SoCban jobb. Ujjlenyomatolvasó. BT4.2. GG3. És sallangmentes rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#157) cskamacska válasza szabi__memo (#156) üzenetére


cskamacska
addikt

A szolgáltatások talán kicsit félrevezető szó rá, de a teljesítményen felüli mindenféle tulajdonságait értem alatta. Az előnyök és hátrányok erősen személyesek nyilván, de minden objektív cikknek maga felé hajlik a nokiásdoboza. :B

SAMULED kijelző: Nekem erősen bejött az OLED színkavalkádja, automatikus fényerő pedig meglepően jól állatja be a fényességet, napfényben is lehet rendesen látni, sötétben pedig nem látnak meg két utcával arrébb. :) 5X IPS panelja nem rossz, de szvsz a Samu, pontosabban az általa mindenbe beleerőltetett OLED láthatóan teltebb képet ad jobb betekintési szögekkel, nyilván nem viccből raktak ilyet a Nexus 6P-be sem.

képernyő gombok: Nekem sokkal-sokkal jobban bejönnek a fizikai gombok, akár lehetne 3 nyomógomb, meg még 2 klasszikus felvesz-letesz gomb is, de a mostani érintőgombok sem vészesek a force feedback rángással. A lényeg, hogy bármikor elérhetőek, és nem veszik el az értékes helyet a kijelzőből. Ha megnézed az átlag telefont, a kávák mindenképp ott virítanának, fizikai gombok esetén legalább az alsó káva hasznosítva van. Pluszban AMOLED kijelzőnél nem hátrány, hogy eggyel kevesebb dolog tudja beégetni a kijelzőt. ;]

tárhely, SD kártya: Kispórolták a tárhelyet szegény 5X-ből, nyugodtan lehetett volna itt is 32/64/128GB-os felhozatal, mint a 6P-nél. SD kártya hiányával együtt a 16GB-os változat Apple trollkodás szintű, ott is azért volt az még megtartva, hogy a drágább modellek felé kényszerítsék a népeket. És mit ad Isten, kb 15000 forint volt a különbség a Nexus 5X-nél is a 32GB terhére. :o
SD kártya egyébként jól jöhet gyors és egyszerű adatcserénél is, fényképezőbe tolni, majd vissza pakolni ősi román szokás. S5-nek fekete pont, hogy szét kell kapni a cseréhez, 10 éves WinMobile PDA-knál megoldott volt a menet közbeni csere.. :U

vízállóság: Egy cseppállóságot lehetne alapnak venni minden telefonnál, rettenetesen jól tud jönni. Nem vagyok kimondottan trehány alkat, de a 10 hónap alatt legalább háromszor loccsant ital a telefonra(nem feltétlen miattam :P ), és kétszer kerültem gatyáig ázós zivatarba vele. Lehet hogy ezt más telefon is túlélte volna, de mikor úgy húzod elő a zsebedből, hogy a szövetből csöpög a víz, nos, az nem szívbajosaknak való. ;] De a tudat, hogy a cucc vízálló, és nem lesz semmi baja, az egy szárazabb, biztonságosabb érzés. :))

Aztán vegyes dolgok mint a cserélhető akku. Önmagában az öregedés csak évekkel későbbi probléma, de az S5-el bejött egy koncepció hogy 2800mAh-s akkuval van egy relatíve vékony telefon, de akinek kell a nafta, az vehet bele egy 3500mAh-s nagyobbat, cserébe vastagabb lesz(és ezzel együtt valamivel jobban is markolható, a kamera kerete sem emelkedik ki és így védve lesz), az zseniális, ennek el kellett volna terjednie. :R
Még jó hogy inkább kukázták a dolgot Samuéknál is, és úgy általában az egész ipar a könnyebben gyártható, és a 2 év utáni kidobást ösztönző egybetelefonokat erőlteti. :W

BT 4.2 nem hozott semmi újdonságot, karcálló borítás az S5 Neo-n is van. A GorillaGlass tipikusan olyan dolog, hogy az ember karcmentességet _és_ törésállóságot is vár tőle, hogy "megóvja" a telefont. Valójában a legtöbb telefonon ha másért nem, hát régi megszokásból van valami fólia esetleg edzett üveg, miközben a készülékház eleve jobban gyűjti a karcot és ütődést, ha nincs valami drága és vastag gumibugyiba bújtatva. Ütésállóság ugyanez a téma, védelem nélkül a GG ugyanúgy törik mint a régi kevésbé reklámozott üvegek, legjobb esetben nem döglik be a digitizer és ki lehet az adatokat menteni a pókhálók közül.

És a hátrányok:

- 16GB->10,5GB háttértár nem sok, kártyával ki lehet tömni, de az mindenképp lassabb lesz, egy UHS3 kártya is elmarad a belső eMMC NAND cuccoktól, éppen ezért az adoptable storage egy marha nagy szemfényvesztés, szétszórja az adatot a gyors belső tárhely és lassabb SD kártya között, így átlagban lassabb lesz de legalább beszarik az egész ha kidöglik a kártya.
- 3-4GB RAM nem lenne rossz mindkét telefonba.
- ujjlenyomat olvasót jól lehagyták, bár nekem pont nem hiányzik, nem használok zárképernyőt sem
- USB-C nyilván jobb a töltés miatt, de a micro-USB durván elterjedt szabvány, mucsaröcsöge-alsón is találsz hozzá töltőt. USB átvitel mindkét telefonnál USB 2.0 AFAIK, USB-C ez ellen nem véd. Nem tetszik továbbá a kínaibeszaróskábel - USB-IF mizéria sem, félek a végén kukázzák a C-t jelenlegi formájában, aztán megmarad eldugott proprietary csatlakozónak.

- Nyers erőben az 5X mindenképp jobb, a 8 magos A7/A53 mindig bohócságnak tartottam, 4 A53 mag a napi dolgokkal vígan megbirkózik, ehhez kell 2-4 erősebb A57/72/73 mag, hogy a játékot és egyéb gépzabáló programot rendesen futtassa, a Snapdragon 808 vagy 652 ilyen szempontból teljesen rendben van. Viszont a normális memóriának(14.9 GB/s sávszél Snapdragon 808 és Exynos 7580-nál is, összehasonlításul a kortárs Snapdragon 615 6.4, a 410 4.2(!) GB/s memória sávszéllel szenvedett :(( ) köszönhetően az Exynos 7580 sem teljesít rosszul a napi feladatokban, nem akad vagy laggol a rendszer, a tudomány a játékoknál áll meg, de keményen. ;] GLORIOUS 15FPS MASTER RACE :D

- Frissítések terén természetesen a Nexusok verhetetlenek(effektíve mindig ez adta el őket), bár most már sajnos ott is kőbe lett vésve az épp hogy két éves support. S5 Neo ilyen szempontból külön rátoszott, mert az előd csúcsmodell frissítési ciklusába dobták bele, ami kijövetelekor már második évét kezdte taposni. :(

Viszont a Samu rendszere meglepően használható, nem olyan pörgős mint a pőre droid, de nem is olyan spártai. Én magam is gyakorlatilag a Touchwiz launcher Novára cserélésén, meg némi témázgatáson túl nem is buzeráltam sokat, most hirtelen a root sem hiányzik.(tudom, igénytelen laikus vagyok :D )

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#158) cskamacska


cskamacska
addikt

Tegnap este meglátogatott az OTA angyalka, és elém libbentette a 6.0.1 öregecskedő, de még mindig kívánatos farát.
Tette mindezt a 7-es nugát droid aug 22-es startja után egy jó hónappal. Samhung-Trémobil, én így szeretlek. :D

No osztán van-e vele tapasztalat, meríti a bugokat emberséggel, vagy megriszkírozható? Android security patch level melyik évbül való, Ferencz Jóskát látta-e mán? :))

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#159) szabi__memo válasza cskamacska (#158) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szerintem felteheted, nincs vele gond
Biztonsági szint 2016.06.01

(#160) snecizero


snecizero
senior tag

Jártatok már úgy ,hogy rádugtátok a töltőt a telefonra és nem töltött. Ekkor gondoltam egy nagyot és újra indítottam a rendszert. Utána már töltött. Járt már valaki így ?

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#161) snecizero


snecizero
senior tag

Felraktam a 6.0.1 androidot ma reggel. Nagyon jó és imádom.

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#162) cskamacska válasza snecizero (#160) üzenetére


cskamacska
addikt

Mintha nekem sem töltötte volna múlt héten egy alkalommal, de lehet hogy user error volt.(nem toltam be rendesen a dugót :B )

Ami nálam időnként előfordul, hogy azt hiszem hogy lekapcsolom a képernyőt és elrakom a telefont, aztán boci szemekkel látom hogy újraindul(kb havonta-kéthavonta egyszer). Lehet ez is saját hiba, ugy hosszú gombnyomásra előjön a kikapcs menü a képernyő közepén a leállít, repülő üzemmód, újraindít és vészhelyzet üzemmód gombokkal.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#163) szabi__memo válasza snecizero (#160) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igen

(#164) cskamacska válasza snecizero (#161) üzenetére


cskamacska
addikt

Ugye vasárnap este esett be a frissítés, amit ügyesen figyelmen kívül hagytam míg le nem veszem róla a rontást. Erre ma délután az fogad, hogy ő bizony tölti le a frissítést és a telepítést jól a zarcomba nyomta. Nincs bekapcsolva semmilyen automatikus telepítő, aztán mégis Win10-szerűen keménykedik itt nekem.

Most komolyan, ültek a Marshmallow-n egy évet, és most hirtelen olyan fontos lett, hogy nélkülem is telepítené? :U

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#165) snecizero


snecizero
senior tag

Eddigi tapasztalatok ,hogy talán egy picit mint ha jobban merülne. Lehet hogy csak én gondolom így. Ezen felül szerintem minden javult benne. Nyugottan telepítsed nem lesz gond. Mondjuk én telepítés után csináltam a recoveryben egy format factoryt. 7.0 androidra már nem sok az esély.

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#166) szabi__memo válasza cskamacska (#164) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az szép

(#167) snecizero


snecizero
senior tag

Azért merült gyorsabban mert a wifi készenléti módban volt. Ezt most kikapcsoltam. Most már jó, érdemes kikapcsolni.

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#168) Anna86


Anna86
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni! A Samsung Galaxy S5 Neo telefonon található gombok anyaga műanyag vagy fém? Külsőleg van valami a készüléken (bármi), ami fém?

Köszönöm.

(#169) cskamacska válasza Anna86 (#168) üzenetére


cskamacska
addikt

Nos én nem vetettem alá anyagvizsgálatnak, de érzésre talán a kijelző és a kamera lencse körül a keret, és az oldalsó gombok lehetnek valami fémes anyagból.

Itt megjegyezném, hogy anyagminőségével szerintem nincs gond, nem gyűjti látványosan a karcokat, jó érzés kézben fogni, abszolút nem érezni a műanyagot(mivel anno a Galaxy S5 csúcstelefon volt, így ezt nem is engedhették meg maguknak). Ellenben az új csupa üveg Samsung telefonok elég borzasztóak, ugyan egyértelműen szebbek(hogy könnyebb legyen őket eladni ;] ), de így csak vitrinbe jók nézegetni, mert csúsznak mint a fene(nem vicc, kicsúszik a kezedből fényképezéskor, ha nem fogsz jól rá! :Y ), és ahogy láttam nem szigorúan tokban tartott darabokat a karcok ís gyűjtik :( (ez egyébként is trend volt mindig, hogy míg még a bugyiműanyag házak is elég jól bírták a strapát, a méregdrága fém és üveg házak meg gyűjtötték a ütődést-karcot ha nem szigorúan selyembundában voltak tartva :U )

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#170) Anna86 válasza cskamacska (#169) üzenetére


Anna86
csendes tag

Köszönöm. Fémérzékeny vagyok, azért lenne jó tudni...

(#171) BaloghPéter8 válasza Anna86 (#170) üzenetére


BaloghPéter8
újonc

Szia!
Nem tartalmaz fémet, fémes kinézetű ugyan, de csak üveg és műanyag. Egyébként jó kis teló!

(#172) Anna86 válasza BaloghPéter8 (#171) üzenetére


Anna86
csendes tag

Köszönöm szépen.

(#173) arecibo


arecibo
tag

Üdv mindenkinek!

Kb. 2 hete lettem Neo tulaj, WP platformról váltottam....(930-ról). Elég nehézkes volt az átállás, de megérte. Szvsz most ért el a droid arra a szintre, ahol eddig a wp csücsült...(Nem akarok senkit megbántani). Végre egy smooth rendszer, szinte lagg mentes (MM). Nekem ez a teló hozza azt ami kell, amit napi szinten használok (fm rádió, S-health, navi, jó kamera, appok, jó zenelejátszó, a flac miatt külön piros pont, bővíthetőség). Nem hittem volna, hogy ilyenem lesz, pedig csak pár kritériumot támasztottam:
1: Értesítő Led
2: Amoled
3: Jó hangminőség (Nokia az etalon)
4: Alulról lehessen tölteni (Navi miatt kocsiban)
5: Automatikus fényerő
6: Jó üzemidő
+1: max 60k

Hiszitek vagy sem, szinte csak ez a teló akadt fenn a rostán....(utána lehet nézni... :) )

Köszi, hogy itt lehetek!

[ Szerkesztve ]

"A világűrt vétek ennyi emberre elpocsékolni"

(#174) szabi__memo válasza arecibo (#173) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Most ért el?
1+ éves teló.

max 60k?
90-ről indul

(#175) buke


buke
tag

Sziasztok!
Van egy nagy gondom a naptár programmal.(S-tervező)
Az újabb androiddal (6.0.1) az előre ütemezett jelzést nem látom,ha mondjuk 1-2 órával az időpont után oldom fel a zárolt képernyőt. A zárolt képernyőre engedélyeztem a jelzést és sok féle módon próbáltam működésre bírni,de nem akar összejönni.Ha éppen nézem a zárolt képernyőt az aktuális időpontban látom,hogy jelez,de ennek akkor van értelme,ha ott is marad az értesítés,--ha éppen zárolva van a mobil--,mindaddig amíg bele nem nézek.Sajnos nyoma sincs jelzésnek.Emlékeim szerint ez nekem ment még a korábbi androidon.Elképzelhető,hogy valamit elrontok. Köszönöm előre is a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#176) arecibo


arecibo
tag

Valakit érdekel ilyen teló? A kijelző üveg megrepedt (a kijelző jó, csak az üveg), amúgy teljesen használható, akár mindennapokra is, vagy alkatrésznek. Árban biztos megegyezünk.

"A világűrt vétek ennyi emberre elpocsékolni"

(#177) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Lehet ezt a készüléket úgy root-olni hogy a knox nem változik?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.