Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:51:40

LOGOUT.hu

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ Note 3
Olvasd el a topik összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) AliceWake válasza patoga (#6950) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Fogalmam sincs. Pár éve meg sem nyitottam a Kiest, nem tudom, hogy oda mikor szokott érkezni az OTA-hoz képest.

Non omnis moriar.

(#6952) Necc válasza patoga (#6948) üzenetére


Necc
addikt

Orulj neki, a KIES az egyik legnagyobb ipari hulladek szoftver ami csak letezhet a bolygon.
En 3 gep egyuttes befogasaval se tudtam feltuszkolni azt a nyamvadt firmware-t, mert az egyik gepen a szoftver csak teloltotte a firmwaret de nem tudta download modba rakni, a masik download modba rakja, de az adatfeltoltes allandoan random megszakad (es a feleig se jut el) azaz softbrickeli a keszuleket, a harmadik pedig le se tudja tolteni a szoftvert.

Termeszetesen tobb halozaton is probaltam, meg a mobilnetemet is felaldoztam, tobb USB kabellel probalkoztam, tobb usb portbol gepenkent, nem alaplapi USB protbol, stb stb stb... vegul megelegeltem, es a KIES altal valahova a C:\Windows\Temp -be beeroszakolt firmware fajlokat kivakartam es odinnal felflasheltem.

Persze azon mar viccbol se lepodok meg, hogy KIES-el a biztonsagi mentes keszitese egyszeruen lehetetlen, vegtelen idobe telne.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#6953) Luser2000 válasza AliceWake (#6951) üzenetére


Luser2000
addikt

Ez a KIES, már messze nem az a KIES, amit pár éve megnyithattál.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#6954) Luser2000 válasza patoga (#6950) üzenetére


Luser2000
addikt

Teljesen rapszodikus, hogy melyik készülék, milyen customizációval rendelkező szoftvere mikor érkezik OTA és mikor KIES útján. Van olyan, hogy közel egy időben jelenik meg egy sw verzió mind két csatornán, és volt már olyan is, hogy a KIES frissítés jött előbb.

Talán az a célravezető, hogy mondjuk Twitterben felveszed a Sammobile és a Samfirmware júzereket.

Ott látod kb azonnal, hogy mikor mi jön ki, milyen csatornán.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#6955) banhammer


banhammer
veterán

Én is csak megerősíteni tudom a KIES használhatatlanságát.
Két gépen próbáltam (AMD, Intel) és mindegyiken más nyűg volt vele.
Az egyiken felismerte a Note 10.1-et, a másikon nem, tudtam programot rárakni, nem tudtam programot rárakni.
Mindez 2013 év elején történt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6956) AliceWake válasza Luser2000 (#6953) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Nem kockáztatok. Folyamatosan frissítettem a Kiest, nézegettem, hátha jobb lett. Nem lett.
Kapott elég esélyt. A hajam kihullik a szinkronizációs hibaüzenetektől, a hibás fájloktól, a frissítés közben fellépő unknown error-tól, etc.
Egyébként frissítési vagy "ügyintézési" célzattal nem nyitottam meg évek óta.

Non omnis moriar.

(#6957) Luser2000


Luser2000
addikt

Frissítenék ODIN 3.09 segítségével.
Ezt raknám fel:
N9005XXUDMK3_N9005TMHDMK2_N9005XXUDMK2_HOME.tar.md5
Ezt ugye az "AP" szekcióba tallózom be?
Ezen kívül gyakorlatilag semmi mást nem változtatok (nem pipálgatok, stb).

Kell még valami mókolás előtte? (KNOX és egyebek miatt kérdezem).

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#6958) Viktor18


Viktor18
tag

Anno 2012-ben az S2-vel tudtam használni. Mentett is, frissített is és minden jó volt. Tavaly már az S3-al ugyanezek nem mentek. Rám erőltette a programfrissítést és onnantól vége volt. Azóta Odin.

Lehet hülyeséget kérdezek és előre is elnézést ha volt már, de a T-s Note 3-hoz 1 év T-s garival is jó a 2 év Samsung gari? Szóval ha az 1 év T-s lejár, akkor még fennmaradó 1 év 2 hónap Samsung gariba javítják a készüléket? Illetve hogy hiába van T-s garim, attól függetlenül vihetem a Samsung szervizbe? Mert az S2-nél is beregisztráltam, és ki tudtam választani, hogy Gyöngyös, Tesco üzletsor, T-Mobile. Csak innen gondolván járna/járhat, de ebben nem vagyok biztos.

(#6959) Peterson_ válasza Viktor18 (#6958) üzenetére


Peterson_
addikt

A gari kérdést már én is körbelőttem, mivel az enyém is T-s.
Regisztrálj a Samsung honlapján, onnantól ugyanúgy vonatkozik rád is a prémium garancia és a plusz 2 hónap is. ;)
(A regisztráció során egyébként a lista fel is ajánl különböző T-mobile üzleteket)

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#6960) Luser2000 válasza Viktor18 (#6958) üzenetére


Luser2000
addikt

T-s készülékre is 2 év a garancia.
Vedd elő (azt a szép és igényes A/4-es lapot), olvasd el.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#6961) sztrogoff19


sztrogoff19
tag

Berigazek, patoga, parallixis köszönöm a válaszokat ! :-)

Morituri Te Salutant

(#6962) Viktor18 válasza Peterson_ (#6959) üzenetére


Viktor18
tag

Rendben, köszönöm :)

Luser2000:Elővenném "azt a szép és igényes A/4-es lapot" ha lenne. Nem hiába kérdeztem, ugyanis ha ugyanúgy vonatkozik rá (mint kiderült igen), akkor a T-nél veszem és nem valamelyik GSM boltban. Ha nem vonatkozna rá, akkor egyértelmű, hogy máshonnan venném. Csak nem voltam vele teljesen tisztában. Megértésed köszönöm!

(#6963) adequate_cou


adequate_cou
senior tag

No, másfél hónap aktív használat után megjelent az első hajszálkarc a kijelzőn. Csak fény felé fordítva látszik kikapcsolt kijelzőnél - használat közben, vagy simán kikapcsolva szemből egyáltalán nem.

Érződik ám, hogy GG3, előző GG2-es telóimon sokkal hamarabb megjelentek pedig talán még jobban is vigyáztam rájuk.

Ja igen, nem bánom, hogy nincs rajta fólia. ;]

(#6964) Parallaxis válasza adequate_cou (#6963) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ja igen, nem bánom, hogy nincs rajta fólia.

Majd ha megjelenik egy mélyebb karc, ami még torzítani is fogja a látott képet, majd fogod bánni :D

(#6965) Markizmark válasza Parallaxis (#6964) üzenetére


Markizmark
addikt

Korábban már említettem egy módszert amivel lehet új üveget szerezni. Mégegyszer nem írom le mert valakinek biztos szemet szúrna.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#6966) Memmaao válasza Parallaxis (#6964) üzenetére


Memmaao
addikt

Apa kezdődik...... APA kezdődik!!

My name is Bond, James... Dean.

(#6967) adequate_cou válasza Parallaxis (#6964) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Az a fólián már rég megjelent volna és bámulhatnám akkor azt hosszabb ideig, vagy levéve a fóliát aggódhatnék a kijelző miatt megint. Vagy fóliát venni ami megint egy plusz költség. Plusz a képminőség és a kijelző tapintása is változik.

Akkor inkább karcolódjon a kijelző.

Ja igen, a fenti vélemény az magánvéleményem, nem az általános igazság. Egyszeri user preferenciái alapján elképzelhető a fentiekkel ellentétes vélemény is, ami teljes érthető - és ugyanúgy racionális döntés lehet.

[ Szerkesztve ]

(#6968) Parallaxis válasza Markizmark (#6965) üzenetére


Parallaxis
addikt

A módszered elméleti, ami meg is bukhat, ha a Note 3 kijelzője nem annyira érzékeny a beégésre :)

Egyébként is ilyesmire számítani eléggé rizikós ugyanis legrosszabb esetben lesz egy beégett kijelzős, karcos készüléked áthúzott garanciával.

(#6969) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Ha már fólia, nagyon gondolkodom a Spigen üvegén (de még a Remax, meg a Nilkin terméke is versenyben van). Csak az a kérdés, hogy ha megveszem, ki fogja feltenni? Én nem állok neki, nincs benne gyakorlatom, és 9000 Ft-ot kidobni, ha nem sikerül, nem vicces.

Van olyan GSM bolt Pesten, ahol ezt némi összeg fejében megcsinálják profi módon?

[ Szerkesztve ]

(#6970) Parallaxis válasza adequate_cou (#6967) üzenetére


Parallaxis
addikt

Hát én inkább az üveg védelemre szavazok, amit vettem nem drágább, mint egy fólia, ugyanolyan tulajdonságokkal bír, mint a gyári kijelző, ha meg mégis karcolódik, akkor könnyen tudom cserélni. Használat közben meg ugyanazt az élményt nyújtja, mintha nem lenne rajta semmi védelem.

Az meg, hogy esetleg fél évente/évente vennem kell rá egy 2-3000 Ft-os új üveget, az lényegesen kisebb költség, mint a karcos kijelző miatt vacakolni és a garanciát kockáztatni.

De hát mindenki maga dönti el, hogy mi mennyit ér neki. :)

(#6971) Peterson_ válasza Memmaao (#6966) üzenetére


Peterson_
addikt

Kezdődik hát.
Én erősen gondolkoztam megvétel után, hogy beruházok egy Invisible Shield-re, ami anno volt az Xperia Play-em en is.
Öt ruppóba fájt, várni is kellett rá, de több mint egy évig rajta volt.
Cserébe elég durung kinézete volt az anyaga miatt, amit már nem nagyon vállalnék be egy Note 3-nál.
Itt a kiindulóban lévő vitához annyit, hogy mindenki saját maga döntse el, hogy szüksége van-e fóliára, tokra, etc.
Fólia nélkül nem tudnám elképzelni a telefont, mert ha emez meg is karcolódik, akkor ha nagyon zavar, lecserélem 1500Ft-ért, de a kijelzőt...hát azért kicsit más tészta.
Más részről konfortosabb és szebb is "pőrén" hagyni, ez tény.
Ellenben nekem most pont egy ilyen olcsó darab van ráhúzva a telefonra, szerencsére tényleg tökéletesen tették fel és víztiszta.
Több mint egy hónap után kettő hajszálkarc van rajta, pedig közben jártam pár rázós helyen vele.
Én viszont a tokkal vagyok úgy, hogy nem tudom elképzelni a telefonomon.(aztán csak reménykedek, hogy sikerül nem leejtenem :B )

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#6972) nggabi


nggabi
nagyúr

fólia mi? :U

és root van már?

"szenyor dzsíííí"

(#6973) Luser2000 válasza Viktor18 (#6962) üzenetére


Luser2000
addikt

Peterson_!

Az elkerülte a figyelmemet, hogy neked még nincs ilyen készüléked. Sorry!

Viszont neked meg ne kerülje el a T honlapja a figyelmedet, mert ott írják, hogy mennyi garancia van. Gondolom az árak miatt úgy is megnézted már. ("1 év teljes körű garancia + 1 év készülékgarancia").

Itt olvashatod a készülék Jellemzők alatt.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#6974) robotnyk


robotnyk
tag

következő a nyűgöm. használom a hangoutsot és a gmail appot is. hangoutsban általában ki vagyok jelentkezve, nem akarok azért egész nap online lenni. viszont ha kapok egy offline üzenetet, a gmail app olvasatlan üzenetet jelez. egyetlen címke alatt sem látszik, csak akkor tűnik el az olvasatlan jelzés, ha gépen, böngészőből olvasottra állítom (mert ott bezzek látszik)

valakinek van valami ötlete, mitől lehet ez? ha a telefonból megnyitom a gmailt sem a teljes, sem a mobil módban nem látszik.

(#6975) banhammer válasza nggabi (#6972) üzenetére


banhammer
veterán

Folia, uveg van, root nincs.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6976) AliceWake válasza Peterson_ (#6971) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Én eddig el sem kezdtem használni az új készüléket (legalábbis házon kívül), amíg nem volt rajta fólia és tok. A Note 2-be anno egy hétig nem költöztem át, mert nem lehetett itthon tokot kapni, holott a készülék napok óta forgalomban volt.

Viszont most nem tettem rá se fóliát, se tokot. Ha a kijelző úgyis a krómkerettel mozog, akkor beégés esetén instant új krómkeret is befigyel.
Plusz én is azt vettem észre, mintha jobban bírná a kijelző is, keret is, mint az eddigi Notejaim, habár ugyanolyan körültekintéssel használom, és bánok ezzel is, mint azokkal. Meglátjuk.

Non omnis moriar.

(#6977) Markizmark válasza Parallaxis (#6968) üzenetére


Markizmark
addikt

Akkor nem két nap kell neki hanem 3-4. Amoled az is... ;]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#6978) banhammer válasza robotnyk (#6974) üzenetére


banhammer
veterán

Nekem az a bajom a Hangouts-szal, hogy ki vagyok jelentkezve (mobilrol) es szamitogepen se a gmailbol, se kulsu programmal az latszodik, hogy lathatatlan vagyok, pedig be vsgyok jelentkezve es zold a jelem (en azt latom).
Lassan mar a hajam tepem emiatt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6979) Titana válasza james008bond (#6946) üzenetére


Titana
tag

Szia!
A bőrtok érdekelne.Köszi,ha teszel fel képeket.Nekem Spigen Slim Armor tokom van,azzal együtt is beleférne a bőrtokba szerinted?Előre is köszi. :R

(#6980) Hauptmann válasza Titana (#6979) üzenetére


Hauptmann
addikt

Classic

Business

Elegant

Ha van tokod a Note-on, akkor a TS10 (ez való a Megához) méret kell, ha nincs akkor elviekben a TS8.

(#6981) james008bond válasza Titana (#6979) üzenetére


james008bond
őstag

Szia!
Csatlakozom Hauptmann kollegához. Neo Hybrid tokkal kényelmesen elfér a Megához való tokban ( nekem a Classic van ), de az előző Spigen tokkal ( már nem emlékszem pontosan a nevére ) a kisebb PC tokba is elfért, igaz passzentosan, de 1-2 nap után kellően tágult.

[ Szerkesztve ]

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#6982) Memmaao


Memmaao
addikt

Én azt sajnálom, hogy a golla még nem gyárt rá tokot.

My name is Bond, James... Dean.

(#6983) Piwi válasza nggabi (#6972) üzenetére


Piwi
addikt

Remélem valamit összedobnak már mert viszket a tenyerem a root miatt ;]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#6984) Hauptmann válasza Piwi (#6983) üzenetére


Hauptmann
addikt

Korábban itt a fórumon volt valami root megoldás (legalábbis úgy emlékszem), hogy nem ugrott a knox, vagy az már idejét múlta?

(#6985) RedCat válasza Hauptmann (#6984) üzenetére


RedCat
senior tag

Igen, MJ3-ig lehet rootolni knox ugrás nélkül. Erre 2 megoldás is van: root de la vega és a kingoroot. Utobbi nem preferált.
De sajnos a többség MJ7-el szaladgál, arra jelenleg nincs knox biztos megoldás.

(#6986) Markizmark


Markizmark
addikt

Ha valaki csak bolti garis N3-at vesz, akkor a hazai Samsung akkor is köteles 1 év garit vállalni rá?
Nyilván prémium nélkül.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#6987) Keresztapper válasza Hauptmann (#6984) üzenetére


Keresztapper
senior tag

benéztem, bocs, (#6985) RedCat válasza nyilván pontosabb.

[ Szerkesztve ]

http://palscoffeetech.com/

(#6988) banhammer válasza Memmaao (#6982) üzenetére


banhammer
veterán

Az a baj, hogy nem egy Galaxy S4-ről van szó, amit zsákszámra döntenek az emberekre, az emberek meg veszik, vették, mint a cukrot.

A gyártóknak jobban megéri olyas valamit gyártatni amiben elegendő pénz van.
Az, hogy áttervezzük a Note II tokját Note 3-ra még a munka kisebbik része.
Utána a fröccsöntő üzemben a gépekre meg kell csinálni, csináltatni az új formákat, ha a gépnek méretbeli problámái vannak (nem fér bele a Note 3 fröccsöntő forma) akkor új gépbe beruházni.
Bonyolult és költséges dolog ez.
Ilyenkor a cég eldönti, hogy megéri beruházni vagy hagyja a fenébe az egészet.
Főleg ha azt nézzük, hogy a Samsungnak kismillónyi telefonja van, addig az Applenak alig pár darab.

Hidd el én is "dühöngök", hogy nem találok tokot, zsebes tokot a Note 3-ra.
Megvárom a Kínából vásárolt iFace vagy annak tűnő tokom és annak függvényében fogok varratni egy zsebes tokot a telefonra.
Szütyűre gondoltam felül összehúzó zsinórra, kívül farmer, belül meg valami puha anyagú béléssel.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6989) tucsok.


tucsok.
senior tag

4.3 belül lehet visszamenni? TMH mk2-ről vissza TMH mj6-ra?

Linkelne valaki egy t-s mj6 romot sammobile másfél óra..... köszi :R

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#6990) Hauptmann válasza banhammer (#6988) üzenetére


Hauptmann
addikt

Pedig állítólag fogy rendesen a Note 3, nem kis darabszámot adtak el belőle, mintha itt a mobilarénán valami 5 milliós számot írtak volna.

(#6991) banhammer válasza Markizmark (#6986) üzenetére


banhammer
veterán

Arra nem hinném, hogy garanciát vállal a Samsung, mert szürkeimportos a készülék.
Nekem a boltba azt mondták, hogy a bolt (ha ott venném a szürkeimportos Note 3-at) szerződésben áll a "Megszerelem jól a rossz mobilod" Bt.-vel, kft-vel.
Beviszem a boltba a döglött mobilt és ők intézik a szervízt, aminek semmi köze a Samsung szervizhez.

Esetleg elviheted a Samsung szervízbe is a döglött szürkeimportos Note 3-at, csak akkor fel kell készülnöd rá, hogy a gatyád is a szervízben hagyod.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6992) AliceWake válasza banhammer (#6988) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Hú, felül összehúzós tároló alkalmatosság borzalom. :Y
Eleinte kényszeresen belepakoltam egy paramétereknek megfelelő, felül összehúzós szütyőbe, de az agyamra ment.
Minden elővételkor a szívbaj kerülgetett, hogy leejtem, összehúzásnál, dettó, belerakásnál, hogy nem rakom-e mellé, kizárólag kétkezes művelet, lassú, zsebből/táskából elő, két kéz felszabadít, összehúzó madzag kibogoz (akkor is, ha nem kötöd meg), ismét két kézzel előbányász, majd üzenetrögzítő meghallgat, ugyanis már rég letette, aki keresett. Aztán vissza az egész.
Én legalábbis nem bírtam.

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#6993) Piwi válasza Hauptmann (#6984) üzenetére


Piwi
addikt

Picit.. :) na mindegy, várok még hátha lesz lassan a KitKat-re valami okosság :)

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#6994) Markizmark válasza banhammer (#6991) üzenetére


Markizmark
addikt

Abból indultam ki, hogy a szlovákiából behozott tv-re is kell vállalniuk 1 évet (hiába nem tőlük lett véve). Szóval gondolom ez telóra is vonatkozik, de nem vagyok benne biztos.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#6995) banhammer válasza Markizmark (#6994) üzenetére


banhammer
veterán

Szerintem egyszerűbb ha felhívod a Samsung telefonos ügyfélszolgálatát 06-80-7267864 (hétfőtől péntekig, 8 és 20 óra között, szombaton és vasárnap pedig 9 és 16 óra között) és rákérdezel a dolgora.

Aztán átadod nekünk a tudást.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6996) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Ha nem lehet reklámozni akkor szerkesztem ezt a hozzászólást de akit érdkel Note 3 tok vagy fólia - most raktam fel.

[ Szerkesztve ]

(#6997) iSonic válasza gabesszg (#6996) üzenetére


iSonic
addikt

szerintem nem reklám, ameddig ki nem teszed az árat vagy, hogy milyen típusú.. max aki rád keress hardveraprón az megnézheti a portékáidat :)

(#6998) tchriss válasza Hauptmann (#6969) üzenetére


tchriss
tag

Szerintem Magyarországon nem is árulnak talán üveget, akinek van itt az szerintem külföldről rendelte.
Annak idején kérdeztem a speedshopot hogy látom spiegen tok már van ( ott vettem ) de üveg még csak gondolkodás szinten, azóta se látom az oldalukon, hogy lenne.
Itt pár embernek sikerült felrakni por és szöszmentesen :)
Nekem nem:D

(#6999) Peterson_ válasza Luser2000 (#6973) üzenetére


Peterson_
addikt

Te valamit félreértettél.
Nekem november óta megvan a Note:DDD...
Megkérdeztem a T-nél és készségesen elmondták, hogy a camcunggal kötött megállapodás értelmében természetesen jár a teljeskörű garancia beleértve a prémium garanciát is.
Szépen be is regeltem a telefonom és él a prémium gari.;)

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#7000) Luser2000 válasza Peterson_ (#6999) üzenetére


Luser2000
addikt

Bocsánat, nem neked kellett volna írnom!

Viktor18 lett volna a címzett!

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.