Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:51:40

LOGOUT.hu

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ Note 3
Olvasd el a topik összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) banhammer válasza puskint (#5397) üzenetére


banhammer
veterán

Mi az a sáncos kijelző?

Ilyen?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5402) cultfeca válasza puskint (#5397) üzenetére


cultfeca
tag

Akkor újra Note lesz?Nem bàntani akartalak,csak gondoltam három próba után nem kell újra.Nem tapasztaltam lilásodàst vagy sávosodást,mondjuk nem is kerestem.Ha van és észreveszem hétköznapi hasznàlat mellett akkor jön a szerviz és csere.

(#5403) puskint


puskint
tag

A sáncos az, amikor az üveg és a keret közötti lövészárokban búvik meg (kevés sikerrel) a kínai superglue.

[ Szerkesztve ]

(#5404) banhammer válasza puskint (#5403) üzenetére


banhammer
veterán

Ez nekem még mindig magas, pedig elég élénk és szexi képzelőerőm van.
Nem tudnád valahogy érthetőbben leírni?
Esetleg kép róla valahol a neten?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5405) puskint válasza banhammer (#5404) üzenetére


puskint
tag

Én leírom, ha akarod (bár már volt szó róla), de én is azóta kattantam meg, mióta olvastam róla az xda-n. :DDD Szóval: a keret nem fekszik/tapad/bújik meg szorosan az üveghez, hanem közte és az üveg között van egy kis hézag, amiben a kínai ragacsost szépen fel lehet szántani egy papírbankó élével.

[ Szerkesztve ]

(#5406) Zolesz007 válasza puskint (#5405) üzenetére


Zolesz007
őstag

LoL
A Home gomb bezzeg nem lötyögött mi? :))

Fold 5

(#5407) berigazek válasza Zolesz007 (#5406) üzenetére


berigazek
őstag

Ez a giccses a Note 3-ban a hardwer Home gomb,ezzel cseszték el...

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#5408) Zolesz007 válasza berigazek (#5407) üzenetére


Zolesz007
őstag

Én örülök neki Nexuson nagyon hiányzott a hardveres gomb...

Fold 5

(#5409) puskint válasza Zolesz007 (#5406) üzenetére


puskint
tag

Az bezzeg nem, egyiknek sem. Bár a numero uno-nak kicsit pattog. :DDD

(#5410) banhammer válasza puskint (#5405) üzenetére


banhammer
veterán

Szerintem ezt te beleképzeled a Note 3-ba (placebó hatás).

Pont az ilyen baromságok miatt nem olvasok ilyen oldalakat.
Inkább a boldog tudatlanság állapotában használom a sáncos kijelzőmet amiről nem tudom, hogy sáncos, mert tettem a bogarat a fülembe azzal, hogy ilyen oldalakat olvasok.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5411) berigazek válasza Zolesz007 (#5408) üzenetére


berigazek
őstag

Egy hibaforrással több...

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#5412) zed19 válasza halkow (#5391) üzenetére


zed19
csendes tag

Szia!

Kérdésedre itt a válasz :

http://www.youtube.com/watch?v=XdQsn3G22_4

A 06:00 perctől látható a lényeg.

(#5413) banhammer válasza zed19 (#5412) üzenetére


banhammer
veterán

Valaki itt a fórumon meg arra panaszkodott, hogy a méregdrágán vett csoda (üveg) kijelzővédője elkezdett leválni (bement alá a levegő?) a kijelzőről.

Inkább maradok a fóliánál.
Olcsó(bb) és nem kapok agyvérzést ha elkezd elválni.
És most indulhat a szokásos n+egyszer kivitatkozott "fólia, nem fólia" vita!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5414) berigazek válasza zed19 (#5412) üzenetére


berigazek
őstag

Higgyek ilyen ,,törhetetlen" hókuszpókuszokban? :)

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#5415) banhammer válasza berigazek (#5414) üzenetére


banhammer
veterán

A tömör gumilabda törhetetlen (egészen addig amíg le nem öntöd folyékony nitrogénnel).

Valamit biztos véd, de szerintem csodát ettől se kell várni.
Ha leejted és a mobil pont a sarkára esik ugyan úgy megrepedhet a kijelző.
Az a poén, hogy ejtés tesztet nem végeztek a mobillal.

A videón meg egy kamu S4 vázzal tesztelik a vedőüveget (ezt kb. 07:50-től látható).
Megnéztem volna, hogy mit szól a védőüveggel felszerelt S4 kijelző a kalapácsos suhintáshoz.
Szóval én kicsit szkeptikus vagyok ezzel a védőüveggel és a teszttel kapcsolatban.

Rakják fel a kijelzőre és ejtsék le kb. 170 centiméter magasságból úgy mintha az ember kezéből csúszott volna ki a telefon telefonálás közben.
Utána újra ismételjék meg a tesztet egy másik telefonnal másik védőüveggel.
Lehetőleg úgy, hogy az emberi tényező ne szóljon bele az ejtésbe, valami állványról ejtsék le mechanikus szerkezettel (pl. csipesszel tartsák a telefont amit távirányítással oldanak ki távolról).
És ezt a metódust legalább tízszer ismételjék meg egymás után, hogy a mérési eredmények statisztikailag kimutatható legyenek.

Miért kellene minden ejtés után új telefont, kijelzővédőt használni?
Mert az üvegben olyan rejtett feszültségek léphetnek fel amik a következő ejtésnél befolyásolhatják a teszt eredményét.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5416) berigazek válasza banhammer (#5415) üzenetére


berigazek
őstag

Így van,sőt akkorát ütött a kalapáccsal a nagy üvegre,hogy egy négyzetcentiméterre jutó erőtől már rég eltört volna.Ezek ilyen megtévesztő,hülyítő reklámfogásfilmek,akit tudnak bepaliznak,az is pénz...

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#5417) DeadAdder válasza puskint (#5409) üzenetére


DeadAdder
csendes tag

Enyém is lötyög :) vagy, hogy mondjam ,inkább mozog ha mozgatom,tehát ha a két szélét ellentétes irányba mozgatom akkor elég ferdén tud állni.
íme

Van hézagom is az egyik sarkánál,ha ez lenne a sáncos?
?

[ Szerkesztve ]

(#5418) berigazek válasza DeadAdder (#5417) üzenetére


berigazek
őstag

Az enyém is...mindenkié szerintem...

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#5419) banhammer


banhammer
veterán

Szerintem itt a világvége...

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5420) DeadAdder válasza DeadAdder (#5417) üzenetére


DeadAdder
csendes tag

Mindezek ellenére imádom ezt a telót :) Összességében szép minőségi érzetet kelt,hibát meg mindenben lehet találni :)

(#5421) mekka_kola


mekka_kola
tag

Hát akkor lehet nekem valami professzionális példányom van, mert se nincs hézag a keret és a kijelző között (nem fér be oda egy papírlapka), se nem lötyizik a homár gomb. :\

Amióta sikerült feltolni rá a BTU romot, az akksiidő is javult egy csöppet (legalábbis energiarakarékos mód nélkül).

(#5422) mekka_kola válasza DeadAdder (#5420) üzenetére


mekka_kola
tag

Abszolút, amióta kidobtam a bumszli tokot, ismét premium one érzést ad a teló bunny-budget helyett. :) Teljesen imádom.

(#5423) adequate_cou


adequate_cou
senior tag

Egy jó kis összehasonlító teszt az 1520 ellenében. Látszik a két hiányzó dolog. OIS és Low Light teljesítmény.

(#5424) puskint válasza banhammer (#5419) üzenetére


puskint
tag

Te tényleg belinkelted nekem a placebo-jelentését? :DDD
Szerintem itt az év vége... :P

[ Szerkesztve ]

(#5425) puskint


puskint
tag

Na, itt már 2014. Huhhh, végre. Fejem 2 Nota közé hajtom s a Samu (sic!) indulójára kívánok a kedves kollégáknak bort, bukszát, egészséges Notát! S mindegyikre fényes fóliát! :P

(#5426) berigazek válasza puskint (#5425) üzenetére


berigazek
őstag

:C
Dettó :))

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#5427) banhammer válasza puskint (#5424) üzenetére


banhammer
veterán

Nem neked szólt a link.
Általában belinkelen a dolgokat népnevelő jelleggel.
Nem árt ha a koszon kívül más is tapad az emberre.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5428) mimis válasza banhammer (#5413) üzenetére


mimis
tag

Az én vótam. :-) Egyúttal jelzem, hogy akkor még nőtt egy picit, azonban a folyamat mostanra megállt. Szerintem holnap esti pancsovári után megpróbálok egy leemelés/visszaillesztés combo-t, és meglátom, mi lesz az eredmény.

(#5429) mimis válasza berigazek (#5416) üzenetére


mimis
tag

"sőt akkorát ütött a kalapáccsal a nagy üvegre,hogy egy négyzetcentiméterre jutó erőtől már rég eltört volna..."
Öööömmm... ezt most nem egészen érteni... igen, rásomott egyet a védőüveggel ellátott játéktelefonra (amit ugye mondott is, hogy az igazin ő sem meri kipróbálni), aminek hatására a védőüveg meg is törött. Elméletben ezeknek a védőknek (legyen az merev üveg, vagy speciális, többrétegű fólia) pont az a lényege, hogy a különféle réteget sorban nyelik el a felületet érő erőket, így védve a kijelzőt. (Pontosabban oldalirányba oszlatják szét azt az erőt, ami a mechanikus behatásnál egy pontban érné a kijelző üvegét)

Egyébiránt magában a GG-ban is olyan felületi feszültség van, hogy képes robbanásszerűen törni, és ehhez még csak túl nagy erőre sincsen szükség. Elég, ha pont rossz ponton és irányban ütődik meg.

(#5430) banhammer válasza mimis (#5429) üzenetére


banhammer
veterán

Itt kifejtettem, hogy számomra ez a teszt nem hiteles.

Persze úgy is felfoghatjuk a hozzászólásom, hogy egy laikus fórumozó rosszindulatú okoskodása.

Jah és Ne fürgyé' le! (Wiki)

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5431) berigazek válasza mimis (#5429) üzenetére


berigazek
őstag

BUÉK mégegyszer mindenkinek!
Csak azt szerettem volna ezzel mondani,hogy nem is csoda,hogy eltört a védőképernyő ettől a nagy ütéstől,csak màr fáradt voltam,nem tudtam jobban kifejezni magam,de a lényeg,hogy megértetted és más is.
Olyan,hogy ,,törhetetlen" üveg nincs telefonra...ezzel ezt a témát befejeztem :)

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#5432) ilyes.gergo


ilyes.gergo
csendes tag

Boldog Uj Evet Kivanok Mindenkinek!
Lenne egy kerdesem.Tehat, Note 3-at szeretnek venni, a Snap 800-as verziojaba gondolkodtam, de aztan lattam egy videot az Exynos-osrol, es az is nagyon megtetszett.Nemtudom hogy jatek, intenziv internet szempontjabol melyik lenne a jobb, 4G-t szerintem nemigen fogok hasznalni.Ti mit ajanltok? :F N9000, vagy N9005? :F :)

[ Szerkesztve ]

(#5433) robotnyk válasza ilyes.gergo (#5432) üzenetére


robotnyk
tag

N9005. ha jól tudom a másik verziót nem kifejezetten erre a piacra szánták, mint ahogy a dual simest sem, szóval könnyebb is beszerezni gondolom hivatalos garanciával. ha nem így van majd a szakértők kijavítanak :)

más
2 nap, 10 óra készenlét, 19% kijelző volt a mostani teljesítménye az akkunak, 370 óra üzemidő után. kiváncsi vagyok meddig bírja újraindítás nélkül :>

(#5434) 72mviktor


72mviktor
senior tag

Nagyon boldog és békés új esztendőt mindenkinek :R

Lehet hogy a gólya hozott,de az ördög visz el.....S Note 3 Omega v6

(#5435) cultfeca


cultfeca
tag

B.U.É.K

(#5436) banhammer válasza ilyes.gergo (#5432) üzenetére


banhammer
veterán

Európában hivatalosan csak az SM-N9005-ös verziót forgalmazzák.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5437) trapi80


trapi80
tag

Boldog Új Évet Kívánok minden kedves és kedvtelen fórumozó társamnak! ;)

Üdv: Roland

(#5438) fater1969


fater1969
tag

Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek!
Az,hogy kényszerleállítottam Samsung aps. Meg hub meg Google újság,play játékok nem fog zavart okozni ? Mi az,amiket nem szabad letiltani v. kényszeríteni?

[ Szerkesztve ]

Nimbochromis Venustus

(#5439) Necc válasza banhammer (#5436) üzenetére


Necc
addikt

En ugy tudom, hogy az SM-N9000 es az SM-N9005 a hivatalos nalunk.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#5440) nggabi válasza Necc (#5439) üzenetére


nggabi
nagyúr

csak a 9005 hivatalos nálunk.

a kínai szuperglút én is láttam már erős fényben, home gomb lötyi. ezek annyira nem zavarnak, a rohadt tetves fényérzékelő, az überszar kamera (szilveszteri bulin próbáltam fotózni de majdnem földhözb@sztam), és a gyökér gyári böngésző jobban idegesít :DDD

jah, BUÉK :)

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#5441) Parallaxis válasza puskint (#5405) üzenetére


Parallaxis
addikt

A lilásodást hol láttad?
Álló képen, vagy mozgás közben?

Mert ha teljesen fekete (homogén) háttéren fehér szöveg van és ennek scrollozásánál látsz lilás utánhúzást, az nem hiba, hanem feature :D
Ez egyszerűen azért van, mert a Note 3-nál a fekete tartalomnál teljesen kikapcsolják a ledeket (ezért is nem látszik semmi a WC tesztnél :) ), emiatt van egy kis késleltetése, mikor teljesen feketéből fehérbe kell átváltania a megjelenítést, ez egy kis lilás elszíneződést okoz.
Az első S4-es romoknál is megvolt ez a jelenség, ott később ugyanúgy beállították a fekete tartalomnál a minimális háttérvilágítást, mint ami pl. a Note 2-n alapból megvolt, így ez a lilás utánhúzás ott el is tűnt (gyanítható, hogy később itt is ugyanezt fogják tenni).

---

BUÉK mindenkinek! :D

[ Szerkesztve ]

(#5442) berigazek válasza fater1969 (#5438) üzenetére


berigazek
őstag

Letiltás nem nagy gond,csak,ha törölsz valami alap fájlokat.

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#5443) nggabi


nggabi
nagyúr

jah, és a videóban csíkozás is jelen van nálam is :DDD

egy értelmes kép tegnapról:

de ez is olyan amilyen. nem fotózunk ezzel, ennyi. de annak örülök h tud 4k-s csíkos videót ;]

"szenyor dzsíííí"

(#5444) Parallaxis válasza nggabi (#5440) üzenetére


Parallaxis
addikt

A gyökér gyári böngészőt le lehet váltani az alap Android Browserre, ami visszaadja a teljes képernyőt a normális tördelést és a villámgyors, sima működést, bár az asztali böngészővel ez sem tud szinkronizálni.

A fényérzékelővel nekem nincs gondom, a kamera meg nagyjából menthetetlenül szar sajnos.

(#5445) kavics325i válasza nggabi (#5440) üzenetére


kavics325i
őstag

bújjék beléd is :D

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#5446) berigazek


berigazek
őstag

Sztem elfogadható a kamera...

[link]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#5447) puskint válasza Parallaxis (#5441) üzenetére


puskint
tag

Nem, a scroll-ozásnál való lilás utánhúzást ösmerem én is, az már olyan jelentéktelen dolog, hogy meg sem említettem. :DDD Amúgy custom kernellel el is tűntethető.

A kamerára én is teljesen kivoltam, már kezdtem a Lumia 1520-on gondolkozni. ;] Inkább fejlesztették volna az N2 kameráját, de a Samu ehelyett az interfészt/szoftot is elcseszte. Viszont gyenge fényben lehet kísérletezni: Halvány szín effektussal, HDR-rel, intelligens stabilizáció bekapcsolásával... van, hogy néha bejön valamelyik. Vagy esetleg más szofttal, nekem pl. ez kezd beválni, bár egy picit lassú. Még egy lehetőség: a szar képeket Perfectly clear-rel vagy Snapseed-del kipofozni, bár az olajfestményt vagy a fekete likat visszafejteni görbékre, pontokra és vonalakra picit lehetetlen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5448) Memmaao válasza Parallaxis (#5444) üzenetére


Memmaao
addikt

Ezt hogy lehet vissza állítani? Én a Chrome - ot használom, de ott zavar hogy nem full sreen, van status bár.

My name is Bond, James... Dean.

(#5449) vueling


vueling
csendes tag

Vélemény erről a gyári védőfoliáról??
http://www.argep.hu/trend/ETFN/ET-FN900CTE.html

(#5450) nggabi válasza vueling (#5449) üzenetére


nggabi
nagyúr

mennyi? 6e? :Y

inkább használd fólia nélkül, eladáskor új kijelző, csókolom :))

ez olyan mint az autó üléshuzat :DDD a következő gazdájának szép lesz, te meg használod csúnyán.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.