Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49) imibogyo válasza katt777 (#46) üzenetére


imibogyo
veterán

De hát ez a te döntésed, hogy használod-e vagy sem. Nem kényszeríti rád senki sem. Ráadásul már többen jelezték, hogy nV-nél is van ilyen lehetőség driverben. Magyarul mind a két cég driverében megtalálható lesz (és már) ugyanaz. Próbálhatod tovább savazni egyoldalúan a pirosakat, de akkor légyszíves tedd ezt a zöld oldallal is, mert így igazságos. Szóval DE, ezek tényleg butaságok, amiket összehordasz, mert nagyon zöld szemüveget viselsz.

Ráadásul már ott nagyot hibázik a logikád, hogy nem lesz a 290x-ból 270. Mert mondjuk ha beállítasz 150 FPS-es limitet, akkor az összes nagy címnél izzadni fog a 290x-es kártyád, nemhogy 150 FPS-t kicsavarjon magából, hanem hogy mondjuk 60-70-et (csak hasra példa). De ott ahol meg mondjuk 2000 FPS-ed lenne (Supermario 3D ;] :P ), ott meg ne menjen már a kártya feleslegesen, mert egyrészt ciripelhet (és ismételten mondom, hogy zöld és piros oldalon egyaránt), másrészt meg minek fogyasszon? Mert ugye átkapcsol a játék miatt "teljesítmény módba" a vga, csak épp az nem fogja meg a hardvert, akkor meg minek pörögjön? Hogy Pistike jókat masztizzon a bazi nagy FPS számokra?

CSAK AKKOR lesz a kártyád visszafogva, amikor majd a felhasználó úgy dönt és CSAK ANNÁL a programnál aminél így dönt. És ez nagy különbség. Persze elképzelhető egy globális beállítás is (ennek én örülnék), de ezt majd meglátjuk. Az szinte 100%, hogy lehet majd paraméterezni/profilozni a dolgot. Ha meg majd nem, akkor majd úgyis jól meghőzöngjük a dolgot. De majd csak akkor... ;)

És erre a V-sync sem megoldás, mert mi van, ha mondjuk 60-nál (60 Hz-s monitor), vagy 144-nél (lásd előbbi) én többet akarok FPS-ben, de mondjuk 200-tól meg kevesebbet (mert mondjuk ott kezd el ciripelni a GTX 970-em)?

Igazad van, csakhogy az nV-nál tudni fogod, hogy szar kártyát vettél, AMD-nél meg nem
Ne haragudj, de ez oltári nagy hülyeség... Te nem ugyanazzal a füleddel hallgatod az egyik kártyát, mint a másikat (bár a hsz.-ediből úgy látom, hogy tényleg nem). Az meg eleve hülyeség, hogy ha az egyik gyártónál hibaként tekintünk valamire, akkor a másiknál miért is nem? Egyébként azt mondják a nagyok, hogy ez működési sajátosság (elsősorban a csúcs kártyáknál), de annál zavaróbb. Csak bizonyos hardver-összeállításnál (táp, alaplap és vga kombinációknál) és ehhez még ráadásként csak bizonyos programokkal jön elő (ráadásul például játékok esetén, csak bizonyos FPS tartományban). Ettől még nem lesz kellemes.

Ráadásul az ASUS és MSI nV kártyámat sem gariztatták alapból (ők gagyi gyártók ugye???), mert ez NEM HIBA. Volt amelyiket végül sikerült kicseréltetnem, és kaptam egy még ciripelősebbet, ráadásul pont nV-ből (GTX 680 referencia). Ja, akkor az nV is gagyi gyártó. Értem.

De segítek, hogy fogd a lényeget: az AMD leszabályozza az FPS-számot...
Nem. Neked kellene fognod, hogy nem erről van szó. Arról van szó, hogy ha a user úgy dönt, hogy neki elég mondjuk 80 FPS, akkor aföllött ne teljesítsen a kártya. Ezzel energiát spórolva meg és a kártyát jó esetben halkabban járatva van a céljánál. Talán akár még a vga életét is meghosszabbítva.

Szóval SZERINTEM nem arról van szó, hogy innentől a BF4-ben 50 FPS-ról leveszi a teljesítményt mondjuk játszhatatlan 20-ra. Hanem arról van szó, hogy mondjuk 400 FPS helyett beállítasz magadnak mondjuk 144-et maximumnak a 144 MHz-es monitorodra. Ami meg amúgy is alaposan leterheli a gépedet, arra meg jól nem húzol rá limiter profilt. Ennyi. ;)

Mutasd meg, hol csinált ilyet az nV. Ide akartam írni egy hosszabb részt az átcímkézgetésről, de inkább nem teszem, mert úgy látom felesleges. :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.