Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pschio


pschio
őstag

Lehetett volna itt is.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2) Mister_X válasza pschio (#1) üzenetére


Mister_X
nagyúr

De nem lett. Stadion fontosabb volt ;]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3) Syl válasza Mister_X (#2) üzenetére


Syl
nagyúr

Meg aztán a hazai vezérek csak egy istenben hisznek: adóemelés... :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4) kenand


kenand
veterán

Az iylen grafikonokat nem mutogatják a népnek

[ Szerkesztve ]

(#5) Syl válasza kenand (#4) üzenetére


Syl
nagyúr

"Az ilyen grafikonok mocskos imperialista propagandák!"
Oh, wait... Ezt negyven éve nem unják? :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Van akimék ad az Usákok szavára? :U

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#7) Raysen623 válasza Syl (#3) üzenetére


Raysen623
addikt

Ugyan már hogyan írhatsz ilyet? Hát nem látod hőn szeretett kormányunk mennyire töri magát az egykulcsos adóval meg a többi kb 40 új adónemmel? Az egész alig lóg le egy poháralátétről, márpedig ezzel a célunkat elértük... ;]

Tetszik a grafikonon az a szép és meredek szögben lebukó sárga vonal. MO jobban teljesít.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#8) Syl válasza Raysen623 (#7) üzenetére


Syl
nagyúr

Ilyen masszív EU-támogatás mellett is csak éppen eléri a 0%-ot a GDP növekedés(?). Mi lesz ha majd az EU elzárja a pénzcsapot? :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9) FF23


FF23
senior tag

dajkopali™

Izaura TV
Még a kommunisták is...
Még Románia is...

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#10) #06658560


#06658560
törölt tag

Azért a diagram túl sokat nem mond a rövid táv miatt. valamint a román növekedési tempó sem olyan egyértelmű számomra ennyiből, hogy tényleg úgy és azért van, ahogy.

(#11) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Igen, mar egy par eve sertes magyarorszagot balkannak hivni.
Ugy ertem serto a balkaniakra nezve...

(#12) #82729984


#82729984
törölt tag

"Holmes úgy véli, hogy minden ellenkező vélekedéssel és tervvel szemben az európai Szilícium-völgy, az amerikai kihívásra adott válasz Romániában született/születik meg."

Hát izé... No offenz, de vajon az eredeti cikk szerzője járt már Romániában?...

(#13) Viktor77


Viktor77
titán

Jellemző. Kikkel vagyunk jóban? Lengyelekkel. Melyik két görbe a legrosszabb?

Amúgy, ja. Hogy röhögtünk a románokon az EB alatt, hogy ők sehol nincsenek.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#14) dtracer válasza Viktor77 (#13) üzenetére


dtracer
tag

Rögtön költözök is ki Romániába.

(#15) Viktor77 válasza dtracer (#14) üzenetére


Viktor77
titán

Értem az iróniát, meglátjuk 20 év múlva is ennyire ironikus lesz-e.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#16) johnywalker


johnywalker
őstag

A hanyatló nyugat a szakadék szélére került(!) - negyven éve ezzel etetik a jónépet.De mi egy lépessel előttük vagyunk... :Y

[ Szerkesztve ]

(#18) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Szerintem hülyeség egy-két negyedéves adatból évtizedeket előre vetíteni, mint ahogy az is hülyeség volt, amikor 3,5%-os növekedésnél a kormányzati gazdaságpolitika sikeréről ment a propaganda (persze nem itt). Csak hát ugye az Infotech rovat már csak ilyen, muszáj bezzegezni, meg szarmagyarozni, különben megállna a Föld forgása.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#19) beef


beef
őstag

Nincs itt semmi probléma elvtársak! Ebben az évben még nem épült fedett sportlétesítmény.
Ha kell minden évben építünk 30-40-et. Ha szükséges a Balatont is lebetonozzuk.

(#20) pomorski


pomorski
őstag

"A románok lenyomnak mindenkit" - Az utakon 100%, hogy le! A 47-es úton sokat járok, ott nagyon észnél kell lenni, mert mindig előznek és le akarnak nyomni.

(#21) #82729984 válasza Viktor77 (#15) üzenetére


#82729984
törölt tag

Miért mit gondolsz hol lesz Románia 20 év múlva?

Ismerösöm németben dolgozik és sok a román vendégmunkás is. Szoktak beszélgetni erről arról, aztán mindig az derül hogy az adott emberke lánya itt dolgozik külföldön a nagybátyja amott az unokatestvére meg emitt.

Mostanában már csak azt szokta kérdezni tölük hogy "és amúgy maradt még nálatok otthon valaki (Romániában) vagy már mindenki külföldön van?..."

Nem mintha mi annyira jól állnánk, de a 20 millió románból a becslések szerint 5(!) millió külföldön dolgozik... Na ennyire fejlődnek ők is meg ennyire jó ott élni...

[ Szerkesztve ]

(#22) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

... a bünözési mutatókban?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#23) Viktor77 válasza #82729984 (#21) üzenetére


Viktor77
titán

Milyen szép lesz, mikor nálunk is 5 millióan fognak külföldön dolgozni. A 10 millióból...

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#24) pomorski válasza gyurkikrisz (#22) üzenetére


pomorski
őstag

Abban is jobb, mint mi? Vagy abban nem mi vagyunk a jobbak?

(#25) #82729984 válasza Viktor77 (#23) üzenetére


#82729984
törölt tag

És úgy gondolod hogy az az 5 milla magyar majd a románoknál fog dolgozik, mert annyira felfejlődnek? :DDD

Ez a cikk egy nagy hülyeség, ahogy mondtam, lefogadom hogy a szerző sosem járt még Romániában, máskülönben nem irna akkor ökörségeket hogy Románia lesz az európai szilicium völgy...

(#26) fordfairlane válasza gyurkikrisz (#22) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az egy főre eső kóbor kutyában biztos, hogy Bukarest jobban teljesít Budapestnél.

x gon' give it to ya

(#27) gerii válasza #82729984 (#25) üzenetére


gerii
addikt

Miért ne lehetne? Magyarország meg Európa összeszerelő üzeme.

(#28) KEndre válasza fordfairlane (#26) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Andy Vajna is oda viszi a magyar adófizetők befizetéseinek egy részét. Isaura is oda fog termelni.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#30) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ez mind rendben, de nekünk milyen jó focistadionjaink lesznek hamarosan!?

Eh...nem értik ezek a Románok, hogy vannak fontosabbak is az életben mint a munkahelyteremtés, az oktatás, és hasonlóak. Ők is csak a halódó nyugat egyik kolóniája. Mennek a szakadék felé és még észre sem veszik.

Az Rómaiakról EU-ról meg csak ez a véleményem: https://www.youtube.com/watch?v=J2Bx19qJ_Vs

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#31) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Egy normális autópályájuk nincsen... Először alapdolgokat kellene fejleszteni.
Pl: A Kárpátokból elvinni a szemetet. Autópályákat, alagutakat építeni, stb. Utána mondhatjuk, hogy lenyomtak minket. Egy normális WC nem volt kb 400 km úton. Arról nem is beszélve, hogy kóborkutya falkákba botlottunk mindenhol.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#32) Telda


Telda
addikt

Magyarország ismét jobban teljesít! :K

(#33) #24737024


#24737024
törölt tag

Én Romániában élek és bár az ország összességében élhetetlen, az valóban igaz, hogy IT terén jól állunk és erről a területről - a magas béreknek hála - a kivándorlás sem jelentős. Engem rendszeresen keresnek meg fejvadászok Magyarországról, de még a Budapesten ajánlott bérek sincsenek egy szinten azzal amit itt Romániában egy vidéki nagyvárosban senior fejlesztőként keresek. Bukarestben, Temesváron és Kolozsváron nagyon pörög az IT ipar. Rengeteg a munkalehetőség és nagyok a bérek. Persze az is igaz, hogy az országban gyakorlatilag semmi másból nem lehet emberhez méltó módon megélni és a közhangulat lehangoló.

[ Szerkesztve ]

(#34) pomorski válasza #24737024 (#33) üzenetére


pomorski
őstag

Hát akkor tényleg ott a helyünk nekünk is nálatok.

(#35) bambano


bambano
titán

tehát két negyedévvel ezelőtt változtattak, és máris csúcson van az ország?
ettől válik ez az egész komolytalan bullshitté.

románia azért nő ennyire gyorsan százalékosan, mert alacsony az alap és később léptek az unióba, mint mi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) #24737024 válasza bambano (#35) üzenetére


#24737024
törölt tag

Hosszabb időtávon ezek a pár tizedszázalékos növekedési különbségek kiegyenlítődnek. Tavaly Magyarországon volt kicsivel nagyobb a növekedés, idén Romániában, jövőre majd Litvániában lesz, de 10-20 éves távon a térség országai nagyjából együtt mozognak.

Én úgy látom amúgy, hogy Románia egyik legnagyobb problémája a nagyvárosok és a vidék közötti egyre mélyülő szakadék. Bukarest, Kolozsvár és Temesvár az ország 3 növekedési pólusa és kulturális központja. Itt vannak az egyetemek, itt működnek a jelentősebb multicégek és a román startupok is innen indultak. Ebben a 3 városban pezseg az élet. Ugyanakkor a kisebb városok teljességgel élhetetlenek: nincsen munka, nincsen kulturális élet, az átlagéletkor pedig sok helyen a nyugdíjkorhatár környékén mozog. Ellentétben sok más országgal itt még az ingázás sem jelent megoldást az infrastruktúra hiánya vagy katasztrofális állapota miatt. Nincsenek autópályák és nincsen működő vasúti közlekedés sem. Bukarestből Temesvárra (ugye az ország két legnagyobb városáról van szó) napi 3 vonat közlekedik, midegyik bő 10 órás menetidővel. Hasonlítsuk össze mondjuk a Berlin és Hamburg közötti vonatok gyakoriságával és menetidejével. Ja és a falvakról akkor még nem is beszéltem, ahol a háztartások szinte 100%-ában nincsen vezetékes víz és gáz.

Egy szó mint száz: szerintem két Románia létezik és a kettő közötti szakadék egyre tágul. Én sokszor azt szoktam mondani, hogy csak földrajzilag élek Romániában, mivel nyugati fizetéssel egy viszonylag pezsgő kulturális életű nagyvárosban nem igazán tapasztalom meg a romániai mindennapokat. :U

[ Szerkesztve ]

(#37) Lacces válasza #24737024 (#33) üzenetére


Lacces
őstag

Statisztika alapján például a Java fejelsztők bére mindkét Bu-városban ugyanannyi: 20.000 Euró (medián).
Én legalább mertem számot mondani, bi-bi :P

(#38) Apollyon válasza #82729984 (#21) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Pont ezt akartam írni, volt egy cikk a múltkor hogy Romániából is durva elvándorlás van. Főleg Olasz-, és Spanyolországba mennek állítólag (bár ezeken a helyeken sem olyan fúdejó az élet). Szóval ez a cikk max. egy fellángolás, valahogy nem érzem azt hogy hirtelen minden tökjó lesz, meg kolbászból a kerítés...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#39) Fitzgerald válasza #82729984 (#12) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Én innen úgy vélem, hogy az amerikai Dubai Mexikóban lesz.

(#40) bambano válasza #24737024 (#36) üzenetére


bambano
titán

Ezek nem pár tizedszázalékok, hanem majdnem négy, ha elhisszük a grafikont.
Ennek egyértelműen az az oka, hogy ha nagyon alacsony a viszonyítási alap, akkor kis növekedés is sok százalékot jelent.

Jártam arrafelé, Segesvárnál lejöttem a főközlekedési útról, olyan kátyúk voltak az utakban, amit még lehet, hogy a második világháborúban bombáztak oda :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41) Jeanne d'Arc

Sajnos ezen mar meg sem lepődök. Mi csak a "hogyan semmizük ki a lakosságot "versenyben tudnánk első helyen lenni.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#42) 5teve


5teve
senior tag

világbajnok áfával meg 50%-os adóelvonással esélyünk sincs elmozdulni "felfele".

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#43) caprine


caprine
aktív tag

Azért tegyük mellé a gazdasági növekedést egyedül az ÁFA tükrében vizsgálni bagatel dolog. Mindenképpen hozzá kell csapni még legalább a személyi adót. Például ha minket meg svédeket vizsgálnánk akkor nálunk 27% náluk meg valahol 10 környéki van a forgalmi adó, szóval ők vezetnek. De ha hozzá tesszük, hogy nálunk 16% az szja, és náluk meg van olyan sáv ahol 47%, akkor mindjárt más a helyzet. Sőt a svédeknél néhány éve volt olyan tag, aki valami olyan speciális adózási kategóriákba kerül, hogy többet kellett befizetnie mint amit keresett. Meg szerintem a románok a görögökhöz hasonlóan csalnak a számokkal.

Romániával példálozni mag nevetséges. Tudjátok hány kilométer autópálya van a románoknál? Valami 45km, nem írtam el!!! És számomra és az minden multi számára ez egy elég beszédes adat.

[ Szerkesztve ]

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#44) Tigerclaw válasza #24737024 (#36) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

"Én úgy látom amúgy, hogy Románia egyik legnagyobb problémája a nagyvárosok és a vidék közötti egyre mélyülő szakadék."

Szerintem "Románia" helyére nyugodtam behelyettesítheted "Magyarország"-ot is. Van két régió, ami az EU-s átlagon, vagy felette van GDP-ben, meg mindenféle mutatószámban és van a többi terület, amik meg a leggyengébb Bulgár, Román és Lengyel régiókkal "harcolnak" a legelmaradottabb EU-s régió kétes dicsőségéért. A legutóbb Eurostat szerint 3 magyar régió is benne volt a leggyengébb 10 EU régióban.

Elég bosszantó olvasni - szinte naponta - a "tragikus munkaerőhiány" témát, sőt már azt is, hogy külföldről kell vendégmunkásokat toborozni, mikor az ország nagy részén 25 éve változatlan módon csak a munkanélküliséget látják és tapasztalják.

Én most lettem újra munkanélküli - igaz önként - mert már nem bírtam/akartam 3 ember helyett dolgozni nettó 110 ezer forintért tovább, miközben 130 milliós bevételt kellett hoznom évente a cégnek. (műszaki szektor) Most ugyanazt látom, mint pár éve, vagyis hogy a régióban szó szerint nem keresnek senkit, semmilyen állásra.

Egyszerűen ketté van szakadva az ország és közöttük óriási a szakadék, amivel eddig egyik kormány sem akart foglalkozni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#45) #24737024 válasza caprine (#43) üzenetére


#24737024
törölt tag

Az autópályákra vonatkozó állítást azért cáfolnám. Valóban kevés autópálya van Romániában és az építési munkálatok is nehézkesen haladnak, de azért 45 km-nél lényegesen hosszabb az ország gyorsforgalmiút-hálózata, kb. 700 km. Nyilván az ország méretéhez képest ez igencsak kevés és többnyire a főváros környékére koncentrálódik, de valótlanságokat azért ne állítsunk.

(#46) tibcsi0407 válasza #24737024 (#45) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Bulgáriába utaztunk tavaly Románián keresztül. Egy kínszenvedés volt átmenni az országon. Visszafelé inkább Szerbia felől jöttünk, ahol volt sok alagút, meg híd és nem szerpentinen kellett órákat bolyongani.
Arról nem beszélve, hogy elég őrült sofőrökkel futottunk össze Romániában. Többször is lepörgött előttem az életem. :D
Bukarest környékén valóban ki volt építve az úthálózat, cserébe óriási dugó volt. :))

https://utdetailing.hu/

(#47) #24737024 válasza tibcsi0407 (#46) üzenetére


#24737024
törölt tag

Bukarest a világ élvonalába tartozik dugók és pokoli közlekedési viszonyok terén. A metróhálózat viszont meglepően jó. Pest elbújhat mellette, de talán még Prága is.

[ Szerkesztve ]

(#48) tibcsi0407 válasza #24737024 (#47) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az lehet. Szerencsére csak a város szélét kellett érinteni. Volt ott egy nagy körforgalom, amibe bejutni kb fél óra volt. :))

https://utdetailing.hu/

(#49) adler741


adler741
tag

Az egyik kollégám mesélte pár éve volt romániában,az utópályán lovaskocsik hasitottak 25 km/h val a külső sávban :D

(#50) rottenbull válasza Viktor77 (#13) üzenetére


rottenbull
senior tag

Mert sehol sincsennek, azert.
Ahonnan ok megkezdtek a felzarkozast, azaz a semmibol, eleg sokaig lehet fejlodest kimutatni, akar meglepo mertekut is. Kicsit korbevezetsz Erdelyben, akkor lehet mast tapasztalsz.
A grafikon is megmutatja a valosagot, egy 3 eves, nehany 20 eves es par felnott szerepel rajta, meglepo modon a 3 eves gyerek produkalja a legnagyobb novekedest eves szinten, meg is valasztjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.