Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #21346560


#21346560
törölt tag

"Nem igazán értem, hogy hogyan sikerült a Roccat mérnökeinek ezt elérnie, de nagyon precízen, jól érezhetően kattan egyik pozícióból a másikba, de mindezt úgy, hogy szinte alig hallható a hangja."

Egy "ócska" kis A4Tech-em van, de már ebben is a fent említett módon dolgozik a görgő...

(#2) wody21


wody21
tag

Jó bemutató írás, tetszett!
Az öcsívmentek viszont... :D Miket ki nem találnak - az elvetemült emberek pedig nekiállnak egérpadot polírozni, hogy teljesítsék az 1 km-nyi "utat" egerükkel :D

(#3) grunge


grunge
addikt

Jo iras, grat! Nekem is ilyen pockom van, maximalisan meg vagyok vele elegedve.

MS 3.0, MS 3.0 V2, G500 utan nyergeltem at a markara. Van egy DeathAdder V 2013 is a polcon, de valahogy nekem az tul könnyü es a fogasa is kelynelmesebb szamomra a Roccat-nak.
A Kone + es az XTD között kiemelnem meg különbseg keppen magat a görgöt. A regebbi modelleknel voltak evvel gondok, igy ezt egy titan darabra csereltek le. Meghallgattak a vasarloikat, Respect!

Nem olcso mulatsag, de stabil, idötallo darab. Mind makroörülteknek es FPS jatekosoknak is ajanlom! :K

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#4) syler123


syler123
veterán

Az egérvásárlás mekkora szenvedés amúgy, addig jó amíg nem mennek tönkre. Amikor tönkre ment a régi A4tech-em nem tudtam mit vegyek, aztán találtam 8k-ért új Logitech G9X-et, ha ez tönkre menne bajban lennék, mert 20k-t nem adnék egérért, de már megszoktam a jót :D

Jól néz ki ez a Roccat, csak kicsit túlárazott, felesleges ekkora dpi-s szenzor, úgysem használjuk. Én az enyémet 800 és 1600 között használom, Battlefieldre a 800-ast.

[ Szerkesztve ]

(#5) bunfi


bunfi
őstag

Köszönöm a dicsérő szavakat!

Annyit még hozzátennék, hogy aki szeretné személyesen is kipróbálni (több tucat másik egér, egérpad, billentyűzet és fül/fejhallgató társaságában), az megteheti a Pixelben (XIV. kerület, Laky Adolf utca 21.), előzetes bejelentkezés nélkül.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#6) waithEard válasza syler123 (#4) üzenetére


waithEard
őstag

Szerintem ne magadból indulj ki...
Van aki nem szeret salapálni, integetni az egérrel a padon. Nekem még desktopban is 4000 felett van a Kone + rágcsálóm.

Köszi a cikket!

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#7) yodamester10


yodamester10
őstag

Grat a teszthez!Nekem is volt Kone + ,de én ezt az egeret csak nagy kezűeknek ajánlom.Akinek kisebb a keze nehezen boldogul vele,és ha össze kellene hasonlítanom a g9x-el,akkor a kone vesztesen jönne ki.Igazából 2 dolog nem jött be rajta,a nagy mérete nekem,meg hogy csúszós a felülete amit fogsz.

(#4) syler123

G9x-et 800dpi-n használni?Próbáld ki,hogy forog a tank csöve 4000dpi-n a bf4-ben :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) deja vu válasza bunfi (#5) üzenetére


deja vu
addikt

De a honlap szerint nincs egy zowie egeretek sem raktáron. Kipróbáltam volna egymás mellett a zowie am pro-t, és a razer taipan-t. Ez a két egér tetszik igazán, de mintha razer-t nem árulnátok. Az egeres topicban azt mondták, hogy razer-t is ki lehet nálatok próbálni, akkor régen árulhattátok a márka termékeit, most miért nincsen?

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#9) Altair77


Altair77
tag

Jó kis teszt Bunfikám majd valamikor áthozod és megnézzük jobb e mint a Sensei <; Mondjuk nem hiszem de én elvetemült SteelSeries fanboy vagyok :DDD

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#10) bunfi válasza Altair77 (#9) üzenetére


bunfi
őstag

Ennek vannak színes csíkjai, szóval alapból vesztett helyzetben vagy :)

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#11) big-J


big-J
őstag

Rettentő uninspiráltak ezek a roccat forma és színvilágok... a DA shooterekre jobb ennél.

(#12) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Érdekes, olvasmányos írás. Kicsit ugyan szubjektív, de ki ne lenne az, ha kezébe kaphat egy ilyen egeret. :R

Nem minden vándorút céltalan...

(#13) syler123 válasza yodamester10 (#7) üzenetére


syler123
veterán

Állítgatom BF alatt, nem végig 800-on van, attól függ milyen fegyverrel megyek, Jet 4500-on megy :D, meg a légvédelmis cuccok is. De sniper-hez nekem elég a 800.
ÉS természetesen nem mindegy ki milyen felbontáson használja, mert jelenleg én 1280*1024-en multizok. Csak a tv-n használom 1080p-ben, de kontrollerrel meg nem multizok.

[ Szerkesztve ]

(#14) Juliuska


Juliuska
senior tag

Tetszett a részletgazdag teszted, jó volt olvasni :C

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#15) Trevize1987


Trevize1987
aktív tag

Igazából most kicsit elrettentem a Roccat-tól. Hozzátartozik a dologhoz, hogy nem a bemutató miatt, ami kifejezetten pozitív csalódásnak hangzik, hanem mert személyes tapasztalataim lettek egy Isku FX billentyűzettel. A 8 éves Logitech G15-öt cseréltem le rá, kifejezetten a világítás miatt. Azért egy Logitech után az anyaghasználat nem az igazi, de ezzel még meg tudnék barátkozni. Viszont a világítás nagyon nyomorult. Felülről tökéletesen látszik, de ki nézi onnan? Ülő pozícióban már nem látszik rendesen és ez visszataszító. Így elrontani egy amúgy ígéretes dolgot. Szégyen, nem tudok rá normális szavakat találni. Viszont a szoftver nagyon jó. Azért minden dicséret megilleti a Roccat-ot.

A lényeg az, hogy 1 hónapja még úgy volt, hogy Isku FX és XTD páros lesz, mivel a Logitech G15 öreg már és a jelenlegi Razer Imperator 2012 meg csak simán gagyi (mint eddig minden Razer egerem), de most már elbizonytalanodtam a billentyűzet miatt. Ez az írás mondjuk egy kissé megint meghozta a kedvemet, de én akkorát csalódni mint az Isku FX-ben nem akarok többet ennyi pénzért.

(#16) deja vu válasza Trevize1987 (#15) üzenetére


deja vu
addikt

Én még roccat egérről jót nem olvastam csak rosszat, bár lehet a véletlen műve is, hogy csak ilyen hozzászólásokba botlottam. Az mindenesetre egy intő jel lehet, hogy egyetlen egy roccat egér sem szerepel az egeres topicban az ajánlottak között.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#17) Trevize1987 válasza deja vu (#16) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Hát igen. Nekem amúgy az a gondom, hogy esztétikailag nagyon tetszenek és már nem játszom olyan hardcore szinten, mint régen, hogy minden minibeállítás fontos legyen. Szóval már beleférnek apró hibák, de mint mondtam, az Isku FX-nél pont ami miatt vettem, az rossz benne. Innentől kezdve meg hát. Félek na. De amúgy formavilágban majdnem minden termékük nagyon közel áll hozzám.

(#18) deja vu válasza Trevize1987 (#17) üzenetére


deja vu
addikt

Tényleg jól néznek ki a roccat cuccok, csak ahogy fentebb írtad én is sok minőségbeli és egyéb problémáról olvastam velük kapcsolatban.

Azért akarok zowie egereket megtapizni, mivel sokan áradoztak róluk, hogy tényleg működik és nincsenek rajta parasztvakító dolgok, csak rendben teszi a dolgát. Mondjuk sehol sem lehet megtapizni őket.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#19) Phvhun válasza deja vu (#18) üzenetére


Phvhun
őstag

Már nem azért mondom de miért várod azt hogy egy noném márka megbízhatóbb lesz a roccat-nél?
Sokkal népszerűbb a roccat, többen veszik, ergo több is romlik el amiről több meghibásodás post keletkezik.

(#20) deja vu válasza Phvhun (#19) üzenetére


deja vu
addikt

Akkor miért ajánlott szinte az összes zowie egér az egeres topicban a roccat-al ellentétben?

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#21) grunge válasza deja vu (#20) üzenetére


grunge
addikt

Nezz szet külföldi topicocban is. Magyarorszagon nem ismert marka annyira mint masutt. Meg erdemes olyanokra is odafigyelni ,akikenk netan több egerrel is van tapasztalatuk. De mindegy, mindekinek egyeni preferenciaja a dolog...
Nekem több baratom is hasznal Roccat egeret mar evek ota, mindegyik maximalisan elegedett velük..en pl ezert es a külföldi review-k alapjan valasztottam.

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#22) deja vu válasza grunge (#21) üzenetére


deja vu
addikt

Oké, lehet, hogy jó :R
Komolyan nem kerestem rá, csak benéztem az egeres topic utolsó oldalára, és ott írták erről a roccat kone xtd-ről.

[link]
Üdv!
[ez jó gamer egérnek?]

[link]
Ha elolvasod a commenteket rájössz, hogy sokaknak nem vált be, Ennyi pénzt ha rá szánsz, akkor inkább a SteelSeries termékek közül keresnék, ráadásul Optikai szenzorost néz, ha már Gamerkedni akarsz :DDD

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#23) bunfi válasza deja vu (#22) üzenetére


bunfi
őstag

Szerintem ez így ferdítés, egy kommentváltásból ne írjunk le egy egész márkát. Főleg úgy ne, hogy a többség még mindig a Logitech fényes királyságában hisz, miközben sajnálatos módon már régen nem azt gyártja a cég, amit érdemes megvenni. Az optikai szenzor/lézer szenzor vita is meddő, mert eljutottunk oda, hogy a lézer is teljesen és tökéletesen használható játékra.

#18 A Zowie az elitizmus és hagyomány része a dolognak. Az MS3.0 után tervezték az egereiket, csak az a generáció nagy része már nem nagyon játszik, vagy a szponzoráció miatt mást "kell" használnia. Ha tényleg egyszerű, atombiztos egeret akarsz, akkor keress egy DA v2-t. Abban nem fogsz csalódni.

#14 Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#24) Psychopeti válasza #21346560 (#1) üzenetére


Psychopeti
senior tag

[ON]:Egy kicsit tényleg borsos az ára de a vérbeli Gamerek-nek biztos jó lesz :U

Nekem is az van. Az elsőt még 2007 végén vettem és tavaly cseréltem már le, mert teljesen lekoptak a gumi talpak. Jó kis márka ez, játékra mindenre elég nekem ;)

[ Szerkesztve ]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#25) grunge válasza deja vu (#22) üzenetére


grunge
addikt

En mindig azt javasolm cimbiknek hogy nezenek szet topicocban, aztan szükitsek le a kört. Majd ha van ra mod vegyek kezbe a delikivenseket. Utana meg irany a kassza a legszimpatikusabbal..:)

En szeretm a kicsit nehezebb egereket, hosszu evekig MS 3.0-at hasznaltam es azert valtottam G500-ra mert nem lehetett mar kapni MS-t, es ez sulyozhato volt. Egy eves sem votl es nekiallt duplakat triplakat kattintgatni...Sajnaltam, mert megszerettem. Aztan jött a DeathAdder es az XTD. Mind a kettö nagyon jo eger, de a Roccat valahogy kenylemesebb. A szenzor is zsenialis, low sens-el 600 dpi-vel hasznalom es bevalt. Tartottam regebben a lezeres egerektöl, erzesre sokkal jobb a G500-nal. DA 2013 pedig igazi regi vagasu FPS eger, pont azt kapod amit varsz töle. :)

Ha erdekel a tema, nezz szet külföldi oldalakon, talasz tesztet böven. Pont a szenzora miatt ajalngatjak az XTD-t. Akinek meg a csilli-villi LED-esdi nem jön be, egyszerüen ki tudja löni.. :) Egyeten dolgot tudok eddig felhozni negativumnak, megpedig a sulyozas. A G500-ban zsenialisan votl megoldva, az eger "közepen" volt ugye az a kis kivehetö tartorekesz, egyenletesen oszlott meg a suly. Ennel a hatso resz aljaba lehet bepattintani a grammokat, igy "farnehez" tud lenni. Vegülis kiszedtem belöle a sulyokat, anelkül is pont jo szamomra a tömege a könnyü DA 2013 utan.

159 SW 1.9 jtdm <3

(#26) deja vu válasza bunfi (#23) üzenetére


deja vu
addikt

Nem egy kommentváltásból szűrtem le, sokan már évek óta nagyon rossz véleménnyel vannak a roccat egereiről, annyi panaszt olvastam minden fórumon. Például ha az ipon roccat kone xtd termékre kattintok akkor tízből kilenc hozzászólás a hiba sorolásából áll. Ha véletlenül a kova+ termékhez is benézek szintúgy az az ember véleménye, hogy Isten ments, hogy én ennek kitegyem magam. De ettől függetlenül lehet, hogy vannak jó roccat cuccok, de a ph fórumon sem ajánlják nagyon. Amúgy jó bemutató és bocsánat, hogy így lehúztam a márkát. :R

A logitech egereiből csak nagyon keveset ajánlanak, a g400, g500, g9x-et. Használtan meg mx518-at, mást nem nagyon mert sok logi egeret is szarnak tartanak. Én ezt láttam, már régóta nem hisznek úgy a logitech termékekben.

Ti fogtok még rendelni zowie am pro-t? A teljesen gumi borítású fekete tetszik.

(#25) grunge
Köszi a kimerítő választ! :R A szenzora az biztos jó, azt olvastam, hogy dicsérik.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#27) bunfi válasza deja vu (#26) üzenetére


bunfi
őstag

Semmi probléma, véleményszabadság van :)) Hát igen, beleolvasgattam, vannak panaszok. Majd kiderül, hogy hosszú távon mennyire lesz jó. A Logitechból a g9x-et fogtam, nekem nagyon kényelmetlen volt, főnök vett belőle kettőt is. Az egyik be is szart, és már nem is nagyon lehet kapni csak egy helyen. A G400 lenne a telitalálat, ha nem törne meg folyton a kábel az egérbe való becsatlakozáskor. A G500-at is feváltotta a G500s, ami ugyanaz, mint a sima, csak - szerintem - csúnyább lett a festése.

A kérdésedben pedig nem tudok segíteni, ezzel kapcsolatban telefonon és/vagy emailben tudnak neked felvilágosítást adni.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#28) Napfénysüti

Jónak tűnik, tetszik is de enyni pénzt egérért nem adnék ki.

Més que un club!

(#29) yodamester10 válasza bunfi (#27) üzenetére


yodamester10
őstag

Nekem volt g9-em,most egy g9x-et nyúzok és semmi baja.Talán nem úgy használta ahogy kellene ;)

(#30) waithEard válasza deja vu (#26) üzenetére


waithEard
őstag

"Például ha az ipon roccat kone xtd termékre kattintok akkor tízből kilenc hozzászólás a hiba sorolásából áll."

Csúsztatgatunk, csúsztatgatunk? ;] Vagy mégsem sikerült elolvasni azokat a hozzákat... szerintem te véletlenül se vegyél roccat egeret. Nem neked való az. :N

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#31) deja vu válasza waithEard (#30) üzenetére


deja vu
addikt

Megint elolvastam és csak a hibákat látom. Ha lehazugozol belinkelem a moderátoros topicba az iponos linket és a hozzászólásod és töröltetem. Ne kötekedj! :N Igen a roccat egerek hibáiból állnak a hozzászólások. Egyébként meg nézd meg az egeres topicot, egyetlen egy roccat egér sem szerepel az ajánlott egerek listájában, de te biztos fanboy vagy.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#32) Trevize1987 válasza waithEard (#30) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Nem tudom mit vitatkozol, tényleg rengeteg negatív kritika van a Roccat egerekről. A szériahibás (mára már javított, ugye az XTD-ben) görgőtől kezdve, szenzorhibák, kábel, stb.

Persze egyetértek, ha egy márka sokat ad el, nagyobb a hibás darabok százaléka is és nyilván azok kapnak nagyobb felhangot mint hogy milyen marha jó valami.

Viszont nem értem miért olyan nehéz elismerni, hogy a márkának a termékeinél rengeteg negatív kritika van. Én is kimondtam egyet az Isku FX-ről, egy nagyon jó barátomnak a Kone [+] egere volt szar, szóval személyes tapasztalatok is vannak.

Nekem ezek nem fájnak, nem is beszélnék le ezek miatt másokat róla, ha ezt akarják, de nekem Logitech termék hibásan vagy gagyi minőségben még nem érkezett, pedig rengeteg volt. Ugyanakkor az Isku FX-em világítása gagyi, Razerem kettő is gagyi volt egérben.

De persze, ettől az XTD még egy jó egér.

(#33) waithEard válasza deja vu (#31) üzenetére


waithEard
őstag

"Ha lehazugozol belinkelem a moderátoros topicba az iponos linket és a hozzászólásod és töröltetem."

Te jó ég!
Csak a hallhatatlan Moby Dick-et tudom idézni: "Legyél jó, az élet nem háború!" ;)
Szedjél csigát, kerüld a Roccat márkát, és nem lesz semmi baj.
Amúgy tudod egyáltalán te mit jelent a fanboy?

Trevize:
"Nem tudom mit vitatkozol, tényleg rengeteg negatív kritika van a Roccat egerekről. "
Ezt nem is tagadom. De nem tízből kilenc. Ezt neveztem csúsztatásnak.
Az meg hogy egy ismerősödnek volt, nem személyes tapasztalat.
A személyes tapasztalat például az, hogy most is épp ezt használom. Már két éve. Hibátlanul.

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#34) Trevize1987 válasza waithEard (#33) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Az Isku FX-re értettem, csak egy többes számot rontottam el. Bocs.

(#35) +váltó


+váltó
tag

Gratulálok :R Jó kis cikk kerekedett belöle .
Felhivnám a vitázók figyelmét , hogy mindenkinek más a keze az izlésről
ne is beszéljek . Volt KONE+ om és 1 hét után visszatettem a dobozába.
Most 1 OROBOUROST próbálgatok és ezt is eladom ha NEKEM nem válik
be. De nem ócsárolom egyiket sem . Szerényen AZT mondom - nem az én
kezemre gyártották . :))

Örök gyerek . . . X X X - nem azért mert DR - henem mert Proffesszionialista . . . nem tudom mit jelent , de HOFI szerint - az már valami . . .

(#36) waithEard válasza +váltó (#35) üzenetére


waithEard
őstag

Az itt vitázó felek egy része másodkézből vett információk alapján, saját tapasztalat nélkül osztja az észt, és ócsárol egy márkát. Amivel nincs gond, csak az információ értéke zéró, és nem véleményként adja elő, hanem próféciaként süvölti.
Veled tökéletesen egyet értek, nekem is volt már olyan egerem, amit vásárlás után 2 nappal adtam el itt az aprón, mert nem jött be. Volt olyan felső kategóriás egerem ami 3x volt cserélve, és mindegyiknél ugyanaz a hiba jött ki.
Mégsem kezdtem habzó szájjal nyálbuborékokat fröcskölni fórumszerte.

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#37) waithEard válasza Trevize1987 (#34) üzenetére


waithEard
őstag

:R

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#38) tomas51 válasza Trevize1987 (#15) üzenetére


tomas51
senior tag

Nekem is isku fx-em van, az elején nekem is szokatlan volt az a dolog a világítással aztán megszoktam.
Azért az ember megtalálja valahogy azokat a gombokat nem?
Viszont az isku mellett szóljon a gomb nyomás, az nagyon lágy, és egyformák a nyomás erösségek.

(#39) Mentalist32 válasza syler123 (#4) üzenetére


Mentalist32
újonc

Szia! Nekem van egy g9x-em ha érdekel passzolom szívesen! Hibátlan természetesen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.