Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lorincmate


lorincmate
tag

jó lett a cikk :C Én is használom a google+ szerintem jobb mint a facebook de sajnos nincs rajta a legtöbb ismerősöm :(

F4 modul

(#2) Sofian


Sofian
őstag

Nekem csak a Page és a Magán profilok között elhelyezkedő Csoport megoldás hiányzik... Egy olyan kör ami közös...

Jah.. és a Google+ android kliense nagyon jó... A Facebook kliens egy borzalom hozzá képest..

[ Szerkesztve ]

(#3) Totya_77


Totya_77
csendes tag

Grat a cikkhez! Tömören össze is foglaltad a lényeget. Hiánypótló írás. :C

(#4) Zsolto


Zsolto
őstag

Klassz leírás, köszi, hogy ezeket összefoglaltad!
Én már kétszer is upgrade-eltem a Google Accomat a +-ra, de mindkétszer kifaroltam belőle, mert a Picasát is belevonja a dologba, mégpedig úgy, ahogy az nekem nem tetszik. A + aktiválása után egészen másképpen megy a Picasából történő albummegosztás, mint addig, és az sem tetszik, hogy a Picasát onnantól nem érem el külön alkalmazásként, csak a Google+-on keresztül.
Ezzel kapcsolatban reméltem, hogy találok valami mentő ötletet az írásodban, de úgy látom, a Picasával nem foglalkoztál. Tudsz valami szívderítőt mondani?
Köszi:
Zsolto

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#5) Sofian válasza Zsolto (#4) üzenetére


Sofian
őstag

Elérheted utána is.. ezen a linken.. :)

https://picasaweb.google.com

(#6) Zsolto válasza Sofian (#5) üzenetére


Zsolto
őstag

Hm, pont valami ilyesmi ötletre vártam, köszi :R

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#7) Novai válasza Zsolto (#6) üzenetére


Novai
tag

A picassa mindig is elérhető volt külön, ráadásul van külön letölthető programja is, amit én mondjuk nem használtam még. :)

(#8) Zsolto válasza Novai (#7) üzenetére


Zsolto
őstag

Persze, azt ismerem és nagyon szeretem is, fotómegosztásra csak azt használom. Állati okos, főleg azt szeretem benne, hogy pillanatok alatt megtalálok vele bármilyen képet.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#9) Rimuru válasza Zsolto (#8) üzenetére


Rimuru
veterán

A google+ még abban is jó hogy korlátlan képet tudsz feltölteni és picasán ugyanúgy megtalálható.

Vigyázat, csalok!

(#10) Laslow


Laslow
senior tag

Kimaradt, hogy integrálták bele a Google Olvasót is (RSS-olvasó). Ha használsz ilyet, jobb oldalt jelenik meg egy kis ikon a YouTube keresője alatt, amin keresztül használhatod.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#11) Sofian válasza Laslow (#10) üzenetére


Sofian
őstag

Nekem ilyen még nincs.. pedig használom a Reader-t...

(#12) Rimuru válasza Sofian (#11) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem vagy egyedül, nekem sincs semmi ilyen.

Vigyázat, csalok!

(#13) Benőke


Benőke
őstag

THX jó átfogó írás.

Van egy dolog ami viszont nem igaz.
"nagyjából a Facebook-ra hasonlító közösségi oldal, viszont átláthatóbb és a használata is egyszerűbb"

Átláthatóbb és egyszerűbb? Ezt át kéne gondolni. Mivel több a lehetőség nem hogy átláthatóbb és egyszerűbb hanem pont az ellenkezője. Ahogy bővülnek a funkciók, és a lehetőségek úgy romlik az egyszerűség és az átláthatóság. Aki folyamatosan használja annak minimális változás egy egy plusz dolog. Annak aki eddig csak Facebook -ot nézegetett egy nagy káosz lesz ameddig meg nem szokja.

Minél jobban akarják az új felhasználókat, annál több funkciót zsúfolnak majd a G+ -ba és egyre riasztóbb lesz a felhasználóknak.

Ez a körözés pedig extra macera, amellett hogy ez így valóban jobb mint az fb mindenkit egy kupacba megoldása, viszont foglalkozni kell vele ki melyik körbe tartozzon, mert egy több helyre is tartozik, aztán még sem. Szóval jó is meg nem is.

A Google fejlesztései az utóbbi időben nem jó felé haladnak... Ami jó azt túlbonyolítják annak érdekében hogy sokan használják, miközben tudják jól, hogy ha sok felhasználót akarnak akkor egyszerűség a lényeg, majd homlok egyenest nekimennek ennek.
Ilyen a Chrome, Kezdett elterjedni, aztán most meg egyre több a panasz, sok ismerősöm nyavalyog rá, és egyre többen törlik le a gépről. Picassa, Ami jó volt most eldugták, meg jól elbonyolították, meg kérdés nélkül bevarrták a G+ -ba. Mindkettőt szerettem, de most már inkább egyiket sem használom. Állandóan változtatnak csűrnek csavarnak. Egyre kevésbé próbálom ki az új dolgokat, mert kezd olyan lenni mint a magyar politika.

(#14) Sofian válasza Benőke (#13) üzenetére


Sofian
őstag

A facebook se volt "egyszerű" elsőre mégis sokan belejöttek.. :)

(#15) szilu84


szilu84
tag

Azt el lehet érni valahogy, hogy ha felveszek valakit G+-on, akkor a gmail csevegő listámon ne jelenjen meg automatikusan, amikor ő is belép valamilyen google szolgáltatásba?

(#16) Wictor


Wictor
senior tag

Milyen kis kedves és közvetlen... :D

Egyébként így újoncként tetszik. Szvsz is jobb, mint a Facebook.

[ Szerkesztve ]

(#17) fradi81


fradi81
veterán

Van szerintetek értelme több ilyen oldalon rajta lenni? Mert gyakorlatilag ugyanaz mind, egy nagy üzenőfal és chat, vagy nálatok a böngészőben van 3-4 fül, mindegyiken egy-egy közösségi oldal és úgy nyomjátok párhuzamosan?:) Egyébként jó a cikk, nem is tudtam hogy ez egy újabb klón.

moto g72, Ninebot d28e

(#18) #13260800


#13260800
törölt tag

Jó cikk. Nem a cikk írója tehet róla, hogy a G+ egy szellemváros. Sajnos egyébként szerintem is abba buktak bele, hogy első ránézésre tiszta Facebook az meg már ugye van. Minek még1-n rajta lenni.

(#19) Sofian válasza fradi81 (#17) üzenetére


Sofian
őstag

Például Androidos témában sokkal jobb és több infó van G+-on.. dehát ez érthető is.... :D

(#20) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Hasznos cikk volt köszi.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#21) johny dragon


johny dragon
aktív tag

Nekem ezért nem tetszik a Google+: én a Facebook-szerű social networking site-okon nem ismerkedni akarok, ismert embereket követgetni meg lájkolgatni sem szeretnék all the time. . Leginkább azokkal az emberekkel szeretnék kommunikálni, akiket amúgy is ismerek valahonnan máshonnan. (Van kb. három ismerősöm, akit kvázi FB-ről "ismerek", ebből kettőt más jelölt be véletlen a nevemben.) Sajnos G+-on nem tudtam a minimális 10 ismerőst összekapirgálni. (Ismerkedni egyébként én "konzervatív" módon, élőben szeretek.)

Xperia mini pro 4.0.4

(#22) fradi81 válasza johny dragon (#21) üzenetére


fradi81
veterán

+1 :)

moto g72, Ninebot d28e

(#23) TROG AIR


TROG AIR
aktív tag

A víz lever a g+ -tól és az Efbétől' ....inkább 2 év közmunka fehéroroszországban. :K

430 pozitív , 0 negatív....

(#24) Namelesske


Namelesske
addikt

Én majdnem elégedett vagyok a Google Plus-szal. Nekem pozitívum lenne, ha a notifikációk között lenne "ugrás az bejegyzéshez" opció. A lightboxot is ki kéne valahogy iktatni, de arra lehet valami kiegészítőt fogok bevezetni.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#25) Rimuru válasza Namelesske (#24) üzenetére


Rimuru
veterán

Van olyan opció, az értesítés ablak bal alsó sarkában: "Bejegyzés megtekintése"

Vigyázat, csalok!

(#26) SkyLine3000 válasza TROG AIR (#23) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Egyetértek! Lábrázást kapok az ilyen oldalaktól. Az fb függőséget is büntetni kéne. Istenem, milyen jól megvoltunk 20-30 éve ezek nélkül a szarok nélkül. Akkor még az utcán játszottunk, az utcán ismerkedtünk, meg diáktanyákon. ;] Én úgy kerülöm az ilyen oldalakat, mint vámpír a napfényt.

(#27) TROG AIR válasza SkyLine3000 (#26) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Különös kedvenceim az alábbiak :

" Gizi szerint vicces ,hogy Attila összefagyizta az ingét....mi a Te véleményed?..."

Istenem....Annál jobban szeretem a Ph-t - és jobban félem a szankciók szülte kellemetlenségeket ,hogy le merjem írni a véleményem... :D :DDD

[ Szerkesztve ]

430 pozitív , 0 negatív....

(#28) Novai válasza SkyLine3000 (#26) üzenetére


Novai
tag

Nem kell félni a közösségi oldalaktól. Ezek csodálatos dolgok, a látásunkat hihetetlenül megnövelik. Több ezer kilométerre lévő értékes embereket és csodákat láthatunk a segítségükkel, amiket talán sohasem tapasztalhattunk volna meg. A csapat munkát pedig nagyon megkönnyítik, ha például közösen kell létrehozni valamit.

(#29) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Amellett hogy sem ezt, sem facebookot, se semmi hasonlót nem használok, azt látom, hogy a névnél nem erőltették meg magukat. Nem igaz, hogy semmi ennél jobb nem jutott az eszükbe.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#30) Novai válasza Benőke (#13) üzenetére


Novai
tag

A Google+-nak elsőre is fényévekkel átláthatóbb és egyszerűbb a használata, Google+-nál pillanatok alatt megtaláltam bármit amit akartam, Facebookon pedig szenvedés volt megtalálni a dolgokat, még sokadjára is. És erről nagyon sok embernek ugyanez a véleménye. Szóval elsőre és később is jóval átláthatóbb és egyszerűbb a Google+ használata. És a jól kitalált elrendezés miatt ez akkor is igaz lesz, ha még 40 új dolgot bevezetnek. Persze ha 80 éves öreg ember módjára sírunk a legapróbb változtatás miatt is, akkor nyilván minden szörnyen nehéz, de ez már azoknak a kategóriája akik nem tudnak megnyitni egy böngészőt ha az ikon 2 centivel arrébb van mint szokott. Na ez meg már nagyon komolytalan dolog.

[ Szerkesztve ]

(#31) tildy


tildy
nagyúr

Egy dologra figyeljetek: hulye g+on ha kovettek mondjuk egy listat/tagjai vagytok , pl. en a webdev csoportban vagyok, akkor felveszi oket kontaktnak is, a telefon meg szinkronizalni akarna lefele. Nagyon gaz.

Ja es egy egy lyen csoportban szoktak lenni tobb szazan is, szoval elegge problematikus a dolog....

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32) tildy válasza johny dragon (#21) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi viszont erdeklodesi kor alapjan kulfoldi, amerikai, tajvani, vagy egyeb embereket ismertunk meg, akik abszolut jofejek, jol el tudok vele dumalgatni, mikozben lehet , hogy a facebookos kozeli ismerosommel nem. Ha ugy veszed, hogy a google plus, olyan kozosseg, mint ami itt a ph-n van es topikokba tomorul, es tudod a masik, netan erdekes embert kovetni ( anelkul, hogy akar o visszakovetne teged) , az nagyon jo. Es akkor arrol nem is irtam, hogy mennyire visszakeresheto valami a facebookon, es mennyire itt.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33) MC Pite


MC Pite
veterán

Jó írás köszönjük.

Más kérdés hogy pár hónapja bekapcsoltam a googleplust hogy kipróbáljam; miben más -facebookom nincs- de rájöttem hogy ez engem q**a nem érdekel, így azóta sem használom. Mi a fenét lehet ezeken csinálni?
Jó, azt látom hogy pl mire; mikor belépek valamiért -üzenetem jött, keresek vkit- iwiwre, 99%babás képek és videók másznak az arcomra (alkalmazásokat és ami lehet kigyomlálom), erre marha jó - asszony még örül is neki, nekem herótom van tőle :(((
Persze, keressek közösséget, és trécseljek (próbálkoztam télen egy googleos levlistával is) stb, de azt hiszem erre nincs indíttatásom energiám; a hiba bennem lehet :)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#34) Sofian válasza tildy (#32) üzenetére


Sofian
őstag

Pontosan.. a keresés nagyon jó... dehát Google.. :D

(#35) Novai válasza MC Pite (#33) üzenetére


Novai
tag

Például azt lehet csinálni amit most itt is csinálsz, megvitatni témákat. Voltaképpen egy fórum és egy közösségi oldal között nincs is túl nagy különbség.

(#36) MC Pite válasza Novai (#35) üzenetére


MC Pite
veterán

Hja, de egy topikba akkor és addig nézek be amíg érdekel :)
Ott volt a levlista is; 99%a nem érdekelt, meg amúgy is olvastam már más oldalakon; meg egységsugarú userek tök alap hülyeségeket kérdeztek (smartphonepro).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#37) Namelesske válasza Rimuru (#25) üzenetére


Namelesske
addikt

Meglett, köszi. Kicsit fura volt, valahogy az eljén sehogy sem találtam semmit, de mostmár egyre hatékonyabban kezelem. Sokat változott az első béta óta. :K

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#38) SkyLine3000 válasza Novai (#28) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Gondolom, ezt a szöveget csak poénnak szántad? Mert ezt mondjuk az fb főnök szájából propaganda szövegnek el tudom képzelni, de amúgy elég irónikusnak éreztem.

(#39) Novai válasza SkyLine3000 (#38) üzenetére


Novai
tag

Teljesen komolyan mondtam. Persze néhány alap dologra oda kell figyelni mit osztunk meg, de ez nem von le sokat az értékükből.

(#40) MC Pite válasza Novai (#30) üzenetére


MC Pite
veterán

Egy kis infó a közelmúltból a másik oldalról: [link]

Én sem látom a csodát benne; talán az 500 ismerősömmel van a baj, vagy velem...
Még az iwiw is relatív sok energiát von el tőlem feleslegesen; hetente kapok olyat, amire feladó kizárása+spam gombot nyomok. Azon kívül hogy egy-egy telefonszám változást lekövessek(ha nem működika régi szám), vagy dobjak egy-egy üzenetet ha nem tudom a mélcímet, másra nem használom. Ehhez képest a hülyeségek gyomlálása sokkal több időmet veszi el, mint amennyit használom!
110% százalékban olyan információval találkozok a fiókomban, ami nem érdekel. Ami érdekel, azt meg elolvasom az adott honlapon (pl mobilarena, art-work, totalcar).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#41) charlie_hu válasza tildy (#31) üzenetére


charlie_hu
aktív tag

Telefonba be lehet állítani, hogy milyen csoportokat (ne) szinkronizáljon, egyszerűen kiveszed a plusos csoport elől a pipát

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#42) riedgras


riedgras
tag

Kíváncsi vagyok hány klón lesz még :D Mire összeszedek mindenkit, akit ismerek, jön egy újabb, szebb, jobb :DDD

Az lenne a legfrankóbb, ha át lehetne menteni az ismerősöket, mint a könyvjelzőket a böngészőben :K

(#43) Rimuru válasza riedgras (#42) üzenetére


Rimuru
veterán

A fiókok összekapcsolása ilyenre lenne jó nem?
Itt van lehetőség f@szbuk (és még sok más) összekapcsolásra is (ha valakinek ez hiányozna)
De majd jön egy okosabb ember aki már próbálta vagy ismeri a működését (fiókok hiányába ezt nem tudom kipróbálni :D )

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#44) riedgras válasza Rimuru (#43) üzenetére


riedgras
tag

Valóban :DD

Facebook és Skype összekapcsolása is remek ötlet szerintem

(#45) Rimuru válasza riedgras (#44) üzenetére


Rimuru
veterán

A windowsos skype klienses megoldásra gondolsz? ott csak a chat érhető el nem? (windows és facebook hiányába kérdezem :DDD ) vagy mi van még amiről nem tudok? :))

Vigyázat, csalok!

(#46) nyergess válasza Rimuru (#45) üzenetére


nyergess
tag

A Skype megjeleníti az üzenőfali bejegyzéseket is, külön ablakban.

(#47) riedgras válasza Rimuru (#45) üzenetére


riedgras
tag

Igen, ahogy a felettem levő írja :K

Egyébként a chatek is nagyon kényelmesek, hogy egy helyen vannak.

(#48) djereg


djereg
csendes tag

Adnék egy +1-et, de sajnos csak Like van... Tényleg jó lett!

(#49) helo-mee


helo-mee
csendes tag

itt a végén említett téma, hogy adott körből hány új post volt...
erre van (közvetett) megoldás!
meg lehet jeleníteni a gmail fiókban a köröket a címkék között, így a bal oldali listában szépen ott sorakoznak a körök (ikonnal jelölve(!) )meg hogy hány új post volt, talán annyi, h. össze van fésülve az emailekkel :D

(#50) teeem


teeem
aktív tag

Jó írás, köszi szépen. Pótolt néhány dolgot, még a kedvemet is meghozta hozzá! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.