Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) raczger


raczger
őstag

pofátlan első hsz-ként leírom, hogy én az elte felsőfokú szakképzésére gondoltam, de arról semmi infót nem találtam, hogy mikor és hol kellene rá jelentkezni

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#2) Blaise


Blaise
veterán

infós OKJ-k nemsokat érnek :(

(#3) raczger válasza Blaise (#2) üzenetére


raczger
őstag

muszáj valahova elmennem, legalább kapok diákot meg lesz valami papírom, utána meg újra megpróbálkozok az egyetemmel

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4) moha21


moha21
addikt

Szia!

Mua

Még tudsz jelentkezni. Vannak jó csajok:D

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#5) eastsider válasza moha21 (#4) üzenetére


eastsider
nagyúr

én is azt jelöltem meg sokadikként, de felvettek egyetemre
de szerintem a pollackon tele van már...

(#6) D1Rect válasza raczger (#3) üzenetére


D1Rect
félisten

Pont valamelyik nap volt róla szó, hogy az OKJ-s képzés is beleszámít a felsőoktatásban eltöltött időbe.

Na én ezt se megerősíteni, se cáfolni nem tudom, de sztem nézz utána. :K

(#7) moha21 válasza D1Rect (#6) üzenetére


moha21
addikt

Ez valami új dolog? Nekem nem számított bele, jó tudni. / bár engem nem érint személy szerint/

A 2 év az akkor 4 aktív félévet vesz el az államilag finanszírozott félévek számából.:S

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8) kraftxld válasza raczger (#3) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Menj el melózni bármit, és közben pedig tanuld a szabadidődben. Rengeteg jó anyag van a neten, csak szorgalom kérdése az egész, ha meg érdekel a téma akkor gyorsan is fog menni :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9) moha21 válasza kraftxld (#8) üzenetére


moha21
addikt

Ja csak az nem ad semmi papírt róla...tudom nem csak az számít, de sajna igen. :) / jólmegaszondtam/

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#10) D1Rect válasza moha21 (#9) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha meg tudod csinálni akkor nem kell papír.(barátom tapasztalata szerint)

(#11) moha21 válasza D1Rect (#10) üzenetére


moha21
addikt

Persze mindig van kivétel, de én saját példámból kiindulva:

Dédipapám is tudott hegeszteni én is megtanultam elég kiskoromban ( persze csak módjával ), aztán minél nagyobb lettem annál többet csináltam, de ha dolgozni akarsz benne kell róla papír, mert van számod amivel igazolod, hogy te basztad el a dolgot, ha úgy alakul.

Többtonnás szerkezetnél nagyon nem mindegy. Ezért is van folyamatos kontroll.

Szóval fusizni lehet, de céget még nem láttam ahol elfogadnék.

Más: Ismerősöm vállalkozást csinált úgy, hogy autoditakta módon tanult web-et programozni azóta megy a pénz neki, a haverjai az alkalmazottjai, valami iwiw szerű szart csinálgat.
Szóval van amit lehet papír nélkül van amit nem. : )

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12) D1Rect válasza moha21 (#11) üzenetére


D1Rect
félisten

Persze jó ha van papír, de nem világvége ha nincs.

Informatikában jópárszor találkoztam azzal, hogy nem kellett a papír.

MOD:
Persze a "nagyonkomoly" melóhoz kell papír, tudás sok éves tapasztalat mellett.

(#13) Kalandor: Akkor ez is kiderült. :R

[ Szerkesztve ]

(#14) dabadab válasza moha21 (#11) üzenetére


dabadab
titán

Ott, ahol papir kell, az OKJ valoszinuleg ugysem eleg, meg a tavlati tervek kozott ott van nala az egyetem, ami viszont rendes papirt ad.

DRM is theft

(#15) moha21 válasza dabadab (#14) üzenetére


moha21
addikt

Igen, de a példámmal élve ez nem mindenre igaz. Én is most megyek egyetemre egyébként, az rendes papírt ad valóban.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16) mexicanraven válasza moha21 (#15) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Jól emlékszem, hogy villamosmérnöki kar? :) (Nem gondolkodtál a hegesztőmérnökön? Olykor-olykor nekem is megfordul a fejemben, de nekem még van egy pici időm a szakma végéig, de neked az is megvan :B )

when the sun shines, we'll shine together

(#17) moha21 válasza mexicanraven (#16) üzenetére


moha21
addikt

Jól emlékszel. Ahhoz sajna gépészmérnöki karon kellene végeznem, engem meg jobban érdekel az elektronika/ informatika, mint a mechanika.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#18) Jhonny06


Jhonny06
veterán

SZÁMALK.

(#7) moha21: Beleszámít, de mivel 12 félév van, ezért marad 4 éved, ami alatt átlagban el lehet végezni egy főiskolát/egyetemet.

[ Szerkesztve ]

(#19) Blaise válasza Jhonny06 (#18) üzenetére


Blaise
veterán

"ezért marad 4 éved, ami alatt átlagban el lehet végezni egy főiskolát/egyetemet."

Átlagban pont nem. Jártál már komolyabb informatikai kar közelében? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) Jhonny06 válasza Blaise (#19) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ha nem csinálod komolyan, akkor nincs értelme az egésznek, erről csak ennyit. Ne magadból indulj ki. Igen, jártam. Bár mit nevezünk komolynak? BME?

[ Szerkesztve ]

(#21) Blaise válasza Jhonny06 (#20) üzenetére


Blaise
veterán

Hmm...ahogy a blogod alapján látom idén érettségiztél, így valszeg nem releváns a véleményed a témában, úgyhogy erre térjünk vissza 1 év múlva :)

BME-ELTE-Pázmány, és hasonló helyeken elég kevés ember szokott időben diplomát kapni, 1 év csúszás is még jónak számít.

[ Szerkesztve ]

(#22) moha21 válasza Jhonny06 (#18) üzenetére


moha21
addikt

Ez igaz, de csak az alapképzést ( Bsc ), a mesterképzés ráadás. Amúgy sem sikerül mindenkinek időben befejezni. :DD

Szerk:Egyébként komolyan csinálhatja az illető, de például nekem is dolgoznom kell mellette, családi problémák, betegség...szóval nem biztos, hogy aki 1 évet csúszik nagyon nem akarja.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#23) phanfantom


phanfantom
senior tag

Régi topic ugyan, de hátha ma is van aktualitása.

Én idén jelentkeztem esti képzésre, a magyar üzletemberképző szakközépiskolába, de nem rég hívtak, hogy nem fog indulni a szak.
Valaki jelentkezett esetleg oda rajtam kivül?:)
Esetleg van valami más alternatíva?

(#24) mclaren777 válasza phanfantom (#23) üzenetére


mclaren777
senior tag

Végül találtál valamilyen képzést?

[ Szerkesztve ]

(#25) raczger


raczger
őstag

Hoppá régi téma, de azért leírok egy-két dolgot, hogyha valaki rá talál a topikba, tudjon informálódni.

Az OKJ-s képzés nem számít bele a felsőoktatás államilag támogatott féléveibe.

Én a Schola Europába jelentkeztem végül (2 év alatt 1 év is elég volt, átraktak a második évfolyamba egyből). Az iskolában a tanárok, tanulmányi osztályon lévők nagyon rendesek, viszont eléggé az alapoktól van a tanítás, szóval aki már 1-2 évet foglalkozott webprogramozással az nem fog sok újat tanulni.

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.