Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kcsa


kcsa
veterán

Hasonlót csináltam én is... Ha látnád mi van a szekrény alsó fiókjában :D

(#2) iMaverick


iMaverick
addikt

Állati! Gratula a "rack-szekrényedhez"!!! :R

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#3) xKacsax


xKacsax
aktív tag

Ötletes! :D tetszik a csizmazsákos porszűrős megoldás, na meg a "végkifejlet" is. Gratula :C

Verba volant, scripta manent.

(#4) villamos


villamos
őstag

Ez mind szép és jó, de megjegyzendő, hogy a szereplő "IP TV beltéri egység" a Magyar Telekom tulajdonát képezi, ennek tudatában tessék fúrni-faragni az eszközöket.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#5) psyho85


psyho85
aktív tag

Szép, de én a címet olvasva valami ilyesmiben reménykedtem. De gratula hozzá, összességében külsőleg tetszetős lett!

(Hangtechnikában és informatikában a rack szekrény az egy elég jól meghatározott dolog.)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#6) Pisztillus


Pisztillus
senior tag

Hasznos cikk, köszönjük szépen! Az alapprobléma lassan itt is aktuális - most már van ötlet a megoldásra is. :R

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#7) fkenny


fkenny
senior tag

Nekem ilyen van: [link] már annyi változott a kép készítése óta, hogy lett beüzemelve bent egy APC UPS is, meg a a corega le lett cserélve egy fritz box 7270-re :) Mindent magam csináltam !

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#8) joecontra


joecontra
addikt

Jó lett. :K

Üdv,
J

(#9) BiP


BiP
nagyúr

Szép lett. Főleg a slusszpoénnal :)
Nekem is el vannak rejtve ezek a cuccok, de nálam az íróasztal hátsó részében, a fiókok mögött van egy kis üres rész, oda suvasztottam be, venit nélkül, de tud szellőzni, nem melegszik túl szerencsére.
Ami mellbe vágott, az a venti és a 6-os elosztó ára. Viszont a szúnyogháló, csizmazsák (erről elsőre azt sem tudtam, micsoda) kombó jó ötlet.
A kábelhalmazt (a géphez, elosztóhoz, hangfalakhoz menő makarónit) mezei műanyag kábelkötegelővel fogtam össze, elég stabil - viszont nehezen bővíthető, ha új eszköz/kábel jön mellé.

(#10) haxiboy válasza villamos (#4) üzenetére


haxiboy
veterán

Tudtommal lehetséges megvásárolni is a beltéri egységet.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#11) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

A vékony farostlemezbe csavarozni is lehetett volna, úgy könnyebb a ventit cserélni, takarítani :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#12) ncc1701


ncc1701
veterán

Egy gyári, 6U magas rack kb 20+fa. Jó, tudom, h ez több, mint a 14e, de az egy gyári, erre tervezett, fém cucc, átlátszó előlappal.

(#13) hcl válasza ncc1701 (#12) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És baromira nem illik a lakás képébe esetleg :)
És van, hogy a cuccok már rendelkezésre állnak (pl. ragasztópisztoly ha van otthon, vagy ha a hátsó ventit nem ragasztja, hanem csavarozza, nem új ventilátort használ, hanem egy használt 12cm-st... De lehet otthon olyan kis szekrény is, amit átfaraghat.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) Dragscorp


Dragscorp
csendes tag

Én az első képen a venti bal oldalánál lévő, 4 lábú csatlakozóról vettem le az 5V-ot a ventihez.
Mellesleg szerintem az gyárilag azért van ott.
Mivel a T tulajdona, ezért így nem gond ha vissza kell adnom, mert nyom nélkül ki tudom venni belőle.

A Dragunov az elismerés a részedről, hisezn úgy szórtad a távcsövessel a hedshátokat mint az S3 VGA kártya a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis

(#15) vzozo


vzozo
senior tag

Lehet csak én nem olvastam elég figyelmesen, de végül is az IPTV Set-Top-Box is bekerült ebbe a szekrénybe? Ha igen, akkor hogyan néztek TV-t, nyitott ajtóval? Gyak.: a csatornaváltáshoz IR rálátás lenne szükséges...

(#16) fulopmartin


fulopmartin
csendes tag

Ém mondjuk ilyen célra egy ATX tápot használtam ,azt építettem be ,arról láttam el mindent csak egy 9 voltos kivezetést kellett neki csinálni a modememnek

"Unlimited continues means no game over. Game is only over when you make it over."

(#17) Entryy válasza vzozo (#15) üzenetére


Entryy
aktív tag

Köszönöm mindenkinek!

Arról hogy mi is került a szekrénybe szándékosan nem irtam, hisz az ùgy is egyéni preferencia.
A set top box pedig tökéletesen együtt tud müködni bármilyen PCs TV tunerkártya IR szenzorával.
Én egy régi Logitech DV2000 expert kártya szenzorával használom.
Szerencsére a box távirányítója is olyan erös, h akár több felületröl visszaverödve is képes azonositható jelet biztositani.( értsd: másik szobából direkt rálátás nélkül is tökéletes)

A ventilátor ragasztáshoz még annyit, h 2500 HUf volt az a szekrényke. Gyakorlatilag papir vékony az a farost lemez. A venti és a furat között is nagyon kicsi a távolság, mert ezt a fajta 140 es ventit 120as helyre is be lehet tenni. A ragasztó pedig ezekröl a zsiros fajta ABS müanyagokról könnyedén eltávolítható.

dragscorp: Azt észre sem vettem...

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#18) Penész Gomba válasza haxiboy (#10) üzenetére


Penész Gomba
tag

Igen, vagy ha ők nem vették meg akkor mostmajd meg fogják velük vetetni :)

Egyébként nekem bejön :R

(#19) hcl válasza Entryy (#17) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Csak azért mondtam a ragacsot, mert alapból nem szeretem a ragasztott dolgokat. Nem egy tartós rögzítési mód, kevés kivételtől eltekintve.
Előző munkahelyemen sok melegragacsot használtunk, van vele tapasztalatom :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) Milgram1


Milgram1
aktív tag

jó ötlet :D

(#21) Attila_26


Attila_26
aktív tag

UP! szép szekrény

(#22) solaris17


solaris17
aktív tag

Nagyon szép szekrény

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#23) MineFox54 válasza psyho85 (#5) üzenetére


MineFox54
őstag

+1 :( Sajnos belefutottam,és elkezdtem örülni...

(#24) MineFox54 válasza MineFox54 (#23) üzenetére


MineFox54
őstag

De, félreértés ne essék, egy ilyen nekem es(is) jól jönne. :K

(#26) Entryy válasza ZSZS-CMSC (#25) üzenetére


Entryy
aktív tag

Nem értem a problémádat.

"informatikai és telekommunikációs berendezések bla bla..."

Van benne egy szolgáltatói modem, egy router, egy mobilinternet modem, egy switch, két hálózati adattároló, egy hálózati usb elosztó, a vezetékes telefon bázisa, betáp és kábel menedzsment.
Állókivitelű, kis méretű és az ajtó üveglapos.

Ez teljesen megfelel az általad leírt feltételeknek. Nem fém, nah bumm...

A korábban felmerültekhez pedig leírhatom - úgy érzem most már nyugodtan nevezhetjük tartós tesztnek - az eredményeket, lassan három év non-stop üzem után.
A ragasztott ventilátor rögzítés bevált. Még mindig rendesen tart semmilyen javítás nem történt rajta - pedig volt egy költözés is közben. Ahogy a Scythe venti is még mindig hangtalan.

Szolgáltató váltás is történt a költözéssel T ről UPCre és az eszközök visszaszolgáltatása is zökkenőmentes volt. A ventimet kiszedtem, de a beforrasztott csatlakozót benne hagytam. Több, mint egy év telt el a vsz. óta, szerintem már nem fognak keresni.

A rendszer bevált, működik. Nem sokára jön a v2.0

Az egy asztalból lesz kialakítva és csak azért is rack lesz a neve!

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#28) Entryy válasza ZSZS-CMSC (#27) üzenetére


Entryy
aktív tag

Egy szabvány elnevezése semmilyen védjegyoltalom alatt nem áll. Nem is értem a fölösleges kötözködést.

Számomra sok újdonságot nem hordozott az előző hsz ed, ezekkel eddig is tisztában voltam.

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#29) Ablakos


Ablakos
őstag

25U szekrényhez szeretnék tálcát rendelni. Lehetőleg hozzávalót. :B Ez ügyben valaki...?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.