Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Racecam:] Néz!

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

(#2) Tim82


Tim82
nagyúr

miért gyűlöl?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3) Racecam válasza Tim82 (#2) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ki nem?

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#4) Tim82 válasza Racecam (#3) üzenetére


Tim82
nagyúr

megkerülted a kérdést egy elterelő válasszal. :P

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5) Racecam válasza Tim82 (#4) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Vagy fordítva. ;)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#6) kisZebu


kisZebu
csendes tag

Gyűlöl, mert tükör az Őt körülvevő Világra? Mosolyogjon, és lesz, ki visszamosolyog! Nézzen nyitottabb szemmel, és lásson is! :))

Ha szárnyak nélkül születtél, ne tégy ellene, hogy kinőjenek.

(#7) Racecam válasza kisZebu (#6) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ha ez ilyen egyszerű lenne.
A szeme nyitva és a szíve is. Nem olvastad? ;)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#8) Tim82 válasza Racecam (#5) üzenetére


Tim82
nagyúr

jóvanno, késő volt már. :B

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9) rarri


rarri
senior tag

Szerintem a lényeg, hogy aki NÉZ , az ugyanaz az ember, csak reagál az őt ért hatásokra. Mindenkiben megvan a szeretet, a gyűlölet, és kialakulhat a depresszió . Az a kérdés, hogy az elménk álltal , vagy az igazi sohasem változó belső valónk szerint élünk.Van testünk, érzékszerveink, kár lenne ezt elnyomni, és nem is tudjuk.Az agyunk vezérli ezeket. Emiatt váltakozik bennünk a szeretet, gyűlölet. A birtoklási vágy, a ragaszkodás is ennek a terméke.
Ezek a dolgok körülvesznek bennünket, ezzel azonosulunk. Az agyunkkal. Pedig legbelül ott van az időtlen, változatlan bölcs szellemünk, ami mi vagyunk. Fel kellene ismerni, hogy minden változik, hogy mindennek két oldala van, az egyik nem létezik a másik nélkül. Meg kell élnünk a dolgokat, de úgy hogy tudjuk, ezek nem többek mint tapasztalatok, és közben a szellemünk álltal a lelki békénket megőrizni. Tulajdonképp mi is két oldalból vagyunk, / test és szellem /, és mind a két oldal egyformán fontos.

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#10) I_Am


I_Am
veterán

néz :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#11) Kazimír


Kazimír
őstag

Kevés.
Ehhez én is.
Hitelesnek.
És őszintének.
Igaznak.
Tovább(ra) is.
Ennyit kell.

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#12) Racecam válasza rarri (#9) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Így van.

De aki néz az nem biztos, hogy lát is. Valamit lát persze, de sokszor csak körvonalakat. Ebből egészíti ki a teljes képet. Amilyenre sikerül. És azt fogadja el valóságnak. Nem csak elfogadja, el is hiszi.
De aki néz, az láthat is. Élesen, tisztán. Az "igazi valóságot". És azt nem biztos, hogy el is tudja fogadni. Elhinni meg végképp nem.
Nem tudom, melyik a jobb.... :U

Az én lelkemben béke van. ;)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#13) rarri válasza Racecam (#12) üzenetére


rarri
senior tag

Az én tapasztalatom az, hogy többféleképp is tudjuk látni ugyanazt a dolgot. A szemünkkel, és felülemelkedve is , a másik szemünkkel. A valóság mindenkinek az, amit érez egy dologgal kapcsolatban. Mégha a valósághoz semmi köze sincs, akkor is. Csak görcsösen vissza akar hozni egy érzést, egy életet, ami nincs. Akkor sincs, ha ezerszer a fejét veri a falba, és ezerszer visszajátsza hogy mit kellett volna tenni. Ezáltal alakul ki a gyűlölet, és ha nem változik a helyzet, akkor a depresszió. A másikat okoljuk, pedig mindenki csak úgy küzd a boldogságáért, ahogy tud. Nem mindíg helyesen, de ezért majd ő fogja átélni a következményeket, ez nem a mi dolgunk. Ha felülről nézzük a dolgokat, akkor elfogadjuk hogy az életben vannak jó, és rossz dolgok. Ha épp a rossz dolgot kell átélnünk, tehetjük úgy is hogy egyfolytában büntetjük magunkat a rosszkedvvel, / ami a másiknak mindegy aki bánatot okozott, / , vagy elfogadjuk a dolgokat, és derűsek maradunk akármi történik velünk.
Race: nagyon örülök hogy a lelkedben béke van. :) Láss a bölcs, mindent megbocsájtó, mindent elfogadó, igazi szemeddel, én azt kívánom neked. :)

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#14) philoxenia válasza Racecam (#12) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Legyen a békédben is lélek ! :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#15) Racecam válasza philoxenia (#14) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

És a lelkemben is lélek.
Igyekszem. :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#16) kisZebu


kisZebu
csendes tag

Nekem egy folyamatnak tűnt, amiben lassan elvész az optimizmus. Örömmel hallom, hogy tévedtem. :) Épp elég szomorú, hogy lassan akármerre nézünk, mindenfelé üres tekintetek bámulnak vissza. Ez a Világ nagyon elzombisodott. :U

Ha szárnyak nélkül születtél, ne tégy ellene, hogy kinőjenek.

(#17) Racecam válasza kisZebu (#16) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Az optimizmus soha nem veszik el. :)
De az írás nem rólam szól (nem is írás, csak jegyzet talán, vagy irka-firka.), inkább csak egy elkapott tekintet. ;)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#18) Cs.Orsolya válasza Racecam (#17) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Tudtam! :K ;)

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#19) philoxenia válasza Cs.Orsolya (#18) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Már nem tudod? :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#20) Cs.Orsolya válasza philoxenia (#19) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Most már nem számít, hogy tudom-e. Kiderült. :D

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Racecam:] Néz!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.