Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Penyus


Penyus
senior tag

Tok jo kis iras! :D

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#2) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Szép kis visszaemlékezés. Ilyenkor én is visszagondolok a gyerekkoromra ami nem is olyan rég volt :)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#3) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

az idő repül. :O

(#4) Móci


Móci
addikt

Ismét egy nagyon jó írás tőled! Öröm volt olvasni, remélem lesz még több ilyen.
Köszönöm!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#5) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Köszönöm, remek olvasmány! De rég is volt... :)

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#6) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

az én időmben a piros pöttös már nem volt akkora kincs, ellenben egy igazi jófajta bőrlaszti az ugyan annyira ritka kincs volt mint neked a pöttös labda.

mindenkinek csak vacak műbőr labdája volt max 1-2 hónapot bírtak.

én még örültem egy kisautónak. testvérem 6 évre rá örült egy kisautónak ha azon mindent csukni nyitni lehetett. az én gyerekem milyen autónak fog örülni?

[ Szerkesztve ]

(#7) marositech


marositech
senior tag

Tényleg nagyon szép olvasmány volt. Szinte a szívembe lopott. :) Én is gyűjtögettem a sok százasokat, legókért. :) Ami még a mai napig is megvannak. Ha lesz fiam, neki adom. Bár lehet ultraelavult lesz... De akkor majd csinálok a legóimnak egy vitrint. :)
Nagyon jólesett így egy csúnya hétfő reggelén!

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#8) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Mester! Csodálatos írás!

:R :R

(#6) hejesírásó

az én gyerekem milyen autónak fog örülni?

a tiédnek ;]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9) Csemike


Csemike
csendes tag

Fantasztikus írás, öröm volt olvasni. :) Köszönöm. :R

(#10) hejesírásó válasza Mr.Csizmás (#8) üzenetére


hejesírásó
senior tag

az első autómat megkaphatja majd, de hogy annak nem fog örülni az is biztos.

(#11) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Köszönjük az írást, jó volt olvasni. :K

Pár képet linkelnék, ha megengeditek:


Ecseri út-Üllői Út, valahol a Pöttyös utca környékén, az "üllői" valamikor nagyon régen

A képek forrása: hampage.hu :R

Harrrr!!!!

(#12) Csemike válasza Ndruu (#11) üzenetére


Csemike
csendes tag

Ó, igen, még villamos járt az Üllőin... Legalábbis felmenőim szokták emlegetni. :) Egész hosszú villamosjárat volt arrafelé, valahonnan Pestszentimréről a Kálvin térig, vagy talán még tovább is ment, végig az Üllői úton...

(#13) Ndruu válasza Ndruu (#11) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A képen (amit beszúrtam) szerintem pont rajta van az említett ház, balról a harmadik, jobbról pedig a mini panelek után (ötödik), ami előtt a busz áll és a villamos éppen elhalad.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#14) LÁZ


LÁZ
addikt

Grat az íráshoz, anno bármit megadtam volna egy kinderért...sajnos a mai fiataloknak egyre kevesebb az, ami értékszámba megy :(((

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#15) Findzs


Findzs
addikt

nagyon szép írás

köszönöm

akkoriban nekem is nagy álmom volt egy pöttyös laszti :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#16) bjay


bjay
tag

klassz kis cikk, hatalmába kerített a "nosztalgia" :D pedig alig múltam 21... de jó is lenne, ha a mostani eszemmel, tudásommal a 90-es években élhetnék...

- Katona! Mit érez, amikor látja hazánk zászlaját lobogni? - Szelet. :D

(#17) hejesírásó válasza bjay (#16) üzenetére


hejesírásó
senior tag

gyorsan bevásárolnád magad a ma már jól menő cégekből ;]

(#18) mephi666


mephi666
nagyúr

nagyon tetszett az írás :C

én kiskoromban bátyámtól kaptam jófajta bőrlabdát, amit még a szovjeteknél vett :) kb 5-6éves voltam, amikor még nagyban piacolt és sokat járt ki áruért... rengeteget játszottunk azzal a labdával, de mi a helyi focipályát céloztuk meg mindig... kis 1600fős falu, de már több évtizede van jó kis füves pálya... mindig összejött ott a társaság szépen és nyaranta sötétedésig játszottunk... sikerjátékok még a következők voltak: a gi joe katonák meg későb a transformers-ek... :) azóta pedig megint sok minden megváltozott, de ezt te jobban láthattad, mert több, mint 2szer idősebb vagy nálam... szívesen megnéztem volna a '60-70-es évek őrült divathullámait meg, hogy milyen volt akkor az élet... a filmek visszaadnak valamennyit, de nem annyit és úgy...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#19) Vakegérke válasza Ndruu (#13) üzenetére


Vakegérke
veterán

Pontosan. Még pontosabban a B épület. Mögötte - a kép bal szélén felül - látható az A épület sarkának teteje. Abban laktam én. Földszint 5, balra az első ajtó. Látható, felmérhető az udvar nagysága.
A busz a 35-ös volt.
Az első öreg épület a suli, ahol nyolc éven keresztül koptattam a padot, és mindíg A osztályos voltam.

Mindenkinek köszönöm figyelmét, véleményét. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#20) hejesírásó válasza Vakegérke (#19) üzenetére


hejesírásó
senior tag

most hány lurkód van?

(#21) szablya


szablya
tag

Köszönöm szépen a mesét! :R :)

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#22) Vakegérke válasza hejesírásó (#20) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megmaradtam a párosnál. Akartam volna többet is, de az orvosok megtiltották. Marikám rámehetett volna. Hadd ne részletezzem.
Lányom megajándékozott egy unokával, aki már tizenegy éves.

szablya: Örülök, ha tetszett. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23) tkazmer


tkazmer
addikt

gratulálok, remek volt olvasni!
hasonlóképp voltam én is, de fene tudja miért, én csöveket gyűjtöttem, és vízvezetéket szereltem a homokozóban. aztán szereztem vizet, kancsóban, beleöntöttem, és ha végigfolyt, volt nagy öröm, hajaj.... pöttyös labda helyett kanyaridomra és gumitömítésre tettem félre a déditől és nagyitól kapott dugipénzt:)

a múltkori írásod nyomán: szerintem olyannak ismertünk meg többen, mint amit ez az írásod tükröz. külön örülök emiatt, hogy megírtad :R

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#24) Vakegérke válasza tkazmer (#23) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Örültünk volna neked, az biztos. Építgettünk várakat, és bizony poros homokból nem lehet. Jól jött volna egy "nedvesség felelős". :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

ez nagyon aranyos volt! :)

Igaz az en joval fiatalabb vagyok mint te(31 multam oktoberben) de ez az iras nalam is beinditotta a nosztalgiat! ->szikszalagolt kopocsovek gyartasa kulonfele "municiokkal", csepel bringa (modosabbaknak valami "import" osztrak), rakos-patak, dugipenz "cigire"... bandazas... tengo... ajajajjjj regi szepidok :B :B :B reggel ki az utcara, este meg alig lehetett minket hazarugdalni...

es most egy gep elott ulo, mindenhova kocsival jaro punnyadt alak vagyok... :O

szep iras volt, koszonom szepen! :R :R :R

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#26) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Ez csak egy visszaemlékezés, mégis nagyon tetszik.. Köszönöm szépen hogy megírtad.. :R

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#27) Eastman válasza Ndruu (#11) üzenetére


Eastman
őstag

Húúúú, pontosan olyan volt az első bicsóm mint a képen a szőke kisfiúnak.
"...valahol a Pöttyös utca környékén"

Tömörgumis, örökhajtós, piros. Nagyon jól esett újra látni. :)) :R

Vakegérke: Álomlaszti volt az én életemben is. Sokáig nem volt saját focim.
Most van három bőrfocim, de egyik haverom sem szereti a labdát rúgni.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28) gamerkiller válasza Eastman (#27) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Lehet te vagy a képen.. :R :C

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#29) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Köszönöm az új hozzászólásokat. :)

Pöttyös laszti. Csak beszéltem róla, most meg is mutatom.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30) gamerkiller válasza Vakegérke (#29) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Szerintem mindenki tudta hogy néz ki...:)

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#31) Agostino válasza Vakegérke (#29) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv!

Jó is volt, bár én jobban csíptem a sárgát fehér pöttyökkel. Emlékszem, egyszer legurult a domb aljára, immáron sokadszor, mi pedig összevesztünk öcsémmel, hogy ki megy érte. Végül senkinek sem kellett, mert amíg vitatkoztunk, valaki fogta és elvitte. Hát, néztünk egyet... : ))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#32) sviba


sviba
tag

Ez az! Na de ezt nem tudom megfogalmazni... :)

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

(#33) Ice!?


Ice!?
őstag

Na ezt vártam én már egy ideje.:R:R

(#34) hejesírásó válasza Vakegérke (#22) üzenetére


hejesírásó
senior tag

sejtettem h érett ember vagy, 30 alatt ilyesmit nem írnak pasik.

nagyon tetszett. :B

(#35) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Köszönöm az új hozzászólásokat. :)

hejesírásó: Blogom első írása bemutatkozás, ha érdekel.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#36) Samus


Samus
addikt

Eszembe juttatta a gyerekkoromat. Nem gazdag családban nőttem fel, volt, hogy az akkori létminimum alatt éltünk, vágytam én is sok dologra, megkaptam sok dolgot, aminek leginkább örültem, az az ATCO nevű építős játék, hasonlít a LEGOhoz, annál kisebb darabokból áll, és jóval olcsóbb (volt akkor), de hatalmas örömet okozott, mikor születésnapomra kaptam egy dobozt, volt sok minden, a legbüszkébb a nagy, kétárbocos kalózhajóra voltam. Ruhákat Anyu kötötte, rokonoktól is kaptam ezt-azt, BMX-et (Nagyapámtól), walkman-t, TV játékot. Nem is éreztem, hogy mi most kevesebből élünk, mint a szomszéd, főleg, mert a ház is hatalmas volt, padlástér, bár még ma sem készült el (már rég nem a miénk a ház). Volt egy hatalmas akácfa is, vagy 25 méter magas, terebélyes, öreg, de zöld. Sajnos akik megvették a házat, kivágták. A régi emlékeim...A piros Skoda 120L...boldognak éreztem magam. Mamámnál még színes TV is volt, mesecsatornával, amikor csak tehettem, ott voltam. Nekünk csak fekete-fehér volt, és m1, m2, meg egy horvát csatorna. Télen mindig elkérte Apu az egyik videót az akkori Dédász kirendeltségből (ott dolgozott), és nézhettünk meséket, és filmeket. Mekkora öröm volt.

Ma pedig...semmi sem elég. Sokkal jobb anyagi körülmények között élek, megvan mindenem, de nem elég, mindig kell valami új. Van már Nokia okostelefonom, Sony videokamerám, Olympus digi fényképezőm, laptopom, egy négyütemű Trabantom, amit Nagyapámtól örököltem (Anyuval közös), Robogóm, tényleg szinte minden, amit el lehet képzelni. Nem mondom, dolgoztam értük nyaranta, de mindegyikben van szülői segítség is, ezt nem tagadom. Most pedig tapifont akarok...ez lett belőlem. De a boldogság hiányzik, nem tudom pótolni tárgyakkal. Én a saját bőrömön érzem, hogy a pénz nem boldogít. Kell a boldogsághoz, de önmagában csak felületes. Hiányzik az a Családi környezet (szüleim elváltak, mikor hét éves voltam), azzal a boldogsággal, amit már soha nem kapok meg.

Ha már szóba került az első csók, Nekem a pécsi buszpályaudvar négyes megállójánál történt (ha jól emlékszem, de lehet ötös. Ott, ahonnan a 19:00-s megy Szigetvárra.). De mégsem ez a hely a kedvencem, hanem a Dóm téren a nagy térrel szemben egy kis pad, ahol a Barátnőmmel beszélgettem akkor...mindig odavágyom. Az akkori boldogságom sem tartott sokáig. Mint ahogy egyik sem gyerekkorom (vége) óta...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#37) PierNight válasza Samus (#36) üzenetére


PierNight
aktív tag

ismerős érzés...az utóbbi 2 évem életem legrosszab időszaka (idáig..) és olyan dolgok történtek amiket már nem lehet visszacsinálni. Még csak 20 éves vagyok de vágyom vissza a 10-12 éves korszakba... az elmúlt fél évben bánatomat vásárlásba folytottam.. megvettem 2 hét után eladtam..és így tovább...6 hónap alatt már a 7. telefonom nyúzom...eladom és veszek másikat..és akkor 1 hétig very happy minden...szomorú.. :(

(#38) HDDave


HDDave
csendes tag

Be vissza kívánom azokat a Dunakeszi panel dzsungel meccseket. :O :O :O
Kösz a cikket. Nagyon tetszett. :C

"Don't party!! It's like drugs; it's addictive!!!"

(#39) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Köszönöm, nagyon jó írás! :)

(#40) Khan13


Khan13
senior tag

Nagyszerű írás! Mindig örömmel hallgatom az ilyen történeteket, amikor megelevenedik a múlt : ) Lassan 20 éves vagyok, és szomorúan látom, hogy kortáraim, és a tőlem fiatalabbak mennyire nem tudják értékelni az ilyen dolgokat, mint egy kis piros pöttyös, amiért maguk dolgoznak meg és hossz álmodozás után megszerezhetnek. Labdákról én is álmodoztam kisgyerekként, mert a házunk előtt lévő téren mindig ment/megy a foci, és nekem sosem volt normális labdám, aztán végül mikor lett, az enyém is kb ilyen gyorsan végezte a pálya kerítésén. A történelem ismétli önmagát ;) Most a jelenben kedvesemmel könyveket gyűjtünk, imádunk olvasni. Hosszú spórolás, nyálcsorgatás, és végül hatalmas öröm, amikor sikerül megkaparintani a kiszemelt darabot : ) Remélem lesznek még olyanok, akik értékelni tudják az "apróságokat" is.
Sok boldogságot kívánok! Remélem olvashatok még jópár kedves történetet : )

(#41) Borisz76


Borisz76
veterán

Csak az a gyep.....a szép zöld gyep !

:R

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42) mmdms


mmdms
addikt

Ismét egy remek írás tőled, már régóta vártam.

Nem tudom én vagyok-e rosszul össze rakva, de kis srácként (igaz most se vagyok öreg, 21) az én álmom mindig is egy normális családi élet volt, veszekedések nélkül. És pár éve végre valóra vált az álmom, édesanyám talált egy hozzá illő embert, akihez nem kell tányérokat dobálni.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#43) mmdms válasza Vakegérke (#35) üzenetére


mmdms
addikt

Naszóval, a válasz gombra akartam menni. :)

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#44) concret_hp


concret_hp
addikt

jó írás :) :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#46) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Újra csak köszönöm mindenkinek, aki elolvasta írásom. :)

Nos, akit érdekel, van még a blogomban pár olyan írás, amely hasonlóan a múltamról szól.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47) szablya válasza Vakegérke (#46) üzenetére


szablya
tag

Szerintem itt sokan már az összes írásodon túl vannak. Ahogyan én is :B

Az öreg parasztnak mi lesz a sorsa, múlaccságos egy embör vót ;]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#48) 7 válasza Vakegérke (#46) üzenetére


7
addikt

Részemről a köszönet. Rég meséltél már így mindannyiunknak :K

(#49) 7 válasza _ocsisajt (#25) üzenetére


7
addikt

Nocsak. Egy földim?

(#50) Vakegérke


Vakegérke
veterán

szablya: Talán az öreg is megszólal egyszer. Most hallgat sajnos.

yetike: Zavarba hozol, ha Te köszönöd. Részemről a megtiszteltetés.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.