Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) oriic válasza YM (#50) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hogy jön ide a NAV?

Nem igazán érted a Steam rendszerét ahogy látom.

Van a Steamben egy gifted, amit te úgy szereztél, hogy megvetted a játékot, de nem kérted az azonnali aktiválást, hanem a tárolódba lett elhelyezve. Ezt te nem tudod a Steam rendszerén belül értékesíteni, nem tudsz pénzt kapni érte a steam pénztárcádba.(walletedbe). Viszont neked mondjuk nem kell az adott játék, így szeretnéd továbbpasszolni. Kiválasztasz egy oldalt, feladod a hirdetést, fizetnek neked, te pedig a vevő email címére elküldöd a giftet amit beaktivál. Ennyi a dolog. A Steam csak annyit lát, hogy valakinek elküldted a giftet, arra nincs rálátása, hogy te ezért pénzt kaptál a bankszámládra vagy paypal-re.

Ebben mi az illegális? Vagy, mi a konkrét gondod mert nem értelek de komolyan.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#52) YM válasza oriic (#51) üzenetére


YM
senior tag

A játékot a tulaj vagy megvette vagy kapta. Ha kapta, akkor a Valve-nek tökmindegy, hogy Te fizetsz-e érte, mert nem ők kapják a pénzt. De valószínűleg nem véletlen írták oda azt h "NEM ÉRTÉKESÍTHETŐ"

Én meg azt nem értem mit nem lehet érteni ezen a 2 egyszerű szón :F

---

Részemről befejeztem a dolgot, mert nekem tényleg tök mindegy ki miből vesz játékot/gépet/tejet-kenyeret :DDD

[ Szerkesztve ]

(#53) wwenigma válasza YM (#48) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ne kötekedj. A nem értékesíthető a Steam Market-ra vonatkozik, mivel egyes dolgokat oda lehet feltenni eladni. Az meg hogy giftként kinek hova megy, semmi közöd hozzá. Nem illegalis uton van beszerezve.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#54) Jhonny06 válasza -=RelakS=- (#45) üzenetére


Jhonny06
veterán

Továbbra sem vitatja senki, hogy megéri a Portal 2, nem arra válaszolsz, amit írtam. Én arra reflektáltam, hogy nem kéne ingyenesként beállítani, mivel egy fizetős játék kell hozzá. De még leírhatom párszor.

[ Szerkesztve ]

(#55) -=RelakS=- válasza wwenigma (#53) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ennek most már valaki utána nézhetne az EULA-ban, de szerintem pont annyira nem továbbértékesíthető, mint ahogy pl egy Windows license sem. Legalábbis úgy tudom, hogy nem "újra értékesíthető" az utóbbi.

Mindenesetre off-ba teszem, mert a témához szerintem sok köze nincs

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#56) vhw válasza Jhonny06 (#54) üzenetére


vhw
addikt

Az alcímben is "ingyenes kiegészítő"-ként említik a Portal 2-höz.
Hogy lehetne másképp nevezni?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#57) Šolaire


Šolaire
veterán

Jól szét lett offolva ez a topik is,játékról szivesen olvastam volna,a listámról töröltem!

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#58) FoxiestFox válasza vhw (#56) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hihetetlen amugy, megjelenik egy kiraly mod az egyik legjopofabb Valve cucchoz, es azon rugoznak, hogy minek nevezzek, meg amugy is fene bele hogy egy mod keri az alapjatekot, ami nem ingyenes. Pff. :D

(#59) Yutani válasza Šolaire (#57) üzenetére


Yutani
nagyúr

A játékról nem olvasni kell, hanem játszani! ;)

#58 dying_star: +1

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#60) Šolaire válasza Yutani (#59) üzenetére


Šolaire
veterán

Na ebben részben igazad van😊 kb a felénél járok ha a játékidőt nézem! De egy játék topikjában a játékról kéne beszélgetni nem pedig pl:hogy mi a legális és mi nem az. Nem véletlenül szólt orichalchos is. Ha mindenki csak játszana és nem olvasna ahogy te írod akkor nem lenne értelme a játékos topikok-nak. Nézz meg egy Dark Souls fórumot nem a ph-n ott segitenek egymásnak hogy lehet valahol tovább jutni meg milyen tárgyak kellenek a fejlődéshez mivel lehet egy adott ellenfelet legyűrni stb. Itt be is fejeztem nem irok ide többet inkább megyek JÁTSZANI!

“Praise The Sun” \[T]/

(#61) fogtunder válasza Šolaire (#60) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ne hasonlítsunk már egy Darks Soulst egy Portalhoz, teljesen felesleges. ebben ha elakadsz, többnyire elég lerakni pár órára és friss aggyal visszaülni elé, a Dark Souls sokkal kiterjedtebb ennél, ott inkább elkél a segítség.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62) Šolaire válasza fogtunder (#61) üzenetére


Šolaire
veterán

Tévedsz nem hasonlítom a mondanivalóm lényegét nézd. Nem vitázni kellene hanem beszélgetni ami témába vág nem pl: NAV. Akinek van steames Portal 2 az tolja akinek meg nem az meg nem. Én megyek inkább játszani sziasztok. Dark Soulsba meg otthol vagyok ott kell az hogy néha lerakod és friss aggyal ülsz neki főleg a bossoknál.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#63) fogtunder válasza Šolaire (#62) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha otthon vagy benne, akkor azt is tudod, mennyire más a játékmechanika, mint egy Portalban. itt miről beszéljünk, mikor a játék kvázi ugyanaz, a feladványokat és a sztorit meg nem kellene elspoilerezni. az egyiknek jót tesz az aktív topic, a másiknak nem igazán, ha ezt nem tudod belátni, akkor te nem érted a mondanivaló lényegét.

ezt a NAV-os vonalat meg most hogy sikerült újra képbe hozni?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64) mlinus


mlinus
őstag

Ne csináljátok gyerekek, a végén a valvenak tényleg nem lesz oka új játékokat kiadni. :DDD

(#65) Yutani válasza mlinus (#64) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha a PH fórumozóin múlna, az AMD is bezárna... :DDD

#tarcsad

(#66) oriic válasza Yutani (#65) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Dehogyis, mert megveszi őket az MS. :DDD

Live-Die-Respawn

(#67) -=RelakS=- válasza Jhonny06 (#54) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ez alapján a logika alapján akkor semmi sem ingyenes, mert
1: számítógépet kell venned hozzá
2: operációs rendszert kell venned hozzá
3: internet szolgáltatónál előfizetést kell venned

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#68) htc07 válasza -=RelakS=- (#67) üzenetére


htc07
addikt

az idő is pénz ennyi erővel. :DDD

(#69) wjbhbdux válasza Yutani (#43) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Nem csak 2 játékot, hanem az alap Portal 2-n belül is szinte végtelen mennyiségû puzzle van már, egy frissítésben kapott könnyen kezelhetô pályaszerkesztôt, és 2 gombnyomással lehet betölteni a legjobbra értékelteket egymás után a fômenüben.

/s

(#70) Yutani válasza wjbhbdux (#69) üzenetére


Yutani
nagyúr

Köszi a kiegészítést.

De próbáld csak meg elmagyarázni ezt azoknak, akiknek az ingyen sem elég olcsó, és a lóf@5z sem elég nagy... :D

#tarcsad

(#71) quarros válasza Yutani (#70) üzenetére


quarros
tag

Megkérlek szépen most már vegyél vissza. Kezded lassanként azoknak a türelmét is kijátszani, akik vagy elvi vagy egyéb okból nem Steam barátok. Nekem például a GoG -on a kollekcióm most már 147 különálló játékra rúg és ennek ellenére egyetlen egy Steamen vásárolt játékom sincs még. Elnézésedet kérem ha nem a következőket akartad mondani!, de kifelé nekem most így hangzol:

"Ja nem vagy képes megvenni egy francos 1-2 ezer forintos játékot a Steam -ről de .... vagy inkább süllyedjél még lejjebb minek neked szórakozás, számítógép... Kenyér Víz Tej, az a neked való"

Elfogadom hogy a Steam egy egyre prevalensebb szereplője a piacnak de csak azért mert valakinek nincs még hozzáférése, az nem jelenti se azt hogy egy sóher alak, se azt hogy "warezgazda" lenne.

Modiknak: Bocsi srácok de ez már nagyon kikívánkozott. Ha túl erősnek érzitek nyugodtan moderáljátok.

(#72) Yutani válasza quarros (#71) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem meg elfogyott a türelmem a sok síró-picsogó, flémelő meg trollkodó hülyegyerektől, akik itt élik ki magukat a PH oldalain. Pont belesz@rok, hogy kinek mennyi pénze van vagy nincs. Játszani akarsz? Ezzel a moddal akarsz játszani? Tudod, mi az a mod? Akkor vedd meg bmeg az alapjátékot, mert csak akkor tudsz ezzel játszani! Általában a mod azt jelenti, hogy van egy alapjáték, amit kiegészít vagy átalakít a mod, de mindenképpen kell hozzá az alap. Nyilván lehet kivétel, de szerintem az a ritkább. Példának okáért ott a HL2 Cinematic mod. Ahhoz is kell az alapjáték, mégsem hallottam senkit sírni, hogy miért mondják ingyenesnek, ha meg kell venni hozzá a HL2-t.

Igazából már az is gáz, hogy erről kell beszélgetnünk... :U

#tarcsad

(#73) IO.sys válasza Yutani (#72) üzenetére


IO.sys
őstag

Igazából már az is gáz, hogy erről kell beszélgetnünk... :U

Igen. Másfél oldal duma nem áll másból, mint hogy mit hogy hívnak, miért kerül pénzbe, meg még az adóhivatalt is sikerült idekeverni. :D Igazi magyar fórum.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#74) FoxiestFox válasza IO.sys (#73) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hungarikum? :D

(#75) Mr.Csizmás válasza FoxiestFox (#74) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pálinkát valaki?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#76) IO.sys válasza Mr.Csizmás (#75) üzenetére


IO.sys
őstag

Igen. c[_] :R

Na most, hogy rend van, megmutatom megint: Portal: Prelude
Asszem az 1. rész után jött, az előzményeket mondja el. Full ingyenes, az alapjáték se kell, legalábbis így emlékszem. Nekem nem a hivatalos játék, hanem ez alakította ki az igazi portál érzést, a srácok jól összerakták. Itt már a legelső feladvány is olyan, mint a normál játékban a legnehezebb. :) Rendes portál fanoknak kötelező.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#77) -=RelakS=- válasza IO.sys (#76) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

kár, hogy a végén már nem a portal tudás, hanem az időzítés játszott főszerepet.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#78) Yutani válasza IO.sys (#76) üzenetére


Yutani
nagyúr

A Prelude-öt próbáltam anno. Eléggé az elején már elakadtam, így nem toltam végig. :B

#tarcsad

(#79) quarros válasza Yutani (#72) üzenetére


quarros
tag

Sajnálattal veszem akkor tudomásul, hogy szemüveged keretén nem látsz túl. És hogy az évek során az intoleranciád ilyen szintet ért sajnos el.

(#80) Yutani válasza quarros (#79) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ez van.

#tarcsad

(#81) vhw


vhw
addikt

Közel 11 óra játékidő, és még mindig csak a 4-dik fejezet.
Kezdem felvenni a ritmust, már egy jó ideje nem sikerült hosszabb időre megakasztania egyik tesztnek sem.

Újfent lehet találni "hivatalostól" eltérő megoldási módokat.
A legutóbbi teremnél már tényleg tudatosnak tűnik a több lehetőség "bent hagyása".
Mintha az egyik erősebben építene a logikára, mennyire ismeri a játékos a legapróbb játékmechanikai trükköket. A másik esetben inkább az számított mennyire figyeli meg az ember a környezetet, kiszúrja-e az eldugott portal képes falat.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#82) Mr.Csizmás válasza vhw (#81) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

én leragadtam az elsőnél :U

ez nem az a játék, amihez leülsz fél órára, napi 5-6 óra melós alvással :o

úgyis akartam kivenni szabadságot a hónapban ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#83) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Mondjuk ha már Portal 2, nekem a Coop nagyon bejött. Nézzük, hogy itt mi a gyíkot kell csinálni, felmegyek valahova, körülnézek... aztán szó szerint érzem, mintha fény gyúlna az agyamban, és elkezdtem diktálni a megoldást :D
Se előtte, se utána nem éreztem ilyet, pedig időnként nagyon hasznos lenne :) Biztos kiégett az izzó :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#84) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A fene vinné, hogy még mindig nincs rendes monitorom, pedig még a Talos Principle-t se próbáltam... :(

Amúgy ajánlom még a Magrunner c. gamát, hasonló 5-lettel operál mint a Portal, persze annyira nem addiktív én kb. a felénél elakadtam és félre is raktam egy időre anno (meg a zúgó monitorom miatt), de "pótléknak" nem rossz.

-=RelakS=-: a co-op jó móka volt, csak a felépítése miatt gyakran kellett újra kezdeni egy-egy szakaszt, ha olyannal rakott össze aki "mögötted" járt a teljesítésben, ez eléggé elfuserált megoldás volt. A DLC-t nem is tudtam teljesen végig tolni emiatt, az X-edik újrakezdésnél elfogyott a türelmem. De tervezem a pótlást.

A másik gond a co-op al, a sokszor hülyegyerekként viselkedő partnerek, néha kifogtam 1-2 normális játékost, de gyakran adott olyanokat akik sokszor szándékosan csak szívatták az embert. :(( Csodálkoztam is, hogy hova süllyedt a játékos kultúra meg az intelligens hozzáállás szintje mostanra... De lehet csak én voltam szerencsétlen...

A legidegesítőbb viszont, amikor egy olyannal kerülsz össze aki már kívül-belül fújja az összes pályát és csak azért játszik, hogy fölényeskedve ledarálja neked a megoldásokat, elvéve ezzel a felfedezés és az eredményes önálló gondolkodás élményét... Sajnos ez a játék lényegéből fakadóan egy elég érzékeny pont benne...

(#85) vhw


vhw
addikt

Sikerült végigjátszani bárkinek? Vélemények?

(Közben szomorúan olvastam, hogy a Conversion-t félbehagyták...)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#86) snecy20


snecy20
veterán

Jól látom hogy a cím melletti kis képen egy tanuló-vezető UV villamos van? Hogy kerül az oda és miként hozható össze a Portal-lal? :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#87) Mr.Csizmás válasza snecy20 (#86) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

majdnem :D indítsd el a gammát, meglátod :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#88) snecy20 válasza Mr.Csizmás (#87) üzenetére


snecy20
veterán

Jah azért kérdeztem mert még nem játszottam vele... :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#89) Trewerr válasza snecy20 (#86) üzenetére


Trewerr
csendes tag

Igen, ha elolvasod a #35-ös számú kommentet, egyértelműen kiderül, hogy az egy UV. :)
E játék, illetve szereplőnk története az 50-es években indul, amikor ezt a villamost is kezdték gyártani, akkoriban ez a vili nagyon modernnek számított.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.