Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) szkaroly válasza Tompika777 (#299) üzenetére


szkaroly
senior tag

Én is, első Xiaomi telefon, még zöldfülű vagyok. :D

Poco X3 Pro

(#302) Tompika777 válasza szkaroly (#301) üzenetére


Tompika777
senior tag

Én meg azért mert nem az első :DD :DDD

(#303) Sanki válasza szkaroly (#300) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Igen aqua nálam is játszik, viszont most 112k, múlt héten lemaradtam a 82k-s ajánlatról.

(#304) fudi2002 válasza fudi2002 (#262) üzenetére


fudi2002
veterán

Újabb 1 hét ghostmentesen. Vki kinek ghost volt, kipróbálta amit írtam?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#305) Prowler


Prowler
senior tag

Tegnap végre megérkezett a teló, hát őszintén szólva kicsit féltem tőle de eddig nagyon jó. Semmi bug, minden működik rendesen és villámgyorsan. Nem tudok belekötni, ennyi pénzért ez ajándék :D Még szoknom kell kicsit mondjuk, iOS után itt annyi opció van hogy elvesztem már kicsit benne :B

Veremivadék Undorkutya

(#306) szkaroly


szkaroly
senior tag

Ma megjelent a VoLTE ábra az állapotsoron. Pedig nem írtam be semmilyen kódot. A fejlesztői beállítások aktív, de semmi több. Előző telefonom nem volt VoLTE képes, soha nem aktiváltam a Telenornál.

Poco X3 Pro

(#308) szkaroly


szkaroly
senior tag

Ma megjelent a VoLTE ábra az állapotsoron. Nem írtam be semmilyen kódot. Előző telefonom nem volt VoLTE képes. Fejlesztői beállítások aktív, de semmi több. Telenornál soha nem kértem az aktíválását. Indítottam egy hívást és aktív is.

Bocsi a kettős hozzászólásért.

[ Szerkesztve ]

Poco X3 Pro

(#309) szkaroly


szkaroly
senior tag

Most nézem hogy volt délelőtt egy Carrier Services fríssítés a playről. Az kapcsolhatta be. :F

Poco X3 Pro

(#310) Oldman2


Oldman2
veterán

Mi a különbség az AOSP, a LOS és a LOS FE között?

AOSP - Android Open Source Project
LOS - Lineage OS
LOS FE - Lineage OS Fan Edition

LOS FE

(#311) Spec válasza fudi2002 (#304) üzenetére


Spec
őstag

Nekem pár napja van meg a teló, és eddig nem jött ki az általad jelzett hibajelenség (kopp-kopp). Szinte azonnal frissítettem a legújabb gyári verzióra, ami jelenleg 12.5.2-es miui.
Nem lehet, hogy egyedi szoftver probléma lehet, amit a barkácsolt romok, vagy egyes bugosabb gyári romok okoznak?
Nem hinném, hogy ez hardveres gond lenne, főleg azért nem, mert ha eredetileg nincs, aztán egy update után előjön, majd egy másik romnál meg nincs, ez szinte biztos hogy szoftveres bug.
A bug report oldalon egyébként 1. helyen sorolják fel a gondot, és a V12.0.3.0.RJUIDXM, V12.5.1.0.RJUIDXM verziókra írják. Elképzelhető, hogy a 12.5.2-ben már javítva van, vagy ennél van akinek előjött?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#312) fudi2002 válasza Spec (#311) üzenetére


fudi2002
veterán

Nem. A barkácsolt romok nagy része miui vendorra és firmre épül. Van bizonyára egy réteg akinek hardver hiba okozza, de sztem jó csomó akinek szoftver. De ez biza xiaomiékra vezethető vissza. Vagyunk jópáran akiknek a 12.5.2+ van fantom érzékelés, alatta meg kafa. Jelenleg a Lyb tsmod kernellel tesztelgetünk, kiderül hogy javít-e a helyezeten (másik touch drivert használ)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#313) bgyg1


bgyg1
aktív tag

Sziasztok! Nálam olyan hiba jelentkezett, hogy a messenger üzeneteket ritkán jelzi a teló, általában akkor veszem észre, hogy írtak nekem mikor belépek.

Szerintetek mi lehet a baj?

(#314) gixxergabi válasza bgyg1 (#313) üzenetére


gixxergabi
senior tag

App lakatolás és akkukímélő kikapcs...(értesítések engedélyezve?)

[ Szerkesztve ]

(#315) bgyg1 válasza gixxergabi (#314) üzenetére


bgyg1
aktív tag

Szia! Elvileg minden be van állítva rendesen. Egyszer megkapom az üzenetet úgy ahogy kell utána meg nem.

(#316) Futyu


Futyu
csendes tag

Üdv! nálam is ez a probléma!már idegesítő,nem tudom mi a megoldás,a led is hol jelez hol nem,egyébként tetszik a Pro

[ Szerkesztve ]

(#317) zsiz válasza bgyg1 (#313) üzenetére


zsiz
őstag

Nálam is van ilyen. Sokszor csak akkor kapok értesítést fél-egy órával korábbi üzenetről, mikor bekapcsolom a kijelzőt. (Lakat rajta, Akkukímélőnél pedig nincs korlátozás.) Plusz ha kikapcsolom a fejlesztői beállításokban a MIUI optimalizációt, akkor nem működnek a klónozott alkalmazások.

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#318) Sanki válasza bgyg1 (#313) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Inkább messenger probléma szerintem, honor 8, redmi 9 ugyanez.

(#319) v.attis


v.attis
őstag

Azoknak akik xiaomi.eu romot használnak: a legutóbbi, 12.5.4 verzió meglepően gyors, nagyon jól sikerült kis rom lett. Eddig csak frissítgettem, már 12.0.6 óta, de volt egy ikon eltűnős problémám, így csináltam egy teljesen tiszta telepítést. Eddig ez a legjobb verzió, azt hiszem.

(#320) meridaharcos válasza v.attis (#319) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Pont ma dobtam fel reggel, nekem is feltűnt. :K :C :R

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#321) v.attis válasza meridaharcos (#320) üzenetére


v.attis
őstag

Az lehet, hogy eltűnt belőle a kesztyű mód? Nem találom sehol.

(#322) Viktor0610 válasza v.attis (#321) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én sosem emlékszem Xiaomin kesztyű módra.
Biztos, volt benne korábban?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#323) v.attis válasza Viktor0610 (#322) üzenetére


v.attis
őstag

Egész biztos. 12.0.6-os Xiaomi.eu romot raktam rá először, azt frissítgettem 12.5.4-ig, végig volt benne. Most újra toltam teljesen clean installal a 4-es végűt és nincs benne.
És ezt jelenleg észre is veszem a hiányát, mondjuk scrollozáskor.
Alapjában véve nem gond, de amikor dolgozom, nem tiszta a kezem és akkor nagyon jó volt a kesztyű mód, sokat dobott az érzékelésen.

(#324) Prowler


Prowler
senior tag

Sziasztok, tudja valaki hogy eSIM szolgáltatás elérhető-e a telefonon?

Veremivadék Undorkutya

(#325) Tompika777 válasza Prowler (#324) üzenetére


Tompika777
senior tag

Nem

(#326) Prowler válasza Tompika777 (#325) üzenetére


Prowler
senior tag

Köszönöm.

Veremivadék Undorkutya

(#327) headhunter


headhunter
addikt

Milyen időközönként érdemes 0-100%-ra töltetni a telefont? (Havonta 1x?)

Most 20-80% -ra töltöm.

(#328) blueye válasza headhunter (#327) üzenetére


blueye
veterán

Egyaltalan nem erdemes.
Maradj meg eddigi jo szokasodnal :)

(#329) milu válasza headhunter (#327) üzenetére


milu
aktív tag

Valahol be lehet állítani, hogy 20% töltöttség elérésekor jelezzen hanggal a telefon? (remélem nem csak nekem jutott eszembe...)
Én 100%-ra szoktam tölteni, főleg éjjel töltöm, amikor nem tudom lekapcsolni 80%-os töltöttség esetén. Erre is van alkalmazható megoldás...?

(#330) Spec válasza milu (#329) üzenetére


Spec
őstag

Nekem alap esetben is jelez mindig, nem is kellett semmit állítani rajta.
Amúgy Beállítások -> akkumulátor, és teljesítmény -> "jobb felül a kis csavar ikon" -> Akkumerülési értesítések. Ha jól emlékszem, akkor 20% - 10% - és 5%-nál kiabál.

Egyébként szerintem nagyjából mindegy hogy töltöd a telód aksiját, mert normál, átlagos használat mellett 1,5-2 napos ciklusokban töltve, bőven túléli a legtöbb aksi magát a telefont (kivéve ha Iphoneról van szó, mert azokban számomra érthetetlen okból az akuk jellemzően 2-3 évente döglenek meg).

Szerintem a legtöbb user 3-4 évente telót cserél, a keményebb vonalas geekek meg szinte évente, ritka az ha valaki 4-5 évnél tovább használja a telefonját. A modern Li-Po aksik meg ennyit simán kibírnak bármilyen töltési szokás mellett.

Én pl. nem régen cseréltem az előző Xiaomi telómat, kb. 4 évet használtam, és folyamatosan 0-ról 100-ra töltöttem, egész estéket rajta hagyva a töltőn. Most is lazán bír 1-1,5 napot az akuja, a gyerek még lazán játszadozik vele. A legtöbb töltőben van már védelmi elektronika is, hogy lekapcsolja a töltő áramot, ha már nem kell, egyrészt energia takarékossági okokból, másrészt meg mert védi az akut ezzel. Szóval nem kell ezt túlparázni szerintem.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#331) Sanki


Sanki
Topikgazda

Rendelt mostanában valaki aqua.hu-ról ilyen telót? Mennyi idő alatt küldték el?

(#332) fudi2002 válasza Spec (#330) üzenetére


fudi2002
veterán

Pacsi, szintén. 0-100%, előző telefonokat is, mind teszi a dolgát szépen. A 0%ra merítés veszélytelen, a 100ra töltés már károsabb, de miről beszélünk mikor a qc3 úgy megküldi töltéskor, hogy...

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#333) Kolondrum válasza milu (#329) üzenetére

Gsam battery pro-t használom erre.

(#334) milu válasza Kolondrum (#333) üzenetére


milu
aktív tag

Kolondrum! Köszi a javaslatot, remélem a javasolt program nem ártalmas...
Te mióta használod? (Most töltöttem le az ingyenes verziót, a Pro mivel tud többet?)

(#335) Kolondrum válasza milu (#334) üzenetére

Mióta? Redmi Note 3 PRO óta, amikor még nem léteztek EU Xiaomik. Értesítést küld X százaléknál, ekkor lehúzom vagy rádugom.
A PRO nem tudom mivel tud többet, de megvettem, mert alap programok között szerepel. Jogosultságot érdemes neki adni, mindent, lakat, akku kímélő ne bántsa stb.

(#336) Prowler


Prowler
senior tag

Gyári időjárás appban ti be tudjátok állítani, hogy az aktuális pozícióra mutassa az időjárást? Nekem sehogy sem sikerül.

Global ROM 12.5.4

Veremivadék Undorkutya

(#337) Viktor0610 válasza Prowler (#336) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudtommal ez MIUI feature/bug.

Xiaomi 13T

(#338) Tompika777 válasza Prowler (#336) üzenetére


Tompika777
senior tag

Miért, te látsz bármi erre utaló opciót a beállításokban?
Márpedig ha nincs, akkor em is lehet.
Mert nekem nincs, csak fixen meg lehet adni, hogy milyen városok időjárását mutassa....
Amúgy nem értem, hogy miért nem tudja lekövetni a helyadatokat GPS alapján, más gyártóknál ez simán megoldott dolog...

(#339) Prowler válasza Tompika777 (#338) üzenetére


Prowler
senior tag

Nem, nem látok rá, ezért is kérdeztem. Furcsa hogy nem elérhető itt.
Akkor marad a Yahoo Weather addig is. Talán egy frissítéssel javítják majd.

Veremivadék Undorkutya

(#340) Viktor0610 válasza Prowler (#339) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem hinném.
Évek óta olvasom ezt a különböző Xiaomi telók topikjában.

Xiaomi 13T

(#341) Daelion


Daelion
őstag

Sziasztok!

Egy ideje tervezek új telefont venni és eddig a 6/128-as Poco X3 Pro tűnik a legjobb választásnak az ár limitemen belül mivel nem szeretnék ~80-nál többet költeni telefonra.
80 környékén meg nem nagyon találtam jobb/értelmes alternatívát itt MO-n belül, külföldi rendelést most inkább hanyagolnám ha lehet.

Annyit szeretnék kérdezni, hogy ahogy olvasgattam több helyen is elég vegyesek a visszajelzések a MIUI miatt, van akinek szinte semmi gondja vele van akinek meg sorban jönnek a gondok.
Ez a jelenlegi verziónál is ennyire ilyen?

Nem vagyok power user meg akadok fenn kis dolgokon de azért jó lenne ha nem kéne mindent mókolnom, hogy működjön idegeskedés nélkül a teló.
Illetve nálam a ROM csere/buherálás sem nagyon játszik, szeretném azzal használni ahogy van meg ahhoz telepíteni a frissítéseket.

Egy öregedő 3/32-es Meizu M6 Notet cserélne 3+ év után amivel igazából semmi gondom sem volt gyári rendszerrel 'alap Flyme' csak már azért érezhető a kora meg kezd gondot okozni a 32 giga belső tár. :D

[ Szerkesztve ]

(#342) oba válasza Daelion (#341) üzenetére


oba
addikt

Hivatalos forrásból itthon kapható 80ért? Csak hivatalos helyről vedd, hogy legyen normális garanciád, mert egyes példányok hajlamosak a ghost touch hibára, mint pl az enyém is, és ha nincs normális garanciád akkor meg lehet vele szívni.

A MIUI használható de vannak zavaró dolgai. Pl. vannak olyan appok amik nem küldenek értesítést akárhogy állítgatok be minden erre vonatkozó szabályt, hogy ne altassa el a rendszer. Custom romokon ilyen gond nincs.

Ha nem annyira fontos a 120hz én valami más modellt néznék a helyedben, akármennyire is meg leszek kövezve itt ezért a véleményemért. Nem nagyon néztem mostanában a kínálatot de szerintem egy Oneplus Nord vagy valami Realme telefon is akad ebben az árban. Én kerülném a Xiaomi/Poco telefonokat. Szigorúan magánvélemény.

(#343) Viktor0610 válasza oba (#342) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Pl. vannak olyan appok amik nem küldenek értesítést akárhogy állítgatok be minden erre vonatkozó szabályt, hogy ne altassa el a rendszer."
Ez szerintem app hiba is, mert a legutóbbi frissítés óta az AdGuard kidobódik a memóriából időről időre, de pl. a Zepp nem. (Igaz, nekem Poco X3 NFC van, de szintén MIUI.)

"Én kerülném a Xiaomi/Poco telefonokat."
Neked nem jött be, de ettől még fórumtárs simán jól járhat a telóval. Szóval vegyen csak nyugodtan Xiaomi/Poco telefonokat. ;]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#344) Prowler válasza Daelion (#341) üzenetére


Prowler
senior tag

Én pár hete használom, sok év iOS után nem voltak nagy elvárásaim, de meg kell mondanom kellemes csalódás volt az X3 Pro. A 12.5.3 update sokat hozott a rendszer sebességén. Hatalmas akadás vagy fagyás nem volt még a telefonon. Az értesítések nekem rendben mennek, de ahogy Viktor mondja, apptól függ.

Csodát nem kell várni tőle de 80 ezerért szerintem best buy a telefon. Egy Nord CE vagy Nord2 40-80 ezerrel drágább és szerintem annyival nem jobb az OxygenOS, hogy azt a felárat megérje. (Volt 7T-m szóval nem csak a levegőbe beszélek).

Realme szerintem nem rossz, de ott elég csirke hardvert kapsz ezért a pénzért, a szoftver meg nem hinném hogy mérföldekkel jobb lenne. Ha meg így is úgy is szív az ember a rendszerrel akkor legalább a teló legyen gyors. De ez az én véleményem.

Veremivadék Undorkutya

(#345) v.attis válasza oba (#342) üzenetére


v.attis
őstag

Ma nekem is előjött ghost touch. Az nem lehet, hogy a kijelzővédő fólia okozza? Kb 1 hete cseréltem le a gyárit üvegfóliára, persze nem drága, hanem Aliexpress-esre. Annak ellenére, hogy tökéletesen illeszkedett, néhány napja el kezdett körbe fel levegősödni.
Nem lehet, hogy köze van a hibához?

(#346) fudi2002 válasza v.attis (#345) üzenetére


fudi2002
veterán

Nem valószínű... Sajnos ez ilyen. Jobb esetben elk@rt szoftver, rosszabb esetben kijelző és érintőpanelcsere.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#347) oba válasza v.attis (#345) üzenetére


oba
addikt

Nálam a gyári fólia van még mindig és ugyanúgy csinálja. Ha lehet hinni a felhasználók tapasztalatainak, akkor a Tianma nevű kijelző panellel szerelt készülékeknél jön elő, míg a Huaxing panelnél nem. Ez két világhírű neves kínai kijelző gyártó :DDD De nem lehet tudni, hogy tényleg ez e a gond, a Poco/Xiaomi semmilyen közleményt nem ad ki a témával kapcsolatban. Egyéb találgatások is vannak... mint pl. a tok is okozhatja, vagy a kijelző flexkábel picit meglazulása az alaplapról. Ezek egyik sem hivatalos információk, csak jobb híján felhasználói tippek.

(#348) v.attis válasza oba (#347) üzenetére


v.attis
őstag

Az enyémben Tianma van... jupiiiii :W

(#349) junior11 válasza v.attis (#348) üzenetére


junior11
veterán

Hogyan lehet ezt kideríteni?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#350) oba válasza v.attis (#348) üzenetére


oba
addikt

Ha van garanciád akkor küldd vissza. És ne legyél olyan béna mint én, hogy pénzbeli refundot fogad el, hanem kérd a szervizelést. Én aliexpressen vettem, spanyol Poco store-ból, és saját hibámból is, de át lettem verve. Itthon meg senki sem foglalkozik a szervizzel, és ha mégis találsz ilyet, ki tudja milyen kijelzőt raknak bele. Én a Wayteq-et és a TMX-et kérdeztem, és egyikőjük sem vállalja. Megszívtam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.