Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37) Dany007 válasza bullseye (#36) üzenetére


Dany007
veterán

Ezzel én egyet is értek.
Itthon bizonyos téren a kultúra még nem fejlődött a nyugati szintre, avagy épp visszafejlődött.
A haza értékek már nem értékek, csak az ami 'trendi' és 'menő'. Ez meg számomra gusztustalan.
Igaz sokat nem éltem a régi rendszerben, de ami akkoriban ami visszafogta ezeket a dolgokat, az szerintem a büntetés volt. Közveszélyes munkakerülés meg hasonlók... Nem volt az akkora hülyeség.
Apám is mesélte, hogy hányszor megverték őket a rendőrök kiskorában mert nemtommilyen csínytevést követtek el. Manapság meg a rendőrnek kell bizonygatnia / bizonyítania ha épp rálő egy bankrablóra, vagy akármilyen bűnözőre, és a végén még őt ítélhetik el.
Szóval a rendszerváltással talán túl nagy hirtelen szabadságot kaptunk. Túl nagy demokráciát...
Nem mondom azt, hogy a régi jó volt, de az a bizonyos fegyelem megvolt.
Ez az, ami talán megvan az USA-ban, meg nyugaton, de itthon már nincs.

És ehhez bizony a politikusoknak is köze van. Mert egy elvadult tüntetésen a szemkilövés az megy... De egy rablót vagy garázdát is csak max pár évre ítélnek el, ha nem épp felfüggesztettre.
Nagyobb szigorra és annak betartatására lenne szükség, valamint a kismillió kiskaput bezárni az államon élősködők előtt.

Ettől függetlenül a vezetés ugyan olyan hibás. Mert ellopnak mindent amit lehet. Persze, ez megint visszavezethető az emberi tényezőre. Ha mondjuk eléd raknának 20 milliót, hogy itt van tedd el, senkinek nem lesz baja tőle, senki nem fogja megtudni stb... A legtöbb ember eltenné. És ilyenkor hiába mondja bárki, hogy ő tisztességes maradna meg hasonló... De amíg az ember nem kerül pont ilyen helyzetbe, addig sose fogja megtudni hogy vajon mit is választana...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.