Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Open.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#2) Ellia


Ellia
addikt

Én elég vevő vagyok az új dolgokra, pár nap alatt már könnyen navigáltam a win8-ban, a 8.1-es frissítés óta meg kb. nem is láttam a csempéket. Emellett jó pár gépen 7-es van itthon, azzal se nagyon van gond.

Am dualboot nem játszik? Vagy egyenlőre egy 7-es fel és virtualból 8.1-et, hogy szokd?

Ja igen és a startmenü nem hiányzik :)

[ Szerkesztve ]

(#3) PuMbA


PuMbA
titán

8.1. Mióta megjelent + melóhelyen is ezt használom és ha leülök Win 7 elé, ott bizonytalanodok el, hogy akkor most hogy is vannak a dolgok :) Könnyen megszokható, ha az ember ismeri a "levágásokat": például Start gombra jobb klikk és ott van minden a vezérlőpulttól kezdve az eszközkezelőig. Szóval nem kell keresgélned a beállításokat :) Én a csempét használom start menünek és az asztalon nincs egy ikonom se, de lehet Win7 módszerrel is használni.

[ Szerkesztve ]

(#4) kemotox


kemotox
addikt

Én nem bírtam megszokni sehogysem a 8ast, egyszerűen hiányzik a start menü. Persze meglehet csinálni, hogy legyen, de az nem olyan. Plusz nálam is az játszott, hogy a hetest már ismerem mint a tenyeremet.
Mindenesetre legközelebb ha winfost kell újrahúzni akkor lehet bepróbálkozom egy 8.1 + Linux kombóval. Kellenek az újdonságok azért :D

Szerintem tedd fel nyugodtan a csempét, ha nem jön be akkor gyorsan visszarakod a hetest.

PuMbA: Hú ilyeneket írhatnál még, pont a vezérlőpult volt az amit alig tudtam megtalálni :D

[ Szerkesztve ]

(#5) Syl


Syl
nagyúr

>Hétvégén újra kellene húzni a rendszert, de fogalmam sincs melyik OS-t toljam fel
Valamelyik linuxot ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6) Petyyyyy válasza Ellia (#2) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Dualboot ki van csukva, az nálam olyasmi számba megy, mint egy horkrux. :D Ha nem történik valami csoda, akkor nem lesz időm virtualba, vagy külön hdd-re telepíteni egy 8-ast. Hiába csak ~20 perc, szoros az ütemterv na, meg tuti leragadnék a finomhangolásnál. Start menü nekem sem hiányzott...miután visszaállítottam. ;]
(#3) PuMbA - Alapvetően nincs gond a beállítások előcsalásával, de mikor az UEFi vagy Secure boot ki/bekapcsolását kellett megtalálni...hát ott majd befontam a szemöldököm mire meglett.

(#5) Syl - Annak már régóta tartogatok egy 16-os SSD-t, de csak másodlagos "hétvégi" rendszerként jöhet szóba. Szörnyen favágó vagyok, hogy Linuxot használjak. Már egy VGA driver installnál elvérzek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#7) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Nekem nem volt benne semmi új, miután lényegében semmi "Modern" nem maradt benne. :P Ha én kéne válasszak (pont 1 hete volt esedékes), tuti a hetest tenném fel. Bár teszem hozzá, egy 2 hetes teszt végén úgy leszerepelt nálam a 8.1, hogy majdnem az SSD-vel együtt vágtam ki, csak minél gyorsabban meneküljek.

Nyugodj békében Integra!

(#8) Petyyyyy válasza Szatyor95 (#7) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Na melyik szerepet alakította a 8.1, ami ennyire nem tetszett?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#9) kmisi99


kmisi99
addikt

Én olyan 5 esélyt adtam neki egyszer se tudtam megszokni mindig csak a bajok voltak pl nem rendszergazdaként kezelt soha, meg sok programmal is baja volt volt, hogy indokolatlanul zabálta a gépet így mindig visszatértem.

(#10) Szatyor95 válasza Petyyyyy (#8) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Az első, hogy bekapcsolás után sosem tudott csatlakozni a vezeték nélküli hálózathoz, csak újraindítás után. Ez meg egy laptop esetében már elég kínos. Aztán volt olyan is, hogy minden egyes leállásnál újra és újra ugyan azokat a frissítéseket rámolta fel, holott elvileg sikeres volt a telepítés. Továbbá nem tolerálta ha a gépet egy nagyobb felbontású monitorra kötöm, többnyire hamar fagyás lett a vége. A kegyelemdöfés az volt, hogy nem tudott mit kezdeni a kártyaolvasóval. Extra volt, hogy mint rendszergazda, nem menthettem szinte sehová, csak a saját dokumentumok, zenék, képek, stb mappákba, vagy másik meghajtóra. A rendszergazdai problémát inkább nem is említem. Nem mellesleg egyszer lefagyott a windows leállítása folyamat, és a rendszer bezárta... Ezeket a hetes nem produkálta sosem. Ráadásul HDD-n alig volt gyorsabb a bootolás ahogy figyeltem. De cserébe ugye wifi az smafu.

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében Integra!

(#11) Petyyyyy válasza Szatyor95 (#10) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Jó kis horror ez. :)) Szerencsére ilyesmiben nem volt részem.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12) gyurkikrisz válasza Szatyor95 (#10) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Tippre driverproblémák lesznek.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#13) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Petyyyyy: Az. Esküszöm ha még két hétig használom, nem kellene soha többé fodrászra költenem. :DDD

gyurkikrisz: A kártyaolvasó és a monitoros cumó biztosan az, az előbbihez nincs driver, az utóbbi meg... hát nVidia, mit várok tőlük. A többi viszont kizárt, hogy driver. Főleg az, hogy minden második kérdés az, hogy biztos engedem a C:\-re történő írást? Ha igen, akkor meg megtagadja. Ilyen jó dolgokról legutóbb a Vistánál hallottam, elég kísérteties a hasonlóság számomra.

Nyugodj békében Integra!

(#14) Ellia válasza Szatyor95 (#13) üzenetére


Ellia
addikt

Ilyesmi hibád volt: [link]?

Mert ilyen hibáról nem is halottam még nem is tapasztaltam 8.x alatt.

(#15) Szatyor95 válasza Ellia (#14) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Hasonló. Annyi volt az eltérés, hogy én még a mappába se tudtam írni. Kivétel volt a Total Commander, ami viszont minden másolás előtt Rendszergazdai jogot kért. Meg volt még egy fajta hiba. Ha elindítottam egy telepítést, először szinte mindig azt a választ adta a rendszer, hogy valamilyen kódlap nem készült el.

Teszem hozzá, mindezeket egy teljesen friss 8.1 produkálta.

Nyugodj békében Integra!

(#16) Zoja™ válasza Szatyor95 (#10) üzenetére


Zoja™
őstag

Ismerős a szitu, én is gondolkodom rajta, hogy visszarámoljam a 7-est. Ahhoz képest, hogy elvileg jobban bánik az erőforrásokkal, 2x már eljátszotta a ,,túl kevés a rendszermemória" f@szságot, de amin behaltam, hogy sem másolni, sem pedig szerkeszteni nem engedte a host fájlt, hiába voltam rendszergazdai fiókkal belépve.

(#17) bambano


bambano
titán

aszongyák a pletykák, hogy 9-ben repül a csempe... lehet, már nem érdemes rákölteni az erőt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) Szatyor95 válasza Zoja™ (#16) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Ezek is szép esetek. :)) A memória elfogyós dologra:Mennyi RAM van a gépben, és mekkora lapozófájl van beállítva? Nálam 2 GB RAM és 0 lapozófájl hetes alatt elég volt 2 böngészőhöz, bennük 3 és 5 füllel (1 YouTube), egy Acsesshez, benne egy megnyitott adatbázissal, és egy Wordhöz.

Nyugodj békében Integra!

(#19) PuMbA válasza Petyyyyy (#6) üzenetére


PuMbA
titán

Hát igen, de azt egyszer kell bekapcsolni és utána nem kell hozzányúlni :) Egyes új dolgokat muszáj megcsinálni régebbi gépeken, ez elkerülhetetlen.

Szatyor95: Újrahúztad az összes partíciót, amikor telepítetted a rendszert? :)

[ Szerkesztve ]

(#20) Janus27


Janus27
tag

3 héttel ezelőtt fejlesztettem a gépem. Új konfig: B85 lap, Haswell Core i3, 8GB Ram, Radeon R9 VGA, 120GB SSD. Az volt a terv hogy Windows 8.1-el fogom használni, fel is tettem de nagyon furcsa hibákba futottam bele. Driverekből, programokból, böngészőből stb. a legújabb verziókat használtam. Első gond: 4 nap alatt majd 800GB-ot írt az SSD-re! 2.: Ha fél óránál tovább magára hagytam a gépet úgy hogy volt megnyitott böngészőablak, akkor a memóriaterhelés felugrott 99%-ra, a gép belassult és csak az újraindítás segített! 3.: Szintén mikor otthagytam a gépet hosszabb időre, a monitor kikapcsolt majd mikor újra akartam használni nem reagált semmire, csak a reset gombra. (volt hogy 20 perc után megcsinálta, volt hogy egész éjszakára otthagytam mégis működött). Jópár játék, melyek Win7-en simán mentek 8.1 alatt különféle "exception" hibákkal kifagytak stb. stb.
4 nap után letöröltem a 8.1-et, Win7 fel és azóta semmi ilyen gondom nincs. NEM AJÁNLOM a 8.1-et :(

(#21) Szatyor95 válasza PuMbA (#19) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Az összes létezőt, még az adattároló HDD-t is töröltem, mivel nem szeretem, ha bármi is marad a régi rendszer után. :)

Nyugodj békében Integra!

(#22) salaud


salaud
aktív tag

Win8.1-et felraktam próbából, használtam kb másfél hónapig. Kb. 2 hétig volt gyors, 6 feltelepített játék, és kb 10 kisebb program melletta 3. héten nem volt gyorsabb win7-nél. Rejtélyes hibák jöttek elő, instabil volt. Ment vissza helyére a win7.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#23) Maxxxim

A "nagy" gépemen Win7 figyel, nemsokára újrahúzom - megint az lesz rajta :-)
Azon játszom, dolgozom, stb. tehát a fontosabb dolgokat onnan intézem.
Lehet, hogy az összes programom menne 8.1 alatt is, és tök jól kezelné az is a CF-et, stb. de semmi kedvem kísérletezni, hogy tényleg így van-e.
Fogalmam sincs, mikor rakok rá majd másik oprendszert :U

Ha csak simán netezgetek, mélt írok, stb. akkor azt a laptopomon 8.1-en.
Nem mintha muszáj lenne rá (Inspiron 1525) de pont jó arra, hogy használjam a 8-as szériát is, tanuljam, ismerkedjek vele, ő a kísérletezős-játszós gép...
Ha meg befosik, akkor 1000x inkább a lapit húzom újra, amin alig van valami "extra" program.

Így műxik ez itt minálunk :DDD

(#24) wody21


wody21
tag

Van a családban egy új Asus notebook, kizárólag 8+ supporttal, így arra 8.1 lett feltelepítve ClassicShell-lel, plusz minimális regisztri' turkálás után (az is csak a windows intéző helyrepofozása végett...) alig van különbség, a hasznalóját sem zavarja.

A saját, öregedő hw-kkel (Phenom ii x4, msi am3, 6 GB ddr3, hd5830) telepakolt desktop gépemen is volt egy darabig 8.1 de több (!!!) drivergond miatt volt random kékhalálozás, így ment a lecsóba, és most 7 hasít (stabil, gyorsabb is...)

Szóval ha nincs ilyen jellegű probléma, akkor... Amelyik szimpatikusabb :)

(#25) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Köszi a véleményeket lányok, srácok! :R

Egyhangú pontozással a jó öreg hetes győzött. Funckcionalitás, sebesség, megbízhatóság - ezek voltak a legfőbb szempontok. Mondanám, hogy majd két év múlva visszatérhetünk egy remake formájában, de addigra szerintem menesztik a nyolcast/ 'pontegyet és új kihívóra talál a 7.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#26) Lauda


Lauda
félisten

Amelyiket megvetted hivatalosan, azt telepitsd fel. :W

:DDD :P

(#27) Petyyyyy válasza Lauda (#26) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem óvasta kend a cikket? Mindkettő megvan hivatalos licenccel. :K
De adta volna, ha ez nem így van. :D

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#28) Lauda válasza Petyyyyy (#27) üzenetére


Lauda
félisten

A megvan es a megvetted nem ugyan az. :DDD

Csak trefa volt amugy! :P :R

(#29) Petyyyyy válasza Lauda (#28) üzenetére


Petyyyyy
addikt

És igazad van. 10 pont a Griffendélnek! Na és ahhoz mit szólsz, ha nem vettem meg, de megvan és mégis original a licenc? ;]
Az iskolánk kötött valamiféle megállapodást MS-sel, így Dreamspark program keretében ingyé' vannak programok. :))
Barnásan szólva: ez most átjött nyugi. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#30) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

Reggel óta van Win8-am, tehát elég friss az élmény; reggel még anyáztam, estére már egészen megbarátkoztam vele.
Felhasználási szempontból majdnem ugyanolyan mint a Win7, de tényleg baromi gyors :F

(#31) ALLAT001 válasza Lauda (#26) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Úgy birom, hogy mindenki játssza itt a kopót :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.