Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-04-25 12:14:54

LOGOUT.hu

Mi is ez a Pebble? Röviden: a mai összes okosóra úttörője. ;)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Gork válasza sajo13 (#500) üzenetére


Gork
tag

iOS-en elméletileg lehet. Nézd meg a 2. képet és a leírást. :) Pont az a lényeg, hogy sajnos a jelenlegi androidos Pebble appok nem engedik konfigurálni a 3 adatot. Viszont a hivatalos Endo app tudja. Legalább is a link szerint. De hátha lesz itt egy iPhone-os Endomondo-s Pebble-s kolléga aki megmondja, hogy hogy is van ez. :)

https://support.endomondo.com/hc/en-us/articles/201784416-SmartWatches#iPhone

(#502) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

iOS-en amúgy van valamilyen limitáció az androidos fő eszközhöz képest, vagy ugyanúgy minden funkció elérhető?

Köszi!

(#503) Gork válasza r3dsnake (#502) üzenetére


Gork
tag

Kifejtenéd, hogy pontosan mire gondolsz? :)

Amúgy pedig ha valakinek esetleg lenne eladó nem Steel Pebble, vagy tudna róla, akkor ne kíméljen. :)

(#504) r3dsnake válasza Gork (#503) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Minden apphoz konfigurálható értesítés? Valamint azt kijavították már, hogy addig rezeg, amíg nem ignorálod az üzit órán külön, egy-egy adott értesítésnél?

(#505) doongoo válasza xhege (#492) üzenetére


doongoo
addikt

Na mióta megtaláltam neked, újra megnézve nekem is tetszik. Rendeltem is egyet én is...

(#506) xhege válasza doongoo (#505) üzenetére


xhege
addikt

:C
Szerintem is baromira minőséginek hat. Már csak az óra kell hozzá. Az USA-n belül már megérkezett a szállítómhoz, de innentől még kb 5 hét. :O

(#507) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Amúgy a pebble oldalától olcsóbban sehol nem lehet hozzájutni az órához? Agyalok, hogy vagy ezt vegyem vagy a Casio STB-1000-et. A pebble többet tud, de szörnyen csúnya, a Casio nagyon tetszik de csak pár funkciót ismer. Mondjuk Runtastic trackinghez mindkettő jó.

(#508) xhege válasza r3dsnake (#507) üzenetére


xhege
addikt

Hogy mi a csúnya az mindig relatív. A két óra összevetésében nálam inkább a casio, ami csúnya. :D
A pebble steel szerintem kifejezetten jól néz ki.

(#509) xhege válasza r3dsnake (#507) üzenetére


xhege
addikt

Egyébként az e-bayen lehet lőni olcsóban is, ha szerencséd van.

(#510) r3dsnake válasza xhege (#508) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A steel eléggé drága, akkor inkább Apple Watch, ha ilyen árig elmennék. A sima Pebble meg túlságosan gagyiműanyag. Köszi az infót amúgy, de eBayen is 40k körül találtam.

(#511) xhege válasza r3dsnake (#510) üzenetére


xhege
addikt

Én 180$-ért lőttem egy egy hónapos Steelt ;)
Az szerintem korrekt ár. Kell hozzá nyilván szerencse meg sokat kell keresgélni :D

(#512) zezoka válasza sajo13 (#500) üzenetére


zezoka
őstag

Nekem ilyen óra van pulzusmérővel futásra, biciklizésre. Max 4 adat egyszerre egy kijelzőn, 3 különféle sporthoz személyre szabott kijelzővel, tud légvonali navigációt is (sárkányrepcsizésnél szoktam használni - csak utas vagyok faternál).

[ Szerkesztve ]

(#513) zezoka válasza xhege (#511) üzenetére


zezoka
őstag

Arra volt áfa (és vám), mikor bejött az országba, gondolom USAból jött, igaz?

(#514) xhege válasza zezoka (#513) üzenetére


xhege
addikt

Még nem jött meg. Folyamatban van. Alapból valóban van áfa, de egy ismerős szállítmányozós cégén keresztül jön, így az szerencsére nem érint. ;)

(#515) zezoka válasza xhege (#514) üzenetére


zezoka
őstag

Ha van egy kinti barát, akit ha megkérne az ember megvenné, aztán ő magánszemélyként elküldené jellegtelen dobozban, akkor az nem akadna fenn áfa/vám fizetésen, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#516) r3dsnake válasza zezoka (#515) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

De, ugyanúgy átvilágítják és kérhetnek igazolást a termék értékéről, ami alapján megállapítják a vámot.

(#517) doongoo válasza zezoka (#515) üzenetére


doongoo
addikt

az esély a fennakadásra csökkenne. Magánszemélytől jönne ajándékként és a magánszemély akár nyilatkozna is erről. Bár a NAV még ezt is felülbírálhatja. Volt ilyen esetem telefonnal. Simán küldtek egy linket a NAV-tól ,hogy ennek biza ennyi az ára és ez alapján fizessek ÁFA-t, ha behozom az országba.

(#518) zezoka válasza doongoo (#517) üzenetére


zezoka
őstag

Akkor marad az EU ebay! :(( Vagy a nyelek egy nagyot, és megveszem full hivatalosan! :) De még sajna nem most!

[ Szerkesztve ]

(#519) doongoo válasza zezoka (#518) üzenetére


doongoo
addikt

vagy keresgetsz itthon. Néha van használtan (én pl. hardveraprón adtam el az enyémet)

(#520) DonDragonka


DonDragonka
őstag

No már nekem is megjött... Szerdán. Azóta szépen be is laktam...

Van pár érdekesség:
1. mintha azt olvastam volna, hogy ez egy zárt óraszerkezet, meg láttam is videót ahol feszítővassal szedik szét, hogy megmutassák mi van belül...
Ehhez képest nekem van négy csavar a hátulján. Ez akkor most dísz? Vagy az enyémet alkalmasint szét lehet kapni erőszakmentesen?
2. A menü... megveszek tőle, hogy nem végtelen görgetéses... Ha mondjuk a legutsó menüponthoz, app-hoz szeretnék eljutni akkor végig kell nyomkodnom lefelé. Nem praktikus egyáltalán... Nincs erre valami progi, ami ezt beállítja vagy a gyári főmenüt átszabja
3. Néha szétesik a kép. Nem tudom máshogy leírni, tördelt sorokra kuszálódik. Ez tipikus vagy hibás az enyém?

Amúgy ma lefrissítette magát 2.5-re a FW...

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#521) mumk1 válasza DonDragonka (#520) üzenetére


mumk1
addikt

A beázások miatt erősen kontra-indikált a megbontása, szerintem tegyél le róla. :DDD

A görgetés tényleg gáz így, aki használ custom FW-t meg tudja mondani, hogy az tudja-e a körbe pörgetést vele. Én még nem próbáltam.

A kép szétesést még nem tapasztaltam, május óta használom és azt kell hogy mondjam, nekem eddig atom stabil volt. :F

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#522) DonDragonka válasza mumk1 (#521) üzenetére


DonDragonka
őstag

Nem akarom én szétszedni, csak érdekességnek megírtam hogy; ha dísz, ha nem az enyémen van hátul négy csavar... :-D
Ezen a képen például egy olyan óra van aminek nincs a hátulján sehol csavar...

Sajna a custom FW-el se görgeti a főmenüt... Már próbáltam.

Nekem se mindig esik szét a kép, de előfordul... :(((

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#523) mumk1 válasza DonDragonka (#522) üzenetére


mumk1
addikt

Na ja, mert a 301BL az nem a Steel. :)
A Steel-en van csavar. ;)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#524) DonDragonka válasza mumk1 (#523) üzenetére


DonDragonka
őstag

Akkor nekem valami extra 301BL-em van... :DDD

És sajnos extra de kijelzőhibás. Külön topikja van a Pebble fórumon...

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#525) mumk1 válasza DonDragonka (#524) üzenetére


mumk1
addikt

Kellett neked csavaros! :DDD :D

Az viszont gáz, ha tényleg kijelző gondja van. :(

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#526) doongoo válasza DonDragonka (#520) üzenetére


doongoo
addikt

1 - ne akard kinyitni, mert akkor oda lesz a vízállóság
2 - körbegörgetés nincs, de az appok sorrendjét tudod változtatni (menübe lépsz, középső gomb hossza nyom a kiválasztott appon amíg vibrálni kezd a kijelzőn és a fel-le gombokkal mozgatod, majd a jó helyen újra középső gomb)
3 - milyen gyakran csinálja a csíkozódást? Tudod szándékosan reprodukálni? Én ez első steelt emiatt reklamáltam. Igaz, az addig ment, míg végül teljesen elment a kép, de csíkozódással kezdődött. Próbáltam factory resetet és mindenféle visszaállítást, de nem lett jobb, így maradt a reklamálás. Az új, amit kaptam, az hibátlan

(#527) DonDragonka válasza doongoo (#526) üzenetére


DonDragonka
őstag

1. nem akarom kinyitni...
2. wow köszíííí!!!! :R
3. amíg átrendeztem a menü elemeket addig többször is csinálta sajnos.4 elemet pakoltam át közben 3x esett szét a kép. Már küldtem a jelenségről videót, képet(olyat is ahol a széria szám látszik e-mail címmel meg dátummal) a support-nak. Neked hogy cserélték? Egyáltalán cserélték, vagy csak küldtek egy másikat a régi meg megmaradt?

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#528) doongoo válasza DonDragonka (#527) üzenetére


doongoo
addikt

Küldtek egy másikat, nem kellett visszaküldenem a rosszat. Gyakori hiba, szerintem maguk sem tudják javítani, vagy drágább lenne, mint egy újat küldeni. Így a rossz darab tartozékai (szíjak, töltő) megmaradtak ugyan, de duplán fizethettem ÁFA-t az importkor, mert nem volt kimenő vámpapírom (akkor lehetett volna az ÁFA-t megúszni) Tekintve, hogy te most nem fizettél, így te nem jársz rosszul, ha nem kell visszaküldened.

[ Szerkesztve ]

(#529) Gork


Gork
tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy ha E-bay-ről rendelek, akkor vajon ugyanúgy lesz rajta ÁFA és vám is, vagy ha leütöm mondjuk 39.000-ért (most annyiért látok Hong Kongból), akkor annyit is kell fizetnem érte? Illetve vajon a garancia hogy működik ilyen esetben? köszi előre is!

(#530) doongoo válasza Gork (#529) üzenetére


doongoo
addikt

Már írtam többször, hogy vám nincs, "csak" áfa + sima posta esetén vámkezelési díj.

(#531) keccsa


keccsa
aktív tag

Sziasztok!

Használ valaki Pebble-t Samsung telefonnal?
Sehogy sem sikerül rávennem arra az órát, hogy ha levelem jön, akkor ne csak a tényt közölje velem, hanem egyből mutassa is a levél tartalmát, mint ahogy a Samsung vagy a Sony órák teszik. Végig próbáltam az összes vonatkozó appot, de egyikkel sem megy. Az SMS-nél prímán megy a dolog, illetve a hívó fél nevének kijelzése is jó, egyedül ez a hülye email-es dolog nem jön össze... :O

Valakinek működik a dolog?

Az Awear-ral el lehet olvasni ugyan az email-eket, de csak több lépésben és nehézkesen, úgyhogy más megoldás érdekelne! :K

Mindenki magának hülye!

(#532) keccsa válasza keccsa (#531) üzenetére


keccsa
aktív tag

Megoldottam... :)

Mindenki magának hülye!

(#533) DonDragonka válasza keccsa (#532) üzenetére


DonDragonka
őstag

Neked hogy sikerült?
Nekem csak a Pebble Notifier-el jönnek olvashatóan az E-mal-ek. A G-mail simán jön a gyárival csak a céges levelezéssel vont gondom amíg ezt nem kezdtem használni...

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#534) doongoo válasza DonDragonka (#533) üzenetére


doongoo
addikt

Én csak gmailt használok, minden más oda van behúzva. Ja, és Notify Pebble app

(#535) doongoo válasza xhege (#492) üzenetére


doongoo
addikt

Megérkezett a truffol szíjad? Ez enyém most érkezett, mindjárt nekiesek feltenni...

(#536) DonDragonka válasza doongoo (#535) üzenetére


DonDragonka
őstag

majd dobj már fel képet róla, hogy milyen "élőben"
köszi!
:R

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#537) doongoo


doongoo
addikt

Truffol szíj feltéve. Csak két szemet kellett kiszednem, hogy jó legyen a méret. Mától lehet a hivatalos webshopban 20 $-ért is rendelni eredeti fémszíjat plusz már láttam amazonon is.
Mától az órák ára is szépen csökkent a webshopban...

Ma kijött a 2.6-os firmware, nagyon ajánlott:
- belekerült app launcher funkció (fel-le gomb hosszú nyomására előre beállított app indítható, azaz nem kell hozzá a menübe belépni)
- beállítható, hogy fitness tracker folyamatosan fusson a háttérben. Én a misfitet tettem fel a funkció tesztelésére
- menübe lépve mindig mutatja az aksi töltöttség ikonját

Szépen lassan bekerül minden funkció a pebblebits-ből...

(#538) xhege válasza doongoo (#535) üzenetére


xhege
addikt

A szíj megérkezett. Szerintem rendben van, minőségi darab. Az egyetlen bajom, hogy még nincs mire rátennem. :(

(#539) doongoo válasza DonDragonka (#536) üzenetére


doongoo
addikt

Holnap lövök róla és felteszem

(#540) DonDragonka válasza doongoo (#537) üzenetére


DonDragonka
őstag

Csóri Pebblebits-es harcosok nem győznek utána menni...

De köszi az infót már lököm is fel... :R

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#541) DonDragonka válasza doongoo (#537) üzenetére


DonDragonka
őstag

Ezt most csak bedumálom magamnak, vagy tényleg tényleg gyorsabb, érzetre sokkal pörgősebb a 2.6-os mint az előtte lévő verziók? :F

Egész kis élvezetes kütyü lenne ez, kár, hogy úton útfélen szétesik a kép... :O

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#542) Gork


Gork
tag

Wow...99 dollárra csökkent a normál, és 199-re a Steel. Ennyiért már tényleg nagyon alkalmi vételnek tűnik... :O

(#543) doongoo válasza Gork (#542) üzenetére


doongoo
addikt

Mondjuk annyi a szépséghibája, hogy 199 USD-ért csak bőrszíjjal kapod a steelt, ha kell hozzá fémszíj is,akkor az plusz 20 USD

(#541) DonDragonka: én is így érzem, de nem mertem leírni, mert lehet, hogy csak placebo effekt

[ Szerkesztve ]

(#544) sajo13 válasza doongoo (#543) üzenetére


sajo13
senior tag

Én úgy látom, hogy csak USA-ba szállítás esetén 199$, EU-ba 229$.

(#545) sajo13 válasza DonDragonka (#541) üzenetére


sajo13
senior tag

Nem gyorsabb, csak az animációk gyorsabbak, ezért tűnik úgy :)

(#546) xhege válasza sajo13 (#544) üzenetére


xhege
addikt

A szépséghiba, hogy nem dollár az a 229, hanem euró... :U

(#547) sajo13 válasza xhege (#546) üzenetére


sajo13
senior tag

Tényleg. Hát ez furcsa, Amerikában olcsóbb lett, Európában drágább. És még jön rá majd a 27% ÁFA + vámkezelés.

(#548) Gork válasza sajo13 (#544) üzenetére


Gork
tag

Basszus és tényleg. Mondjuk engem amúgy is sima Pebble érdekelt volna, mert sportoláshoz az a praktikusabb, de az is csak az USA-ba 99 dollár, EU-ba 129 euro. Sőt, mindenhová 99 dollár, kivéve az EU-ba. :O :(((

Ez egy szemét húzás. Pedig már úgy voltam, hogy este rendelem is.De így nem cserélem le a Gear Fitemet. Pedig már úgy beleéltem magamat...

[ Szerkesztve ]

(#549) EnDaN válasza sajo13 (#547) üzenetére


EnDaN
tag

Ha EU-ba rendelem akkor is EU-n kívülről jön? Én a support oldalon azt olvastam, hogy ez az ár tartalmazza az ÁFÁ-t már. forrás

"A more significant difference is the listed price ( €129 for originals, €229 for Steel), which is the exchange rate makes higher than the USD equivalent listed on the other pages. However, this price includes Value Added Taxes (VAT). And since your Pebble will be shipped from a new distribution center within the EU, there will be no additional customs duties and it will be a quick transit time."

[ Szerkesztve ]

(#550) sajo13 válasza EnDaN (#549) üzenetére


sajo13
senior tag

Igazad lehet, ezt a szöveget nem olvastam el. Amúgy én nem szándékozom vásárolni(nemrég vettem), csak meglepődtem az árakon.

Gork: Én Steel-t vettem és utcai viseletre valamint sportolásra teljesen jó ez is. Annyi a lényeg, hogy ne a bőrszíjat használd a sporthoz. Egyébként lehet hozzá rendelni ebay-ről frankó műanyag(szilikon) szíjat is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.