Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Audrey szerintem ritka idegesítő mindegyik részben, ahol csak szerepel - de ez általában a sorozatban felbukkanó összes női szereplőre igaz. Elisha Cuthbertet is csak azért szeretjük, mert melltartó nélkül, trikóban rohangált a második évadban. :D (Ez most spoiler-e? Nem szeretnék a világ végéről is kibannolódni.)

A hatodik évadot meg tényleg kerüld el messzire, mert úgy köpi szembe az előző öt évadot, mint a huzat. Lett belőle egy Szomszédokba oltott SzívTV-s akciófilm-sorozat, iszonyatos.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#2) Parci válasza bLaCkDoGoNe (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Audrey gyönyörű, kedves, érzéki, a tv-n keresztül is simán bele lehet szeretni...
...ellentétben Kimmel, akit visszakézből szájonvágnék, annyira egy hülye picsa.

(és Kate Warnerben mi volt idegesítő?)

Leállok az ötödik évadnál amúgy, részemről ennyi volt a 24 pályafutásom, utána áttérek az Oblivionra :D

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) Trak válasza bLaCkDoGoNe (#1) üzenetére


Trak
addikt

Nem kellett addig várni, Elisha Cuthbert-be szerelmes lettem már az első évad első néhány része után... :) Gyönyörű...

Szerk.: jobban belegondolva a Girl Next Door című filmben előbb láttam, már akkor végem volt ;]

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#4) Parci válasza Trak (#3) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát én őrjöngtem, valami elcs.sz.tt módon idegesítő volt, kb megtestesíti azt a nőt, akivel SOHA nem bírnék együtt lenni, talán még arra az öt percre sem... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5) bLaCkDoGoNe válasza Parci (#4) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ne legyen ennyire kishitű Parci mester... még hogy öt perc... :DDD

Kim amúgy simán pályázhat a legidegesítőbb női szereplő címére, a folyamatos csetlés-botlásaival, főleg az első két évadban; az kb. a kabaré kategória volt. Kate Warner volt talán a legjobb női szereplő (azzal együtt, hogy őt sem szerettem), nekem Audrey valami hihetetlenül antipatikus. De furcsa is lenne a világ, ha mindenkinek ugyanaz tetszene.

Ami még dühít ezzel a 24-esdivel kapcsolatban, hogy a kedves Intercom milyen remek módon elsilányította a DVD kiadásokat is. Az első három évad még külföldi kiadás, angol borítóval, sleeve-vel meg mindennel, ráadásul szép vastag digipackos - ennek megfelelően tökéletesen egyforma, jól mutat a pocon. A 4. évadtól kezdve van saját (mármint magyar) borítója, meg tokja, rondábbnál rondább. :W

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#6) Parci válasza bLaCkDoGoNe (#5) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy dolog a csetlés-botlás, a másik, hogy
- tök hülye
- hihetetlen irritáló intonációja van, tipikus amerikai libás (bocs, ez nem pc így)
- a stílusa is embertelenül idegesítő

audrey-n akkor viszont nem veszünk össze :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) bLaCkDoGoNe válasza Parci (#6) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem is veszhetnénk, mert ahogy bejelenteném igényemet, már bannolódnék is... :DDD

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#8) Parci válasza bLaCkDoGoNe (#7) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

no, vége az ötödik évadnak is. kretén dolog, ahogy előkészítették a hatodikat. most én sem akarok spoilerezni, ezért nem állok neki dumálni róla... de a lényeg, hogy azért ez még vállalható évad volt, ha messze nem is makulátlan.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9) bLaCkDoGoNe válasza Parci (#8) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Igen, ez még egy nézhető évad volt, bár én hétről hétre néztem, és bizony nem ütött szinte semekkorát így, nem éreztem a ''jajmileszakövetkezőrészben'' érzést, mint a korábbi évadoknál. Aztán ahogy megjelent itthon a DVD megvettem, de a második lemezig jutottam, mivel szégyenszemre elaludtam rajta - ilyen még nem esett meg velem, mióta kétágú vagyok. Ez azt hiszem elég jól mutatja, hogy mennyire közepes lett ez az 5. évad is már sajnos.






<SPOILER>


Óriási hiba volt, hogy egyes szereplőkkel olyan dolog történt, amilyen...


</SPOILER>

[Szerkesztve]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#10) Parci válasza bLaCkDoGoNe (#9) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

<SPOILER>



Mire gondolsz? Én jópár dolgon kiakadtam, például a tonnányi ''patch him through to my cell'' után a végén, hogy ''gyere be a raktárba, a matávos kagylóson keres a lányod'' hullagagyi volt. Meg ez az egész kínai szál hullagagyi, gondosan békénhagyták a csávót az évad végéig, hogy aztán csaphassanak le. Hát persze.



</SPOILER>

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11) bLaCkDoGoNe válasza Parci (#10) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

<SPOILER>



Én a legnagyobb hibának a karakteres szereplők eliminálását tartom, a hatodik évadban látszik is, hogy mennyire hiányoznak, akármennyire is szupermen Jack, egyszerűen szükség van mellé pár szimpatikus és karakteres szereplőre, mert egyedül nem visz el a hátán 24 részt. Sajnos nagyon belepörgették magukat a készítők ebbe a ''bárki bármikor meghalhat''-dologba, próbáltak nagyot dobni, de most visszaüt. Szerintem egy nagyon jól működő kis csapatot vertek szét az ötödik évad végére, és egy sorozatban szükség van olyan szereplőkre, akikhez tud kötődni az ember. Visszatérő alakok továbbra is vannak, de már nem olyan szimpatikusak, papírvékonyak - látszik rajtuk, hogy nem volt annyi idő a jellemük kidolgozására, mint a korábbi állandó szereplőkének (bár azt sem vitték túlzásba).




</SPOILER>

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#12) Parci válasza bLaCkDoGoNe (#11) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

<SPOILER>



Hát abban egyetértünk, hogy Edgar, Tony hiányozhat, az is tény, hogy Curtis hiába vált kvázi fix taggá, nem valami nagy durranás. Bezzeg Nina :), meg a George Mason. Engem az is idegesít, hogy Jack mellé nem tudnak állandósítani nőcit. Legalább 2-3 évadra, éppenséggel beleférhetne, hogy mégsem a családjával fenyegetik, stb, ez is lehetne egy jó csavar a sorozatban. Így tök nincs tétje, hogy kibe szerelmes, meg ki szerelmes belé, mert lehet tudni, hogy úgy sem jön neki össze ez a téma.



</SPOILER>

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13) bLaCkDoGoNe válasza Parci (#12) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

<SPOILER>




Én Palmer bácsit hiányolom a leginkább, szerintem az egyik legjobb karakter volt. Az öccse meg egy idióta. Állandó nőszereplőnek meg úgy tűnik Chloe-t rendszeresítik, de ő annyira irritáló, hogy az ember tarkónvágná egy zacskós tejjel. Egyedül Edgar-ral együtt volt elviselhető, sőt, úgy párban jópofák voltak.




</SPOILER>

Látom, Te is éjjeli bagoly vagy... :D

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#14) Parci válasza bLaCkDoGoNe (#13) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

<SPOILER>



Igen, Palmerért kár, de még a Keeler is okés volt, viszont a Logan valami szájbak.rt idegesítő egy csávó, mind az évad elején, mind a végén. Ahogy a felesége is. Ja, a Chapelle is jó karakter volt. Viszont Audrey-t én továbbra is imádom. :)



</SPOILER>

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15) rogers


rogers
aktív tag

Tegnap fejeztem be az 5.-ik évadot. Érdekes ez az eszmecsere itt. :)

Szereplőkkel kapcsolatban nekem az a véleményem, hogy persze kár volt kiirtani a ''megszokott'' hősöket a húzóágazatos 2-3-4 évadból, dehát ennek lehetett oka az is, hogy azoknak a színészeknek elég volt a sorozatból vagy éppen már túl drágák lettek - pont mert sikeresek és a költségvetésbe már nem fért bele. Internetes blogokon annyi minden info kering hogy ki mikor miért nem ér rá éppen forgatni. Exluzív szerződés pedig nem sok embernek jár - drága a stúdiónak.

Szerény személyemnek nagyon tetszett amit Chloe-val csináltak. Ez egy fantasztikus karakter és pont azért jó mert idegesítő, de közben van lelke. Totál világos, hogy van ilyen ember (ismerek élőben is - persze nem ennyire extrém) akinek a személyisége gázos, de közben ''geek'' és a melóját szuperül csinálja. Persze idegesítő. De nekem tetszett ez a színfolt.

A másik jó mellékszereplő Bill Buchanan. Az évad elején jól útáltam, de a forgatókönyvírók ügyesen megfordították ezt a véleményt a végére. Jó fej mellékkarakter és szerencsés szerepet is kapott. Mondjuk nem egy sokdimenziós jellem de nem is kell az mindig.

Kicsit én is kezdtem belefáradni az ötödik évadra, hogy az állandó feszültségokozás abból erede, hogy Jacknek a ''világmegmentést'' nemcsak a gonosztevők, hanem az ügynökség ellen kell végigvinnie állandóan az illegalitás határán minden létező fél által üldözve.

Nem spoilerezek de totál dühös és csalódott voltam ahogy az évadot lezárták Jack-nek. Ez már azért túlzás. Internetes blogokon a producerek azt mondják állandóan, hogy úgy alakítják a történetet ahogy a nézőközönség (értsd amerikai hamburgerzabáló) elvárja... ...hát ha ezt a fajta befejezést várták, a világ rossz kezekben van. :(

Ja és egy poén. Az 5.-évad extra DVDn van egy előzmény a 6.-ik évadhoz. A sztorit nem lövöm le de úgy kezdődik, hogy 4 másodpercig a ''Toyota szponzorálta'' címke van kint az epizódban pedig kulcsszerepet kap egy Toyota SUV - ezüstmetál, egy karc nincs rajta és ezzel megy egy üldözési jelenet durva terepen (földút) dzsipek ellen. Hát ez már azért nagyon kínos volt...

A párom mondta jól, ez az 5.-ik évad már nem volt olyan igazi 24es székberagasztós élmény, de volt benne pár meglepetés és végig lehetett nézni. Sajnos a 6os évadról rosszakat hallok és ti is azt írjátok itt, hogy felejthető. Hát kár.

Jobb későn, mint még később...

(#16) Parci válasza rogers (#15) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

SPOILER



Igen, az tényleg nevetséges, hogy a Jacket állandóan fúrják belülről, bár az ötödik évadban az elnök kavarása miatt legalább hiteles volt kicsit. A vége felháborító szerintem is, a Toyota RAV4 reklám meg kiakasztó, de sztem az csak az előzetesbe került így be, kizárt, hogy a hatodik évadban benne legyen. Már amúgy az ötödik évadban is az összes kocsi Lexus vagy Toyota volt, illetve a CTU-nak a Fordjai.

Szóval Jackre visszatérve, lehetne annyi eszük, hogy csavarnak a forgatókönyvön, és mostanra például hisznek neki a munkatársai, nem akarnak kikúrni vele, cserébe mondjuk Jack egyszer az életben téved, és rohadt kínos szituba kerül :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) Trak válasza Parci (#6) üzenetére


Trak
addikt

Nana, én azt hittem csak külsőről beszélünk... :)
Az alakított nő néha tényleg idegesítő volt, ezt aláírom.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#18) bLaCkDoGoNe válasza Parci (#16) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Már az S5 prequeljében is egy kék Toyota Prius 2-vel jön Chloe Jack-kel találkozni.




<SPOILER SEASON=''6''>






Ezt tényleg csak akkor tessék elolvasni, ha nem tervezed a hatodik évad megnézését.







A hatodikban csavartak egyet, bár nem úgy, ahogy Te mondod: megjelent a családi szál. Eddig ugye Jacknek volt egy lánya meg egy halott felesége, most megjelenik a családja is. Ráadásul az egyik korábbi szereplő is érintve lesz a dologban.
Na, nekem itt dobta el az agyam az ékszíjat, innentől frankón ''brazilsorozat'' (sic!) feelingje lett a 6. évadnak.
Emellé az eddig sem a realitásokra épülő sorozat nagyon durva túlzásokba/jelenetekbe/eseményekbe fordul, ami már önmaga paródiájává varázsolja.



</SPOILER SEASON=''6''>

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.