Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#310) inf3rno válasza #25954560 (#306) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Úgy néz ki, hogy nekem is Qemu lesz, mert CUDA is kell. Eddig néztem OpenBSD+VMM, FreeBSD+bhyve, ESXi leírásokat ezzel kapcsolatban, de úgy néz ki, hogy egyikkel sem megoldható, hogy legyen CUDA az egyik virtuális gépen, sőt a BSD-k esetében a GPU passthrough sem valami stabil. Az alternatíva, hogy OpenCL-t használok, de az lassabb, és nincsenek igazán jó gépi tanulós eszközök hozzá, mint pl a Tensorflow. Így az év első felében muszáj, hogy legyen valami gépi tanuláshoz, amin tudok dolgozni. Később ha ez lemegy, akkor esetleg eladom a videokártyát aztán átgondolom az egészet újra.

Nézegettem még az SSD-ket, de nem igazán jutottam előrébb. Ugye az előző lapban volt PCIEv2 x2-nek megfelelő foglalat, és csak 6 Gbps-el ment a Mellanox az elméleti 8 helyett. Ha ebből indulok ki, akkor egy PCIE x1 -> M2 kártyával is csak 6 Gbps-ig jutnék egy NVMe SSD-vel, ami a SATA3 elméleti sebessége, szóval nem nyerek rajta valami sokat. Aztán lehet, hogy lenne az 7 vagy 8 közelében is, ha esetleg olcsón látok ilyen kártyát, akkor kipróbálom. A másik, ami van ezen a lapon az egy SATA Express foglalat, ami elvileg tud 16 Gbps-t is, az már ígéretesebb, csak nem gyártanak hozzá SSD-t. Ahhoz is van SATA Express -> M2 kártya, ami már bonyolultabb, ritka és drága is, és ki tudja mennyire megbízható. Ami még eszembe jutott, hogy RAID-el esetleg meg lehetne növelni az írási és olvasási sebességeket. Igazából csak a szerveren számít ez, és az olvasás fontosabb, mint az írás, úgyhogy majd arra koncentrálok.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.