Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bambano válasza g@bo (#37) üzenetére


bambano
titán

abban a korrekt netbankban nem bírnak összerakni egy rendes jávás felületet...
én eltörném a kezét annak, aki ennyire nem tud programozni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#52) Lengyi


Lengyi
aktív tag

A mai nap folyamán én is letettem OTP-ről, megpróbáljuk milyen is ez az okos rájfájzen :))

(#53) drizzt1666


drizzt1666
tag

Annó diákmunkás korszakomból lettem (és maradtam) OTP-s. Eddig nem volt semmi gondom velük (kipp-kopp) de a családtagjaimnak már meggyűlt vele a bajuk. Az első komolyabb malőrig kivárok, aztán ha tényleg elég orbitális, lépek raifeisen-be :D

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#54) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Nekem gond nélkül belép. Dec elején is simán belépett, amikor a novemberi forgalmam vezettem át a saját adatbázisomba.

Skynet is real. It's called Google.

(#55) harry válasza drizzt1666 (#53) üzenetére


harry
veterán

Nem tudom amúgy mire alapozzátok azt, hogy ha ez gagyi, akkor az összes többi biztos szuper, és jaj az első hiba után azonnal megyek át. Mintha csak az OTPnél lehetnének néha problémák. Főleg úgy, hogy mivel sokaknak csak OTP-s b.számlája van, valószínűleg nem is ismeri a többit (kivéve persze akik mégis).

Amúgy ilyenkor mindig eszembe jut, hogy van MKB-s bankszámlám is, mivel a Volt fesztiválon nyitottunk haverral sörért cserébe :DDD

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#56) Ariadne válasza harry (#55) üzenetére


Ariadne
őstag

Szerintem aki egyszer utánanéz, hol mennyi a számlavezetés költsége, egy egyszeri forint utalás bankon kívülre, egy dombornyomott bankkártya költségei, no meg mekkorák a betéti kamatok, akkor egyből kitűnik, hogy az OTP rohadt drága. És nem tudom elképzelni, hogy van olyan OTP ügyfél, akinek nem kell értetlen és hozzánemértő ügyintézőkkel bajlódnia meg félóráig-óráig sorbanállnia.... :U Ezek együtt nálam bőven elegendőnek bizonyultak ahhoz, hogy jó rég lelépjek tőlük, azóta telefonon meg neten mindent el tudok intézni, bankfiókot csak kívülről látok, és még olcsóbb is. :DDD

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#57) concret_hp válasza bambano (#50) üzenetére


concret_hp
addikt

és előtte mennyit vártál az otp-ben mire sorra kerültél? :DDD csak azt ne mondd, ogy összességében gyorsabb volt az otp :C

amugy az ilyenekre van a netbank nem?
(ami tudtommal az otp-n kívül általában ingyér' van, mert a banknak is sokkal jobb, ha nem az ügyintézőt kötöd le akit drágán fizetnek megfele... otp-nél meg fizess, hogy spórolhass nekik, ez is kicsit mókás)

egyébként még egy olyan emberről sem hallottam, aki valamilyen másik bankról otp-re váltott volna. nemtom mé' lehet ez :C (talán mert ha már vált az ember, körülnéz és így az otp másodpercek alatt kiesik a potenciális bankok közül? :U)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#58) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Egyetértek. Szinte csak negatív tapasztalataim vannak velük...

(#59) pschio


pschio
őstag

nekem megy a belepes. engem az irrital hogy mindenfele uzenetdijat vonnak le de ugyanazt tobbszor. :W

siman megroviditeniek 1-2 ezerel havonta a rohadekok. mar enis gondolkozok bankvaltason.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#60) bambano válasza concret_hp (#57) üzenetére


bambano
titán

Például a pólusban levő fiókjukban pár percet szoktam csak várni.
egy átutalásért nem szerzek netbankot. Meg egyébként se szeretem a netbankot, nincs üldözési mániám, csak mindig követ valaki :)

Én is azt tapasztaltam, hogy drágább, de ez engem kevésbé zavar, mint más bankokban tapasztalt gondok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#61) philoxenia válasza bambano (#60) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Úgy látszik, ez korfüggő lehet, ha nincs netbank, nem lehet a neten keresztül a pénzedet ellopni. :) Ezzel én is így vagyok. Egyébként érdekes, hogy a többi bank ezek szerint merő jótékonyságból kezeli a tisztelt hozzászólók pénzét, hiszen a netbank ingyen van, az átutalás, a pénzfelvétel úgyszintén, akkor azok a bankok miből élnek? :DDD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#62) Ariadne válasza philoxenia (#61) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem ingyen, csak jóval olcsóbb. :) Meg gyorsabb, amitől szintén olcsóbb, hiszen ugye az idő is pénz. ;)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#63) bambano válasza philoxenia (#61) üzenetére


bambano
titán

Amíg nem láttam jól működő netbank felületet linuxra, addig nem netbankolok. Windowsra a kutyám telefonszámát se bízom, nem még a bankkártyám adatait... A cib netbank felületét nem kérem példának, az egy hulladék.
Az erste broker felülete volt a legjobb eddig azok közül, amiket eddig *én láttam*.

Abból is élhet, hogy neked alacsonyabb napi kamatot ad, mint amennyi az MNB alapkamat. OTP ebben igen "jó", szabad szemmel alig látható kamatot kapsz a lekötetlen folyószámla egyenlegre.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#64) philoxenia válasza bambano (#63) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Persze, csak meg kellene nézni, más szempontokat is a bank értékelésekor, de itt olyan "szakemberek" nyilatkoznak magas lóról akik nem igazán vannak tisztában minden aspektusával a bankválasztásnak. Lehet, hogy diákpénzek kezelésére nem megfelelő bank az otp, de azért rögtön szarnak minősíteni, a másikat meg magasztalni...
Írják azt, "nekem nem felel meg az otp" azzal nem vitatkoznék.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#65) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Mikor lakáshitelt akartam felvenni, a pofámba röhögtek, és közölték, hogy a nettó fizetésem egy tizessel rövidebb, mint a minimum. Akkor ásták el magukat a szememben egy életre. (Azt meg csak halkan jegyzem meg, hogy a nő annyira sajnálta a pénzt, mintha a sajátját adná, de nem kölcsön, hanem örökbe.) :((( FUCK ótépé!

Rip and tear

(#66) R válasza bambano (#63) üzenetére


R
aktív tag

ib netbank felületét nem kérem példának, az egy hulladék. na akkor már nem vagyok egyedül :)

(#67) v-paci


v-paci
aktív tag

Nem védeni akarom az Otp-t, de nekem gond nélkül müködik, persze néha tetű lassú, de ez van. Érdekes módon nem kaptam még egyszer sem adathalász levelet, mint ami már nem egy másik banknál előfordult. Persze az megint más lapra tartozik, hogy utalásonként 180 pénzt vonnak :((

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#68) biga válasza concret_hp (#57) üzenetére


biga
senior tag

"ami tudtommal az otp-n kívül általában ingyér' van"

Megjegyzem mikor én a netbankomat választottam, akkor arra a célra, olyan szolgáltatásokkal és árakkal (1200Ft/hó) csak az OTP volt képes nyújtani valamit. (Elektronikus számlacsomagom van, ami tartalmaz lényegében 3 számlát (1fő, 1 megtakarítási és egy webszámla), ingyen utalok amennyit csak akraok, ingyen veszek fel pénzt (2x biztosan, többre nem esküszöm meg, de ennél többször még nem kellett felvennem). Minden 2. sarkon találok hozzá automatát ha mégis kellene, és - bár az annyira nem hiányzik - bankfiókot is minden kisebb-nagyobb városban. A netbankja jellemzően hó elején tetümód belassul és ilyenkor gyakran elérhetetlen is, de a legtöbb esetben jól működik és szvsz kevesebb gyerekbetegsége van, mint jó pár másik banknak (amiket én használtam. Pl. az Erste-é kritikán aluli, az Allianz-é kicsit kiforratlan (de neki elnézhető még talán, csak 3 hónapja van netbankja), a CIB-é elmegy, csak a sok csili-vili mellett néha elsikkad a használhatóság. HJa nem kellene minden kártyaigénylésnél azon vitáznom velük, hogy ugyan ne Budapestre küldjék már a kártyát (nem értem egyébként, mert minden más küldemény érdekes módon könnyedén megtalál), akkor nem lenne velük semmi bajom.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#69) biga válasza Zolaash (#65) üzenetére


biga
senior tag

Nehogy magadra vedd, de ha kevesebb volt a netto-d mint a szükséges, akkor ezért miért az OTP a hibás? Ezek a szabályok téged védenek. Az átlag magyar így is simán túlterheli magát hitelekkel. Hiszed vagy sem örülnöd kellene, hogy a bankok nem akarnak neked hitelt adni, ha szerintük azt nem fogod tudni hosszú távon fizetni. Valószínűleg ebben jóval nagyobb tapasztalatuk van.

[ Szerkesztve ]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#70) Belba válasza Tomics (#12) üzenetére


Belba
őstag

Tomics!

Én most nyitottam 1 hónapja számlát a K&H Banknál.
(Előtte már 20 éve OTP folyószámlám volt, "elektronikus számlacsomag" 1300Ft/hó)

Itt a K&H-nál "emelt szintű elektronikus számlacsomagot" nyitottam, egy csomó kedvezménnyel... Lényegében ugyanazt "tudja", mint az eddigi OTP számlacsomagom, csak ez 500Ft/hó díjért.
További pozitívumai:
- 700ezer Ft-os élet- és balesetbiztosítást tartalmaz a csomag (ingyen!)
- a NetBank-hoz speciális egyedi e-chipkártyát és kártyaolvasót kaptam (ingyen!), amivel garantáltan csak én tudok a netbank-fiókomhoz hozzáférni
- minden net-átutalásom és minden csoportos megbízásom díjmentes, limitfigyeléssel
- havonta 4 ATM pénzfelvétel ingyenes
- havidíjmentes mobilinfó szolgáltatás
- az elsőként igényelt elektronikus bankkártya mindenkori éves díját elengedik! (Sajna, ez nem jó internetes vásárlásokhoz)

Én dombornyomott MasterCard bankkártyát igényeltem a számlámhoz, ehhez pl. itt semmi letét, semmi fizetésátutalás nem kellett (az OTP-nél ezt csak többszázezer Ft betéttel kérheted és rendszeres fizetés átutalással).
Chip-es ez a bankkártya is, tehát jelenleg a legbiztonságosabb.
Na, itt ehhez a bankkártyához ingyenesen jár a poggyász- és balesetbiztosítás (2millió Ft értékig) alkalmanként 30 napos utazáshoz.
(Ezt utazásonként megkötve elég szép summát kellene kifizetni!)

Nagyon jó még a Raiffeisen Bank "Lendület-számlacsomagja" is, de szerintem több előnye van a K&H Bank fenti számlacsomagjának, ezért is inkább amellett döntöttem.
(Pl. a Raiffeisennél 50ezer Ft-tal kell megnyitni a számlát, ha dombornyomott bankkártyát szeretnék igényelni, nincs a számlacsomaghoz életbiztosítás, nincs a bankkártyához poggyász- és balesetbiztosítás, vagyis csak külön díjfizetés mellett lehetséges.)

A kamasz gyerekeimnek is itt fogunk számlát nyitni (Trambulin Bankszámla 14-18 éveseknek és 18-24 éveseknek). 18 éves korig díjmentes a számlavezetés, utána pedig 50Ft/hó 24 éves korig.
Ennek is egy csomó kedvezménye van, hasonló, mint a fenti számlacsomagnak.
(Ingyenes életbiztosítás, bankkártyához poggyász- és balesetbiztosítás, stb.)

Most gyűjtöm az erőt hogy felszámoljam az OTP folyószámlámat...
Sajnos, már egyszer tapasztaltam, hogy képtelenség felmondani az OTP számlát, teljesen lehetetlenné teszik! Hiába mondom fel személyesen, kifizetek ott minden költséget, mire kihúzom a lábam a bankfiókból, máris ilyen-olyan költségeket számolnak fel és 1 hónap múlva küldik a felszólítást, hogy tartozásom van!
OK! Azt is kifizetem, de mire befizetem, máris felszámolódik megint valami extra-díj, 1 hónap múlva megint "tartozom"...
Végül már azt csináltam, hogy a kiírt összeg dupláját fizettem be, na így tudtam lerázni az OTP-t, de ez hónapokba telt. :W

Nem csodálom, ha tömegesen mennek el az OTP-től az ügyfelek: sokkal kedvezőbb ajánlatok vannak a többi banknál, jóval olcsóbban!

Javaslom, hogy nézz körül a bankok weboldalain, nézd át mindenütt a kondiciós listákat, hasonlítsd össze a kínálatokat, lehetőségeket...

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#71) Belba válasza harry (#55) üzenetére


Belba
őstag

"... Nem tudom amúgy mire alapozzátok azt, hogy ha ez gagyi, akkor az összes többi biztos szuper, és jaj az első hiba után azonnal megyek át. Mintha csak az OTPnél lehetnének néha problémák. Főleg úgy, hogy mivel sokaknak csak OTP-s b.számlája van, valószínűleg nem is ismeri a többit (kivéve persze akik mégis)...."

Nekem momentán 3 db OTP-s számlám van, 1 db Raiffeisen, 1 db MKB, 1 db K&H...

Tehát össze tudom hasonlítani legalább ezeket!

Nekem pl. az otp-s NetBank viszonylag simán működik, ügyesen kilőttem az SMS-kódolást belőle, de agybajt kapok tőle, hogy a más bankokba menő átutalásom 3-4 napig is tartanak!!!! Agybajt kapok a TeleBank rendszerüktől : képtelenség a számlámhoz hozzáférnem, mert milliónyi PIN-kódot, Telekódot, 7jegyű-azonosítót, anyámkínját kérnek és mikor azzal csesztetnek, hogy a "bankártyaszám-harmadik-számjegye-ötödik-számjegye-második-számjegye"... Na, ITT szoktam lecsapni a telefont, hogy csak úgy nyekken!!!! (Képtelenség egy ügyintézővel beszélni ezek nélkül!)

Nyugodtan mondhatom, hogy 2x-3x drágább díjaik vannak, mint más bankoknak!

Hogy miért van mégis nekik a (még egyelőre) legtöbb ügyfelük?
Egyszerű : mert anno 30-40 éve CSAK az OTP létezett, mindenkinek OTP számlája volt, ezek a ma már idősek csupán kényelemből nem mennek át más bankhoz (villanyszámlát, gázszámlát, biztosításokat átíratni elég macerás.)

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#72) (Kolombusz) válasza bambano (#50) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

A miskolci OTP-ben lassan dolgoznak és pökhendik.
Az MKB-nál viszont nagyon rendesek és a Raiffeisennél sem volt még gond.

(#73) Teszla_


Teszla_
senior tag

Nem mondom, hogy tökéletes az OTP, de nekem azért jó, mert:
1. tényleg van minden sarkon
2. az ismerőseim közül a legtöbben OTP-sek, így gyors az utalás (mellesleg a fősulinál ez nagyon fontos, mert ott is OTP-s a gyűjtőszámla, ahová a pénzeket kell utalni)

(#74) philoxenia válasza Belba (#70) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

'987-ben nyitottál folyószámlát az OTP-nél ? :F
Hány éves voltál akkor ?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#75) Belba válasza philoxenia (#74) üzenetére


Belba
őstag

Tudod, most hogy mondod, utánaszámoltam : 1977-ben nyitottunk számlát az OTP-nél, amikor építkezni kezdtünk és akkor ehhez számlát kellett nyitni...

Akkor 23 éves voltam. :D

(Mondjuk akkor még nem létezett az "elektronikus számlacsomag", erre jóval később tudtam csak átiratkozni, kb. 1997 tájékán.)

[ Szerkesztve ]

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#76) biker válasza Belba (#70) üzenetére


biker
nagyúr

hmm, érdekes, 390Ft az elektronikus számlacsomag egy eur és egy huf számlához nekem a kh-nál, sms netbankkal együtt, bár nincs ingyenes kp felvét.
és nem havidíjmentes a mobilinfóm.

prémiumnak kéne lennem :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#77) philoxenia válasza Belba (#75) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát nem kellett 77ben számlát nyitni, mert anyámék is építkeztek 77 környékén, de még akkor számla nem volt, ha te 54 -ben születtél, akkor jó pár dolgot kellene tudnod akkoriból, ki volt az elnöki tanács elnöke pl. vagy 77-ben mennyi volt egy kiló liszt? :D Egy doboz Kossuth ilyesmi.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78) biker válasza biker (#76) üzenetére


biker
nagyúr

ja, de, első kettő díjmentes, és díjmentes a mobilinfó.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#79) philoxenia válasza philoxenia (#77) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sőt, mi 91-ben építkeztünk, akkor sem kellett számla.Ezt bebuktad egy kicsit. :DDD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#80) Carpio


Carpio
tag

Minden bankról lehetne ilyen topikot nyitni. De a legnagyobbat, pláne ha magyar, divat szidni.

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#81) Carpio


Carpio
tag

A bankok olyanok, mint az autók: csak viszik a pénzt, de nélkülük ma már nem lehet létezni. Kinek ez a jó, kinek az.

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#82) hétalvó válasza concret_hp (#1) üzenetére


hétalvó
addikt

Nem tudom ez segít-e,de nálunk a a raffeisen-el volt gond, mert vista alatt nem lehetett belépni, xp alatt igen.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#83) helkis


helkis
addikt

épp a héten voltam OTP-ben, és rákérdeztem, hogy a többi banknak miért olcsóbb a netes hozzáférése mint nekik, erre a csaj azt mondja, hogy átrak NET-számlacsomagba, ami 599ft/hó csak, havi 1 belépést kell generálni, minden ugyanaz mint az eletromos-számlacsomagban.. persze ezt nem reklámozzák, de így maradtam még náluk. :)
nálam eddig 1x volt gond a webes felülettel mikor frissítették, azóta nem.. ;)
üdv! helkis

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#84) Ariadne


Ariadne
őstag

Lehet most már tényleg eléggé túlnyerték magukat a GVH szerint is. haha :) bár a többi is megérdemelné pár dolog miatt...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#85) Tcm


Tcm
tag

Kb 11 éve náluk vagyok... Szinte napi rendszereséggel használom online rendszerüket firefox böngésző alól. Eddig semmi problémám nem volt.

(#86) lesaux


lesaux
veterán

Szerintem Carpio topictársnak van igaza, legalábbis az első mondatában: minden bankról lehetne hasonlókat írni. Tudnék mesélni az Erstéről, a CIB-ről, az OTP-ről, az IE New York Brokerről, a ConcodreDirectről (utóbbi kettő brókercég), de minek? Emberek dolgoznak mindenhol. Jól-rosszul.

(#87) Zolaash válasza biga (#69) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Nem az volt a gond, hogy keveset kerestem, mert csóró voltam akkor is, most is, és valószínűleg így is fogok megmurdelni, hanem az, hogy a pofámba röhögve közölték velem a tényt.

Rip and tear

(#88) Füleske válasza helkis (#83) üzenetére


Füleske
addikt

Ha neked a havi 600 Ft olcsó , akkor mennyit fizettél eddig ? :Y

(#89) helkis válasza Füleske (#88) üzenetére


helkis
addikt

nem azt írtam, hogy olcsó, hanem hogy olcsóbb, mint amennyit elötte fizettem: 1200.- :Y

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#90) Füleske válasza helkis (#89) üzenetére


Füleske
addikt

Durva. :Y
Sose leszek OTP - s. :K

(#91) azbest


azbest
félisten

Hát azt hiszem van rosszabb is mint az OTP :D
Egy takarékszövetkezetben van számlám... bármit kell intézni személyesen lehet. Nincs semmilyen elekronikus hozzáférés, telefonon a néniktől lehet esetleg infót kérni... bár az meg aggasztóan könnyen megy és persze pont a lényeget felejtették ki amiért kérdeztem egyszer őket ;] havonta 200-300 ft (de lehet több nem is néztem ezt) a számlavezetés...

Van hozzá visa elektron kártyám, amit a Volksbank bocsát ki... és annak idején mutattak listát is ahol saját terminál van, ahonnan elvileg 50ft-jért vehetnék ki.... na végre találtam egy ilyen automatát... és simán 280ft-ot von mint bármelyik másik... de nem panaszkodom nagyon mert korábban 370et vontak összegtől függetlenül... éves kártyadíj 1ezer.

Nah most nagyon húzódom a cib cibezz csomagja felé ahol fillérekért visa elektron + netkártya és hozzájuk folyószámlák (igaz már 26+ leszek de hallgatóknak lehet így is :) ).... csak a lustaság tart vissza és hogy át kell akkor íratni a suliban is .... de lassan scak rászánom magam mert ez szívás... nameg netről is lenne amit megrendelnék.. vagy befizetnék...

[ Szerkesztve ]

(#92) divergens


divergens
tag

Csak annyit, hogy kb, 3 hónapja elnyelte egy otp-és atm a kártyám! Azóta nem tudtak újat produkálni..Mindenféle dologra hivatkozva..

quake III arena

(#93) #64791808 válasza bambano (#50) üzenetére


#64791808
törölt tag

EGY vélemény szerinted szignifikánsan általánosítható? Neked bejön, másnak nem.

Az Erste bankot nem szeretem, a suli miatt vagyok náluk. Viszont megjegyezném, hogy nálam az utalás úgy indul, hogy nem megyek be a bankba...

(#94) bambano válasza #64791808 (#93) üzenetére


bambano
titán

Nem általánosít, nem is ad tanácsot, nem mondom, hogy mások hol tartsák a pénzüket. Azt viszont nem hiszem, hogy valaki az otp-vel csak szív, más bankhoz átköltözve meg minden kánaán lesz.

Átutalás:
a legtöbb netbankhoz olyan dolgokat kell bekapcsolni a böngészőben, ami nálam alapból ki van, pl. általában kell kuki, javascript és/vagy java. A cib netbankja ugyan elindul linuxon, de a kilépéskor meg szokott fagyni (pontosítok: az általam használt verziójú szoftverek esetén...). Az erstebroker netes felülete meg csak explorerrel vagy firefox-szal megy, iceape-vel nem, úgyhogy a debian-mozilla torzsalkodás is lecsapódik nálam.

Átutalni ritkán szoktam, nekem nem volt létkérdés a netbank. Viszont minden bank azt mondja mostanában, hogy közel kell menni az ügyfelekhez (ezt értem), meg nyitják sorra a kisebb-nagyobb fiókokat (ezt is értem). Akkor miért nem ügyfélbarát a fiók? És ez bankfüggetlen, bármelyikre lehet horror sztorikat emlegetni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#95) eziskamu


eziskamu
addikt

Nekem egy pozitív érvem van OTP-vel kapcsolatban (mondjuk nekem se túl szimpi a bank), legalább a saját számláikra lehet kp-ban utalni. Én még mindig inkább ezt preferálom számítógépb*zi mivoltom ellenére, nameg nincs is annyi pénzem amit érdemes lenne bankba tartani. A múltkor egy ELLA-snak kellett volna utalnom egy apró-s tranzakció végett, de sajna az már kp mentes fiók, legalább is Debrecenben, úgyhogy maradt a posta.

[ Szerkesztve ]

(#96) #64791808 válasza bambano (#94) üzenetére


#64791808
törölt tag

Azért nem használsz netbankot, mert javat és cookie-t kell hozzá kapcsolni?

Oké, innentől kezdve nincs több kérdésem, nem egy univerzumban élünk.

(#97) sonar


sonar
addikt

Hm nekem faszányosan működött egész héten.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#98) ody42


ody42
senior tag

nekem pl. megy az online ugyintezes az OTP-nel, az elmult napokban tobbszor is hasznaltam... 1x mondjuk baromi lassan mentek a tranzakciok, de legalabb mentek :)

amugy valoban draga bank, nekem meg az MKB-nel es a Rafinal van kartyam, az MKB-nél tök korrektül intéztek eddig mindent, csak kicsit erőszakosak. A Rafihoz csak a lakashitel kot, mindenki dicserte, h. milyen jo bank, engem nem nyugoztek le. Pl. multkor 8.15-re bementem, nyitas 8-kor, ugyfel egyedul en voltam + 3 ugyintezo, 8.45-re "jutottam sorra"... no komment...

(#99) Belba válasza philoxenia (#77) üzenetére


Belba
őstag

"... Hát nem kellett 77ben számlát nyitni, mert anyámék is építkeztek 77 környékén, de még akkor számla nem volt, ha te 54 -ben születtél, akkor jó pár dolgot kellene tudnod akkoriból, ki volt az elnöki tanács elnöke pl. vagy 77-ben mennyi volt egy kiló liszt? Egy doboz Kossuth ilyesmi...."

Kedves Philoxenia!

A topic nem arról szól, hogy ÉN mikor születtem, hanem az OTP-ről...
Bocsi, de kicsit többet tudok az OTP-ről, mint te, aki csak azzal dicsekedhet, hogy "az anyámék is 77 környékén építkeztek"...
Tudod, az én gyerekeim sem sokat tudnak az ÉN bankos ügyeimről, sem nagy vonalakban, sem részleteiben, miért is érdekelné őket?! (16-17 évesek.)

SOHA nem érdekelt sem a Kossuth-cigaretta, sem az ára : NEM DOHÁNYZOM! :DDD

Mondják, hogy mindenki magából indul ki : valószínűleg, te azért gondolod, hogy én hazudok (miben is?), mert te sokszor szoktál lódítani?...
Én viszont nem szoktam hazudni, és kikérem magamnak, hogy ismeretlenűl meghazudtolj, pusztán azért, mert leírtam a bankokról a tapasztalataimat.

Amúgy, nem tudom, te minek hívod azt, ha az OTP-nek adtam megbízást a közüzemi számláim kifizetésére, mert én folyószámlának, és 1978-tól voltak ilyen közüzemi megbízásaim az OTP számlámon (amikor beköltöztünk a felépült házunkba).

Azért arra kiváncsi lennék, hogy mi a véleményed az OTP-ről és más bankokról?Mert erről eddig egy szót sem írtál le.

Ha azért jársz a Fórumra, hogy másokba beleköss, inkább javaslom a sarki kocsmát, ott méltó partnerekre találhatnál.

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#100) Belba válasza biker (#76) üzenetére


Belba
őstag

A K&H-nál van az
- elektronikus számlacsomag (399Ft/hó)
- emelt szintű elektronikus számlacsomag (499Ft/hó)

A tiéd az első lehet, ebben tényleg csak 2x lehet díjmentesen kp-t felvenni ATM-ből.
Abban a NetBankos átutalások sem díjmentesek (10Ft/átutalás), a rendszeres átutalások is 10Ft/db áron mennek...

Megérné átíratkoznod az "emelt szintűre", mert ez csak +100Ft-tal kerül többe, de jóval több az előnye!
MINDEN NetBankos átutalás díjmentes, minden csoportos megbízás vagy rendszeres átutalás díjmentes, havonta 4x az ATM kp-felvét ingyenes, aztán a benne foglalt életbiztosítás is 400ezer Ft helyett 700ezer Ft!... Ez megérne havi +100Ft-ot...

A Bank weboldalán megtalálod a részletes táblázatokat, ahol jól összehasonlítható, melyik számlacsomagban mi a szolgáltatás.

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.