Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) philoxenia válasza Belba (#99) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A saját otp-s ügyeimről azért elhiszed , hogy tudok, nem KELLETT számlát nyitnom, 91-ben az építési kölcsönömhöz. Pont. Te kezdted a húsz évvel, ami hamarosan harminc lett, a KELLETT kifejezést Te használtad. Ha nem kozekvens és konzisztens amit írsz, kérdéseim azért lehetnek ? Nem dolgozom az otp-nél ergo lehet, hogy többet tudsz a bankról mint én, de akkor arról írj.
Ha vennéd a fáradságot, legalább utánanézhetnél annak, hol, mikor, hogyan szóltam hozzá, aztán javasolnál kocsmát, ahová gondolom jársz. :O ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#102) biker válasza Belba (#100) üzenetére


biker
nagyúr

átnéztem netbankon az eddigi 3 hónap eseményeit:
max 5-6 utalás/hó
2-3kpfelvét/hó

így nem éri meg váltani, mert nem hozza be az árát a +100Ft sem.
k&h automata meg legközelebb 30percre van kocsival, és útba sem esik, így szinte sosem tudok ingyé felvenni pénzt.

balesetbiztim meg van már annyi mint égen a csillag :)
lafo-hoz, hitelkártyához, lakásbiztihez, mnyp-hez, önkéntes nyp-hez, lakásbiztihez 3x szorzós ráadásul :)
csak ne legyen rá igény...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#103) LOTR válasza wiggen123 (#25) üzenetére


LOTR
addikt

master card-dal nem megy a paypal, csak dombornyomottal?
nekem a cibnél a kiscsaj azt mondta, teljesen felesleges a dombornomyott (ha külfödre úgysem járkálok annyit), az mc kb ugyan az, csak olcsóbb

One Ring to rule them all

(#104) Belba válasza biker (#102) üzenetére


Belba
őstag

OK! Akkor tényleg nem éri meg...

Nekem 3 percre van a K&H Bank és az ATM-jük, a következő meg 5 percre.
Igen, ez is fontos szempont végülis.

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#105) LOTR válasza biker (#102) üzenetére


LOTR
addikt

ez a havi 4 ingyenes készpénzfelvétel nem az összes atm-re vonatkozik? vagy csak a k&h-ra?

One Ring to rule them all

(#106) Belba válasza philoxenia (#101) üzenetére


Belba
őstag

91-ben már teljesen más volt a helyzet, mint 77-ben, amikor egyedül KIZÁRÓLAG CSAK az OTP létezett, mint pénzintézmény, ahol építési kölcsönt fel lehetett venni!

91-ben már léteztek Mo-on más Bankok is.

A rendelkezések is egészen mások voltak 77-ben, mint 91-ben!
(Az építési kölcsönök feltételei is mindig változnak.)

Akkoriban, 1977-ben egyetlen módja volt az építési kölcsön igénylésének : bementünk az OTP-be és megkaptuk a szükséges nyomtatványokat, megigényeltük a kölcsönt és ezzel az OTP ügyfelei lettünk!!!!! Automatikusan számlát nyitottak a nevünkre (ma ezt hitelszámlának neveznék?) ahol vezették, az építkezés során mennyit utaltak ki a részünkre, majd később a törlesztéseinket, hitelkamatainkat vezették...
Kötelező volt a lakásra biztosítást is kötni, ezt is itt vezették, a havi bizt.összegek befizetéseit a törlesztőrészletekkel együtt...
(basszus, remélem, most ebbe is belekötsz!)

Baromira nem érdekel, hol és mit és hogyan szóltál eddig hozzá, nekem az is elég, ahogy ide becsődültél és egyből arra voltál kiváncsi, hány éves vagyok?!...

"... Nem dolgozom az otp-nél ergo lehet, hogy többet tudsz a bankról mint én, de akkor arról írj..."

Én arról írtam! :DDD
Te voltál, aki személyeskedni és kötözködni kezdett.

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#107) philoxenia válasza Belba (#106) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az eredeti írásban nem hitelszámláról volt szó. A személyeskedésnek semmi értelme, elnézésedet kérem, ha megbántottalak, bár egy hölgynek a korára vonatkozó alulbecslést nem kellene sértésként felfognia. :)
A félreértést részemről az okozta ezek szerint, hogy én úgy értelmeztem a húszéves számláról írott soraidat, hogy a mai számlákkal azonosként kezelted a mondatban.
"(Előtte már 20 éve OTP folyószámlám volt, "elektronikus számlacsomag" 1300Ft/hó)"
Tehát folyószámlát írtál, ami nem volt fetétele a pénzfelvételnek. A hitelszámla az más tészta.
Nem a szavahihetőségedet akartam megkérdőjezni, de a második hsz.-edben nem írtál
hitelszámláról:
"Tudod, most hogy mondod, utánaszámoltam : 1977-ben nyitottunk számlát az OTP-nél, amikor építkezni kezdtünk és akkor ehhez számlát kellett nyitni."
A két fogalom nem választódott el, azért gondoltam, hogy folyószámláról írsz, ami nem volt feltétele az otp kölcsönöknek soha, tudtommal most is fizethetsz csekken. :)
A többi bankot nem ismerem, viszont az otp-vel van már nekem is , ha így számolok 16 éves kapcsolatom.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#108) biker válasza LOTR (#105) üzenetére


biker
nagyúr

csak az első két/négy k&h-sra, többi fizetős

Belba: igen, számolgattam, minek. ha jár valami extra ügyfélkezelős kedvezmény, mint a prémium ügyfeles számlához, akkor nyitok, de nem forintban tartom a pénzem, így nem jártam még utána, járna-e a prémium státusz.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#109) tomazin


tomazin
veterán

amúgy már megy az itp-s oldal rendesen :U

(#110) Tomics válasza Belba (#70) üzenetére


Tomics
addikt

uhh, most vettem észre hogy írtál, köszi a részletes infókat :) majd jövőre, ha felvesznek az egyetemre lépek az OTPtől.Addig meg úgyse használom

PH! addikt since 2004

(#111) Ariadne válasza LOTR (#103) üzenetére


Ariadne
őstag

A Mastercard nem feltétlenül dombornyomott, van elektronikus és dombornyomott változata is, ahogy a Visának is. A Maestro kicsit más tészta, abból nincs dombornyomott. Itt egy kis lista arról, milyen kártyák működnek a neten, meg egyébként is jó kis honlap tájékozódni bankkártya ügyekben.link :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#112) LOTR válasza Ariadne (#111) üzenetére


LOTR
addikt

én a sima mastercardról beszéltem, nem a dombornoymott változatról
de úgy nézem, hogy erre gondolhatott MasterCard unembossed CIBEZZ, és ennek a visa electron változatával nem lehet neten vásárolni

One Ring to rule them all

(#113) IsaacNoel


IsaacNoel
csendes tag

Üdv mindenkinek...
Látom van itt pár ember, akinek nem tegnap óta van bankszámlája :)
Én valamit nem egészen értek...szeretném ha fel világosítanátok.. :)

Halottam barátomtól, hogy győzködték az OTP -ben, kösse le most a pénzét, mert HAVI 3%-ot tudnak érte adni.. Egy gyors fejszámolás után, én ebből a követ. jutottam.
Ha van 1millió forintod, annak 3% = 30,000ft havonta, ha minden egyes hónapra le kötöd,az
12szer 30,000ft = 360.000ft egy év alatt... Ez a be tett pénznek 36% nyeresége/év...
A különböző járulékokat le vonva is marad kb. 25% éves jövedelem...

Mivel nem hiszek a mesékben :), szeretném ha el mondanátok mi a trükk, más bankok is csak 6-10% adnak évente :) Szóval hol számolom el?

thx

(#114) Belba válasza IsaacNoel (#113) üzenetére


Belba
őstag

Nem hallottam ilyen akcióról...

Viszont az OTP most hirdet egy lekötési akciót : Net akciós lekötött betét (pdf)

Ez 3 hónapos lekötés esetén 6,25% kamatot ad, minimum 200ezret lehet lekötni...

(Gondolom ebből majd levonódik a kamatadó.) :U

Én arra tippelek, hogy (mivel januárban mindig drasztikus áremelések vannak) nagy inflációra számít az OTP: ha beteszed a pénzed, még a "szenzációs" kamattal együtt sem fog annyit érni, mint most. A mostani sztrájkok is mind-mind rontják a Ft értékét...

Ha rám hallgatsz, ilyenkor inkább valutába tedd a megtakarított pénzed, kevesebbet fogsz veszteni az értékéből a következő félévben.

[ Szerkesztve ]

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#115) divot


divot
veterán

Ápdét: az írásocska megszületését követő napokban helyreállt a rend, ám most ismét se kép, se hang. Az ország legnagyobb bankja. A legek lege. Anyád.

(#116) tildy válasza Belba (#114) üzenetére


tildy
nagyúr

Szokásos ritka zsenge otp kamat. Többek közt ezért is hagytam ott a 'csába őket.
Ehhez képest:
Raffeisen kamatemelő lekötött betét alapból 100 000Ftal indulhat 3 hónap / 6%os kamat , de ha legalább egy feltételt teljesít (havi 30 ezer forintban vásárol a kártyával) akkor már rögtön 8%. (Kötvény esetén meg 9,6 vagy 9,7%)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#117) DJTJ


DJTJ
tag

Sziasztok.Légyszi segítsetek nekem egy kicsit, jelenleg OTP-s számlám van, de most szeretnék nyitni egy másik banknál is és némi pénzt be is tenni a számlára. Úgy látom itt eléggé megoszlanak a vélemények, ha valaki tudna nekem mondani egy bankot ami jobb mint az OTP, egy kis indoklással azt megköszönném :R

(#118) DJTJ válasza DJTJ (#117) üzenetére


DJTJ
tag

Tudomásom szerint a CIB a legjobb, jól tudom? Internetes vásárlásra is szeretném majd használni!!

(#119) DJTJ válasza DJTJ (#118) üzenetére


DJTJ
tag

Kössz mindenkinek a nagy semmit,ne válaszoljatok mert már nemfogom nézni a ezt a fórumot!!

(#120) Csemike válasza DJTJ (#119) üzenetére


Csemike
csendes tag

Ne paprikázódj fel ennyire. :)

Én sose voltam OTP-s. Viszont 8 éve vagyok az ERSTE banknál, és sose volt problémám velük. Mindent el tudok intézni neten vagy telefonon, nagyon készségesek. Viszont a készpénzfelvét drága. Nem tudom pontosan mennyi, utána kell néznem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.