Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vicze


vicze
félisten

10nm-en a 750mW az nekem borzasztóan soknak tűnik 1db magra, ha még jönnek mellé az egyéb "sallangok" mint GPU, akkor azért ott elég könnyen elérhető a 4-5W-os keret és ez 10nm-n. :F
Rosszul látok valamit?

(#2) atus72


atus72
senior tag

Aranka? Drága kicsi lányom!

(#3) #06658560


#06658560
törölt tag

Ezek a fogyasztási adatok elméleti számoltak, vagy valamilyen node-on legyártott mesterdarabok alapján mértek?

(#4) erdoke válasza vicze (#1) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem jól látod, mert én is azért kattintottam, hogy csodálkozásomnak adjak hangot. 750 mW és 1,2 W magonként nem annyira meggyőző. Az okosórás fejlesztés jónak tűnik, ott nem lesz 2 magnál több.

A legjobb aláírás a héten

(#5) LordX válasza erdoke (#4) üzenetére


LordX
veterán

Egy szerver / large tablet (=10-13 col) processzornak miért sok az 5W? Ebben a kategóriában az Intel se adja ez alá, ez kb Haswell-U piaca.

(#6) vicze válasza LordX (#5) üzenetére


vicze
félisten

Szerverbe nyilván nem sok, de tabletbe már igen. Persze nem tudjuk ezek milyen órajelre vannak megadva.
És azért sok, mert 1W-vel számolva 4mag az 4W e-mellé jön 4kicsi 400mW és akkor nincs GPU ami legalább 2W és egyéb dolgok, amik azért kellenek a SoC-ba, persze sokat nem fogyasztanak, de azért esznek. Együtt ez már ~7W, ami már nem egészséges hőtermelés.
Leginkább csak azért furcsállom, mert a 10nm azért a jelenlegi fele és vagy sokkal de sokkal nagyobb teljesítménye lesz, vagy megint egy iszonyat elcseszett ARM architektúra lesz, mint az utóbbi 2 generáció, persze csak felső kategóriában.

(#7) Penguin95


Penguin95
senior tag

Miért érzem azt, hogy az Artemis is úgy fog melegedni, mint most az S810..

(#8) tjb007 válasza vicze (#6) üzenetére


tjb007
nagyúr

Olyan magas órajelre, hogy egy tabletben soha nem fog annyin járni. A szervernek meg gyakorlatilag mindegy, ott nem számít.
Új, már nem a Midgard architektúrára épülő GPU dizájnok is fognak érkezni a közeljövőben, szóval azoknál is lesz majd faragás a fogyasztáson.

(#9) darvinya válasza vicze (#6) üzenetére


darvinya
titán

Ezek max. értékek, ráadásul erre kellene még idő is, hogy pontosabb kép legyen.
Mert, 1-2 ezred mp-re kiadott teljesítmény nem valós.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#10) vicze válasza tjb007 (#8) üzenetére


vicze
félisten

Végül is mindegy is ez még elég elméleti síkon van, majd 2017 környékén kiderül, mi a tényállás. :)
Midgard-ot mondjuk már nagyon ideje leváltani...

(#11) LordX válasza vicze (#6) üzenetére


LordX
veterán

A Surface Pro 3 i7-ese 15W-os..

(#12) DemonDani válasza vicze (#1) üzenetére


DemonDani
addikt

A cél a szerverpiac. Nem kell túlkomplikálni, ennyire egyszerű.
És nagyon is jól látják, hogy már kellenek ilyen konstrukciók.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#13) sb válasza LordX (#11) üzenetére


sb
veterán

A fix 3GHz körüli Pentiummal meg evett 30W körül terhelve a teljes asztali konfigom.
Tehát a proci ott se nagyon lehetett sokkal több. Szvsz 4-5W sem tablet szint.

Szerverbe oké, meg notiba is, de a 10W feletti tartomány már lassan desktop "általános" gép kategória.

(#14) vicze válasza LordX (#11) üzenetére


vicze
félisten

Aktív hűtéssel. :U

@DemonDani: Az A57-nél hogy is volt ez a fáma? :DDD A gyártók marketing éhsége mindent felülír.

[ Szerkesztve ]

(#15) Ribi válasza Penguin95 (#7) üzenetére


Ribi
nagyúr

Az a proci is kb olyan erős mint egy desktop i3-as. Ennyi teljesítményt nem lehet hő nélkül kicsikarni. Vagy mégis mire kellene számítani? Eleve totál felesleges mobilba ilyen erő.

(#16) LordX válasza sb (#13) üzenetére


LordX
veterán

Nem tablet a cél!

"Server and LARGE tablet"

(#17) sb válasza LordX (#16) üzenetére


sb
veterán

De gondolom nem az aktív hűtés a cél, mert akármilyen "nagy" (és mellé azért vékony) tablet lehet ha túlmelegszik.

Márpedig passzív 4.5-5W Bay-Trailekkel vagy Core-M-ekkel össze lehet futni túlmelegedés ügyben. Nem?

(#18) Penguin95 válasza Ribi (#15) üzenetére


Penguin95
senior tag

A mai napig bármire elég a telefonomban lévő APQ8064, szóval én sem értem.

(#19) vicze válasza Penguin95 (#18) üzenetére


vicze
félisten

Nehéz azzal a címszóval terméket eladni, hogy ugyan olyan gyors mint a tavalyi. :) (Persze lehet belakin pl. cooking mode-ot(Z4). ;] )
Ennyi erővel az Intel se kéne fejlesszen már évek óta.

[ Szerkesztve ]

(#20) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Szerintem ezek kódnevek lesznek (haswell) nem fogják leváltani a mostani nevezéktant (core). Amúgy ebben semmi meglepő sincs hogy felfele terpeszkednek, előre sejthető volt kb minden. Már egy 4-es A57-tel (nem telefonba szánt) ki lehetne szolgálni a mostani eladott PCk nagy részét.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#21) Penguin95 válasza vicze (#19) üzenetére


Penguin95
senior tag

Én értem, hogy kell fejlődés, de azért a főzőlap üzemmódig nem kéne emiatt elmenni. :D Szerintem épp elég lett volna ha csökkentik a fogyasztást az elődhöz képest, és legalább megtartják a mostani teljesítményszintet. Persze ebben benne van az is, hogy nem veszem figyelembe azokat, akik "bencsmárk" alapján vesznek bármit is, és még csak ki sem próbálják előtte.

Az Inteles párhuzamra annyit, hogy ott már jó ideje nem növekedett a teljesítmény úgy, hogy mellé drasztikusan emelkedjen a hőtermelés. Aztán lehet én nem követem az Intel munkásságát, de az utolsó ilyen bakira még a P4 korszakból emlékszem. :)

A Z4-ről meg szerintem nem kell mit mondjak, beszél helyettem az aláírásom. :P

(#22) derive válasza Penguin95 (#21) üzenetére


derive
senior tag

Azert az 1 W/core meg nagyon messze van egy P4 vagy FX szintu kazantol. Viszont ideje lesz nagyon ragyurni az IPCre, mert a Broadwell magok is hasonlo kategoriaban versenyeznek. Titkon bizok vmi VISC szeru megoldasban :DDD

(#23) válasza vicze (#10) üzenetére



őstag

"majd 2017 környékén kiderül"

Akkor indul a Paks2 pojekt, úgy hogy addigra már nem fog számítani. :D

(#24) caprine


caprine
aktív tag

A "viselhető eszközökbe" az órákat jelentené?

Az Ares-nál a szerver alatt gondolom csak a NAS kategóriát értik, vagy feljebb is lépnének?

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#25) vicze válasza caprine (#24) üzenetére


vicze
félisten

Nem csak NAS szint, rendes szeverekbe is. Magas sűrűségű webkiszolgálónak kb. ideális.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.