Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) netscaler


netscaler
csendes tag

Azért kaptak hideget :D
Százszor elterveztem hogy beruházok egy NAS-ba, de akármelyiket nézem, iszonyúan túlárazott.

(#2) devil-k válasza netscaler (#1) üzenetére


devil-k
nagyúr

Annyira nem túlárazott. Nagyon jó áron van 1-2 modell, ráadásul a "supportot" meg kell fizetni, ami érthető is. ;)

- mozi bolondéria -

(#3) netscaler válasza devil-k (#2) üzenetére


netscaler
csendes tag

A két fiókos NAS-uk 70 környéki árról szerintem kicsit durva. 40.000-ért még oké is lenne. Ahogyan a kérdéseket olvasom a support-juk egy forintot sem ér.

(#4) devil-k válasza netscaler (#3) üzenetére


devil-k
nagyúr

Lehet, hogy most elbeszéltünk egymás mellett, én a Synology-ra értettem. :B

- mozi bolondéria -

(#5) BBorg


BBorg
tag

Ez egy jól sikerült interjú. Szépen látszik, hogy hol sumákol a cégképviselő (saját márkás memória). Szokott máskor is ilyen "olvasók tettek fel kérdéseket cégnek" írás?

(#6) sptkyle


sptkyle
senior tag

Nagyon szépen köszönjük, hogy feltettétek a kérdéseket.
Bár személy szerint nem gondoltam, hogy az erősen szarkasztikus kérdésem gyakorlatilag módosítás nélkül lesz a gyártónak szegezve, de örülök. (Azért az úr arcát szivesen megnéztem volna a kérdések közben :D )

Volt azért közte bőven elegáns, semmitmondó válasz, de azért akadt bőven hasznos. :)

Köszönjük a lehetőséget. Lesz még más gyártókkal is hasonló?

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#7) bteebi


bteebi
veterán

"A cikkben az olvasói kérdések stílusát, ahol erre szükség volt, olvasmányosabbá vagy értelmezhetőbbé tettük, illetve oldalunk szóhasználatához igazítottuk őket, és javítottuk a helyesírást."
:DDD :R

Remek ötlet amúgy, lehetne gyakrabban is ilyen kérdezz-felelek. Azt sajnálom, hogy nem kérdeztem meg, hogy min múlik a HDD-k támogatottsága, illetve hogy ez idővel miért nem bővül legalább a nagyobb, drágább modelleknél. Még az újabb és drágább NAS-ok is "csak" 4, olykor esetleg 6 TB-os HDD-ket támogatnak (sajna már ez is ritka), de 8 TB-osat szinte egyik sem - persze nincs is sok ilyen HDD. Pedig ha az ember tényleg adni akar a biztonságra, akkor egy 2-4 rekeszes NAS-nál nagyon gyorsan el tud fogyni a tárhely, egy 6 lemezes meg már tényleg nagyon drága...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#8) shteer válasza netscaler (#1) üzenetére


shteer
titán

Akkor ne akármelyiket nézd, hanem ami elérhető áron van ;) (Zyxel pl)

..szerintem jónak tűnik

(#9) Andris05


Andris05
tag

"PH!: Megoldható lenne, hogy az automatikus csatolás helyét a felhasználó adhassa meg? Ez egy remek dolog lenne, mert hálózati megosztásnál rögtön megjelenne a könyvtárban az éppen használt USB-s eszköz, és nem kellene külön ügyetlenkedni az eléréssel a NAS felhasználói felületén keresztül.

QNAP: Jelenleg amikor egy USB-s eszközt csatlakoztat a felhasználó, akkor alapértelmezetten egy megosztott mappaként jelenik meg. Írási/olvasási jogosultsága csak az adminnak van, tehát neki kell beállítania a hozzáférést külső felhasználók számára. Ez elsősorban biztonsági okokból van így."

Meg sem értette a kérdés lényegét... Ha rádugok a NAS-ra egy usb-s tárolót, akkor soha a büdös életbe nem lesz látható mondjuk egy laptopról, vagy média lejátszóról pl. NFS hálózati megosztáson keresztül. Ha a csatolt eszközt külön megosztom a NAS felületére belépve, akkor viszont, amíg a megosztást meg nem szüntetem, nem lehet lecsatolni az usb-s tárolót. Az én felvetésem az lett volna, hogy én tudjam beállítani az usb-s csatolások helyét
pl. a share megosztott könyvtárba, és akkor a laptop, vagy média lejátszó is azonnal látni fogja.

(#10) zenix válasza Andris05 (#9) üzenetére


zenix
csendes tag

Azt a buta fajtáját ennek a cégvezetőnek! Pedig milyen egyértelműen fogalmaztál :DD

„Csak a Puffin lekvár adhat erőt és mindent legyűrő akaratot”

(#11) bteebi válasza Andris05 (#9) üzenetére


bteebi
veterán

Majd a második körben válaszol rá :). Amúgy lehet, hogy értette, csak célszerűbb volt körülírnia a problémát ;).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#12) sztanozs


sztanozs
veterán

mysql már nem ingyenes, wut?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#13) Flashback válasza Andris05 (#9) üzenetére


Flashback
addikt

Én elsőre is értettem :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#14) sb válasza Andris05 (#9) üzenetére


sb
veterán

Lehet, hogy én értem félre de szerintem pont erre válaszolt.
Biztonsági oka van, hogy mikor bedugod nem látszik azonnal. Be kell lépni, jogot adni.

Ha fixen láthatóvá válna akkor akármit rádugsz akármikor, azonnal elérhető mindenről.
Persze azzal lehet vitatkozni, hogy ez mekkora hülyeség/macera, de így papíron tényleg biztonságosabbnak tűnik.

(#15) Chrys_ válasza BBorg (#5) üzenetére


Chrys_
addikt

Ezt vártam, kitérő válaszok :) Jó hozzáállás, hogy eltanácsoljon egy esetleges későbbi vételtől :) Inkább ne mondott volna semmit.

(#16) fogtunder válasza Chrys_ (#15) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez pont így van a te hozzászólásoddal is szerintem. egy cégvezetőtől nem várható el, hogy ne így nyilatkozzon, még akkor sem, ha egyébként a személyes véleménye más, mert nem teheti meg, ha a Syno vezérével készült volna, ugyanez lenne pepitában. és ha e miatt nem akarsz QNAP terméket venni a jövőben, akkor valszeg amúgy sem voltál potenciális vásárló.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17) Chrys_ válasza fogtunder (#16) üzenetére


Chrys_
addikt

akkor minek ez a kérdezz-felelek...

(#18) fogtunder válasza Chrys_ (#17) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekik sajtó megjelenés, a PH-nak meg megjeleníthető tartalom.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19) zrubi


zrubi
senior tag

Hol itt a meredek kérdés??

Hiszen a backdoor-(ok)ról nem esett szó ;)

zrubi.hu

(#20) Kralizec válasza sztanozs (#12) üzenetére


Kralizec
csendes tag

Szerintem nem konkrétan a MySQL-ra vonatkozik, az továbbra is GPL, csak valószínűleg a QNAP nem adja többé ingyen - hiszen ennek semmi akadálya.

(#21) sptkyle válasza sztanozs (#12) üzenetére


sptkyle
senior tag

Ezen elgondolkodtam én is... főleg úgy, hogy egyre-másra áll át mindenki MariaDB-re (bár eredetileg azt hittem, hogy csak azért mert jobb)... utánaolvastam, de én nem találtam semmiféle infót arról, hogy változott volna a MySQL licenselése 2015-ben. Szóval fogalmam sincs miről beszél az ember... :F

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#22) Jim Tonic válasza sztanozs (#12) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Már nem teljesen ingyenes. Lettek fizetős funkciók.

A cikk nekem nem tetszik. Infótartalma alig, a kérdések jó része csak trollkodás. Egyik sem méltó egy szakmai íráshoz. Az indexen szoktak ilyen cikkek lenni, és kritikán aluliak. Ritkán fordul elő nálam, hogy nem tetszik egy cikketek, de ez most nekem nem.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.