Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

Üdv!

Vettem egy usb-s lámpát.
Drivert keresek hozzá, mert nem ismeri fel az eszközt (nem világít).

Van olyan, h lámpa-driver?

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) Oliverda válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


Oliverda
félisten

Azt letöltheted a lámpagyár holnapjáról.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3) Ringman


Ringman
nagyúr

kérdés, csak nem olyan kérdés:

mi lenne, ha milyen * vegyek topicokban valami ilyesmi lista lenne, egyfajta a "hogyan tegyetek fel a kérdéseiteket, hogy tudjunk rá válaszolni"? lenne értelme, vagy ezt sem olvasnák el?

link1
link2

szerk - hogy vmi haszna is legyen a hsz-nek:
- Milyen memóriát vegyek XY alaplaphoz?

RTFM - ami szerepel a komp. listában.

[ Szerkesztve ]

(#4) akom


akom
senior tag

Hagyd el a HÁZIGAZDA rangodat, és akkor nem fognak zaklatni...

(#5) Gyufaaa válasza akom (#4) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ez a rang összefügg szerinted az írásban leírt dolgokkal? Szerintem cseppet sem... Vagyunk egy páran így is, akiket megkeresnek ilyen dolgokkal. Legalább nem kell körbemagyarázni semmit, hogy melyik topikban a helye és, hogy ott jobb megbeszélni az ilyesmit, mert ... Beirányítom ide és majd mehet tovább a tanakodás...

(#6) hfrankee


hfrankee
senior tag

Engem!! is megkerestek már privátban szakmai kérdésekkel és amikor egy üdvözlet keretében linkeltem az aktuális topikot leoltottak,hogy mekkora egy tahó vagyok,hogy nem segítek!Az elején még elmagyaráztam,hogy miért is jó ha a topikban zajlanak ezek a párbeszédek,de akkor is én kapjam be...!
Annyira megnézném ezeket a formákat,pusztán antropológiai kíváncsiságból. :K

(#7) Oliverda válasza akom (#4) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezeket már jóval a házigazdaság előtt is rendszeresen kaptam. Ergo nem itt van a kutya elásva. Most pont rábukkantam pár 2010-es megkeresésre. Így indítanak:

"Olvastam az x-fi topikot és ott olvastam az írásaid közül egy párat! Azt a következtetést vontam le hogy értesz a dolgokhoz! Nekem az a problémám, hogy..."

"Remélem nem zavarlak, egy kis segítséget szeretnék tőled kérni, mert olvastam egy logout cikket, amit írtál, és látom, hogy értesz hozzá."

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8) xlife11 válasza Oliverda (#7) üzenetére


xlife11
senior tag

Há me értő hozzá nem-e? ;]

(#9) Gyufaaa válasza xlife11 (#8) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Áhh. Biztos nem! Csak írogat itt minden félét össze vissza :DDD

Csak tudnám, hogy csinálja, hogy a végén mindig kikerekedik belőle valami... :P

(#11) xlife11: Tutira van valami üveggömbje, vagy kártyapaklija

(#12) Motion_Blur: Ezt lehet, hogy nem kéne! :DDD Szítod a tüzet! ;] :P

(#10) Thunderzolee: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10) Thunderzolee válasza Oliverda (#2) üzenetére

Na.. látom nem is értesz semmihez.. csak sajnáltatod itt magad.. :P

LÁMPA-DRIVERT akajok!

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11) xlife11 válasza Gyufaaa (#9) üzenetére


xlife11
senior tag

Olyan mint a telejósda :K

(#12) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

szarazáemdé

:U :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#13) Ringman válasza Thunderzolee (#10) üzenetére


Ringman
nagyúr

ahhoz nem driver kell, hanem usb y-kábel, mert 1 usb nemhajcsaki :)

(#14) Oliverda


Oliverda
félisten

Eddig 5 embernek küldtem el a választ amiben ide próbáltam irányítani a kérdést. Egyelőre nagy a csend. :DD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15) Gyufaaa válasza Oliverda (#14) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:D Mert ez így nem jó! Nem igaz, hogy nem tudsz nekik választ adni :P ;]

(#16) Oliverda válasza Gyufaaa (#15) üzenetére


Oliverda
félisten

Tudok. Itt bármikor. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17) Ringman válasza Oliverda (#16) üzenetére


Ringman
nagyúr

lesz pezsgőbontás az első tényleges kérdésfeltevéskor?

(#18) PC-rev-RM válasza Oliverda (#14) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Hát én elröhögtem magam! :D Azért, mert ez az átirányítás elmegy egy tesztnek, mint amikor egy álláskeresővel tesztet íratnak. Ha eljut ide, akkor kap választ, de részemről tapasztalat, hogy sok ember nem éri el azt az értelmi szintet, hogy a pirossal kiemelt szöveg fölé vigye az egeret, mert azt sem tudja, hogy arra rá lehet kattintani. Korai internetes tapasztalataimból indulok ki. :DDD

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#19) Thunderzolee válasza PC-rev-RM (#18) üzenetére

Ohh.. ez igazán őszinte volt.

Én meg úgy emlékszem, linkelni nem tudtam sokáig. :U

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#20) Motion_Blur válasza PC-rev-RM (#18) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Büntet a nick-ed: PC-re verem :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#21) Gyufaaa válasza Thunderzolee (#19) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:D Azt én sem tudtam. :D Még Ősember mutatta meg, hogy kell :B :P

(#20) Motion_Blur: Tényleg szigorú :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) PC-rev-RM


PC-rev-RM
tag

Köszönöm a bókot! Külön öröm tudni, hogy valaki megfejtette. Mikor még egybe írtam, nem esett le senkinek. Látnátok az email-címem... :DDD

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#23) degec


degec
senior tag

Nagy tiszteltem ! :)

Mégis írok ide is ! megpróbálok tömören.. hosszú lesz elnézést de egyhelyre rakok mindent hogy a szakiknak ne kelljen menni ide oda.. !!!!!! oldalról oldalra..

SSD ket raid 1 ben szerertnék üzemeltetni, (tipusa: adata 599s 115gb SandForce1222 tipusú vezérlő, alaplap Giga p45 775ös socket ud3lR core2 duoval win7 64 bit...)
vinyot akartam raid1, kiváltani mert lasúu és szeretem ha jól pörögnek a dolgok gondoltam nesze neki akkor raid1 ssd...
Fontos dolgok:
Adata honalapjan írja hogy :
http://www.adata.com.tw/index.php?action=product_specification&cid=3&piid=33
Feature
TRIM COMMAND SUPPORT
RAID SUPPORT

alaplap támogatja ugye a raid 0 1 5 10 et...intel déli híd i***10R

Megvettem az ssd ket, erre jött a füles fórumról, hogy az teljesen nem mert leég felrobban 1 perc alatt tönkremegy mert nincs trim, megijedés jajj istenem..

elovlastam a nagy SSD teszt cikket abban írja:
http://prohardver.hu/teszt/az_ssd-teszt/trim_es_garbage_collection.html
7 oldal alja:
nem vágom be teljesen:
A második csoportban azokat a vezérlőket találjuk, amelyeknek a használat közben csökken a sebességük, de ezt a belső takarító algoritmus idővel visszatornássza a maximum közelébe, akár úgy is, hogy a blokkok újraírása után képesek felismerni a még használt és a már nem kellő adatokat. Ilyenek az Intel G2 (PC29AS21BA0), a Sandforce SF-1200
--------még alatta:
Namost aki RAID-ben gondolkodik, annak nagyon ajánlott, hogy az első két csoport valamelyikéből válasszon magának SSD-ket, mert RAID-módban egyelőre nem támogatott a TRIM, ezért nem árt az, ha a vezérlő a TRIM híján is képes karbantartani a blokkokat. Az Indilinx Barefoot RAID 0 módban, mint látható, nagyon lelassul Windows XP alatt, a probléma ezzel csupán annyi, hogy RAID-módban a "wiper" sem fut le. A Sandforce SF-1200-alapú RAID-tömböt tartalmazó OCZ RevoDrive esetében a középen szereplő kép az általunk mért legrosszabb eset, amelyen valójában csak az olvasás csökkent jelentősen 120-140 MB/s környékére, az írás továbbra is 220-240 MB/s.

kérdés elmélkedés (lesarkítva fogalmazok):
mivel van benne saját belső "hardweres" gyógyítás, trim helyettesítés.. fogalmazzunk igy--> kár aggódni nem halálozik el A raid miatt hamarabb ..
meg amúgy is raid 1 ben van tehát ha 1 meghal ott a használható másik..
oké lelassul kicsit, de átlag pczésre kell tehát nem adatbázis szerver...hogy ha nem 275megabájt/sec akkoraztán kész vége a világnak..
akkor miért kell aggódnom mégis... élettartalom miatt ? mert a forumos bekiabálások csak erről szóltak.. valamit vagy félreértek vagy nem jól értelmezem és így hibás a következtetés levonása.. ebben kérek segítséget.Olvierda Úr ! Tisztelettel...ha már írtál egy ssd-s raid cikket...
heJesírásért meg letöröm a kezem oké..mielőtt grammarnazizik valaki.. :R
Nagyon szépen köszönöm ! a választ :R :R

(#24) degec


degec
senior tag

http://www.bit-tech.net/news/hardware/2010/03/23/intel-releases-trim-for-raid/1
még ezt tenném hozzá és akkor végképp nem értem :D
:R :R
ugye itt azt írja hogy a driver az tudja a trimet raid ben is.. nem vagyok jó angolból, de így értelmezem..

(#25) Oliverda válasza degec (#23) üzenetére


Oliverda
félisten

Tönkremenni nem fog, csak esetleg belassul.

Hivatalosan az Intel RST 11.5-ös verziója fogja támogatni a RAID-ben is a TRIM-et. Az alfa verziót innen már le lehet tölteni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26) degec válasza Oliverda (#25) üzenetére


degec
senior tag

köszönöm szépen közbe megtaláltam én is !!! :R :R

(#28) Oliverda


Oliverda
félisten

Ettől kezdve már csak a kérdéseké (~problémáké) és válaszoké (~megoldásoké) a terep!

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#29) Naveno


Naveno
tag

Akkor kezdem.. Ez magvas lesz:

adott egy Gigabyte HD6970, 880/1375 full stock órajelekkel (nem a gyári OC verzió, ami 900/akármennyi Mhz).

Az istennek nem lehet húzni a gpu-n, 890-en behibázik, szerintem még 885-ön is, de azt már csak elvből se teszteltem..
Minden fórumon 940-950Mhz körüli tuningról írnak minimum, van olyan Asus, ami 980-at megy.

Létezik, hogy a Gigabyte alapból alulfeszelve hozza ki ezeket, hogy a szükséges minimumot tudja, de többet semmiképp se?
Nem hiszem el, hogy ennyire nem bírja el a plusz pár MHz-et az a kártya, amiből gyári gyorsabb kivitel is van.
(a ramja 1500 körül futkorászik, látható hiba nélkül, de nekem a gpu lenne a lényeg)

BIOS szerkesztőt is kerestem, belenézni, hogy mennyi feszt adnak neki, de nincs olyan, ami jó ehhez. Csak a gyári biost tudom elmenteni,
és egy másikat visszaírni.

A hűtése pazar, talán túl hűvös is 6970-hez képest.. Ebből is gondolom, hogy kevés feszt adhatnak neki.

Lehet ezzel még kezdeni valamit? Már egy működő ATI-s bios szerkesztőnek is örülnék..

(#30) ne_nezze válasza Naveno (#29) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

az felmerült már benned h télleg csak ennyit bír a kártyád?
tuningnál hótmindegy h a szomszéd pistikének a tökugyanilyen kariján megy a gpu 950-et. az az övé mert mázlista. te meg peches vagy ezért 890-en már hibázik.

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#31) Naveno válasza ne_nezze (#30) üzenetére


Naveno
tag

Kizártnak tartom, hogy ennyit se megy.

Ha peches lennék, akkor nem az lenne a legnagyobb bajom, hogy mikor rendeljek még egy ilyet, a meglévő mellé ;)

(#32) Oliverda válasza Naveno (#29) üzenetére


Oliverda
félisten

Bármi megeshet. GPU-Z-vel nézd meg, hogy mekkora feszültséget ad teljes terhelés mellett a GPU-nak a vezérlés. Azt nem tudom, hogy a referenciának mennyi a feszültsége, de a google vagy a kártya topikja biztos meg tudja mondani.

Láttam már olyan CPU-t ami már 5%-os tuningot sem volt hajlandó elviselni alapfeszültség mellett. Ritka, de előfordul.

Amúgy én nem erőltetném. 50-60 MHz-ért kár szenvedni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#33) ne_nezze válasza Naveno (#31) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

és mi alapján zártad ki?

kitörölheted vele ha olyan chipet kapsz érte amit ennyire nem lehet húzni :DDD

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#34) Stillxone


Stillxone
csendes tag

Najó Hello mindenki!
Én már rég voltam itt fent,de ismét szakértő véleményét kell kérnem!
Rá is térek a lényegre!
Nekem van 1 giga 790 ud5p alapom hozzá phenom ll 970 black ez most barátom megveszi..mind1
Néztem ezt bulldozert abból is 8120 modelt mert az jó árnak tűnik....
vagy itt van phenom ll x6 1090 T
A lényeg hogy 4000mhz menjen ....hűtő C.M. z600 két ventivel szóval az zsír.
Ebbe az bulldozerbe nem értek 1-2 dolgot...hogy lehet 1 magot 2 magot meg 4 magot is extrém mhz járatni ? nekem a lényeg 4 mag lenne.
4000 en láttam ilyen max turbo megy nekem az lenne a lényeg hogy fixen 4 mag 4000 menjen ... olyat is olvastam hogy nem teljes értékű 8 mag hanem csak 8 szál mint az intel i7 be szóval kicsit sötét nekem ez.... segítenétek ezt megvilágítani ?
meg hogy a max tuning 4000 mhz az most hogy van ?? 2 mag 4 mag vagy 8 magon ???
szóval az új az alaplap az szinte már biztos h giga 990 ud5p lesz a kövi mert nagyon jó szolgált a mostani is tuningba ...csak a procit nem tudom eldönteni!
árba mind 2 ott van,valami építő jellegű vélemény?
köszönöm ha válaszoltok :))

(#35) Oliverda válasza Stillxone (#34) üzenetére


Oliverda
félisten

Olvasd el végig ezt a cikket.

A 4 GHz a Bulldozernek nem gond, de talán az 1090T-nek sem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#36) Devin92devin


Devin92devin
csendes tag

Szia, egy kis segítségre lenne szükségem gigabyte 880GA-UD3_h lap egy Phenom II B60 társaságában vízzel hűtőm, gondoltam durvább tuningolásba kezdek hát fagyasztottam le vizet pumpa bele kezdtem 4200 mhz-vel 1,475 volton csak a cpu szorzót állítottam nem fsb, hozzáteszem ennyit sima vízzel is ment csak kicsivel magasabb feszen, 5/c primet futtattam proci 17 fok volt max gondoltam tovább megyek 4400 mhz, 1,61v kellett hogy 5/c primet bírja legalább proci max 30 fokos volt de a jég egyre jobban olvadt :D, és ennyi volt a vége amit nem is gondoltam volna 4600 on már 1.8v-is kifagyott az üdvözöljük-nél :DD mi lehet a gond? folyamatosan 30 fok alatt volt akkor nem értem 4600 on miért nem kapcsol be hatalmas fesszel sem :), biosban csak szorzót állítottam és cpu feszültséget, esetleg másnak is adni kel + feszt?

(#37) Oliverda válasza Devin92devin (#36) üzenetére


Oliverda
félisten

Az a gond, hogy 1,8 volthoz már folyékony nitrogén kell. Én a helyedben örülnék, hogy ilyen beállítások mellett nem pukkant el az alaplap vagy CPU.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#38) cer


cer
tag

Szervusz,

Akkor vázolom a kérdéseimet, problémáimat. :)

Lebegőpontos számításokban egy Opteron 4280-as számítási teljesítményben hol lenne egy:
- x5570-estől, HT nélkül?
- 2 darab x5570-estől HT nélkül?
- vagy 2 darab 4280-as szemben, 2 darab x7560-asal HT nélkül?

Tehát végülis melyik nyújtana többet?

Előre is nagy köszönet!

(#39) Oliverda válasza cer (#38) üzenetére


Oliverda
félisten

Hello!

Milyen alkalmazásban?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#40) cer válasza Oliverda (#39) üzenetére


cer
tag

Ez övön aluli kérdés volt... :)

De ebben: http://www.chess.com/download/view/fritz-12-benchmark

Simán számítási teljesítményben nem lehet állást foglalni?

(#41) Oliverda válasza cer (#40) üzenetére


Oliverda
félisten

Az csak egy egyszerű szintetikus benchmark. Az ilyen processzorokat általában egy bizonyos feladatra és/vagy alkalmazásra veszik, és ennek megfelelően is választják ki őket. Az AMD pl. tud olyat, ismer olyan utasításkészleteket melyeket az Intel nem, de hasonló példát fordítva is lehetne találni.

Nyers számokhoz itt egy egyszerű grafikon. Itt meg egy teszt.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#42) Ringman válasza Oliverda (#41) üzenetére


Ringman
nagyúr

végeselemes programokkal nem akartok foglalkozni a cpu-tesztekben?
van magyar program is (axisvm), lehet adnának próbaváltozatot és egy próbamodellt (benchmark nincs)

mégoffabb
ha nem mennének bele a dologba, lehet tudnék kulcsot kölcsönadni egy teszt erejéig

(#43) Oliverda válasza Ringman (#42) üzenetére


Oliverda
félisten

Lehet ezekkel mérni könnyen, egyszerűen és megbízhatóan?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44) Ringman válasza Oliverda (#43) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha van egy komplex modell, akkor ugyanazt lefuttatva más-más gépeken össze lehet hasonlítani azt, hogy melyik cpu esetén mennyi idő alatt fut le a számítás.
ha a modell össze van rakva és be van állítva minden (ez igényel programismeretet+elméleti tudást) akkor kb 4 kattintás az egész.

csak sajnos még (de remélem tudok fejleszteni a licenszemen) csak egyszálú futtatást tud a licenszem.

Tudtommal ő a fejlesztési vezető, szerintem érdemes lehet megkeresni
Hortobágyi Zsolt

(#45) Thunderzolee

Üdv!

Telepítettem egy laptopra Win 7-et.
Mivel van egy matrica az alján, ami Home Premium serialt tartalmaz, ezt a verziót raktam fel, de hiába írtam be a serialt, nem fogadta el.
Mi volt az oka? :F

Csak mert itt szóba került:
http://itcafe.hu/tema/re_harom_msata_ssd_tesztje/friss.html

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#46) Oliverda válasza Thunderzolee (#45) üzenetére


Oliverda
félisten

Vagy nem tiszta a telepítő, vagy nem egyezett valami. 64 bites a licensz?

A matrica biztosan gyárilag került a gépre?

mod: amúgy ilyen esetben nyugodtan felhívhatod az MS ügyfélszolgálatát.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#47) Thunderzolee válasza Oliverda (#46) üzenetére

Igen, persze, minden paraméter egyezett, de tudtommal a 32. és a 64bites verziókhoz amúgy is jónak kell a serialnak lenni, nem?

Nem tiszta a telepítő?
Ez mit jelent?
Én magam töltöttem le a technetről.

A gépen eredetileg is 64bites magyar Home Premium volt, ez is az.

Én arra gondoltam, a telepítő lemeznek OEM-nek kellene lenni, nem BOX-nak (mármint, ha létezik ilyen), de aztán nem foglalkoztam vele, megoldottam, csak bosszantott, h én akartam, h eredeti legyen, erre ez lett a vége. :o

Toshiba A500-ról van egyébként szó, nem adnak hozzá lemezt, csak recovery, de arról meg csak úgy lehetett volna visszaállítani, ha fent van az eredeti oprendszer, és akkor indításkor F8-al ki lehetett volna választani, h a recoveryről bootoljon, és újratelepüljön.
Azonban erre a gépre már régebben felraktak egy Ultimate verziót, (mert a virtualizációt ki akarták próbálni); így F8-al már nem tudtam előhozni azt a menüpontot, h a recoveryről induljon a telepítés, ezért kellett a hagyományos módon lemezről (USB-ről) telepíteni.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#48) Oliverda válasza Thunderzolee (#47) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha technet-es akkor jó.

Az OEM és a dobozos telepítő között szerintem semmi különbség nincs. A különbség a licenszben van, azaz a kódban.

Én ebben az esetben az MS ügyfélszolgálatához fordulnék.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49) Thunderzolee válasza Oliverda (#48) üzenetére

:R

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#50) Ringman válasza Thunderzolee (#47) üzenetére


Ringman
nagyúr

így F8-al már nem tudtam előhozni azt a menüpontot, h a recoveryről induljon a telepítés, ezért kellett a hagyományos módon lemezről (USB-ről) telepíteni.

toshibánál nincsen valami program, ami visszaállítja az mbr-t, hogy lássa a recovery partíciót?
thinkpad-nél volt valami hasonló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.