Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

Államformája továbbra is köztársaság, csak a neve lett más. ;)

Nem mintha ez más megvilágításba helyezné azt, amit leírtál.
Megírhatnád ide is, tanulságos:
http://itcafe.hu/tema/magannyugdijpenztarak/friss.html

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) Thome


Thome
addikt

szerintem hozzuk vissza a zemeszpét, mer az jól csinálta

Mielőtt megkapom az osztást, nem, ezzel nem azt akarom mondani, hogy a jelenlegi lépése korrekt (és jó) húzás volt, hanem, ha a 8 éves mszp országszétkúrás ne lett volna, akkor most nem itt tartanánk. Ja, ezt nagyon sokan elfelejtik, és köcsögfideszköcsögorbánmonnyon le szöveg megy csak.

(#3) csƵ: Ezt sajnos nem lehet megtenni, de azért érzed, hogy mire is gondolok..

[ Szerkesztve ]

(#3) csƵ válasza Thome (#2) üzenetére


csƵ
őstag

Szerintem meg akasszuk fel az összes felelőst, ezzel példát statuálva az utódoknak. :)

(#4) Lauda válasza Thome (#2) üzenetére


Lauda
félisten

Nem latod a fatol az erdot. Ez mind egy kutya, ezek mindent kozosen csinalnak. Nincs itt semmilyen mszp meg fidesz, mszmp van csak. De ez mar erdekes politikai vonalba kezd atmenni.

(#5) Huma válasza Lauda (#4) üzenetére


Huma
addikt

Én is azt mondom, hogy mindegy kire szavaz az ember. Csak a díszlet változik, a bábmester ugyanaz marad.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Én ott látom a bajok eredetét, hogy nálunk csak papíron volt rendszerváltás...a politikai szereplők sajnos ugyanazok maradtak 1990 óta. Majdnem ugyanazt folytatják, csak akkor legalább a saját fizetésedből fel tudtad építeni a saját házadat, és tudtál élni(legalábbis nagyszüleim szerint).

(#7) m3tr0


m3tr0
senior tag

Ennyi. :DDD

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#8) Lauda válasza Nordic (#6) üzenetére


Lauda
félisten

Kedvencem a kommunizmusrol:

A kommunizmus 7 csodája:
1. Mindenkinek volt munkája.
2. Bár mindenkinek volt munkája, senki sem csinált semmit.
3. Bár senki sem csinált semmit, a tervet 100% fölött teljesítették.
4. Bár a tervet 100% fölött teljesítették, mégsem lehetett semmit kapni.
5. Bár nem lehetett semmit kapni, mindenkinek megvolt mindene.
6. Bár mindenkinek megvolt mindene, mégis mindenki lopott.
7. Bár mindenki lopott, mégsem hiányzott soha semmi.

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#9) Dany007 válasza Lauda (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Egyébként van benne valami.
Korábban beszélgettünk a "régi" időkben történt lakásvásárlásról. Hogy akkoriban mennyivel könnyebben lehetett lakáshoz jutni és így tovább. Ez persze az akkori állami támogatásoknak és mindenféle kedvezményeknek volt köszönhető. Na, erre mondta dabadab, hogy hát persze, viszont mindezt a kormány hitelből fedezte és jól el is adósította az országot.

Na de most megint mit látunk? El vagyunk adósodva talán ahogy eddig soha. 21k milliárd forint. De senkinek se lett jobb. Lakáshoz jutni nehezebb, mint 20 éve. Szocpol nuku, állami kamattámogatás nuku... Országos átlagfizetésből egy pár min 10 évig gyűjtögethetne - normális életszínvonal tartása és albérlet mellett -, hogy legalább a kezdőrészletet összekuporgassa egy icipici kis lakásra. A többit meg persze 20-25 évre hitelre.

Szóval azt venni észre - szülők, nagyszülők, rokonok példájából - , hogy régen se volt leányálom, de legalább el lehetett érni valamit, érdemben is segített az állam. Persze jól el is adósodtunk ez tény.
Most még jobban elvagyunk adósodva, viszont a helyzet legalább rosszabb.

Amúgy sz.tem lassan zárul a topic...

(#10) TazLeacher válasza Thome (#2) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Amit ugye megelőzött egy 4 éves FIDESZ kormány....ezt lehet folytatni. Én egy dolgot tudok: nekem, a családomnak, a környezetemnek jobb volt az előző 8 évben. Ennyi. Soha az büdös életben nem volt még ennyi a benzin, az euro, a dollár, soha nem volt még ilyen külpolitikai megítélésünk...stb. Tehát lehet mondani akármit, ez a mostani a rekordok kormánya...

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#11) Kassadin


Kassadin
addikt

Nem szabad politizálni, ha nem akarsz kitiltást, te se tedd.

(#12) D1Rect


D1Rect
félisten

Logout megoldás: költözz nyugatra!

(#13) dízelracer válasza D1Rect (#12) üzenetére


dízelracer
senior tag

+1

mod: és ajánlom a dobbantók figyelmébe Hollandiát. :K Ott sincs kolbászból a kerítés de tisztességes munkából tisztességesen meg lehet élni. Itt ...

[ Szerkesztve ]

(#14) Thome válasza TazLeacher (#10) üzenetére


Thome
addikt

Csak míg azalatt a 4 éves Fidesz kormányzás alatt szépn mindenki eléldegélt (havi 250 ezres fizu alföldön, ja igen..), addig a 8 év alatt mi volt? szépen leamortizálódott. (Szerk: ) Sőt, szerinted mi volt 2006-ban az a lázongás? Bevallta a kormány, hogy egy szar hazug senkik. Opsz.
+ A szlogen még megvan? "NEEM LEEESZ GÁZÁÁREMELÉÉS". Majdnem így is lett, csak kb 15x emeltek erre a kijelentésre rá gázárat. Hello mi?

Szerk: Befejeztem, nem ér nekem egy bant meg az, hogy olyannal vitázzak aki..

[ Szerkesztve ]

(#15) Lauda válasza D1Rect (#12) üzenetére


Lauda
félisten

Menj kulfoldre, az megold mindent mi? :DDD :DDD

(#16) TazLeacher válasza Thome (#14) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Tényleg fölösleges vitáznunk.

Elmondtam a véleményem a jelenlegi helyzetről. Bár a politikai nézeteimet sosem rejtettem véka alá, a jelenlegi helyzetértékelés mindenféle politikától mentesen igaz. Röviden: ilyen sz@r még nem volt itthon a rendszerváltás óta. Okokat, meg bűnösöket, meg politikai felelősöket lehet keresni, de amit írtam az teljesen politikafüggetlen, és mindenféle nézőpont vagy állásfoglalást mellőz.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#17) Gergő_


Gergő_
őstag

Mindig azt hisszük hogy csak jobb lehet, aztán egyre és egyre rosszabb.
Ez miért van?

(#18) Löncsi válasza Gergő_ (#17) üzenetére


Löncsi
őstag

Mert rosszabbul élünk mint 4 éve.

(Amúgy sztem hamarosan zárolva lesz a topik :DDD )

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#19) Dany007 válasza TazLeacher (#10) üzenetére


Dany007
veterán

Nekünk meg jobb volt 15-20 éve... na :)
Persze akkor még szüleimmel éltem jócskán, de ők már akkor is ugyanott dolgoztak, mint most. És érdekes módon akkoriban még telt 1-1 nyaralásra családostól - és nem csak a Balatonon - . Most meg örül az ember ha kijön valahogyan.
Amúgy ebbe a szarul élünk dologba egy "ici picit" talán közrejátszott a válság is.

(#20) old rocker


old rocker
veterán

Mielőtt bárki félremagyarázná: az írásommal nem állítok semmi olyat, hogy ekkor vagy akkor jobb lett volna. De egy dolgot igen - annak kapcsán, hogy ez MOST történt: a mindenkor aktuális regnum módszere nem változott 45 év alatt: a középosztály alsó szélét megnyúzni. Éppen annyira, hogy homeless ne legyen, mert akkor már nincs mit tőle elvenni. Egész életem végig güriztem azért, hogy valamivel több maradjon, mint a fizetéstől-fizetésig. Mindig az állami alkalmazottak és a kishalak voltak az üvegzsebűek. Én elhiszem, hogy sokan bejelentették a félig vak rokkantnyugdíjas nagymamát, hogy rokkernyugdíjas szakfordító. De annak, hogy ezeket az anomáliákat kiszűrjék, nem az a módja, hogy akkor fojtsunk meg mindenkit. Én a rokkantnyugdíj rokkant ellátássá "varázslásával" is nagyon bizalmatlan vagyok. Hány kormány alatt lehetett volna már nekifogni a turisták kiszűréséhez? Nem levegőbe beszélek, 15 éve vagyok eü. szakújságíró. Csakhánt könnyebb szembemenni és kibaltázni néhány ezer (tízezer) nyomorulttal, mint Égerékkel, az orvosi kamarával. Ha jobban körmére néztek volna a felülvizsgáló orvosoknak: ki az, aki rehabilitálható és ki az, akinek az egészsége helyreállíthatatlanul megromlott? Egyszer beszélgettem egy, az ellátásáért rinyáló, akkor még erokkantnyugger potyautassal. Nagyon berágtam és azt mondtam neki, tudod, mi a különbség a magadfajta turista és egy igazi rokkantnyugdíjas között? Te azon imádkozol, jaj, csak elfogadják a papírt, amiért még meg s kenntem az orvost, hogy a hurutomat tébécének minősítse, a prosztata megnagyobbodásomat ráknak; jaj, csak nehogy munkaképesnek minősítsenek, te ezen f.s.l. A valódi rokkantnyugger meg azon fohászkodik, csak egy kicsit jobb lenne az egészségem, hogy tudjak újra dolgozni... Az a vállalkozó, aki a lakásunkat újította fel és röhögve mesélte: 6 vállalkozása van, de jó, ha a jövedelme 10 %-a látható... Első kérdése az volt, amikor a kalkulációt kérdezte: számlával, vagy anélkül? Kérdeztük, mi a különbség? Röhögött: hát az ÁFA!
Na, nem ezeket fogják ezek a "mostan hajde szigorúság van" intézkedések kiszűrni. A létminimumért küzdőket. Van a gyógyíthatatlan alapbetegségem, amivel 25 éve kiszuperáltak; két éve volt infarktusom; magas vérnyomás beteg vagyok, instabil anginám van. (Plusz vesekő, porckorongsérv és egyebek.) Nem szöveg: 20-30 ezreket költök havonta a gyógyszertárakban. El szeretném magammal vinni valamelyik okos egészségpolitikust: na, apa, melyiket ne váltsuk ki? A véralvadás gátlót? Valamelyik vérnyomáscsökkentőt? Az izomlazítót? Az Aspirin protectet? Vagy a gyomorvédő tablettát, a minek ellenére ezektől így is majd szétmegy a gyomrom? Mindegy, melyik táborba tartozik: a valós életről halvány lila gőze sincs.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#21) TazLeacher válasza Dany007 (#19) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ugye azt nem akarjuk a válság számlájára írni, hogy lényegében napi fix hír lett, hogy rekordot döntött az euró és a benzinár, vagy ÁFA, vagy a bérjárulékok, vagy a f@szomtudjamá' hogy még mi...sok mindent rá lehet húzni a "válságra" de azért ennyi idő távlatából továbbra is a "válságra" hivatkozni az ilyen dolgokban..."ici picit" hülyeség lenne.

És ugye erre vetíthető vissza lényegében az egész "szarabbul élünk, mint..." dolog. Persze, hogy szarabbul élünk, amikor ilyen benzinárak mellett minden drágul, és persze, hogy nem tudsz külföldre menni nyaralni, mert lósz@rt sem ér a forintod, és persze, hogy minden drága, mert ez az egészt ezt húzza magával...és ugye azt is tudjuk, hogy mindennek még nincs vége.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#22) Kassadin válasza D1Rect (#12) üzenetére


Kassadin
addikt

Mi ez a cinizmus, kérlek.

Te is pontosan tisztában vagy az emberek helyzetével. :U

(#23) Algieba válasza Dany007 (#9) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Én azt nem tartom normálisnak, hogy a húgomék felvettek 7,2M a banktól, és most 14M felett van a hitelük. Ez már uzsorának minősíthető. Nem azzal van a baja, hogy a hitelt vissza kell fizetni, becsületesen törleszt. Attól kapott majdnem idegösszeomlást, hogy dupla pénzt kér vissza a bank. És ez az összeg is folyton kamatozik... Ez a sokk!

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#24) Ringman válasza old rocker (#20) üzenetére


Ringman
nagyúr

az áfás történetre.

te lehet hogy nyered a 25 (27)%-ot, viszont
- kb semmi lehetőséged arra, hogy a vállalkozó a garanciális javításokat elvégezze
- ő nyeri az alapanyagok áfáját (mert visszaigényli) legyen mondjuk a vállalási ár fele
- mivel nem adózik utána, még nyeri kb még a nettó ár 40-50%-át (be nem fizetett adó, ha kivenné a pénzt a vállalkozásból)

ez nem feltétlenül neked bolt, neki az.

(#25) danih válasza Kassadin (#22) üzenetére


danih
addikt

Már nem először írja, szerintem nagyon tetszik saját magának ez a mondata :)
Egyébként nem muszáj nyugatra költözni, lassan előrelépés lesz Venezuela is.
Annyi ismerősöm ment/megy ki, értelmes, intelligens emberek, pont, akikre szükség volna. És nem csak a pénz miatt mennek, hanem azért, mert azt mondják, kint megbecsülik őket, van helyük, motivációjuk, maslow-piramis, ugye.
Mi a cégben már kajajegyet sem merünk igényelni a teljes szabályozási káosz miatt, még rendelünk valamit, oszt megbasznak és jónapot, mert Pártunk esetleg visszamenőleges hatállyal kitalál valamit.

(#26) Dany007 válasza TazLeacher (#21) üzenetére


Dany007
veterán

öö most kivételesen az ici-picit tényleg ici picinek éreztem. Tényleg nem lehet mindent a válságra fogni, de az is közrejátszik valamilyen szinten.

Amúgy a legfőbb problémának azt tartom, hogy az embereknek nincs pénze. Tök mindegy milyen okból kifolyólag. Egyszerűen nincs. Külföldhöz képest meg végképp nincs. Miközben az árak pedig közel külföldi szinten vannak. Ennyi.

@Algieba:

Árfolyamkockázat. Mocskos egy dolog, de ez van. Nem akarok újabb ilyen vitát generálni, de a megkötés pillanatában reális volt az a lehetőség ami most van.

[ Szerkesztve ]

(#27) TazLeacher válasza Dany007 (#26) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Tesómék Németországban vannak. Ugyan ennyi a benzin. A kereset nem.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#28) Algieba válasza Dany007 (#26) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

De ez már nem kockázat, hanem orosz rulettel felérő felszólítás az öngyilkosságra.
A húgom rájött (késve), ha el is adnák a lakást, még mindig lenne bőven mit törleszteniük! Egy életre eladósodtak. :( De bízok a húgomban. Előbb-utóbb saját lábára áll, sokkal jobban fog keresni, és egy évtized múlva a mohó bank képébe vágja az uzsora kamatos hitelösszeget, és soha többé nem megy bank közelébe. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#29) Ringman válasza Dany007 (#26) üzenetére


Ringman
nagyúr

több dolog miatt sincs pénze senkinek /szerintem/:
- sok elszállt lakáshitel -> szolgáltatásokra nincs szükség, ez továbbvezetve
- rossz adóstruktúra
- nincs befektetés, mert
* bank nem ad hitelt, többek között a bankadó, valamint a nagy jegybanki alapkamat miatt (amire meg a forint még nagyobb gyengülésének elkerülése és a bizalom növelése miatt van szükség)
* nem lehet üzleti tervet készíteni, nincs "fix pont"
- gyenge forint miatt nagyobb a havi fix kiadás
- nagy adó+járulék
- munkavállalói érdekszövetség (nem vállalunk el mindent fillérekért), de ez meg a nagy munkanélküliség miatt veszélyes, ami pedig - többek között - a fentiek is okoznak.

/remélem ez nem törlődik, mert inkább gazd. mint politika/

szerk
(#28) Algieba
mohó bank - nem mohó az, csak profitorientált, annyit tesz, amennyit megengednek neki.
a szerződésbe (+ vonatkozó jogszabályokba) meg minden le volt írva.

ha lakást megnézetünk szakértővel (szerelő, kőműves, építész, stb), akkor a szerződést is (jogásszal), ha ezt megtettétek, akkor elnézést ezért a megjegyzésért.

[ Szerkesztve ]

(#30) Dany007 válasza Algieba (#28) üzenetére


Dany007
veterán

Jó ez a pozitív hozzáállás. Kell is mert másképp nem lehet...
Apám is beszívta frankkal, igaz ő csak autóra vette fel. De tisztában volt vele, hogy gond lehet. Duplájára nőtt a törlesztő, de végül csak kifizette. Sőt a végén még rájukvert valami fiktív összeget a bank. Nem tudták megmondani hogy miért, hiszen minden részlet befizetési csekkje megvolt. A bank szerint mégis kell még fizetni pluszban 28k-t addig nem adják oda az elszámolást. És tényleg nem tudták megmondani mire fel. Pereskedni nem akartak, hát kifizették.

Amúgy igen. Ha lehet ennek jó oldala, akkor talán az az, hogy ezután már mindenki 3x is meggondolja, hogy kell-e neki hitel. Vagy legközelebb ésszerűbben veszi majd fel.

@jer1cho:

Erről van szó. Eddig bárkit kérdeztem, aki külföldön él, mind ezt mondta. Elég csak itt a fórumon megkérdezni Tildyéket, vagy Talmidát.

[ Szerkesztve ]

(#31) Dany007 válasza Ringman (#29) üzenetére


Dany007
veterán

Ez egy elég összetett kérdés. Ami szerintem alapvetően visszavezethető önmagába.
Hiszen minden amit leírtál megoldható lenne akkor ha az embereknek - úgymond - lenne pénze. Normális európai szintű keresete.

A munkavállalós rész meg igen veszélyes terep. Ez is képes önmagába visszafordulni.
Hiszen ha nincs munka, akkor az emberek egy idő után szinte mindent elvállalnak bármennyiért, csak hogy ne rakják ki őket az utcára. Meg hogy tudjon enni adni a gyereknek. Így jön létre egy olcsó és kihasználható munkaerő a piacon, amit a munkáltatók rendszerint ki is használnak. Csakhogy ez hasonlóan működhet, mint a tőzsde. Hiszen így generálódik az alacsonyabb fizetés. És a munkáltató nem fog többet fizetni, hiszen van 100 másik ember, aki eljönne dolgozni olcsóbban is.

Kb olyan ez, mint amikor a konkurens vállalkozók, cégek, üzletek árat csökkentenek nagyobb forgalom reményében. Aztán persze a konkurens is kénytelen csökkenteni az árat, nehogy elmenjenek az ügyfelek. A végén meg csak azt veszik észre, hogy 10 forintért dolgoznak naphosszat, de árat nem emelhetnek, mert másik két helyen is ennyiért csinálják, egyből elmenne az ügyfél.

(#32) Kassadin válasza danih (#25) üzenetére


Kassadin
addikt

Naná, hogy nemcsak a pénz miatt. Esetleg erkölcsileg (is) megbecsültek lesznek a munkájukban, és tud az ember előre tervezni. Nem kell egyik napról a másikra élni. Nem tapossák le az embereket még mélyebbre. Ezek a dolgok minden áldozatvállalást megérnek.

Itthon mit lehet tervezni? :U

#31: "Hiszen ha nincs munka, akkor az emberek egy idő után szinte mindent elvállalnak bármennyiért, csak hogy ne rakják ki őket az utcára. Meg hogy tudjon enni adni a gyereknek. Így jön létre egy olcsó és kihasználható munkaerő a piacon, amit a munkáltatók rendszerint ki is használnak. Csakhogy ez hasonlóan működhet, mint a tőzsde. Hiszen így generálódik az alacsonyabb fizetés. És a munkáltató nem fog többet fizetni, hiszen van 100 másik ember, aki eljönne dolgozni olcsóbban is."

Pontosan ez a cél, és nagyon szépen haladunk eme szép, új Mo. felé.

[ Szerkesztve ]

(#33) Algieba válasza Ringman (#29) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nálam a profitorientált=mohó, nagyon mohó. Persze bármit megtehet, ami megvan engedve neki. Remélem, egyszer az emberek tömegével unják meg, hogy bármit megtehet a másik fél... mert azért van egy szint, ami után a profitorientáltság átmegy nyílt rablásba. Ja, de ez is biztos szerinted rendben van, hiszen volt szerződés, a húgom fejéhez nem nyomott a banki ügyintéző pisztolyt stb. Aham.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#34) Dany007


Dany007
veterán

Na ezt nézzétek: [link]

Pontosan idevág! :D
De én még mindig szakadok a röhögéstől! Pedig inkább sírni kéne rajta.

(#35) Ringman válasza Dany007 (#31) üzenetére


Ringman
nagyúr

kb én is így látom a helyzetet, nehéz lesz ebből kitörni, ahhoz meg gondolkozásbeli változás is szükséges, ami nem 1-2 év alatt fog bekövetkezni.

pozitív példa meg nem sok van, inkább ellenpélda, bár az origo szokott jó interjukat készíteni (hátszél nélkül) befutott magyar vállalkozások vezetőivel, de ez elég kevéske.

a munkanélküliség meg egyébként is könnyen kiöli a tettrekészséget az emberből.

(#36) Ringman válasza Algieba (#33) üzenetére


Ringman
nagyúr

minden üzleti vállalkozás profitorientált.

nem azt mondom, hogy minden rendben van a banki szabályozásban (sőt, elég sok sara van a pszáf-nek, a banki ügyintézőknek, értékbecslőknek, mindenkori kormánynak), de a bank a szerződést - véleményem szerint - nem rosszhiszeműen kötötte meg.

(#37) baluka26 válasza Thome (#14) üzenetére


baluka26
veterán

Volt mit szétherdálni akkoriban :) (Bokros-csomag, mint olyan, mond valamit?)

Egyébként jer1chonak és danihnak nagyon igaza van most itt.

A "gecibankok" témához csak annyit, hogy szerintem ez a szignifikáns árfolyamváltozás inkább bizonytalanság volt, mint kockázat. Nem terhelhető a felelősség 100%-osan a bankokra.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#38) finest


finest
őstag

Üdv újra itthon!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#39) TazLeacher válasza baluka26 (#37) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Mi is besz*ptuk ezzel, de még minid olcsóbb volt, mint anno Forint hitelt felvenni. Még így is, hogy elszállt a CHF.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#40) baluka26 válasza TazLeacher (#39) üzenetére


baluka26
veterán

Van egy bankos rokonom, mondjuk úgy, hogy magas pozícióban. Amikor bebaszott a frank-krach, akkor mondta nekem, hogy egy 2005-ben felvett hitelnél, ha összehasonlítjuk a frank-forint konstrukciót, kb 2015-ig jobban jár az illető, ha frankban vette fel.
Aztán, persze, akkor senki nem kezdett el spórolni, amikor mélyponton volt a frank. Akkor mindenki élt úr módjára...

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#41) TazLeacher válasza baluka26 (#40) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Pontosan, csak ezt mindenki elfelejti. Nagyon fáj, hogy besz*pjuk, de amikor anno aláírtam az autót, és ott volt, hogy 27K/hó CHF, vagy 49K/hó HUF, akkor nem volt kérdés...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#42) Motion_Blur válasza TazLeacher (#10) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"a környezetemnek jobb volt az előző 8 évben"

Az gondolom abszolút nem zavar hogy közben eladták alólad az országot, hitelbe verték még az unokáidat is és konkrétan volt olyan momentum hogy órákon múlt az államcsőd. Csak akkor a külföld nagyon kussban volt érdekes módon...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#43) TazLeacher válasza Motion_Blur (#42) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ahogy leírtam, hogy sosem rejtettem véka alá a politikai nézeteimet, úgy Te sem. Így nem hiszem, hogy ezt itt kellene megbeszélnünk. De, ha politikamentes választ vársz, Tessék:

Nem, nem zavart. Miért? Mert ugyan az volt mint most, csak nekem (meg lényegében mindenkinek) jobb volt. Tehát, ha az egyik kezemben is egy kupac sz@r van, meg a másikban is, az részemről teljesen mindegy, de akkor legalább ne nyomják bele a fejemet. Ja, meg még valami: abban az időben volt meg egy olyan dolog, amit úgy hívtak, hogy demokrácia...lassan mindenki elfelejti, hogy egyszer ebben az országban volt olyan is...pedig nem volt olyan régen. Meg volt az országnak olyan köztársasági elnöke, aki nem, hogy helyesen tudott írni, de még amit írt, azt nem lopta mástól...meg ilyen apróságok...de ez mind nem számít.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#44) baluka26 válasza Motion_Blur (#42) üzenetére


baluka26
veterán

Érdemes hozzátenni, hogy ott volt egy eléggé nagy válság. :)

Egyébként a Bajnai-kormány mentette meg Magyarországot.

Természetesen, akkoriban ugyan ezen dolgok miatt, mint amik most vannak (áfaemelés, energia és benzinárak, euro) az ellenzék úgy visított, hogy "kormányhibája", meg "monnyonle". Ugyanezt csinálják pontosan. Semmivel sem hitelesebbek, mint a többi.

Azt is figyeld meg, hogy sosem volt kérdés a visszamenőleges törvényalkotás, és nem volt ilyen óriási politikai bizonytalanság. Jelenleg óriási döntések születhetnek meg órák alatt, és nincs semmiféle fék. Ez aggasztó.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#45) Motion_Blur válasza TazLeacher (#43) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"abban az időben volt meg egy olyan dolog, amit úgy hívtak, hogy demokrácia.."

Köszi, éljen Gyurcsány! :DDD

fanokkal nem lehet vitatkozni... meg ugye a PH!-n nem szabad ELVILEG politizálni..

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#46) danih válasza Motion_Blur (#42) üzenetére


danih
addikt

Kár, hogy nem igaz, az IMF keretet sem használtuk fel, tartalék is volt. Amit tavaly egyébként eltapsikoltak (ebből finanszírozták részben a MOL részvények vásárlását - tényleg, ennek lett eredménye? na ugye). És még nőtt is az adósság 2011-ben.

[ Szerkesztve ]

(#47) baluka26 válasza danih (#46) üzenetére


baluka26
veterán

Ráadásul még az mnypt is bekaszálták, úgy nőtt az adósság.

Szerintem ez itt egy gazdasági kérdéseket boncoló vita, nem politikai.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#48) TazLeacher válasza danih (#46) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

semmi, kezd elszállni az agyam...

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#49) Chaser


Chaser
titán

Izlandról hallottatok? Linkelnék csak sajnos túl gyorsan törölnek oldalakat az arra illetékesek...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) danih válasza baluka26 (#47) üzenetére


danih
addikt

Erről nem is beszélve, plusz a kapitális átbaszásról, hogy ha nem lépsz vissza államiba, nem fogsz kapni államit - persze most már nem így van, inkább elkaszálják azt is amit meghagytak eddig, állami for everybody.
Arról nem is beszélve, hogy közgazdasági alaptétel, hogy hosszú távra tervezett megtakarításokat nem használunk fel rövidtávú célokra. Ezt még egy középiskolás is tudja. Georgiosz Matolcsyosz nem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.