Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thaaleum


Thaaleum
aktív tag

Na ide tuti lemegyek, ha nem jön közbe semmi! Az előző is nagyon jó volt, viszont nem tudtam mindent kipróbálni.
Amúgy, hogy hogy csak így minden előzmény ynélkül jött ez a hír. Nem is volt rá még csak célozgatás sem (vagy csak én maradtam le valamiről?).

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#2) Bocha válasza Thaaleum (#1) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Egyre el kell kezdeni a kommunikációt a rendezvényről, ez most történt meg, ennyi. :)

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#3) Xaels


Xaels
félisten

Ezt kihagyom. A Veletech kisebb családiasabb hangulatát szeretem, de így ez valószínűleg el fog veszni.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#4) Thaaleum válasza Xaels (#3) üzenetére


Thaaleum
aktív tag

Én is ettőil félek egyébként, hogy túl nagy tömeg lesz.

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#5) BobTail válasza Xaels (#3) üzenetére


BobTail
őstag

Ráadásul a PlayIT-en az átlagkor ~12 év....

(#6) Kirrr


Kirrr
aktív tag

Ha megint a zseniális PlayIT szervezés lesz akkor ez megint bukta lesz... 3-4órás sorbanállás egy pénztárral. Metál!

(#7) petipetya


petipetya
nagyúr

Nem világos, hogy a Veletech melyik napon lesz a kettő közül?

"nincs rá lezsóidő"

(#8) petipetya válasza petipetya (#7) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ja, mindkét napon. Viszont ez a gamer dolog és az ehhez tartozó közönség nem vonz, így ezt most kihagyom.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#9) BenHans válasza Xaels (#3) üzenetére


BenHans
addikt

Hasonlóképp érzek én is.

Ha egy évben két veletech lenne az érdekelne és mennék mindkettőre, de ez a gamer rész alapból nem izgat annyira hogy sorban álljak a 14évesek közt a tömegben, meg amúgy sem. A jegyárak sem szimpatikusak, persze átjárás meg minden, de ha valakit csak a Veletech érdekel annak nem éri meg..... Viszont azt is megértem hogy a közös rendezésnek nem érné meg hogy külön jegyet lehessen váltani a veletech-re a kombináltnál kedvezőbb áron.

Azért remélem megmarad a jól bevált receptnél az áprilisi veletech mert arra mindenképp kimennék jövőre is. :K

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#10) szokelaszlo


szokelaszlo
tag

Jóval korábban szerencsésebb lett volna ezt tudni!
A következő években is elképzelhető hogy ez a két rendezvény közös szervezésben lesz lebonyolítva?
Már a belépő ára is jóval emelkedett a szokásos Veletech-rendezvényekhez képest!
Nem biztos hogy mindenkit érdekel a konzolos tinik tömege,és az ezzel járó plusz kellemetlenségek.
Pl:Várakozási idő a belépésnél,és még tudnék pár érvet mondani..

(#11) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Várakozni akkor kell, ha reggel 10-kor be akarsz tódulni a tömeggel. Délután már nincs ilyesmi.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#12) CarKiller47


CarKiller47
tag

Ezt így határozottan kihagyom, hihetetlenül felbosszantott a PlayIT, amikor elmentem rá. Egy akkora rendezvényhez képest szerintem kritikán aluli volt a szervezés, a sok rohangáló, lökdösődő, ordibáló 12-14 éves "gamer"-ről nem is beszélve, akik ugrottak a szarra is, ha ingyen adták valahol. Gondolom ez szivárogna át a Veletechre is. Kár érte. :(

[ Szerkesztve ]

(#13) callmeakos válasza BobTail (#5) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Pontosan ez az, ami miatt félek én is. Az évek alatt a PlayIT a full elkockult tizenévesek mekkája lett, akik délelőtt bevetik magukat a csarnokba, nyálcsorgatva terpeszkednek mindenhez, amihez tudnak, és addig nem tágulnak, amíg a biztonságiak le ne szakítják onnan. És ha éppen nem tudnak semmihez odaférni, átjönnek a Veletechre, ahol letáboroznak egy egy telefonhoz, és órákon át el Angry Birdsöznek, amíg nem szólnak nekik hogy ideje távozni. Ebből én nem kérek, és pontosan ez az, ami miatt nem megyek PlayITre, holott szívesen kimennék.

All→M8

(#14) darvinya


darvinya
titán

Szar. Összegezve.

Millenáris sokkal jobb!

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15) WinPho válasza callmeakos (#13) üzenetére


WinPho
senior tag

Most kellett neked lerombolni a lelkesedésem. :O :DDD

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#16) Xaels válasza callmeakos (#13) üzenetére


Xaels
félisten

Nem akartam ezt így leírni, de pontosan ezaz...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#17) Thaaleum válasza WinPho (#15) üzenetére


Thaaleum
aktív tag

+1, én is pontosan ugyanezt érzem, azt tudtam, hogy a PlayIT-n sokan szoktak lenni, de azt, hogy ilyen gáz, azt nem. :( :O

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#18) Kasya


Kasya
nagyúr

Jol elvettetek a kedvem a tole. A Millenaris nagyon jo volt, tetszett, ezert gondoltam elnezek ide is. Igy azert mar jobban megfontolom.

(#19) sid87 válasza Kasya (#18) üzenetére


sid87
senior tag

A PlayIt egyáltalán nem érdekel, kár volt ezt a két témát egy helyre rakni.

Remélem a sok negatív kommentből leszűrik a mobilarénasok hogy ezt nem kéne erőltetni.

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#20) retroid


retroid
senior tag

PlayIT..... na akkor ez kimarad most... :(

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#21) sid87


sid87
senior tag

És a belépő ára is drágult ahogy látom.

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#22) Thaaleum válasza sid87 (#19) üzenetére


Thaaleum
aktív tag

Valószínűleg már le van szervezve, szóval visszavonni már nem nagyon fogják. :(

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#23) axioma


axioma
veterán

Mar kezdtem volna lelkesedni, de elvettetek a kedvemet... bar aztan az is, hogy igy csaladostul nemigen lehet kimenni (2 felnott 2 gyerek 8e foleg jo kerdes hogy a kocsival parkolni mennyi, mig ugyanez tavasszal 2e lett volna, es ez csak a playit miatt, egy gyerekeket celzo rendezvenyen nyilvan nincs gyerekkedvezmeny). Illetve az egy dolog hogy csak a veletech-fe'le fele erdekelne, de ezt tenyleg nem gondoltam at (meg nem tudtam milyen a playit), hogy az atszivargo'k a jo kis beszelgetos stilusra nezve mit jelenthetnek...

(#24) Menslee


Menslee
tag

Ejj mennyivel jobb lett volna egy ugyan olyan mint a tavalyi :O
Sajnos így hogy a PlayIT-tel egybe lesz az én lelkesedésem is rendesen letört, pedíg azt még túlélem ha messzebb kell menni mint tavaly, csak a PlayIT-eseket ne :O

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#25) m@xsys


m@xsys
senior tag

Kívánom, hogy jól sikerüljön!
Viszont oda a családi hangulat és még drága is 😔 főleg úgy, hogy valaki utazik és belépőt is fizet! Kihagyom

[ Szerkesztve ]

(#26) darvinya


darvinya
titán

Ahogy olvasom a hsz-eket mindenki ismeri azt örjöngést, ami már inkább csak egy játszóházra emlékeztet, mintsem egy normális rendezvényre.

Ezt most nagy mellé lőttek a Veletech fiúk.

Kíváncsi lennék, hogy azok a módik mennyire fogják kedvelni, mikor 1 óra alatt hazavágják munkájukat.
Vagy a retro gépeket tesznek tönkre, mert nem Xbox, stb. moderngyiloküvőltő.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#27) GumisPeter


GumisPeter
senior tag

Üdv

szerintem nem annyira elkeserítő a helyzet...
Ha jól értelmezem a cikket, akkor egy 3. épület ad helyet a Veletech-nek, talán nem lesz ott annyi 12 éves.....
A német DCMM is ilyen összevont rendezvény, ott még amolyan kispiac is volt, szinte mindent lehetett venni, ami játék vagy electromos vagy szines bármi....
...és idén az emeletre tették a versenyt, ahol kevesebb ingyenbizbaszt osztógató show-k voltak, szerintem jobb is volt, mint az elöző években....

Igaz, ott a 12 éves magasabb kulturával rendelkezik, mint a hazai kölykök, tudja hogy kell viselkedni........

De szerintem nem kell megijedni, el kell jönni és ara figyelni, ami érdekel.....pisisek meg úgy is ott lesznek, ahol osztogatnak valamit....

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#28) zoleetag


zoleetag
csendes tag

Ez így felejtős. :(

Nokia 6100 > Nokia 6101 > Nokia 5310 XM > Nokia X2-00 > Nokia 5800 XM > Nokia 500 > Nokia N8-00 >Nokia N9 > Nokia Lumia 820 > Nokia Lumia 735 > Samsung Galaxy S6 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S20+???

(#29) Bocha válasza BenHans (#9) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Még nincs véglegesítve, de ha minden jól megy, lesz délutáni jegy az olvasóinknak, elsősorban nyilván azoknak, akik nem szeretnének a kamaszok között sorban állni, hanem elsősorban a Veletech-re jönnének. Ez a jegy pedig barátibb áron lesz elérhető.

[ Szerkesztve ]

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#30) Bocha válasza darvinya (#26) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Őszintén szólva sokszor én is furcsán nézek a kamaszok csoportjaira, ha hangosan beszélgetnek az utcán, de azért kérlek, tisztázzuk már, hogy itt nem vadállatok lesznek. Ami azt illeti, a korábbi PlayIT rendezvényeken is volt már tuning és modding is, nem törtek szét a dolgok. A PlayIT közönségét sem idióták adják, csak arányaiban sokkal több a gyerek, akik egyébként az eddigi tapasztalatok alapján nagyjából pont olyan kulturáltan tudnak sorbaállni vagy nézelődni, mint bárki más.

Mindenki másnak: szerencsére két napos a rendezvény, úgyhogy az első nap végén az (ezek szerint bevállalósabb :D ) olvasók valószínűleg meg fogják osztani a tapasztalataikat. Mi nem számítunk arra, hogy visítozó gyerekhordák lesznek a Veletech Csarnokban, ha ezt várnánk, akkor nem erőltetnénk a dolgot. Persze ettől még a családias hangulat sérülhet, nem biztos, hogy bejönnek a számításaink. Többek között az is a célja a mostani együttműködésnek a PlayIT csapatával, hogy ezek a dolgok kiderüljenek, mondhatjuk azt is, hogy ez egy pilot, de mi nagyon bizakodóan állunk hozzá!

A véleményeknek pedig örülök és köszönöm őket, de igazság szerint annak egy picit még jobban örülnék, ha egy hangyányival kevésbé lennétek előítéletesek a fiatalabbakkal szemben. :R

[ Szerkesztve ]

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#31) Xaels válasza Bocha (#30) üzenetére


Xaels
félisten

Sajnos sokunknál ezek nem előítéletek, hanem rossz tapasztalatok az elmúlt pár évből :(

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#32) callmeakos válasza Bocha (#30) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Én nem vagyok előítéletes, pontosan ezt csináltam 8-10 éve, amikor még suliba jártam :D
Ettől függetlenül remélhetőleg valóban az lesz hogy a nagyja csoport leragad a PlayIT csarnokokban, és csak kis százalékuk megy át. :)

All→M8

(#33) BenHans válasza Bocha (#29) üzenetére


BenHans
addikt

Üdvözlöm az ötletet és köszönöm a választ! :R

A fiatalokhoz meg annyit fűznék hozzá, hogy én is az vagyok, fiatal felnőtt, de ha 14-16 évesen ilyen gyökér lettem volna mint akikkel mostanában lehet találkozni... hát nem is folytatom. Én 16 évesen is komolyan el tudtam beszélgetni egy adott témában egy 30 év körüli szakemberrel is... Boggal is először 17évesen találkoztam és a 10-15perc beszélgetés után azt kérdezte hogy most egyetemre járok-e. :D De persze vannak normálisak is, szóval tisztelet a kivételnek.

Akkor majd tájékoztassatok a fejleményekről és van +2 látogatótok, mert akkor már nem egyedül megyek.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#34) Menslee válasza Bocha (#30) üzenetére


Menslee
tag

Egy hajszálnyi előítélet sem vezérelt, csak járnak velem egy iskolába 14-15 évesek is mivel még 14. tanfolyam is van így a különbségek elég erősen kijönnek egy idő után. Minden áldott évben zsong az iskola a PlayIt lázban. Na pont ez az amit személy szerint nem akarok átélni :(

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#35) darvinya válasza Bocha (#30) üzenetére


darvinya
titán

Már írták előttem is, hogy ez nem előítélet, hanem tapasztalat.
2 fiú gyerekes apukaként pedig jól ismerem a tömeg örületet.
Hiába nevelem kulturált viselkedésre, egy tömegben elég egy aki nem igazán akar kulturáltan viselkedni és megy a többi utána.
És ekkora jegy árak mellett inkább az elkényeztetett gyerkőcök lesznek, akik még jobban kezelhetetlenebb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#36) eszterencs válasza GumisPeter (#27) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

Én is a Gamescommal akartam példálózni, és nem, ott sem kulturáltabbak a gyerekek, hanem nyitáskor ordítva és őrjöngve özönlenek be a kapukon, és ebben nincs túlzás. Aztán a gyerektömeg szépen a játékstandok köré csoportosul, ott állnak sorban órákig, meg tapossák egymást az ingyen baseballsapkáért, de a komolyabb, felnőttebb korosztályt érdeklő standokat maximum csak futólag nézik meg, kisebb arányban ragadnak le előtte, vagy csak azok a fiatalaok maradnak ott, akiket tényleg érdekel az is, ezért azokon sosincs tömeg. Én erre számítok a közös rendezésű PlayIT-Veletechen is, hogy a C csarnokba majd átjönnek, körülnéznek a vérgémer srácok, de nem ott fogják tölteni az idejük nagy részét közülük a legtöbben, aki meg igen, az valószínűleg amúgy is komolyabb érdeklődésű.

Szerintem érdemes kijönni, megnézni, és ha rossz lesz a tapasztalat, levonjuk a következtetéseket. De előre eldönteni, hogy az úgyis szar lesz, botorság. ;)

(#37) CarKiller47 válasza Bocha (#30) üzenetére


CarKiller47
tag

Sajnos csatlakoznom kell. Nem előítélet, hanem tapasztalat. Az egyetlen nagyobb rendezvény, amit az említett csoportok miatt nem élveztem, ez a PlayIT volt. Addig tudtak sorbaállni, ameddig be nem jutottak, utána aztán ment a kommentekben írt 12 órás egy játék előtt ülés, a többieket lekakkantva. A Microsoft standon például rengeteg tablet volt kiállítva, specifikációkkal, árakkal, de csak azt látta az ember, hogy épp egy nyolcadikos kissrác Frútnindzsázik rajta. Akkor megfogadtam, hogy többet biztosan nem megyek el, akármilyen csábító. Remélem a Veletechen nem ez lesz nálatok, majd megkérdezek valakit, aki ott lesz. :(

[ Szerkesztve ]

(#38) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Ott a helyem! :)

Finn the human

(#39) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Szerintem az alapötlet nagyon jó, de szerintem a PlayIT egy egészen más stílus, mint a Veletech.
Őszintén szólva én jobban örültem volna neki, hogyha a Retro kiállítással kerültök össze, ami jelenleg a Csokonai Művelődési házban lesz. Az nekem sokkal szimpibb. :B

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42) Bar1


Bar1
aktív tag

Remélem, az áprilisi külön és újra a Millenárison lesz, annak sokkal jobb a hangulata és a jelentősebb mobilos újdonságok addigra pont meg is jelennek.
Persze, nem beszélek le senkit, akit érdekel, nézzen ki a mostanira is novemberben!

(#43) judas13


judas13
addikt

PlayIT-sekkel + ilyen jegyárak ismeretében, ezzel az újhelyszînnel már sajna felejtős :(

-----------------------------------

GumisPéter. Lehet,hogy nem mindenki tud kipattintani családdal stb már ennyi zsét - erre gondoltál már?

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#44) g3d válasza darvinya (#26) üzenetére


g3d
tag

+1

Még ami előfordulhat, hogy a "kockák" a telefonokat PIN kóddal lezárják, ahogy szokták a bolondok az áruházakban... :D

(#45) g3d válasza Bocha (#29) üzenetére


g3d
tag

Köszönjük :)

(#46) BobTail válasza g3d (#44) üzenetére


BobTail
őstag

Háromszor voltam már kint PlayIT-en a Nokiával/Microsofttal, és amik az Ms standnál voltak kirakva telefonok, felügyelet nélkül, fél nap után le voltak képernyőzárazva...

(#47) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Hm_Hm Tény! Az ÁRAK??Drágák! 2) Akit/ket/ fö képpen felnötteket,idösebbeket ajátékazok biz nem mennek ere a közös buira! Sajna nem mindenki gyógypedagokus-pszichiáter szakon végezett! Istentelen neveletlen gyerek had?! Na mind 1 izlések,pofonok,neveltetés,iskolázottság,pénztárca-Bank szal tömöttsége különbözö! :O :Y

föolvaso

(#48) Kasya válasza fojuzer (#47) üzenetére


Kasya
nagyúr

Semmi baj azzal (sigh!), ha valaki nem tud irni. Viszont azt nem ertem, miert szol le masokat iskolazottsag alapjan, mikor lathatoan maga se remekel benne :U

(#49) M3oH


M3oH
addikt

Én amúgy mentem volna playITre, én örülök a dolognak :)

(#50) sutszi


sutszi
veterán

Amióta van Veletech ki szerettünk volna jutni, de 200km-ről felutazni eddig nem volt megoldható. Most, hogy helyben vagyunk azt terveztük, hogy végre az összes ilyen rendezvényre elmegyünk...Aztán mikor megláttam, hogy miről van szó, hát hamar elmúlt a lelkesedés... Nem érdekel a PlayIT. Egy kicsit sem...ellenben a Veletech igen. Nem vagyunk fillérb...ók, de nem éri meg kifizetni két napra ekkora összeget így...

Szóval nagyon remélem, hogy lesz valami Veletech Only jegy, mert úgy érdekelne a dolog...De ilyen MegaGigaDeluxeExtrém csomag nem játszik...
Azok után amit a 'play it' veterán fórumtagok írtak, főleg nem...

szerk:
Ja és egy részletes program, vagy valami jó lenne...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.