Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Nordic:] Márka

Hozzászólások

(#1) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Nekem haver nem tudta elmagyarázni...egyre csak azzal jött hogy ez legalább márka, nem bóvli, mint az enyém... :U Ráhagytam.

(#2) k.


k.
őstag

A márka életérzés. Azt érzi tartozik valakihez, a brand miatt ő úgy érzi-akár valóság akár nem-, hogy igényes terméket vett, jól választott, van izlése stb.
Marketinget tanulok ezek alap dolgok. Én is tudok ragaszkodni pl Ruha márkákhoz-Zara a kedvencem :)- , és tény, hogy tudom, hogy vannak olyan pillanatok, mikor dönteni kell, és igen, érzem, hogy a-t kell választani b helyett, ha ugyan olyan is, mert a szívemben az egyik brand előrébb van mint a másik.

(#3) darál0w


darál0w
Jómunkásember

egyszer kiprobálta, bejött neki. ha meg meg is teheti, hogy ilyen cuccot vegyen, akkor csinálja.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#4) mzs718675


mzs718675
csendes tag

Pont a múlt héten volt az rtl-en az elit üzletekről valami riport pesten. Akkor ahoz mit szóljak aki 160k-ért vesz egy farmert, netán fél millát otthagy és vett 1 pár cipőt meg 2 pulcsit?

[ Szerkesztve ]

(#5) k. válasza mzs718675 (#4) üzenetére


k.
őstag

Az egyiknek bejön az élet, a másiknak nem. :B

(#6) mzs718675 válasza k. (#5) üzenetére


mzs718675
csendes tag

Végülis. No, de szerintem nem a ruha teszi az embert. Az fontosabb legyen is valami a ruha alatt :DDD

(#7) Nordic válasza k. (#2) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nekem csak az a fura lassan, hogy lassan mindent ugyanúgy ázsiában raknak össze, és nagyon nem lehet a minőségben különbséget tenni(itt most nem arra gondolok, hogy melyik poló/pulóver/nadrág milyen anyagból készült). Mégis vannak emberek, akik kifizetik a plusz felárat, holott az olcsóbbal nem biztos, hogy együtt jár a rosszabb. Persze nem álszenteskedem, vannak olyan dolgok, amiket én is márkahűen vásárolok, de ezek nem olyan dolgok, amik nélkülözhetetlenek az élethez(pl számtech cuccok).

darál0w: Pont ez volt olyan fura, állandóan nyavajog, hogy nincs pénze...én nem értem :( .

chevron7: Szerencsére nem nézek retekklubbot, meg úgy tv-t sem.

(#8) Lenry


Lenry
félisten

[link]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) k. válasza Nordic (#7) üzenetére


k.
őstag

Az egész az imidzsről szól.
Hogy ő megteheti, az ő ismerősi körében ez számít jónak, hogy mutatja a világba, hogy Handras-t idézzem: " Nem szarral gurigázik".
Ez a lényeg, többnek látszani. Komolyabbnak, profibbnak.
Mesélte ismerősöm-elég komoly cége van a családjának-, hogy elmennek egy tárgyalásra, és azonnal lesik az öltönyt, a cipőt, hogy milyen a névjegykártya anyaga, hogy azon ne ingyenes mail cím legyen-pl gmail és tsai, hanem pl jozsi@jozsinakacége.hu.
A Brand képes az embert komolyabbnak mutatni, és ez a lényeg.
Nem vitatom vannak igenis jó dolgok, amik azért annyik, mert tényleg fullprémium, de ez az egész alapjában erről szól.

A legtöbben azért nyavajognak, mert mégtöbbet szeretnének. Valakinek egy autó pl 20on évesen nagy dolog, valaki pedig azon sír, hogy miért Peugeot-ja van, és nem BMW-je.
Többet akar az ember, természeténél fogva, és ha nem elég neki, akkor nyilván valóan szegénynek fogja magát érzeni, pedig simán lehet, hogy jobban él mint 100 másik.

[ Szerkesztve ]

(#10) Nordic válasza k. (#9) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Pont itt a lényeg. Hogy tényleg van olyan, ami valóban megéri a plusz pénzt, és mégsem azt veszik az emberek :U . Azt hiszem ez egy olyan dolog, amit megint csak nem fogok megérteni.

Az ilyen megéri a pénzét dolog pl a mostani polaroid napszemüveg amit vettem. Kaptam hozzá tokot, törlőkendőt. A lényeg az egészben az, hogy az előző napszemüvegemről (tesómtól kaptam 2 éve, akkor volt 15k)azt mondta akkor az eladó, hogy az is ilyen UV-védő lencsés. Ehhez képest a mostani sokkalta jobb, nem beszélve arról, hogy a hozzákapott tok belsejében van egy kis matrica UV-test felirattal amin az apró betűs szöveg csak akkor jelenik meg, ha a napszemüvegen keresztül nézed. A régi szemüvegemmel semmit sem látni(jól átb...tak akkor). Ez igaz, hogy 5k-val drágább volt, de megérte.

[ Szerkesztve ]

(#11) westcoastog


westcoastog
veterán

Olcsóbb ha elmegy nyomdába és rávasaltatja a pólóra a márkajelzést. :DDD
A maradék pénzből meg vesz sört.

[ Szerkesztve ]

(#12) k. válasza Nordic (#10) üzenetére


k.
őstag

Ismertség/marketing.
Hogy egy napjainkban tárgyalt téma legyen:
Beats fülesek: Nem szólnak messze úgy mint az áruk, de drágák, annyira azért jól szólnak, hogy az átlag ember igényét kielégítsék, igy pont jó mutatni, hogy ő már milyen szinten tolja.
Ezzel szemben ugyan annyiért ott a Bower&Willkins fejhallgató, ami mondjuk fele annyira sem ismert az átlagnak, de épp hülyére veri hangban az elöbbit. Az emberek nagyrésze divat/marketing/brand miatt az elsőt fogja venni.

(#13) Csepe


Csepe
aktív tag

Nekem lényegtelen egy termék márkája. Ma már minimális a minőségbeli különbség a márkás és a jobb márkátlan cuccok között, teljesen hülyeség többszörös árat fizetni azért, hogy valaki azt érezhesse hogy ő a valaki csak mert drága ruhák vannak rajta.
Bár lehet azért mondom ezt, mert én egy év alatt sem költhetek el 22k-t ruhára. :)

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#14) darál0w válasza Nordic (#7) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

akkor én sem értem.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15) mzs718675 válasza westcoastog (#11) üzenetére


mzs718675
csendes tag

+1 :C

(#16) gabor85 válasza Nordic (#10) üzenetére


gabor85
őstag

Én azt gondolom hogy megéri néha többet áldozni.
Jól tudod te is, és a többi olvasó is hogy semmilyen termékazonosító cimke nem takarja mondjuk egy ruha valós anyagfelhasználását.
Vettem már 100% pamut felsőt 7000 forintért, és a negyedik mosásra olyan bolyhos lett hogy öröm volt tapizni. A legszebb az egészben hogy érintésre is elég jó volt aztán mégis...
A minőségben is vannak észrevehető különbségek: pl el nem vágott cérnaszálak jóval jellemzőbbek az olcsóbb ruhaneműkön.

Szerintem a legfontosabb hogy soha ne úgy menjünk vásárolni hogy most "szükségem van rá" mert nincs cuccom a holnapi buliba, hasonlóan ahhoz mint aki éhgyomorral többet vesz, mert "kell".

(#17) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Márka, márka, ez szerintem legföljebb alsóneműben lehet fontos, hogy ne lyukadjon ki néhány használat után kellemetlen helyeken...

Amúgy a kézzel készült ruházat híve vagyok, még ha nincs is olyanra zsém. :) Meg kellene valakinek tanulnia varrni itthon, mert van 3 működő régi lábbal hajtós Singer varrógépünk, meg két modern, egyenként 60 ezres elektromosunk is.

(#18) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Muszáj villantani, hogy a pórnép láthassa, menő csávó vagyok. Már csak az lenne menőbb, ha az árcédula mindenki számára láthatóan fityegne a göncön.

Nem tudom, hogy jön ide, de eszembe jutott egy hirdetés "ezer" évvel korábbról, valahogy így hangzott:
Keresek egy srácot komoly kapcsolatra, aki olyan, mint Bon Jovi. Ha nem úgy néz ki, legalább ADIDAS nadrágja legyen.
Hoppá...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#19) Jhonny06


Jhonny06
veterán

22k-ért az már valami komolyabb márka lehetett, nem a szokásos Nike/Adidas. Egyébként ennyiért a ma divatos üzletekben is elég jól be lehet vásárolni (Pull & Bear, Bershka, H&M). Persze nem annyi cuccot, amit te írtál, de akkor is.

Ha meg valami olyan cucc volt, ami tényleg minőségi és nem csak a márkát kell megfizetni (pl. Ralph Lauren), az szerintem oké.

"lassan mindent ugyanúgy ázsiában raknak össze, és nagyon nem lehet a minőségben különbséget tenni"

Ez nagyon nem így van. Ha jársz pl. reptéren, akkor a Duty Free-be fogj meg egy RL inget és meglátod. És ez nem a megfizethetetlen kategória.

[ Szerkesztve ]

(#20) total90


total90
veterán

Eloszor is bocs az ekezezek miatt,mobilrol irom...

Szerintem... Azert vab amiert megeri kifizetni zobbet HA van ra keret. Amiota Nemetorszagban elek es lehetosegem van,akkor veszek minosegibb cuccokat. Pl. az elso fizetesembol vettem egy Hugi Boss rovidujjut es nem kevesszer volt mosva,sot egyszer veletlen fozoprogrammal lett kimosva... es me mindig jobb mint egy teszem azt H&M-es rovidujju. Ok,van,hogy nemely neves gyarto termeke irrealisan draga,de a markas termekek kozul is meg lehet talalni az aranykozeputat.
Nalam,ami igazan fontos,hogy minosegi darab legyen,az a labbeli es az alsonemu. Ok persze ha nem lenne mit ennem,akkor biztosan nem arra koltenek... Mindenki addig nyujtozkodjon mig a takatoja er.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#21) 7


7
addikt

"Vettem egy 'BALEK' feliratú pólót.
Csak tudnám, mi került rajta 42.000 Ft-ba..."

[ Szerkesztve ]

(#22) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Nekem is van 16k-s pólóm, és egy zaráshoz képest érezhetően minőségibb! (Fred Perry) :)
Szóval azért az enyhe túlzást, hogy 5k-ért, és 15k-ért is ugyanolyan minőségű cuccot kapsz! (a legtöbb esetben) :)

Mentalita'

(#23) kmisi99


kmisi99
addikt

én inkább veszek évente 3000ft ért pólót és dobom ki a régit mikor kezd tönkre menni mint vegyek 3 évre 22k ért egy jó minőséget.

(#24) Huma válasza k. (#9) üzenetére


Huma
addikt

Sosem értettem az olyan felszínes embereket akiknek csak az számít, hogy kinek milyen cuccai vannak.

Ha milliárdos lennék sem hordanék öltönyt és sportcipőt viselnék.

Általában azok akarják többnek mutatni magukat akinek nincsenek belső értékeik.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#25) Mr X válasza Huma (#24) üzenetére


Mr X
veterán

Sok dolgot a látvány ad el. Igaz ez emberekre is.

(#26) Crystalheart válasza Huma (#24) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ha az ember milliárdos, akkor lehet, hogy épp ő diktálja a divatot. :D

(#27) Jhonny06 válasza Crystalheart (#26) üzenetére


Jhonny06
veterán

Így van, ha milliárdos vagy, akkor már túljutottál azon a szinten, hogy neked kell benyalni azért, hogy szóba álljanak veled. :)

(#28) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Azért csinálja, mert egy felszínes, sznob paraszt. Mert ahhoz, hogy valakinek érezze magát saját maga előtt és ezáltal elhitesse magával, hogy mások is látják valakinek, ahhoz neki 20k-ért kell pólót vennie. Szánalmas.

Én nem veszek kínait, nem veszek piacon ruhát. Mert apám úgy tanított,hogy szegény vagyok ahhoz, hogy szart vegyek, mert az kidobott pénz. Viszont nálam a költekezés megáll a C&A-nal vagy a ...mi is a neve...Philip Russel volt mindenre írva és asszem meg is szűnt...na mindegy, szóval ott. És én soha meg nem tudnék venni egy olyan cipőt, amin akkora pipa van, mint maga a cipő. Mi vagyok én? Reklám bábu? Fizet nekem érte a Nike,hogy azt a sz.rt hordjam?

Nálam az ilyen felszínes ember semmit nem ér. Sokat ismerek, aki ilyenekkel menőzik, meg az új kocsijával és otthon meg üres a hűtő. Verheti magát....

Na de felbasztam megint magam. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#29) gabor85 válasza V.Stryker (#28) üzenetére


gabor85
őstag

Fölösleges felb@szni magad, de azért ha meglát valaki úgyis a külsőt nézi először, és az mint tudjuk az első lépés.. Aztán ha több vagy mint egy két lábon járó ruhakollekció, akkor a normálisabbak pont letojják hogy milyen cuccban vagy.

Szükséges "rossz" :K

[ Szerkesztve ]

(#30) V.Stryker válasza gabor85 (#29) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Azért egy egészséges középutat nem árt megtalálni. Szerintem a márka pont nem lényeg. Mit takarhat a márka? Hogy ha belépsz a boltba, akkor eldönthetem,hogy van-e a plazma tévére pénzed vagy nincs? És ha kaptad? SZóval ez halott vonal. Viszont mindenki legyen tiszta, bármi is van rajta. Az már sokat elárul.

Ezért nem értem a csöviket sem. Mert látom rajtuk,hogy feladták vagy jó az úgy nekik. Ne mondja senki,hogy nem tudnak megmosakodni, nem tudna 200 forintból szappant venni és a Dunába ruhát mosni, majd munkáért kopogtatni. Mégis más az ember kinézete, kicsit bizalomgerjesztőbb. És attól ,hogy koszos, szakadt armani van rajta, attól nem lesz jobb.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#31) darál0w válasza V.Stryker (#28) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

Jeans Club

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#32) blackydan


blackydan
senior tag

Nálam is sok estben játszik a C&A, jeans club (amíg volt), new yorker, meg hasonló kategóriájú boltok. Ha tetszik valami megveszem de azért vannak korlátok amiket fel szoktam állítani: pólók esetében a tető max 6-7 ezer, cipők 10-15, farmerok 11-12. Persze vannak kedvenc márkáim, én nagyon szeretem a farmer nadrágokat és abból is a kedvenceim a mustangok, de hála mindegyiket outletből vettem és olcsón megúsztam. Amiért kicsit mélyebben belenyúlok a zsebembe azok a sport cuccok: futásra simán veszek egy 34 ezres nike lunarglide cipőt, és ez igaz egy kondis csukló szorítóra is ( Schiek ). Ezeknél általában nincsen apelláta mert mégis az egészségem múlik rajtuk.

[ Szerkesztve ]

(#33) V.Stryker válasza blackydan (#32) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát nem tudom. Most voltam külföldön és most vettem meg életem legdrágább cipőjét: 70 euróért vettem egy Adidas-t. Terveim szerint tíz évre legalább. :D

Polót? Soha nem vettem magamnak pólót. Vagy anyám vagy a párom veszi mindig. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#34) blackydan válasza V.Stryker (#33) üzenetére


blackydan
senior tag

Nálam amikor Anyám, illetve Párom vett pólót nekem az mindíg katasztrófával zárult..... vittem is vissza az esetek 95%-ban és cseréltem valami másra ;]
Cipő: (és itt a futó cipőkről beszélek) tök durva , nemrég tudtam meg 1000 kilométerre szokták tervezni őket ami az én esetemben azt jelenti, hogy nem egész egy év alatt elhasználok egy baromi drága cipőt! Heti 3x10 kilométert futok ami éves szinten 1560 km... persze néha kihagyok pár alkalmat de akkor is brutál dolgok ezek. Cserélni meg nem fogok jó darabig, két évet remélem azért kibír.

[ Szerkesztve ]

(#35) Ptech


Ptech
őstag

Én a múltkor vettem egy ezresért pólókat. Öt darabot. És még nem is a papírvékony kínai kategória, van bennük anyag.

Vettem már 5k-ért is pólót, de azoknak az anyaga gagyi ehhez képest.

Plusz az olcsó pólókat lehet moddolni: kinyomtatsz A4 méretben egy stencilt, körberajzolod kartonpapíron. Fogsz egy kis hypo-t, beleöntöd növénypermetezőbe, és megfújkálod párszor a kartont a pólón. Kimosod, kész is az egyedi pólód.
Olcsó is, saját gyártmány, és nem te fizetsz a ruhagyárnak, hogy szendvicsember lehess :P

(#36) k. válasza Huma (#24) üzenetére


k.
őstag

Csak el kell jutni a milliárdos szintig.
Addig viszont sok emberen át vezet felfele az út, és lehet, hogy sokan egy sportcipős, melegítős emberrel nem állnának szóba.
Lottónyertesek előnyben, nekik ezt nem kell végigjárni ;]

(#37) gabor85 válasza V.Stryker (#30) üzenetére


gabor85
őstag

Az egészséges középút nevében kijelenthetem, hogya ruháim fele márkás.

(#38) 14adam válasza westcoastog (#11) üzenetére


14adam
addikt

aztán kap egy ilyen szép ruhát mert márkát hamisított :P

(#39) Eastman


Eastman
őstag

L501-est veszek turkálókban vagy veterán 4k és 6k között. Tudom, hogy 3-4 évig az még farmer. Szimpla fehér vagy fekete pólóval örök "divat".

A szolid veszkócsizmámmal meg üt. :D

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40) madgie válasza V.Stryker (#28) üzenetére


madgie
titán

Semmi nem gyűrődik úgy, mint a Philip Russel pólók, ez tapasztalat. Volt egy pár, kidobott pénz, komolyan, még a teszkós F&F is hatszor különb :)

(#41) V.Stryker válasza madgie (#40) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát nekem ilyen gondjaim soha nem voltak velük. Hirtelen nem is értettem mi bajod. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#42) 8th


8th
addikt

"Van valami ésszerű indoka annak, hogy valaki 22k-t költ egy polóra, csak azért mert egy híres márka van ráírva?"

22k-ért komolyan megvett egy 90forintból előállított pólót? Nemár... :DDD Dolgoztam ilyen helyen tehát valamennyi rálátásom volt a dologra. Csak egy példa a sokból. A Gildan több neves sportruházat "gyártónak" szállít mindenféle felsőruházatot amit aztán azok saját márkanév alatt több százszoros haszonnal eladnak a rongyrázóknak. XY "márkás" póló plázában 4500-6000ft. Ugyanaz a póló logo nélkül 500ft. Örök igazság, hogy a hülyékből lehet a legjobban megélni :DDD

(#43) madgie válasza V.Stryker (#41) üzenetére


madgie
titán

Az a baj, hogy én elég trehányan hajigálom néha be a szekrénybe a cuccokat így hiába vasal rám az asszony, hamar kiderül, melyik anyag hogy gyűrődik :D

Egy pólóm volt életemben, amire azt mondhatnám, hogy tökéletes: az unokatesómtól kaptam, eredeti amcsi Jackass póló :DD Kábé háromszor olyan vastag anyag, mint a márkás pólóké, vasalni sem kellett soha, mindig mindent kibírt (kocsma, fesztivál, ilyesmi), míg egy karácsonyi fotózásnál (képvisszanézésnél) nagy' lazán bele nem dőltem egy kis mécsesbe... nem volt tűzálló :))

(#44) Lauda válasza Huma (#24) üzenetére


Lauda
félisten

Bemesz sportcipobe meg poloba egy targyalasra?

(#45) Crystalheart válasza Lauda (#44) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én eleve nem hordok sportcipőt, de egy motoroscsizmában simán be lehet menni elegáns helyekre is, a formája jó és bőrből van. :) Egyébként az öltönyt én is utálom. Ki találta ki, hogy kötelezően kényelmetlen egyenruhában kell lennie a férfiaknak? Mert messziről szinte minden öltöny ugyanolyan. Amikor a politikusok és üzletemberek régen egyéni választás szerint az adott országra jellemző ruhafélékben tárgyaltak, meg az ünnepeket is abban "vészelték át", és ha akartak, akkor a mai téglaformáknál jobb szabású öltönyöket vehettek föl, szerintem sokkal jobb volt. Egyes csoportok meg elmehetnek a fenébe, hogy szinte kisajátították a zsinóros ruhákat, egyéb pártatlan nemzeti jelképekkel együtt. o.O

[ Szerkesztve ]

(#46) Lauda válasza Crystalheart (#45) üzenetére


Lauda
félisten

Egy minosegi oltony nem kenyelmetlen, ahogy egy szinten jo minosegi hozzavalo cipo sem. Szerintem oltozzunk alkalmohoz illoen, targyalasra, parlamentbe oltony, otthon, a parkban sportcipo.

(#47) GabN73


GabN73
addikt

Hajaj, akkor én most itt nem játszok a Bugatti cipőmmel, meg a Levis-el :)) :))

A John Lobb márkár már meg se említem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48) Jhonny06 válasza GabN73 (#47) üzenetére


Jhonny06
veterán

Azért remélem tudod, hogy a Bugatti legalább annyira "adjunk el szart drágán" márka, mint a Nike és társai. A Levis se jelent ma már minőséget.

(#49) Crystalheart válasza Lauda (#46) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Na, ezért jó multimilliárdosnak lenni, Bill Gates kb. ott jelenik meg trógerül, ahol akar. :D Mindenesetre azért ha futja majd rá, szeretnék egy szolidabban magyaros öltönyt terveztetni. A Bocskai túl hivalkodó, és nagyon Horthy-s, a díszmagyar manapság jelmeznek tűnik, szóval valahol a kényelmes, karcsúsított öltöny és az attila közt valami, az volna az ideális. Visszahajtott gallér nélkül, természetesen, mert azt utálom.

[ Szerkesztve ]

(#50) Lauda válasza Crystalheart (#49) üzenetére


Lauda
félisten

Most mar igen, de mig eljutott idaig ezt valoszinuleg nem tehette meg. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Nordic:] Márka
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.